Connect with us

Aktualitet

Horoskopi date 8 Gusht i detajuar/ Kjo eshte shenja qe do te marr nje lajm per jeten

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 8 gusht 2020

Venusi dhe Mërkuri do favorizojnë negociatat dhe lidhjen e kontratave sot. Pritët që të fillojë një etapë vërtet e begatë. Nëse keni një lidhje, edhe sikur persona të jashtëm të mundohen t’ua prishin harmoninë, nuk kanë për t’ia dalë dot mbanë. Lidhja juaj do thellohet akoma më shumë dhe do filloni të bëni plane afatgjata për të ardhmen. Nëse jeni beqarë do ju pëlqejë situata në të cilën ndodheni. Në punë do jeni të vëmendshëm dhe profesionistë të vërtetë. Do i arrini të gjitha qëllimet që i kishit vënë vetes prej kohësh. Në planin financiar do gjeni zgjidhjet e duhura për ta stabilizuar situatën.

Demi

Horoskopi i datës 8 gusht 2020

Gjatë kësaj dite do jeni shumë alegri dhe do bëni edhe disa lojëra me të afërmit. Kujdes mos e teproni sepse disa mund të acarohen. Për ju të dashuruarit priten vetëm momente të këndshme. Të dy palët do mendoni si ta bëni çdo çast sa më të bukur dhe do ja dilni mbanë. Sipas Dritare.net, ju beqarët nuk do jeni gati për ndryshime të statusit tuaj dhe do pranoni vetëm të njiheni me personat që do iu ftojnë. Më vonë nuk i duhet çfarë mund të ndodhë. Në punë, me diplomaci, durim dhe këmbëngulje keni për të arritur atje ku keni dëshiruar gjithmonë. Me financat do ju duhet thjesht të jeni më të matur dhe gjendja do mbetet e mirë.

Binjakët

Horoskopi i datës 8 gusht 2020

Gjatë kësaj dite nuk do keni ambicie shumë të mëdha, megjithatë në përgjithësi gjërat do ju ecin mjaft mirë. Pavarësisht se nuk besoni, ata që keni pranë do ju mbështesin. Ju të dashuruarit nuk do keni asgjë për çfarë të qaheni sepse planetët do ju krijojnë ambientin e duhur që ju të dashuroheni si ta ndieni. Ju beqarët do keni plot mundësi për takime vendimtare, por nuk do përfitoni dot prej tyre për shkak të angazhimeve profesionale. Në punë do ju konkretizohen shumë nga planet që keni bërë prej kohësh dhe do fitoni më shumë siguri në vetvete. Gjendja e financave do jetë e paqëndrueshme, prandaj mos ndërmerrni asnjë rrezik.

Gaforrja

Horoskopi i datës 8 gusht 2020

Mundohuni të jeni sa më të sinqertë me partnerin tuaj gjatë kësaj dite. Nga ana tjetër duhet të tregoni më shumë vendosmëri për hapat që duhet të hidhni dhe jo të ndryshoni mendim sapo t’iu kundërvihet dikush. Nëse keni një lidhje mos e provokoni partnerin tuaj sepse mund të keni probleme serioze me të. Mundohuni të jeni më të kuptueshëm dhe të toleroni herë pas here. Ju beqarët do jeni më të lirë për të shprehur ndjenjat tuaja dhe mund të afroheni me një person interesant. Në punë do ndodhin ndryshime goxha të mëdha dhe karriera juaj do ecë përpara. Në planin financiar do jeni pafund të motivuar për t’i kaluar vështirësitë dhe do ja dilni mbanë me sukses.

Luani

Horoskopi i datës 8 gusht 2020

Hëna do ketë ndikim pozitiv sot tek jeta juaj dhe do ju bëjë t’iu kushtoni më tepër rëndësi të afërmve. Pranë tyre keni për t’u ndier shumë më mirë. Nëse keni një lidhje, me qetësi dhe me durim do i zgjidhni të gjitha problemet që keni pasur kohët e fundit. Edhe partneri do jetë me i hapur dhe më i kuptueshëm. Ju beqarët do realizoni takime mbresëlënëse dhe mund të gjeni edhe shpirtin tuaj binjak. Në punë do keni në krah Jupiterin dhe Uranin dhe ata do ju tregojnë me sinjale çfarë duhet të bëni. Nuk do ketë më as vonesa dhe do iu gjeni zgjidhje edhe problemeve. Në planin financiar mos luani shume me zjarrin sepse mund të digjeni keq. As para hua mos jepni.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 8 gusht 2020

Nuk do jeni më pasivë si më parë, përkundrazi do bëni çdo përpjekje që keni në dorë dhe do i shprehni lirshëm mendimet. Do jeni si një ekipi i fort dhe çdo problem që do ju dalë do e zgjidhni së bashku. Dita do mbyllet mjaft mirë. Ju beqarët do bëni mirë të mos nxitoni sepse pas pak ditësh mund t’iu jepen mundësi akoma më të mira. Në punë do gjeni qëndrueshmëri dhe do i vazhdoni më qetësisht ato që keni nisur. Nuk do mendoni aspak se çfarë do mendojnë të tjerët. Buxheti do jetë shumë herë më i mirë se më parë. Përfitoni për të dalë për ndonjë darkë me partnerin ose për të blerë diçka të veçantë.

Peshorja

Horoskopi i datës 8 gusht 2020

Mërkuri dhe Venusi do ju ndihmojnë të arrini atë që doni sot. Po prekni zemrat e njerëzve që ju rrethojnë dhe do merrni atë që keni ëndërruar. Ju të dashuruarit do kaloni çaste të paharrueshme dhe gjithçka ka për t’iu ecur për mrekulli. Nuk do keni më çfarë të kërkoni nga jeta. Edhe ju beqarët do jeni me fat në dashuri dhe statusi do ju ndryshojë më shpejt nga sa kishit menduar. Sipas Dritare.net, në punë do ju hapen shumë porta, por për të zgjedhur nga cila do kaloni duhet më parë të këshilloheni me miqtë e ngushtë dhe familjarët. Të tjerëve mos ju besoni. Në planin financiar nuk do keni probleme sepse kohët e fundit keni ditur si t’i menaxhoni me kujdes të ardhurat që do keni nëpër duar.

Akrepi

Horoskopi i datës 8 gusht 2020

Mundohuni të mos nxitoheni shumë gjatë kësaj dite sepse mund të bëni gabime të parikuperueshme. Ekzaminojini me kujdes situatat e më pas veproni. Nëse keni një lidhje, qielli i dashurisë do jetë plot re të zeza. Në disa momente të ditës nuk do mungojnë as shtrëngatat e forta. Bëni kujdes. Ju beqarët më mirë të qëndroni edhe pak vetëm pasi nuk është momenti për lidhje të qëndrueshme. Më mirë të prisni edhe pak sesa të vuani më vonë. Në punë duhet patjetër të reflektoni e të merrni mendime para se te bëni një pozicion të caktuar. Bëni kujdes nga disa kolegë që nuk do tregohen të sinqertë me ju. Buxhetin do e keni më tepër në vëmendje dhe situata do stabilizohet tej mase.

Shigjetari

Horoskopi i datës 8 gusht 2020

Dita e sotme nuk do jetë shumë e mirë për ju dhe nuk do qëndroni pa reaguar. Në disa momente madje do e ngrini zërin më shumë nga sa duhet. Për ju të dashuruarit gjërat nuk do shkojnë shumë mirë. Herë pas here mund të keni debate dhe mosmarrëveshje me partnerin tuaj, megjithatë asgjë për t’u alarmuar. Ju beqarët më në fund do realizoni takimet tuaja më të veçanta dhe jeta do ju ndryshoje menjëherë. Në punë nuk do ju dalë koha për të përmbushur të gjitha objektivat dhe do ndiheni keq. Mos bëni sakrifica, por prisni një moment tjetër për të vepruar. Tek financat Dielli do ndikojë pozitivisht dhe do ua qartësojë mendimet. Nuk do bëni aspak gabime.

Bricjapi

Horoskopi i datës 8 gusht 2020

Mërkuri dhe Venusi do favorizojnë çdo gjë sot dhe falë komunikimit do arrini të kuptoni shumë gjëra. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia mes jush dhe partnerit ka për të qenë e jashtëzakonshme. Nuk do keni as problemin më të vogël me atë që keni në krah. Nëse jeni beqarë nuk do mund të fiksohen vetëm pas një personi dhe kjo do bëjë të pavendosur për të filluar një lidhje të qëndrueshme. Në punë të gjitha përpjekjet që keni bërë do kompensohen dhe do ndiheni plotësisht të kënaqur. Në fakt as vetë nuk e kishit menduar se mund t’ia dilnit kaq shpejt. Në planin financiar do bëni të pamundurën që ta stabilizoni situatën. Gjendja ka për të qenë më e qëndrueshme.

Ujori

Horoskopi i datës 8 gusht 2020

Do jeni shumë të pjekur gjatë kësaj dite dhe nuk do hidhni asnjë hap të pamenduar me kujdes. Keni për ta parë se sa mirë do ju rrjedhin gjërat. Për ju të dashuruarit do ketë çaste më të këndshme dhe dita përgjithësisht do jetë më e ekuilibruar Do jeni të logjikshëm me çdo gjë që do i kërkoni partnerit dhe marrëdhënia me të do përmirësohet akoma më tepër. Ju beqarët nuk do arrini dot të filloni një lidhje edhe pse do mundoheni gjatë gjithë kohës. Në punë situata do përmirësohet goxha dhe do i shihni gjërat më qartë se më parë. Falë mbështetjes së miqve çdo gjë do jetë akoma më e lehtë. Buxheti do jetë shumë herë më i kënaqshëm se më parë.

Peshqit

Horoskopi i datës 8 gusht 2020

Nëse doni që gjërat t’iu ecin sa më mirë gjatë kësaj dite duhet të jepni po aq sa të merrni. Mundohuni të gjeni sa më parë ekuilibrin. Nëse keni një lidhje mos i qëndroni për asnjë moment indiferentë partnerit tuaj sepse dikush tjetër do përfitojë nga kjo gjë. Mundohuni nga ana tjetër t’ia shprehni sa më shumë ndjenjat dhe t’i përgatisni surpriza. Ju beqarët nuk do e keni të vështirë ta gjeni princin tuaj të kaltër. Në punë do jeni një ekip i fortë së bashku me kolegët dhe do koordinoheni për gjithçka. Motivimi nuk do ju mungojë asnjë moment. Në planin financiar organizohuni në mënyrë që të mos keni probleme. Duhet menduar edhe pak për të ardhmen.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Me vetulla te holla dhe floket e kuqe/ Ja si dukej Jonida Maliqi kur eksperimentonte me pamjen

Published

on

Jonida Maliqi eshte nje nga kengetaret me te dashura dhe me te njohura per publikun. Ajo njihet per “ekperimentet” qe ka bere shpesh me floket, modelet apo edhe ngjyret e tyre. Jonida dallohet per stilin e saj te vecante ne te veshur.

Ajo gjithmone bie ne sy per trendin qe percjell dhe look-un modern. Veshjet e saj jane te vecanta dhe plot shije.

Por ne rrjetet sociale qarkullojne foto te ndyshme se si Jonida ka qene dikur. Ne fotot e publikuara ajo shfaqet shume orgjinale dhe natyrale. Me kalimin e viteve kuptojme se kengetarja njohur ka bere nderhyrje ne vetull, nofull, hunde dhe ne disa pjese te tjera te fytyres.

Ndryshimi eshte shume i madh pasi sot kengetarja eshte e kuruar deri ne detaje.

Kujtojme se tani Jonida po shijon historine e bukur te dashurise me Romeon, te cilen e kane deklaruar publikisht disa muaj me pare.

Continue Reading

Aktualitet

6 Sjelljet që Tregojnë se një Mashkull është Dashuruar me Ju dhe 2 që Tregojnë se Ju Përdor!

Published

on

Ne marredheniet e tyre romantike, shume vajza shpesh ndihen te pasigurta. Per shkak te pasigurive tona ose marredhenieve te meparshme te keqija mund te jete e lehte qe te dyshojme per ndjenjat e partnerit tone.

Por ne kete artikull do te lexoni disa shenja qe ju ndihmojne te kuptoni nese partneri po ju perdore vetem per pefitimin e vet apo ju do me te vertete.

Ne duam te hedhim drite mbi ate se si te percaktojme qellimet e verteta te partnerit sepse e dime se sa konfuze mund te jene marredheniet.

Ju do: Ai i mban syte tek ju gjate gjithe kohes

Mashkulli qe eshte me te vertete i dashuruar me ju, nuk do te jete ne gjendje t’i heqe syte nga ju. Kur jeni bere gati per naten e se premtes, shume meshkujt kane kete shikim te vecante ne syte e tyre. Ai mund te kete rene ne dashuri nese ju shikon i mrekulluar nga ngazellimi kur beni gjera te thjeshta si gatimi apo kur vishni pallton tuaj.

Ju perdor: Ai nuk ju ben te ndiheni e veçante.

Ju nuk ndiheni sikur jeni ndryshe nga ndonje vajze tjeter me te cilen ai ka qene me para. Ai mund te mos jete aspak i perkushtueshem ndaj jush dhe mund t’ju krahasoje vazhdimisht me njerez te tjere. Ai nuk kujdeset per ju aq shume sa t’ju vleresoje.

Ju do: Ate nuk e kap paniku edhe atehere kur ju e prisni qe te ndodhe

Eshte krejtesisht normale qe per disa njerez ato te jene pengese sepse ne te gjithe i kemi ato te metat tona. Partneri mund te jete i dhene pas jush me teper nga sa mendoni nese ai di shume per te kaluaren tuaj, duke perfshire momentet per te cilat nuk jeni shume krenare dhe ai eshte ende me ju.

Ju perdor: Ju vazhdimisht ndjeheni fajtore.

Duket sikur ju nuk mund te beni asgje sic duhet duke filluar nga zgjedhja e ushqimit per macen tuaj deri tek trajtimi i problemeve ne pune. Eshte koha ta shkeputni kete marredhenie nese vazhdimisht pa marre parasysh se çfare beni, ndjeheni sikur nuk eshte e mjaftueshme dhe mund te benit edhe me mire.

Ju do: Ai eshte me i vetedijshem se si sjellja e tij mund te ndikoje tek ju.

Jo gjithmone e kuptojme sesi sjellja jone ndikon tek te tjeret. Eshte nje shenje e mire nese vereni se partneri juaj po perpiqet te sillet ne nje menyre qe te mos lendoheni ose zhgenjeheni dhe po behet me i vetedijshem.Eshte me mire te beni nje bisede dhe te mos prisni qe ai ta kuptoje ate nese jeni te shqetesuar per dicka ose deshironi qe ai te veproje ndryshe.

Ju perdor: Ai zhduket.

Ai zhduket ne momentin e fundit kur ju keni ber plane. Personi qe ju çmon vertete do te gjeje nje moment per t’u marre me ju.

Ju do: Ai veren detaje te vogla qe ju bejne te lumtur.

Gjerat me te vogla kane rendesi me te madhe. AI mban emrin e kafshes tuaj shtepiake te pare apo shijen e preferuar te akullores.

Ju perdor: Ai kurre nuk eshte gati per kompromis.

Veçanerisht nese marredhenia juaj eshte e re, por eshte qellimi ne te cilin te gjithe duhet te perqendrohemi atehere berja e kompromiseve mund te jete e veshtire. Partneri juaj duhet te jete i gatshem per te gjetur ekuilibrin e duhur dhe te respektoje opinionin tuaj.

Eshte ndoshta koha per te shpetuar nga nje marredhenie e tille kontrolluese nese ai nuk deshiron te heqe dore nga “e drejta” e tij per te vendosur dicka.

Ju do: Ai ju flet hapur me ju dhe pret qe ju te beni te njejten gje.

Eshte e veshtire te ndertojme nje marrdhenie te forte pa i ndare me te tjeret mendimet dhe ndjenjat tuaja pasi ne te gjithe jemi te ndjeshem.Ai ju beson dhe mund te shohe nje te ardhme me ju nese eshte i gatshem qe te kaperceje friken e refuzimit dhe te jete i hapur me ju rreth frikes dhe problemeve te tij

Ju perdor: Ai emocionalisht ju manipulon.

Ai perpiqet t’ju manipuloje per te bere gjerat qe deshiron pasi ai i njeh pikat e forta dhe te dobeta tuaja.Eshte ndoshta koha per te bere nje hap prapa dhe per te vleresuar ate se çfare po ndodh nese vereni qe vazhdimisht ndjeheni fajtore ose emocionet e partnerit tuaj i mbizoterojne ato tuajat

Ju do: Ai eshte i gatshem te diskutoje problemet.

Zenkat nuk do ta zgjidhin problemin megjithese nje sasi e shendetshme emocionesh ne fakt mund te jete e dobishme per zgjidhjen e konflikteve dhe per te bere te lumtur partnerin tuaj

Partneri juaj duhet te jete i gatshem per te diskutuar rreth gjerave pasi qe te dyve ju kane perfshire emocionet. Celesi i nje marredhenie te forte eshte komunikimi.

Ju perdor: Ai ju provokon qe ju te beni skena ne publik ose rri pa folur per dite me rradhe.

Nje njeri qe ju do, kurre nuk do t’ju turperonte publikisht duke bere skena, duke ju fyer apo duke qendruar i heshtur per dite te tera pasi ne ndonjehere i perjetojme gjerat kaq fort sa mund te behemi shume emocionale.

Keto sjellje mund te jene nje shenje nje paaftesie per te kontrolluar emocionet e tyre apo manipulimi emocional.Eshte me mire qe ju t’i largoheni kesaj marredhenieje pasi nje njeri qe me te vertete ju do kurre nuk do t’ju lendonte.

Continue Reading

Aktualitet

Femrat me klas e kane kuptuar sekretin/ Keto jane 5 veshjet qe do ju ndryshojne pamjen 100%

Published

on

Shume vajza bejne gabime ne veshjet e tyre. Edhe disa nga personazhet e njohur te skenes bien ne te tilla gabime dhe veshja e tyre nuk duket aspak stil.

Ne kete artikull do te lexoni 5 gabimet me te shpeshta qe vajzat bejne me veshjen:

Masa e gabuar

Shume femra deshtojne me veshjet e tyre sepse nuk e dine masen e tyre fikse. Keto rroba mund te shkaterrojne pamjen tuaj nese jane ose shume te ngushta ose shume te gjera.

Keshille: Kerko nga shitesja te te ndihmoje per te gjetur masen tende fikse kur te vizitosh dyqanin e pare. Per te mos rene serish ne kurthin e mases kjo eshte menyra me e thjeshte.

Te mungon guximi

Vajzat ne pergjithesi qendrojne besnike me disa veshje qe mendojne se u shkojne dhe u bejne. Disa nga veshjet qe zene vend te perhershem ne garderobe jane xhinset, bluzat dhe fustani i zi. Nuk mendoni se ka ardhur koha te visheni pak me ndryshe?

Keshille: Gjithmone shiko tendencat e reja te modes dhe zgjidh se me cilen nga ato dukesh me mire. Pa dale nga stili yt, mundohu qe ta pervetesosh kete trend.

Takat e larta

Kur di te ecesh mbi to, takat e larta jane shume te bukura dhe seksi. Kur nje femer mundohet te ekuilibroje veten mbi takat e larta ne perpjekje per te mos rene eshte gjeja me e tmerrshme.

Keshille: Vishni gjithmone takat mesatare deri ne 8 cm. Ecja ne kete menyre do te duket me stil dhe me e sigurt.

Kushtoju vemendje detajeve

Kujto se gjithmone detajet bejne diferencen. Stili yt do te jete i zymte nese preferon te vishesh me rroba njengjyreshe pa i kombinuar ato me aksesoret.

Keshille: Pa nje aksesore te vecante qe i jep drite veshjes tende, mos dilni asnjehere nga shtepia. Zgjidhni dicka qe do e tregoje pamjen e kuruar dhe pa ekzagjerime.

Mungesa e vetebesimit

Nese nuk ndihesh mire brenda nje fustani atehere nuk ka kuptim ta veshesh.

Keshille: Te veshe gjithmone veshje qe i zgjedh vete eshte rregulli kryesor i pashkruar per stilin e femres.

Continue Reading

Trending