Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje propozim/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Ky është horoskopi për ditën e martë 11 gusht 2020 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Në dashuri gjërat ecin më së miri, por mund të ndiheni të mërzitur dhe kërkoni siguri. Bëni kujdes me debatet, pasi mund të rrezikoni. Në punë, nuk parashikohen zhvillime të reja.

Demi

Me praninë e Hënës në shenjën tuaj, kjo e martë paraqitet ideale për dashurinë. Do të jeni të vendosur në qëndrimin tuaj. Kjo është një ditë e rëndësishme, sa i takon çështjeve profesionale.

Binjakët

Jini të angazhuar, por bëni diçka ndryshe që të merrni më shumë kënaqësi. Sforcimet në punë do të vlerësohen. Energjia e mirë do ju shoqërojë gjatë gjithë ditës.

Gaforrja

Ky është moment pozitiv për dashurinë, sidomos në raport me të lindurit e shenjës së demit dhe peshqve. Në punë, do të jeni disi nervoz, pasi jo çdo gjë do të ecë siç ju dëshironi.

Luani

Dashuria do të jetë e mbushur me nervozizëm gjatë gjithë ditës, ku do të keni nevojë që të qartësoni gjërat që nuk ecin. Puna paraqitet nën ritmin e duhur, ndaj mundohuni që të mos lodheni shumë.

Virgjëresha

Dashuria mund të lindë papritur. Zgjidhini mirë personat me të cilët mund të kaloni kohën, pasi keni nevojë për pozitivitet. Në punë, tregoni kujdes pasi mund të bëni gabime.

Peshorja

Ky është një moment i komplikuar për dashurinë, pasi nuk keni stabilitetin që dëshironi, shkruan noa.al. Në punë nuk duhet të humbni kohë, por flisni dhe qartësohuni sa më parë.

Akrepi

Në dashuri duhet të tregoni kujdes, pasi tensionet e jashtme mund të ndikojnë negativisht në jetën sentimentale. Në punë nuk jeni të kënaqur dhe kërkoni ndryshime, por bëni mirë që të mos nënvlerësoni atë që keni aktualisht.

Shigjetari

Në dashuri gjërat do të ecin më mirë, por ka ende disa vështirësi për të kaluar. Edhe puna paraqitet mjaft mirë, ku ditët në vijim do të jenë të mbushura me angazhime të shumta.

Bricjapi

Lidhjet e reja të dashurisë nuk ju bindin, pasi do të jeni të mbushur me dyshime. Në punë ka një projekt i cili ju mban të angazhuar.

Ujori

Ju pret një e martë nën ritmin e duhur, ndaj bëni kujdes. Në dashuri do të ndiheni të lodhur, por situata do të ndryshojë gradualisht. Sa i takon sferës profesionale, duhet të mbani parasysh mundësitë e reja.

Peshqit

Ky është moment mjaft pozitiv për dashurinë, pasi Venusi është në anën tuaj. Nga ana tjetër duhet të mundoheni që të mos përfshiheni në polemika dhe debate me kolegët. Në punë, do të keni mundësi që t’iu përkushtoheni gjërave të reja.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending