Connect with us

Aktualitet

‘Sa gabim qe bëra’/ 10 VAJZAT VIP që janë penduar për operacionet plastike

Published

on

Nje teme qe vazhdon te mbetet e diskutuar eshte operacionet plastike. Vip-at gjithmone sulmohen lidhur me kete ceshtje por megjithate disa prej tyre e kane pranuar hapur qe kane bere nderhyrje. Disa jane pro, disa kunder dhe madje disa prej tyre kane deklaruar se jane penduar.

Ja cilat jane disa nga Vip-et shqiptare qe kane pranuar se kane kryer nderhyrje:

Ana Kabashi: “Une hunden nuk e kam pasur asnjehere kompleks deri vone kur fillova te merresha me muzike. Producentet filluan te me thoshin duhet ta besh sepse muzika e kerkon edhe te bukuren e andej kendej edhe e bera hunden operacion, por qe tani te ishte, asnjehere nuk do e kisha bere. Ne fakt atehere kisha me shume vetebesim sesa tani”. “Pjesa estetike duket mire, por pastaj nuk mundesh as hundet t’i frysh mire sepse duket sikur po te bie hunda ne toke. Nuk eshte me hunda jote, une gjithmone jam duke ndejtur me siklet se mos po e vras, si te thuash te rrish gjithe kohes te ruash hunden”

Marjona Metohu u shpreh “Jam penduar qe bera hunden. Me ka ndryshuar shume. Ti do thuash, e bere per te ndryshuar, por jo kaq shume. Ndoshta eshte bere pak me teper nga sa e doja. Nuk doja te ndryshoja kaq shume, doja qe fytyra ime te kishte te njejten hije”.

Alberie Hadergjonaj tregon se: “Njeriu duhet te kete shume kujdes kur e prek fytyren, Zoti nuk na i ka falur kot tiparet kur lindim. Une e kam operuar hunden kur isha ne Shqiperi dhe jam penduar sepse po te kisha hunden time do tregoja karakter. Tani e kam sistemuar pak ne Amerike por ja qe e bera”, ka thene Alberie.

Jolanda Dhamo: “Ka qene gabim, me mori edhe mua rryma. Para 6 vjetesh, une mund te kem qene e treta, e katerta, por e para qe e kam thene hapur. Kur vjen puna per ta deklaruar, askush nuk e pranon. Nga ai operacion une nuk u bera me e bukur, thjesht me kane deformuar”

Vildane Zeneli tregoi se eshte penduar per nderhyrjen e saj ne buze dhe per me teper ajo u shpreh: ”I bera prej qejfit buzet. Po palidhje shume, i kam rene pishman dhe tani dua t’i heq”

Adelina Tahiri gjithashtu eshte penduar dhe tregoi : “Kam nderhyre vetem tek buzet megjithate jam penduar”

Fjolla Morina: “Me eshte bere bajat, me mire pa gjoks, kohet e fundit nuk po pelqehet gjoksi i madh. Nuk e di se kur, por qe do e zvogeloj shume shpejt”

Çiljeta per hunden: “Nuk ka ndonje ndryshim te madh, po hajd, mendte e kokes thuaj”

Almeda Abazi: “Kam operuar vetem hunden, asgje tjeter. Kam kryer edhe nje nderhyrje estetike ne buzen e siperme, gje per te cilen jam penduar. Do te doja te mos e kisha bere”

Aurela Hoxha: “Qetesohuni njerez te mireee nuk i kam bere me buzet, perkundrazi, prej kohesh i kam hequr mbushjen dhe s’do ti bej kurre me”.

4 Comments

4 Comments

  1. Pingback: bestdumps

  2. Pingback: budovat

  3. Pingback: DevOps Company in USA

  4. Pingback: sbo

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending