Connect with us

Aktualitet

Duhet te prisni deri te premten/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do te marr nje lajm te mire

Published

on

Dashi

Në këtë të Mërkurë keni një vitalitet të veçantë që do të shfrytëzohet deri të Premten. Astrologu jep këshilla paraprakisht sepse parandalimi është më i mirë se kurimi: nëse në dashuri keni përjetuar probleme, nëse ka teprica, përpiquni të kuptoni se ku dhe si dhe mbi të gjitha me kë ta kaloni gushtin , sepse përndryshe mes të Shtunës dhe të Dielës rrezikoni të përjetoni shumë polemika ose zgjoni një fjalim të vështirë që ishte lënë mënjanë në të kaluarën.

Demi

Duket se nervozizmi do të mbizotërojë këtë javë. Nuk do të jeni paqësor dhe do të keni një kohë të vështirë të kontrolloni reagimet tuaja. Ne ju këshillojmë të qëndroni larg konflikteve, të mos keni qëndrime tepër polemike. Disa gjëra nuk varen nga ju dhe kjo është pikërisht ajo që ju bën të keni ankth.

Binjakët

Binjakët të jenë vetvetja, kjo është me të vërtetë një nga këshillat më të mira për t’u dhënë atyre që kanë lindur në këtë shenjë, e cila është e njohur për anën e saj kameleon. Ju shpesh merni pamjen e tjetrit, domethënë ju adoptoni idetë, mendimet e tyre dhe përpiqeni të jeni përfaqësimi i përsosur i idealit të tyre. Dhe duke bërë kështu, ju nuk jeni vetvetja: është sfida e jetës tuaj, të zbuloni se kush jeni vërtet.

Gaforrja

Sot do të ndiheni të frikësuar, por edhe më pak të dashuruar. Bërja e një zgjedhje do të jetë e nevojshme në një afat të shkurtër. Kjo vlen për ata që marrin kundërshtim nga Satuni, por ju me siguri e dini atë pasi ne kemi folur për të me muaj. Situata do të përmirësohet pasi Satuni do të kthehet përsëri drejtpërdrejt, dhe ngadalë do të jeni në gjendje ta zgjidhni problemin, ose ai do të ndalet më vete.

Luani

Do të jetë një javë aq e mirë sa ajo e mëparshmja. Mërkuri do të jetë në kundërshtim me Uranin, dhe mund të ketë keqkuptime: ose jeni ju që do të keni frymën e kundërshtisë, ose është një i dashur që nuk do të ndalet së ngacmuari dhe kundërtshtuar. Por gjithashtu mund të ndryshoni ndonjë nga planet tuaja në minutën e fundit: një situatë e papritur do t’ju detyrojë të rishikoni vendimet tuaja.

Virgjëresha

Sipas horoskopit Paolo Fox sot gjithçka duket të jetë më mirë, megjithatë Marsi në aspekt të veçantë mund t’ju ​​bëjë pak nervoz. Mund të ketë shumë konfuzion midis jush dhe të tjerëve, mbase sepse papritmas do të merrni në dorë fatin tuaj dhe do të doni të vendosni gjithçka dhe asgjë dhe askush nuk do t’ju frikësojë. Është një kohë e shkëlqyeshme për të filluar një punë të re dhe për të vërtetuar vlerën tuaj këtë vjeshtë .

Peshorja

LEXO EDHE: Horoskopi i shëndetit/Më thuaj çfarë shenje je, të tregoj pikat e dobëta në trupin tuaj
Venus është në një aspekt të favorshëm dhe ju mund të mbështeteni në një aftësi të shkëlqyeshme për joshje. Nëse ju pëlqen dikush, mos hezitoni të shkoni përpara. Miqësia është gjithashtu e favorizuar dhe një takim me një person me të cilin do të keni shumë prirje, do të mund t’ju linte të befasuar këndshëm. Zbulimi i vendeve të reja do të jetë gjithashtu pozitiv dhe gjithçka që shihni do të ju pëlqejë dhe do t’ju sjellë humor.

Akrepi

Do të ketë një përballje të vogël këtë javë, me një epror apo partner. Këshillat e yjeve janë mbi të gjitha për të mos e tepruar për të parë se sa larg mund të shkoni. Kjo është shpesh mënyra sesi reagoni ndaj provokimeve, por nëse nuk doni të bëni shumë polemikë, mos bëni presion ndaj personit tjetër.

Shigjetari

Pamja e shkëlqyer e Venusit garanton se do të keni një javë shumë interesante për ndjenjat. Sidoqoftë, duhet thënë se rrezikoni të jeni në gjendje të keqe në fund të javës. Në fakt, do të keni disa arsye për t’u ndier i zemëruar. Ju gjithashtu mund të ktheheni në punë të hënën e ardhshme dhe të kaloni një fundjavë të pakëndshme duke paketuar dhe duke shkuar në shtëpi. Ju nuk do të doni të ktheheni në punë!

Bricjapi

Janë ditë që sjellin zgjidhje, është e mundur që një mosmarrëveshje ose konflikt të përfundojë më vonë gjatë javës. Në disa raste, ju mund të keni hasur në dikë që është shumë tërheqës, por krenaria juaj do t’ju bëjë që të mos bëni hapin e parë. Energjia juaj do të jetë në krye nga e shtuna.

Ujori

Do të përjetoni marrëdhënie pasionante dhe intensive me Diellin, Venusin dhe Marsin në paraqitje të mirësot. Do të ketë gjithashtu një pajtim po aq sensacional. Dhe nëse jeni beqar, nuk është e pamundur të keni një shtypje të vërtetë ndaj dikujt shumë të ndryshëm nga ju , të cilin do ta admironi.

Peshqit

Do të jeni nw formë të mirë dhe do tw keni nerva çeliku. Sidoqoftë, aspekti i veçantë i Marsit mund të krijojë një luftë për pushtet. Ju nuk do të dini se si të reagoni ndaj një provokimi, nëse zemëroheni dhe nuk thoni asgjë, edhe nëse vërtet dëshironi. Sidoqoftë, nuk përjashtohet mundësia që disa të kenë dëshirë të zgjedhin.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending