Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor 10-16 Gusht nga astrologu Jorgo Pulla/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

DASHI

Këtë javë Afërdita kthehet në rrugëtimin e saj të drejtë në shenjën e Binjakëve në 25/6, duke ndihmuar çështjet financiare dhe emocionale. Ky nuk do të jetë ndryshimi i vetëm i javës, pasi në 28 qershor, udhëheqësi juaj, Marsi, kalon në shenjën tuaj të zodiakut, duke inauguruar një periudhë që do të ketë pak nga gjithçka! Nervat, intensiteti, kokëfortësia, por edhe pasioni për gjithçka që bëni, janë disa nga karakteristikat e Marsit në Dash. Do të ishte mirë të përpiqesh të qetësosh kërkesat – të cilat do të jenë të forta këtë javë – në mënyrë që të mos krijohen cështje në marrëdhëniet ndërnjerëzore.

Dashuria Afërdita kthehet në vijë të drejtë në 25/6 dhe duket se tani do të jetë më e lehtë për ju të sqaroni një çështje romantike që ju pushtoi dhe ju hutoi shumë gjatë periudhës së kaluar. Nëse jeni i lire, tani ka mundësi të krijoni kushtet e duhura për të bërë një zgjedhje në një nivel romantik. Nëse jeni tashmë në një lidhje, kthimi i Afërditës në drejtimin e duhur, tregon se është koha për të lënë pas ngjarje që kanë krijuar tensione në të kaluarën. Sigurisht, ki kujdes pasi do jesh i prirur të krijosh tensione të reja në të tashmen!

Puna dhe Ekonomia Këtë javë duket se disa çështje që lidhen me sektorin profesional do të shkojnë mjaft mirë dhe do të “largojnë” shqetësimin tuaj. Hyrja e Marsit në shenjën tuaj të zodiakut tregon se nuk do të keni durim për të menaxhuar disa çështje që nuk janë kërkuese, por kanë mjaft “pika gri” që ju do të duhet të menaxhoni dhe nuk duket se keni oreks për një gjë të tillë. Detajet ju lodhin dhe irritojnë, por mbani mend se shumë herë ndryshimi fshihet në detaje.

DEMI

Këtë javë interesi juaj do të përqendrohet në çështjet financiare, pasi Afërdita do të kthehet në vijë të drejtë tek Binjakët në 25/6 dhe do të marrë frymë fondit tuaj. Me lëvizjet e duhura, ka shumë mundësi që ju të rrisni të ardhurat ose të menaxhoni më mirë shpenzimet tuaja, e vetmja gjë e sigurt është që ju do të gjeni veten duke fituar në mënyrë indirekte ose direkte. Më 28/6, Marsi kalon në shenjën që udhëheq, Dashin, dhe tregon se po fillon një periudhë që disa gjëra do të ndodhin para jush, por shumë më tepër do të ndodhin prapa jush. Për këtë arsye, duhet të zgjidhni me kujdes njerëzit që do t’ju besoni çështjet tuaja personale.

Dashuria Vija e drejtë e Afërditës në shenjën e Binjakëve sjell një lidhje shumë pozitive edhe për fushën romantike. Nëse jeni në një lidhje ka mundësi të kuptoni se ajo që ju ka larguar nga partneri juaj në të kaluarën nuk është aq e rëndësishme dhe do të filloni të kuptoni se gjithçka zgjidhet, për aq kohë sa ju dëshironi. Nëse jeni i lire, tani fillon një kohë kur do të keni mundësi të kuptoni më lehtë personin “e duhur” për ju. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shikoni së pari veten.

Puna dhe Ekonomia Këtë javë ka shumë mundësi që të ketë lëvizje të personave që janë në mjedisin tuaj profesional, të cilët mund t’ju kthejnë në mendime. Sidoqoftë, do të ishte mirë që ju të përqendroheni në çështje që lidhen me punën tuaj dhe jo në ato që dikush mund të ketë thënë ose atë që dikush tjetër mund të ketë menduar. Këto ditë duket se mund të krijohen “kurthe” dhe diskutime edhe pas shpinës tuaj.

BINJAKËT

Binjakë të dashur, një javë veçanërisht e mbarë fillon për ju pasi Afërdita përfundon rrugëtimin e saj të kundërt në shenjën tuaj të zodiakut në 25/6. Kjo tregon se në të ardhmen e afërt do të vini re se si “ajri i rinovimit” do të fryjë në jetën tuaj personale. Ka shumë mundësi që çështjet romantike që ju shqetësuan në të kaluarën, të fillojnë të zgjidhen pa shumë përpjekje nga ana juaj. Më 28 qershor, Marsi hyn në shenjën e Dashit dhe nga pozicioni i tij i ri, ju shtyn në aktivitete kolektive, kontakte me miqtë dhe komunikim me njerëz që ndajnë të njëjtat synime!

Dashuria Këtë javë dhe veçanërisht drejt fundit të saj, ka shumë mundësi që të krijohen rrethanat e duhura që do t’ju ndihmojnë të mbyllni një keqkuptim që u krijua me partnerin tuaj në periudhën e mëparshme dhe deri më tani ka mbetur pezull. Nëse jeni i lirë, pozicioni i ri i Marsit në shenjën e Dashit në 28 qershor, tregon se njerëzit që janë në mjedisin tuaj miqësor do të jenë mjetet që ju të afroheni me një person që ju intereson.

Puna dhe Ekonomia Këtë javë mendja juaj mund të mos jetë aq shumë në cështjet profesionale, pasi duket se po përqendroheni në jetën tuaj personale. Sidoqoftë, rrugëtimi i drejtë i Afërditës në shenjën tuaj të zodiakut tregon se të dhëna të reja pozitive mund të shfaqen në një bashkëpunim që keni tashmë. Nuk përjashtohet mundësia që të shihni me një sy tjetër një partner, veçanërisht nëse periudhën e kaluar, e keni parë atë “me syrin e keq”.

GAFORRJA

Ju Gaforre këtë javë do të kuptoni se disa çështje që ju dukeshin mjaft konfuze në të kaluarën, ngadalë do të fillojnë të japin një pamje më të qartë. Kthimi i Afërditës në rrugeëtimin e duhur tek Binjakët nga 25/6 do të kontribuojë në këtë, pasi do t’ju ndihmojë të kuptoni se çfarë është në fund të fundit e rëndësishme për ju dhe ia vlen të merreni. Më 28/8, Marsi kalon në shenjën e Dashit dhe nga pozicioni i tij i ri duket se do të krijojë lëvizshmëri në fushën profesionale.

Dashuria Këtë javë duket se një romancë që erdhi nga e kaluara dhe mbeti pezull gjatë gjithë kohës, pasi nuk ju dha prova të qarta, do të tregojë se ku shkon. Tani do të krijohen rrethanat të cilat do t’ju tregojnë nëse duhet t’i jepni një shans të dytë një personi të së kaluarës ose nëse më në fund duhet të mbyllni derën pas jush. Nëse tashmë jeni në një lidhje, do të vini re që deri në fund të javës, klima midis jush dhe partnerit tuaj do të fillojë të përmirësohet ndjeshëm.

Puna dhe Ekonomia Cështjet e punës dhe gjithçka që lidhet me punën do të fillojë të kenë interesin tuaj, ndërsa ditët do të kalojnë, gjithnjë e më shumë. Hyrja e Marsit në shenjën e Dashit në fund të javës, ju tregon se ka ardhur koha që të ngrini mëngët dhe të vërtetoni atë që ju vleni. Ka shumë mundësi që do të ketë disa pengesa në një nivel profesional që nuk duhet t’ju largojnë nga qëllimi juaj dhe as t’ju bëjnë të ndryshoni drejtim. Mos harroni se “gjërat e mira vijnë avash avash”.

LUANI

Luan të dashur, po fillon një javë e re që mund të përshkruhet si pozitive për ju dhe për çështjet që ju shqetësojnë, veçanërisht nëse është e një natyre romantike. Afërdita në 25/6 e përfundon rrugëtimin e saj të kundërt në shenjën e Binjakëve dhe rikthimi i saj në vijë të drejtë, sjell “dhurata” në një nivel personal. Njohje të reja, dashuri të reja por edhe entuziazëm për çfarëdo që të bëni janë disa nga skenarët që do ju shoqërojnë në të ardhmen e afërt. Në 28/6 Marsi kalon në shenjën e Dashit dhe kjo tregon se ditët e fundit të javës janë shumë të favorshme për ju. Zgjidhni të kaloni kohë me miqtë tuaj, duke bërë aktivitete në grup ose nëse mundeni – një udhëtim të shkurtër!

Dashuria Nga kjo javë e tutje, do të vini re se disa çështje që ju shqetësuan personalisht gjatë periudhës së kaluar, ngadalë do të fillojnë të zhduken. Nëse jeni i lirë, ka mundësi që një romancë të zhvillohet e cila është akoma pezull dhe ka të bëjë me një person që ju është afruar përmes rrethit tuaj miqësor. Nëse tashmë jeni në një lidhje këto ditë ia vlen ta inkurajoni partnerin tuaj të bëjë një udhëtim ose të shihni të dashurit tuaj që kanë kohë pa i parë, pasi kjo është diçka që do t’ju ndihmojë.

Puna dhe Ekonomia Këtë javë, mund të keni në mendje disa plane për lëvizjen tuaj të ardhshme të punës. Rrethanat astrologjike që do të krijohen këto ditë ju tregojnë që të përqendroheni në të tashmen. Përfitoni nga mundësitë që mund të ekzistojnë dhe kanë të bëjnë me arsimin dhe merrni pjesë në seminare, trajnime dhe gjithçka që mund t’ju ndihmojë të fitoni njohuri shtesë mbi temën e punës suaj. Mos harroni se pa marrë parasysh atë që bëni ju, do t’ju ndihmojë të rritni kualifikimet tuaja profesionale, ndaj padyshim që ia vlen.

VIRGJËRESHA

E dashur Virgjëreshë, këtë javë ia vlen të përqendroheni në fushën profesionale pasi do të ketë mundësi për ju. Nga 25/6, Afërdita do të jetë në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve dhe kjo tregon se disa të plane profesionale që kishin ngecur në periudhën e kaluar, papritmas do të fillojnë të lëvizin. Tashmë ka mundësi që propozimet profesionale të bëra, do të dalin nga akulli, si dhe disa plane që ishin në punë, të cilat kishin mbetur pezull. Java mbyllet me lëvizjen e Marsit në shenjën e Dashit në 28/6, duke treguar se periudha e ardhshme do të jetë e mbushur me energji, rritje të dëshirës seksuale dhe emocione të forta.

Dashuria Kjo javë është gjithashtu shumë e dobishme për jetën tuaj personale pasi kthimi i Afërditës në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve tregon se do të ketë paqe në marrëdhëniet romantike. Nëse jeni i lirë, do të filloni të kuptoni më mirë atë që kërkoni nga partneri dhe kjo do t’ju ndihmojë të lëvizni në drejtimin e duhur për ta gjetur atë. Ka mundësi që të jetë diku në mjedisin tuaj profesional. Nëse tashmë jeni në një lidhje, dëshira e rritur do t’ju ndihmojë të afroheni më shumë me partnerin tuaj, me plot kuptimin e fjalës ashtu si edhe në mënyrë figurative.

Puna dhe Ekonomia “Shumë punë” është ndoshta një nga shprehjet tuaja më të zakonshme për këtë javë pasi duket se disa çështje që u bllokuan profesionalisht do të fillojnë të lëvizin pas datës 25 qershor. Ajo që ju duhet të jeni të vetëdijshëm është disa shqetësime që do të shoqërojnë detyrimet tuaja profesionale, por që nuk korrespondojnë domosdoshmërisht me realitetin. Mundohuni të përqendroheni në të dhënat që ekzistojnë dhe mos lejoni që mendja juaj të krijojë hamendësime.

PESHORJA

E dashur Peshore, një javë e këndshme fillon pasi Afërdita, e cila është udhëheqësja juaj, kthehet në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve në 25 qershor. Rrugëtimi i saj i ri është shumë premtues për sa i përket çështjeve tuaja të dashurisë dhe do t’ju ndihmojë të merrni një pamje më të qartë në marrëdhëniet ndërnjerëzore, të cilat ju kanë ngatërruar në të kaluarën. Në fund të javës, ka mundësi të ketë momente tensioni pasi në 28/6 Marsi hyn në shenjën e Dashit dhe krijon një sfond të përshtatshëm për konfrontime. Kushtojini vëmendje të veçantë marrëdhënies që keni me partnerin, pasi mund të bëjë gjëra që do t’ju ​​nevrikosin.

Dashuria Gjysma e dytë e javës është një kohë e mirë për t’iu afruar një personi që ju intereson dhe të përpiqeni të ndërtoni një urë komunikimi në një marrëdhënie që ka pasur disa probleme në të kaluarën. Tani do të jetë më e lehtë për ju të menaxhoni çështje që lidhen me fushën romantike pasi do të ketë shenja pozitive. Nëse tashmë jeni në një lidhje, gjatë fundjavës, përpiquni të mbani një ton të butë edhe për çështje që mund të mos jeni dakord me partnerin tuaj, pasi hyrja e Marsit në shenjën e Dashit, do të krijojë një atmosferë të acartë.

Puna dhe Ekonomia Këtë javë duhet të përqendroheni në bashkëpunimet që do të keni pasi ka shumë mundësi që të ketë disa çështje që do të krijojnë mosmarrëveshje midis jush dhe bashkëpunëtorëve tuaj. Ende ka shumë gjasa që të ndiheni sikur një person me të cilin po punoni, po ju rrotullohet për tu grindur, duke krijuar probleme aty ku ato nuk ekzistojnë. Para se të hiqni dorezën dhe të filloni të grindeni, përpiquni t’i drejtoheni atij për të parë se çfarë po ndodh vërtet.

AKREPI

Akrep të dashur, ju, këtë javë ka shumë gjasa të merrni vendime në lidhje me çështje emocionale dhe financiare që kanë mbetur pezull në të kaluarën dhe ju kanë shkaktuar shqetësime dhe trazira. Afërdita kthehet në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve në 25/6 dhe sjell shenja përmirësimi në çështjet financiare dhe emocionale. Më 28 qershor, Marsi kalon në shenjën që udhëheq, Dashin, dhe rrit rezervat e energjisë tuaj, në mënyrë që të përballet me jetën e përditshme të kërkuar dhe detyrimet që do ta shoqërojnë atë në periudhën tjetër.

Dashuria Një bisedë “gjithpërfshirëse” me një person për të cilin ju intereson, do t’ju ndihmojë të nxjerrni përfundime rreth tij ose saj dhe marrëdhënies që është krijuar midis jush. Këtë javë do të kuptoni nëse ia vlen t’i jepni një shans tjetër një personi që është shfaqur në të kaluarën. Nëse tashmë jeni në një lidhje, kjo javë është ideale të përqendroheni tek partneri juaj dhe të gjeni mënyra për t’ju afruar edhe më shumë.

Puna dhe Ekonomia Kontaktet që do të keni me njerëzit në mjedisin tuaj profesional ka mundësi të zhbllokojnë disa çështje që kanë qenë pengesa në të kaluarën. Një ide biznesi duket se ka tërhequr interesin tuaj dhe ka shumë mundësi që të mendoni për mënyra për të rritur punën tuaj në mënyrë që burimet tuaja të rriten gjithashtu. Këtë javë do të keni mundësinë të adresoni siç duhet disa çështje financiare që vijnë nga e kaluara ose ishin shkaku i polemikave midis partnerëve.

SHIGJETARI

Një javë pozitive fillon pasi Afërdita kthehet në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve në 25/6 dhe favorizon marrëdhëniet dhe bashkëpunimet. Nga mesi i javës, ka mundësi që të gjëni një pikë të përbashkët kontakti me një person që ka qenë subjekt i shumë polemikave në të kaluarën. Eshtë po aq e mundur që gjërat që ju shqetësuan dhe që kanë të bëjnë me bashkëpunime, të fillojnë të përmirësohen. Një tjetër lajm pozitiv për ju është që në datë 28 qershor, Marsi kalon në shenjën miqësore të Dashit dhe tregon se po filloni t’i jepni lamtumirën e mbylljes në vetevete të periudhës së mëparshme, duke u rikthyer te vetja juaj e vjetër, e mirë dhe optimiste! Cështjet emocionale gjithashtu do të luajnë një rol të veçantë në këtë!

Dashuria Kjo është një javë pozitive edhe për çështjet tuaja romantike, pasi vija e drejtë e Afërditës nga 25/6 dhe hyrja e Marsit në shenjën e Dashit në 28/6 sjellin mundësi në jetën tuaj personale. Nëse tashmë jeni në një lidhje, atmosfera midis jush dhe partnerit tuaj do të përmirësohet ndjeshëm. Mënyra se si merreni me marrëdhënien tuaj dhe stimujt që merrni nga partneri juaj, gjithashtu do të kontribuojnë në këtë. Nëse jeni i lirë, duket se fansat kanë filluar të rriten dhe flirtimi do t’ju ​​mbajë të zënë për herë tjetër!

Puna dhe Ekonomia Këtë javë ju mund të gjeni veten duke mos menduar për çështje biznesi dhe gjithçka që po ju shkakton ankth dhe shqetësim. Sidoqoftë, do të ishte mirë të përqendroheni në disa nga bashkëpunimet tuaja, pasi do të keni mundësinë të përmirësoni atmosferën që ekziston midis jush dhe bashkëpunëtorëve tuaj, dhe kjo gjithashtu do të përmirësojë performancën tuaj në punë. Këtë javë ka mundësi që një person t’ju afrohet, i cili do të sugjerojë një bashkëpunim, por ju duhet të kontrolloni me kujdes kushtet e tij dhe të mos nxitoheni.

BRICJAPI

Për ju Bricjapë, rrethanat e kësaj jave do t’ju ndihmojnë të kaloni këto ditë me qetësi, diçka që ka ndodhur për një kohë të gjatë, pasi detyrimet e jetës së përditshme kanë qenë shumë të kërkuara në të kaluarën. Kthimi i Afërditës në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve më 25 qershor, i cili duket se përmirëson ndjeshëm gjendjen shpirtërore dhe jetën tuaj të përditshme, do të kontribuojë në këtë. Në fundjavë, mund të shfaqen disa punë që lidhen me shtëpinë tuaj, gjë që do të shkaktojë lodhje. Hyrja e Marsit në shenjën e Dashit në 28 qershor, ju thotë të menaxhoni me kujdes çështjet e familjes, pasi ato mund të jenë një burim tensioni.

Dashuria Këtë javë është më e lehtë për ju të zgjidhni një çështje romantike që nuk ka qenë e qartë për ju në të kaluarën. Duket se jeni një hap përpara se të merrni vendime të rëndësishme në lidhje me një marrëdhënie që keni tashmë ose një marrëdhënie që dëshironi të keni. Nëse jeni të lirë gjatë kësaj kohe, do të jetë më e qartë për punët tuaja të dashurisë dhe do t’ju ndihmojë të nxirrni përfundime të dobishme për to. Nëse tashmë jeni në një lidhje, duhet të jeni të kujdesshëm në rast se jeni marrë me disa punë shtëpie me partnerin tuaj, pasi këto mund të shkaktojnë tensione.

Puna dhe Ekonomia C’do gjë në lidhje me punën këtë javë do t’ju mbajë të zënë, ndoshta për arsyje kënaqësie. Një ndryshim i lidhur me punën është një skenar i mundshëm këtë javë, dhe duket se do e arrini. Në çdo rast, kini kujdes që të mos e lini punën pas dore, pasi jemi në një periudhë në të cilën Merkuri është në vijë të kundërt dhe nuk do të jetë e lehtë të jeni brenda orarit tuaj, veçanërisht nëse lini detyrimet e punës për minutë të fundit.

UJORI

Ujorë të dashur, këtë javë duket se ju do t’i jepni përparësi çështjeve të jetës suaj personale, pasi Afërdita do të kthehet në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve në 25/6 dhe do të krijojë rrethana të reja, pozitive për to. Pavarësisht nëse jeni beqar apo në një lidhje, ia vlen të investoni kohë në një person që është i interesuar për ju, në mënyrë që të shihni qëllimet e tij. Të Dielën më 28 qershor, Marsi kalon në shenjën që udhëheq, tek Dashi, dhe kjo tregon se në periudhën tjetër do të përqendroheni më shumë te njerëzit që bëjnë pjesë në rrethin tuaj të ngushtë. Sigurisht, kjo mund të fshehë kurthe pasi kontakti i ngushtë me ta mund të sjellë debate dhe mosmarrëveshje në sipërfaqe.

Dashuria Këtë javë, gjithçka që lidhet me jetën tuaj personale duket se do të dalë në pah, pasi kthimi i Afërditës në drejtimin e duhur në shenjën e Binjakëve ndryshon rrethanat! Nëse jeni tashmë në një lidhje, duket se një atmosferë më e mirë do të fillojë të zhvillohet midis jush dhe partnerit tuaj, larg keqkuptimeve që mund të kenë ndodhur në të kaluarën. Nëse jeni i lirë, kontakti juaj me një person që ju intereson do të bëhet përmes një njohjeje të përbashkët, por do të ishte mirë që të mos merrni përsipër me lëvizje të nxituara dhe fjalë impulsive nën enthuziazmin tuaj, pasi këto mund t’ju ekspozojnë.

Puna dhe Ekonomia C’do gjë në lidhje me punën duket të jetë një burim zhgënjimi për ju këtë javë, veçanërisht në punë dhe çështje profesionale që përfshijnë shumë njerëz. Mundohuni të mos lejoni që zhgënjimi juaj të shfaqet në takime dhe diskutime të biznesit si-edhe nëse keni të drejtë – nuk do të jetë në favorin tuaj. Do të ishte mirë të shmangni premtimin e gjërave që nuk jeni të sigurt se do keni mundësinë dhe oreksin për të marrë përsipër dhe realizuar.

PESHQIT

Kjo javë duket se është frymëzuar dhe as nuk ka dyshime të shihni veten duke menduar mënyra për të ndryshuar dekorin e shtëpisë tuaj, të blini gjëra për veten tuaj dhe të krijoni imazhe rreth jush që ju frymëzojnë! Afërdita kthehet në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve në 25/6 dhe do t’ju ndihmojë të përfundoni disa gjëra që kishit filluar në periudhën e mëparshme, por ju i kishin lënë pezull, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me shtëpinë tuaj. Më 28 qershor, Marsi braktis shenjën tuaj të zodiakut dhe ju kaloni në shenjën e Dashit, duke treguar se si fillon një periudhë që kërkon vëmendje në çështjet financiare, pasi duket se do të ketë disa shpenzime shtesë.

Dashuria Nëse tashmë jeni në një lidhje, atmosfera mes jush dhe partnerit tuaj do të fillojë të përmirësohet, ashtu si edhe gjendja shpirtërore dhe mënyra sesi do të merreni me gjërat do të kontribuojë në këtë. Kërkoni të kaloni kohë me të pasi do të jetë një konfirmim romantik për të, diçka që promovon qetësi në marrëdhënien tuaj. Nëse jeni i lirë, rrugëtimi i drejtë i Afërditës nga 25/6 do t’ju ndihmojë të qetësoheni në lidhje me një çështje romantike, e cila ju ka ngatërruar shumë deri më tani.

Puna dhe Ekonomia Këtë javë duket se do të jeni mjaft social, gjë që do të ndihmojë madje edhe në kontaktet e biznesit që do të keni gjatë këtyre ditëve. Kushtojini vëmendje anës financiare të marrëveshjeve profesionale, pasi do t’ju duhet ta rinegocioni në to. Ka mundësi që të ketë diskutime për një propozim të ri profesional që është në fjalë e sipër dhe ju duhet të përqendroheni në to, në mënyrë që të “reklamoni” aftësitë tuaja sa më mirë!

13 Comments

13 Comments

 1. Pingback: Unlimited Reseller Hosting from $4.99

 2. Pingback: Plymouth workers call in sick more than any other UK city

 3. Pingback: Onion

 4. Pingback: https://www.worldwisepeople.net/main/blogs/231448/Learn-The-Truth-About-Professional-Writers-In-The-Next-60

 5. Pingback: website

 6. Pingback: bóng đá

 7. Pingback: track 201

 8. Pingback: best quality cocaine to buy

 9. Pingback: sbo

 10. Pingback: i thought about this

 11. Pingback: 토토휴게소

 12. Pingback: Depression Cure

 13. Pingback: psilocybin mushrooms for sale online​

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending