Connect with us

Aktualitet

HOROSKOPI date 13 Gusht i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e dites

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 13 gusht 2020

Hënën do e keni aleatin më të fortë gjatë kësaj dite. Çdo gjë ka për t’iu ecur më së miri nëse nuk i kundërshtoni të tjerët pa logjikuar. Për ju që jeni në një lidhje çdo gjë do shkojë më së miri. Secili nga partneret do përgatisë surpriza për tjetrin dhe në mbrëmje emocionet do arrijnë kulmin. Ju beqarët edhe pse nuk do keni ndryshime të statusit do jeni optimistë. Miqtë nuk do iu lënë të mërziteni për asnjë moment. Në punë mund të keni edhe disa vonesa, por nuk duhet të acaroheni. Kush duron fiton. Për shkak të shpenzimeve të tejskajshme që do bëni, financat do jenë delikate.

Demi

Horoskopi i datës 13 gusht 2020

Herë pas here do e humbisni arsyen gjatë kësaj dite dhe mund të bëni gjëra që në periudha të zakonshme nuk do i bënit. Nëse jeni në një lidhje ka mundësi që dëshira seksuale të shtohet. Do kaloni momente të paharruara pranë atij që dashuroni. Ju beqarët nga ana tjetër duhet të tregoheni të duruar dhe të mos merrni vendime të pamenduara. Në punë do keni më shumë besim tek vetja dhe do jeni akoma më të përgjegjshëm. Sot do dini të menaxhoni edhe ndonjë të papritur të pakëndshme. Sipas Dritare.net, në planin financiar duhet të bëni kursime të mëdha nëse doni t’ia dilni. Familjarët do iu gjenden pranë dhe do iu ndihmojnë pafundësisht.

Binjakët

Horoskopi i datës 13 gusht 2020

Gjatë gjithë kësaj dite nuk do jeni të qetë dhe do druheni të kryeni negociata. Frika e lëndimit nuk do ju lejojë të hidhni hapa. Ju të dashuruarit do jeni shumë dyshues për partnerin dhe shpeshherë do mendoni se ai ju tradhton. Mos bëni asgjë pa qenë të sigurt sepse do ta lëndoni tjetrin dhe do shkatërroni gjithçka që keni ndërtuar deri më sot. Nëse jeni vetëm do festoni me miqtë më të ngushtë dhe nuk do mendoni aspak për dashurinë. Në punë do jeni shumë kompetentë dhe do i kënaqni eprorët me arritjet. Mundet të merrni edhe një promocion që as e kishit menduar. Financat do kenë përmirësime. Mund të bëni edhe ndonjë investim.

Gaforrja

Horoskopi i datës 13 gusht 2020

Dita e sotme do jetë më e qetë dhe më e këndshme. Do filloni ose do përmbyllni disa projekte që i keni për zemër. Nëse kohët e fundit keni pasur pasiguri në jetën tuaj në çift, sot do jeni më të sigurt për atë që doni. Mos keni druajte t’ia shprehni partnerit gjithçka që mendoni. Ju beqarët duhet të përgatiteni për surpriza të këndshme. Ka mundësi të filloni edhe një histori të bukur dashurie ashtu si e keni ëndërruar. Në punë do e forconi akoma më shumë pozicionin që keni dhe askush nuk do guxojë t’ua marrë atë. Shefat do ju kenë përzemër dhe do ju vlerësojnë për cdo gjë që do arrini. Plutoni do ndikojë negativisht tek financat. Mos shpenzoni pa u menduar nëse nuk doni probleme.

Luani

Horoskopi i datës 13 gusht 2020

Sot është dita e duhur për të marrë vendime dhe për të ndryshuar drejtimet në çdo fushë. Guxoni dhe keni për të fituar. Më në fund juve që jeni në një lidhje do i zgjidhni mosmarrëveshjet që keni pasur dhe do ndiheni më të qetë. Do flisni edhe për tema delikate që dikur as nuk keni guxuar t’i mendoni. Ju beqarët do e keni të vështirë ta gjeni shpirtin binjak edhe pse do mundoheni mjaft. Në punë do i jepni shumë prioritet gjithckaje dhe nuk do ju trembin aspak vështirësitë që do kaloni. Në planin financiar mund të lindin probleme të vogla sepse nuk do i rezistoni tundimit për shpenzime.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 13 gusht 2020

Gjatë kësaj dite do keni nevojë për mbështetje për të ecur para dhe për të bërë disa zgjedhje. Ekziston edhe rreziku për ndonjë moment konfuzioni. Fale mbështetjes që do iu japë Dielli dhe Hëna ju të dashuruarit do keni mundësi ta stabilizoni jetën. Ai që keni në krah është mashkulli i jetës suaj kështu që ia vlen të bëni ndonjë tolerim të vogël. Ju beqarët do keni takimin që keni ëndërruar prej kohësh. Zemra do iu rrahë shumë fort. Puna nuk do ju kënaqë dhe do filloni të kërkoni një post të ri. Do ju duhet pak më shumë energji, por ju mund t’ia dilni. Financat do kenë përmirësime. Kujdes, kjo nuk do të thotë që iu të filloni menjëherë shpenzimet.

Peshorja

Horoskopi i datës 13 gusht 2020

Fati nuk do ju buzëqeshë shumë gjatë kësaj dite dhe ka rrezik që ëndrrat të mos iu realizohen. Nëse jeni në një lidhje do keni debate të zjarrta me partnerin dhe do lëndoheni. Do vendoset distanca dhe ka gjasa që lidhja të ftohet ndjeshëm. Sipas Dritare.net, ju beqarët nga ana tjetër nuk duhet të keni frikë të dilni nëpër takime. Askush nuk iu detyron të merrni vendime të padëshiruara kështu që shfrytëzojini rastet. Në punë, cilado qoftë fusha juaj e veprimit, gjërat nuk kanë për të qenë të lehta. Kujdes nga konkurrenca që nuk duket. Në planin financiar bëni kujdes nga influenca negative e planetëve dhe mos shpenzoni pa u menduar.

Akrepi

Horoskopi i datës 13 gusht 2020

Nëse doni që gjërat t’iu ecin mirë gjatë kësaj dite duhet të reflektoni para se të shpreheni. Mund të keni edhe kundërshtime, por nuk duhet të dorëzoheni. Ju që keni një lidhje do bëni gjithçka që ta përmirësoni ambientin dhe të ndiheni më mire. Me pak përpjekje dhe përkushtim do ia arrini. Nëse jeni ende vetëm nuk do keni mundësi as sot ta ndryshoni statusin. Gjithsesi shpresa nuk duhet humbur për asnjë moment dhe sytë duhen bërë katër. Në punë do ju pëlqejnë çështjet me të cilat do merreni, por do ndiheni shpesh në stres dhe merak. Në planin financiar ka ardhur koha për të bërë investimet e mëdha. Do arrini suksesin e dëshiruar dhe do gëzoheni.

Shigjetari

Horoskopi i datës 13 gusht 2020

Gjatë kësaj dite do keni tendencë të flisni shpejt dhe kjo gjë mund të shkaktojë disa keqkuptime të padëshiruara. Mundohuni të tregoheni të kujdesshëm. Për sa iu përket çështjeve të zemrës për ju të dashuruarit, gjithçka do ndryshojë. Do keni më tepër nevojë për qetësi dhe do bëni më shumë tolerime sesa mendonit. Ju beqarët do keni një mundësi të mirë për të pasur takimin e ëndrrave kështu që mos e humbni rastin. Në punë ambicia nuk do shterojë asnjë moment. Ju do fiksoni disa qëllime dhe nuk do ndaleni së bëri çdo përpjekje. Sado të mundohen t’iu bllokojnë, nuk do ja dalin dot. Në planin financiar do jeni me fat dhe çdo gjë do rrjedhë sipas parashikimeve. Nuk keni për çfarë të shqetësoheni.

Bricjapi

Horoskopi i datës 13 gusht 2020

Herë pas here mund të bëheni edhe nervozë gjatë kësaj dite, por do dini si të qetësoheni dhe si të ndalni presionin. Për ju që keni një lidhje, ndikimi i Venusit do jetë mjaft pozitiv. Klima do jetë më e ngrohtë dhe më harmonike sesa ju e mendonit. Nëse jeni beqarë do bëni mirë të kaloni më shumë kohë me miqtë dhe jo të kërkoni dashurinë. Nuk do jeni të favorizuar në këtë sektor. Për punën ka për të qenë një ditë vendimtare. Do i realizoni një e nga një të gjitha objektivat dhe do ndiheni më krenarë për veten. Shefat mundet edhe t’iu lavdërojnë para të gjithëve. Në planin financiar do jetë Urani ai që do iu ndihmojë ta përmirësoni situatën.

Ujori

Horoskopi i datës 13 gusht 2020

Nën ndikimin e Hënës dhe Mërkurit ka rrezik të përballeni me konflikte gjatë kësaj dite. Do jeni impuslivë dhe do thoni gjëra të pamenduara. Ju që keni një lidhje do jeni shumë të ngarkuar me punë dhe nuk do i kushtoni rëndësinë e duhur atij që keni në krah. Nëse flisni dhe ja sqaroni situatën ai edhe mund t’iu kuptojë. Për ju beqarët ka shumë gjasa të mbarojë vetmia. Personi që do takoni do iu bëjë të drithëroheni. Në punë do vazhdoni ta bëni me pasion atë që keni nisur dhe do keni sukses të garantuar. Do keni kurajën të përballeni me të gjitha sfidat që do ju dalin para. Me financat mos u tregoni të pamatur sepse do keni goxha probleme më vonë.

Peshqit

Horoskopi i datës 13 gusht 2020

Gjatë kësaj dite do keni shumë gjëra më të rëndësishme për të bërë sesa të merreni me çështje pa vlerë. Ju të dashuruarit do jeni shumë sensuale dhe partneri do ketë dëshirë t’iu mbajë gjatë gjithë kohës pranë. Përkëdheljet dhe ngrohtësia e tij do t’ju bëjnë të ndiheni si në parajsë. Ju beqarët do kërkoni pa pushim personin ideal, por më kot. As sot nuk ka për të qenë dita me fat. Në punë Dielli do sjellë të reja. Pavarësisht kushteve të vështira ju do arrini të përmbushni objektivat dhe do ju tregoni të gjithëve sesa vleni. Plutoni do ndikojë mjaft në sektorin e financave. Kujdes me vendimet që do merrni nëse nuk doni të keni probleme të mëdha.

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: phygital marketing

  2. Pingback: Esport

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending