Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje lajm te mire/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Ky është horoskopi për ditën e enjte 6 gusht 2020 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Nëse në raportin në çift ka pasur zënka dhe probleme, tashmë duhet bërë kujdes dhe duhet munduar që të ruhet qetësia. Nuk duhet të mbylleni në vete. Shpenzimet në këtë moment do të jenë të mëdha, ndaj tregohuni të matur.

Demi

Dashuria paraqitet mjaft mirë, ku hënën do e keni në anën tuaj. Mërkuri do të luajë me humorin tuaj dhe do ju bëjë të ndiheni të pasigurtë, duke shtuar lodhjen dhe nervozizmin. Në punë, gjërat do të ecin ngadalë, ku do të ketë vonesa dhe shpenzime të papritura.

Binjakët

Në dashuri do të ketë dyshime, ku çiftet që po përjetojnë tensione, bëjnë mirë që të shmangin debatet. Për shumë kohë keni shpresuar se diçka në punë do të ndryshonte, dhe tashmë do të ndodhë përmirësimi.

Gaforrja

Bëni mirë që të ruani qetësinë dhe të shmangni debatet. Në dashuri ka diçka që ju nervozon dhe tensionon. Mund t’iu duhet që të merrni vendime. Në punë, do të hasni në kundërshti me dikë.

Luani

Në këtë periudhë rrezikoni që të jepeni pas ndonjë historie dashurie. Keni dëshirë që të njihni njerëz të rinj dhe të bëni miqësi. Puna paraqitet mjaft mirë, për ata që janë të pavarur. Nëse do të merrni propozime bashkëpunimi, veproni me kujdes.

Virgjëresha

Ndiheni shumë të lodhur, ndaj relaksohuni dhe shmangni debatet dhe problemet. Dashuria mund të jetë subjekt i dyshimeve. Në punë, duhet ti bëni gjërat me qetësi. Një debat gjatë kësaj të enjteje, rrezikon që të shkaktojë dëme të pakthyeshme.

Peshorja

Në dashuri nëse ka dyshime, çiftet që kanë pasur probleme, do të vijojnë që të debatojnë, pavarësisht përpjekjeve për ti zgjidhur. Në punë, jo çdo gjë do të ecë siç ju dëshironi.

Akrepi

Ky është një moment i rëndësishëm për dashurinë, e cila tashmë nuk do të jetë më në plan të dytë. Duhet të mundoheni që të riktheheni në lojë. Në punë, mundohuni që të bëni gjithçka mundeni pa humbur kohë, por veproni me kujdes.

Shigjetari

Kjo është një periudhë mjaft e favorshme për ata që janë vetëm, pasi mund të gjejnë personin e duhur, shkruan noa.al. Nga ana tjetër, në punë, nuk do të ndiheni shumë të vlerësuar.

Bricjapi

E enjtja do të jetë mjaft pozitive sa i takon dashurisë, sidomos nëse keni të bëni me një person të shenjës së peshqve. Në punë po përkushtoheni me shumë energji, ndaj bëni kujdes që t’ia dilni mban. Takimet e reja janë mjaft të favorizuara.

Ujori

Dashuria paraqitet mjaft mirë dhe do të jeni mjaft të përkushtuar. Do të keni mundësi që të nisni një lidhje të re. Në punë, duhet të bëni kujdes që të mos lini asgjë pezull, pasi në të kundërt nuk do i merrni rezultatet që shpresoni.

Peshqit

Dashuria paraqitet mjaft mirë, ku do të arrini të lini pas disa probleme. Keni nevojë që të bëni një zgjedhje. Ky është moment i rëndësishëm për punën, ndaj duhet të mendoni për të ardhmen.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending