Connect with us

Aktualitet

Tani jeton e lumtur me Markun por ja cfare thote Rudina Dembacaj per ndarjen nga ish bashkeshorti

Published

on

Moderatorja dhe aktorja e humorit Rudina Dembacaj e ftuar ne programin “ Rudina” foli per jeten e saj profesionale por edhe ate private.

Rudina Dembacaj konfirmoj ne muajin Nentor ndarjen me bashkeshortin Aleksander Varfaj me te cilin ka edhe nje vajze, Viktorian.

Rudina tregoi ne lidhje me divorcin se asnje ndarje nuk eshte e lehte sidomos kur ka nje femije ne mes.

“Asnje ndarje nuk eshte e lehte. Une dhe ish-bashkeshorti krijuam nje familje me shume endrra, si te gjithe ne fillim, por fati nuk ishte i tille, ne vendosem te divorcoheshim. Duke qene se kohet kane ndryshuar, sigurisht ne nuk kemi me mentalitetin e nenave tona, jeta ka ndryshuar dhe vendosem te ndaheshim.

Asnje ndarje nuk eshte e lehte, sidomos kur ka ne mes femije dhe per çdo nene normale ne kete bote, femija eshte qendra e botes. Dhe duke patur perpara te ardhmen e qendres se botes, sigurisht divorci nuk eshte i thjeshte. Por ne si dy te rritur dhe si dy qytetare te ketij vendi duke ngelur shume miq dhe duke i dashur akoma dhe pergjithmone te miren njeri-tjetrit, morem kete vendim, duke pare se familja s’po funksiononte me, çifti s’po funksiononte me.

Rudina Dembacaj zyrtarizoi lidhjen me ish-deputetin Mark Frroku ne 6 Janar te ketij viti. Ajo tregoi se ata jane jo vetem partnere ne biznes, por dhe ne jete.

“Une dhe Marku ne diten e dyte te vitit beme nje udhetim jashte shtetit dhe une e kapa veten duke ulur koken ne aeroport. Nuk ia lejoja dot vetes kete gje, nuk kam pse ta fsheh dashurine. Fati deshi qe une njoha nje person te mrekullueshem per mua, ne ndihemi aq mire me njeri-tjetrin, sa pse duhet une ta fsheh kete gje? Nuk eshte fare e veshtire te njihen dy veriore, njeri ne art, tjetri ne politike.

Jemi njohur prej kohesh, absolutisht nuk e kishim menduar ndonjehere te kishim nje marredhenie. Marku ka kaluar nje periudhe shume te veshtire te jetes se tij, ka humbur bashkeshorten para nje viti e gjysme. Pas kesaj humbjeje ndoshta ishte dhe situata delikate per jeten e tij. Sigurisht une isha nje vajze single, grua single, edhe ndodhi qe u dashuruam, s’kishim pse ta fshihnim me”

5 Comments

5 Comments

  1. Pingback: glockonline.org

  2. Pingback: Creative Digital Transformation Strategy

  3. Pingback: nakuropatwiej

  4. Pingback: Where To Buy Firearms Online

  5. Pingback: devops advice

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending