Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor 10-16 gusht i detajuar/ Kjo shenjë do të ketë një javë të mbushur me lajme të mira

Published

on

Java e ardhshme 10-16 gusht planeti i Mërkurit do të shkëlqejë në shenjën e Luanit, i gatshëm për të dhënë mundësi të reja për të gjithë shenjat e zjarrit.

Zbulo se çfarë kanë parashikuar yjet për ju nga 10-16 gusht 2020

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj

I dashur Dash këto ditë të nxehta gushti ju bëjnë më të shqetësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqetësime është partneri. Venusi i pafavorshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell grindjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmëndje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë të enjten dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje

I dashur Dem java juaj nuk mund të filloj më mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, të martën dhe të mërkurën duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rrahje zemre. E vetmja notë jo harmonike do të jetë diskutimi në punë.

Binjakët: Mbretëresha e festës

Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mungojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë javë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës. Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë flirte dhe miqësi të reja: veçanërisht të enjten dhe të premten kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju presin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme

E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje verore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme. Ndërsa Marsi në një pozitë të pafavorshme ju bën të ndjeheni të lodhur dhe të stresuar, përpiquni ti kushtoni më shumë kohë vetes.

Luani: Shumë lajme

I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju presin, veçanërisht të enjten dhe të premten kur dhe një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkak të një Hëne në një pozicion të pafavorshëm në shenjën tuaj .

Virgjëresha: Takime me fat

E dashur Virgjëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kriza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e largët dhe do të keni mundësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja. Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike të shtunën dhe të dielën. Dhe në vendin e punës nuk do të mungojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju

E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë stres kryesisht për shkak të Marsit në kundërshtim dhe mosmiratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pengojnë planet tuaja në fushën e punës. Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mundojë me grindje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përpiquni të mos e humbisni durimin dhe të përqendroheni në të gjitha të enjten dhe të premten kur një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të shuani tensionet. Ngushëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Ditë stresuese

I dashur Akrep java juaj për fat të keq fillon me tre ditë mjaft stresuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundërshtim rrezikon të ju bëjë të humbni durimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor. Disa pengesa të vogla mund të shfaqen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbrojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stuhisë

I dashur Shigjetar këtë muaj për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stuhisë: Venera në opozitë muajt e fundit ka mërzitur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka ndaluar se torturuari do t’ju marr marrë ca kohë për të rikuperuar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit. Për fat të mirë, ju mund të mbështeteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mundësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Probleme me partnerin

I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të keq: kjo javë rrezikon të jetë e tensionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kundërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nxehta, të cilat duhen të zvogëlohen.

Ujori: Mendime për punën

I dashur Ujor rrezikoni të zhyteni nga shqetësimet në punë dhe ngadalësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqetësoni nga shtatori situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tensionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer

Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë. E hëna, e marta dhe e mërkura, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!