Connect with us

Aktualitet

Do keni muajin me te mire te vitit/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do ti hapen portat e fatit

Published

on

A je dhe ti njëra prej shenjave më fatlume për të cilat do të lexosh më poshtë?

Binjakët

Muaji i ri do të sjellë një periudhë shumë pozitive për Binjakët, të cilët do të surprizohen nga lajme që do të largojnë dekurajimin e tyre dhe do të sjellin dritë pozitive në rrugën e tyre. Të lindurit e kësaj shenje do të jenë në gjendje të përballojnë anën profesionale dhe romantike me mençuri, do t’i zgjidhin problemet përmes dialogut dhe do të gjejnë mënyra të reja për t’i bërë jetët e tyre më pozitive dhe stimuluese.

Do të vënë re se jo gjithçka ka humbur dhe se nëse do të vazhdojnë të besojnë në vetvete dhe fitoren e tyre, gjithnjë e më shumë gjëra të mira do t’ju vijnë rrugës. Shijojeni këtë muaj Binjakë, do të jetë një nga më të mirët e vitit tuaj!

Virgjëresha

Për të lindurit në shenjën e Virgjëreshës, gushti do të sjellë zgjidhje të problemeve dhe mundësi për të jetuar një perspektivë të re, në të cilën e shkuara do të qëndrojë në vendin e vet dhe e ardhmja do të vlerësohet më shumë.

Forca mendore e kësaj shenje, e bashkuar me aftësinë për të qenë e përqendruar dhe optimiste edhe në momentet më të vëshira, e ka ndihmuar gjatë këtij viti dhe tani është momenti të korrë frytet e mençurisë së vet. Në këtë muaj të ri, do të jeni në gjendje të lini pas krahëve gjithë gjërat negative dhe ta shihni pjesën tjetër të vitit me më shumë kujdes, për të hapur portat e mëdha të lumturisë. Ky muaj do të jetë fantastik për ty, Virgjëreshë, përdore në avantazhin tënd!

Peshqit

Për Peshqit do të ketë lajme të mira dhe grumbullim energjish pozitive këtë muaj. Personat e kësaj shenje do të jenë në gjendje të gjejnë një mënyrë të re dhe më të mirë për të ecur përpara dhe do të krijojnë baza të shkëlqyera që do t’i mbështesin deri në fund të vitit.

Ky muaj do t’ju sjellë atë që keni ëndërruar gjithmonë, në jetën tuaj profesionale, personale ose romantike. Do të merrni shpërblime të mëdha për sinqeritetin e treguar dhe përgjegjësitë e marra këtë vit. Ky muaj do t’ju ndryshojë fatin dhe do të vazhdojë kështu nëse ruani personalitetin tuaj unik dhe stimulues, pasi më shumë gjëra të mira do të vijnë tek ju. Ky muaj i ri mund të ishte fillimi i një transformimi në vitin tuaj Peshq, prandaj shijojeni!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending