Connect with us

Aktualitet

Do te zgjidhni nje problem qe keni/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Në dashuri duhet të bëni kujdes, pasi mund të hasni në debate të rrezikshme në raportin në çift. Mendohuni mirë para se të flisni. Në punë gjërat do të ecin ngadalë, për shkak të ndikimit të kundërt të Saturnit.

Demi

Kjo është një fundjavë shumë e mirë për çështjet sentimentale. Veçse duhet të mundohuni që të shmangni polemikat gjatë pasdites. Në punë dhe në çështjet që kanë të bëjnë me studimin, është e rëndësishme që të bëni një sforcim më shumë.

Binjakët

Dashuria paraqitet mjaft mirë, ku mund të keni takime interesante. Në punë ka diçka që ju tensionon dhe ju bën nervoz, ndaj bëni kujdes.

Gaforrja

Ju pret një ditë trysnuese, ndaj mundohuni që të shmangni debatet në dashuri. Në punë, duhet qetësim dhe durim. Dikush ju ka zhgënjyer, por tashmë nuk do të shqetësoheni shumë.

Luani

Kjo është dita ideale për sqarime, për të folur me njeriun që doni. Në punë, duhet të veproni ngadalë, shkruan noa.al. Mundohuni që të mos lodheni shumë.

Virgjëresha

Me ndikimin e favorshëm të Hënës, do të keni mundësi që të flisni me më shumë qetësi, për një problem familjar. Ka diçka që nuk shkon dhe që duhet ndryshuar. Në punë, mund të ketë mundësi të reja.

Peshorja

Ky është moment i veçantë për dashurinë, ndaj mundohuni që të shmangni debatet. Jeni të pavendosur, të pasigurtë dhe kjo gjë ju tensionon. Në punë, duhet të bëni më shumë kujdes: mos i bëni gjërat pa u menduar mirë.

Akrepi

Në dashuri çdo gjë do të varet nga ju në këtë moment. Venusi është në anën tuaj, por jeni ju ata që duhet të vendosni se çfarë do të bëni. Situata paraqitet e mirë për ata që punojnë në një punë të tyre, por përmirësim i ndjeshëm do të vijë nga fundi i muajit.

Shigjetari

Me mbështetjen e Hënës, ky është momenti për të folur qartë në dashuri, duke i thënë hapur gjërat që nuk ecin. Në punë keni shumë energji dhe dëshirë për të vepruar. Zhvillimet pozitive janë fare pranë.

Bricjapi

Në dashuria duhet të tregoni kujdes, pasi ky është një moment pozitiv, ndaj bëni mirë që të shmangni debatet. Në punë, jeni të pavendosur dhe mund të ndryshoni ide lidhur me diçka.

Ujori

Ju pret një e shtunë mjaft pasionante. Do të arrini që ti kaloni problemet me më shumë lehtësi dhe qetësi. Në punë nuk duhet të harroni gabimet e së kaluarës, ndaj mundohuni që të mos i përsërisni.

Peshqit

Dashuria paraqitet mjaft mirë gjatë kësaj dite. Edhe raportet afatgjata do të jenë mjaft mirë, ndërsa ata që janë vetëm mund të takojnë dikë interesant. Në sferën financiare mundohuni që të mos shpenzoni shumë në këtë moment, pasi nuk mund t’ia lejoni vetes.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending