Connect with us

Aktualitet

Do te merrni vesh nje lajm per veten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 9 GUSHT 2020

I VETEM NE BREGDET

Sot e Djele dhe Hene do jete ne Dash
Eshte njelloj sikur te keni marre veten me vete ne cdo aktivitet shetitje pasi Aferdita ne Gaforre nuk ju bindet duke dashur te qendroj e sigurt apo e mbrojtur large ambjenteve qe nuk i kujtojne shtepine

Ne nje fare menyre do ndjeheni veten apo do ti beni rezistence karmes tuaj apo asaj jete qe nuk ju pelqen nese e mendoni ashtu si e parandjeni per momentin

Megjithate shijojini oret e lirise tuaj apo frymes suaj luftarake per te ikur

Dashi

Hena ne shenjen tuaj do ju jap kenaqesine e shpenzimit te energjise large puneve dhe njerzve qe ndoshta jei te destinuar per te kaluar jeten Eshte njelloj sikur keni shkuar ne hene per momentin

Demi

Ju djeg nje zjarr brenda vetes dhe varet ku do ti dali tymi keto dite ne vazhdim inatit tuaj te mbajtur perbrenda qe pret te shpe rthej fuqishem

Binjaket

Sot do gjendet nje vend i vetmuar per te ndezur zjarrin tuaj me deshiren per te bere pershtypje apo per te mbledhur miq e shoke por kjo ndoshta nuk do kete rezultat

Gaforrja

Do ndjeheni mire me veten tuaj por sot keni akoma deshire per te bere nje surprize te fundit qe emri juaj te lakohet me shume force apo te merren me ju

Luani

Dita sjell nje instikt te forte erotik te cilit i ndjeni eren por nuk shifni asgje konkrete para jush Mesa duket kjo do ju lere vetem me mendimet dhe ndjesite tuaja

Virgjeresha

Sot do ndjeheni gati ne gati ne deshiren per ti dhene te gjtiha mjafton te beni per vete dike qe nuk po ju pergjigjet ne planin personal Po jeni me vonese pak

Peshorja

Nje partner disi i vetmuar do ju bjere per pjese sot pasi nuk do donte shoqerine tuaj por do donte prezencen tuaj ne distance siguire nga vetja

Akrepi

Merrni inisiativa dhe vendime per punen pasi asgje tjeter nuk do ju interesoj sot me shume se instikti per te bere dicka te re dhe te shpejte ne kete drejtim

Shigjetari

Nese merrni nje rruge te larget do jeni vetem per disa kohe dhe nuk do merrni lajme nga njerzit e afert apo nga punet tuaja Diku ku nuk do keni lidhje me realitetin egzistues Nen ndikim te instiktit erotik

Bricjapi

Ne shtepine tuaj ose do ndejeheni vetem ose do vij dikush qe do ju detyroj te mbylleni ne veten tuaj apo ne nje dhome per te mos u ndeshur

Ujori

Ju do merrni inisiativa te kendshme dhe sporte te cilat do ju shpenzojne shume energji por do jene shume luftarake dhe do ndjeheni per here te pare ne perballje me veten

Peshqit

Sot do mbeteneni perseri ne varesi te shpenzimeve apo ceshtjeve ekonomike ku parate do behen aktiviteti juaj kryesor duke u larguar nga nje ambjent shume me shpirteror

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending