Connect with us

Aktualitet

Dieta 2 JAVORE qe do jua beje barkun fiber/ Ja cfare duhet te hani te detajuara

Published

on

Kjo diet zgjat vetem dy jave dhe nuk duhet zevendesuar nje ushqim me nje tjeter.

Gjithashtu pijet alkoolike jane te ndaluara dhe nuk duhet ngrene jashte vakteve te ngrenies.

Ju nuk duhet te konsumoni asnje ushqim qe nuk eshte i perfshire ne diet. Eshte shume e rendesishme qe te gjitha perimet te perdoren pa vaj, asnje tiganisje, kafeja pa sheqer, caji me limon pa sheqer, sallate pa vaj dhe pa kripe.

Ndalohen rreptesisht bananet, cokollatat dhe embelsirat. Mos i perdorini shpesh dhe me mase te tepert edhe jashte kesaj diete.

Kjo diete nuk duhet te mbahet me shume se per 14 dite dhe pesha e trupit duhet te bjeri 5 kilograme brenda dy javeve.

Mengjesi çdo dite:

Nje kafe pa sheqer pasi ju ndihmon ne humbjen e oreksit te tepert qe keni , smothie ose leng frutash ose nje veze e zier.
Te henen

Dreka: sallate frutash (molle+portokall+kivi), pa shtesa te tjera sipas deshires.

Darka: dy veze te ziera, sallate jeshile, nje cope buke e thekur (30-40gr), kafe.

Te marten

Dreka: pule e zier ose nje cope mish qengji smoothie (fruta te bera ne mikser si pelte).

Darka: biftek, domate, sallate e gjelber, selino, kastravec, kafe.

Te merkuren

Dreka: dy koteleta qengji ose viçi, selino, kastravec, domate, kafe.

Darka: dy veze te ziera, domate, kafe.

Te enjten

Dreka: si te henen.

Darka: dy veze, djathe pa yndyre, laker e zier pa yndyre.

Te premten

Dreka: dy veze, spinaq i zier, kafe.

Darka: peshk i zier ose i pjekur, sallate jeshile, buke e thekur, kafe pa sheqer.

Te shtunen

Dreka: veze te ziera, spinaq i zier, kafe.

Darka: biftek, selino, kastravec, domate, kafe.

Te Dielen

Dreka: si te henen.

Darka: pule e zier, domate, karota, laker e zier, nje molle, kafe.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Kush ishte djali qe puthi ?/Ja cfare pohon Tea ne instagramin e saj me deklaraten e plote

Published

on

Tea eshte personazhi qe ka krijuar me shume protagonizem nga te gjithe ne emisionin “Per’puthen”. Pas “drames” qe ndodhi mes saj dhe Beartit, qe askush nuk e priste, dje ajo hodhi dyshime per nje lidhje me nje djale tjeter.

Story qe hodhi dje tronditi gjithe fansat e saj dhe ne te njejten kohe Beartin. Diten e sotme ajo ka hedhur nje pyetesor per fansat dhe ata e kane pyetur pikerisht per kete gje.

Tea thyeu heshtjen duke u pergjigjur ne storyn e saj. Ajo tha qe ai ishte vetem nje mik i vjeter dhe mes tyre nuk ka dicka me shume se kaq.

Pervec kesaj, Tea thote qe kur te vije koha per lidhje romantike, ka shanse shume te medha qe askush sdo te dije asgje  dhe ne kete menyre i mbyll gojen te gjite atyre qe kishin dyshime per te.

Ajo ka vendosur qe te hedhi pas cdo gje qe ndodhi ne “Per’puthen” dhe te vazhdoje me jeten e saje ne privatesi. Sic tha dhe ne intervisten e saj te fundit, Tea i sqaroi te gjitha per “kapitullin e perputhen” dhe tani nuk do te pyetet me per te.

Per sa i perket jetes se saj private, ajo ka vendosur qe te mbaje gjithcka ne fshehtesi qe ketej e tutje. Por e sigurt eshte qe fansat e saj do te kene gjithnje dyshime per kete.

Continue Reading

Aktualitet

“Ti s’di ta drejtosh emisionin Perputhen”, Bora Zemani i kthehet ndjekësit dhe e ben per 1 lek

Published

on

Moderatorja e njohur Bora Zemani tani prezanton programin me te ri televiziv “Per’puthen’ pas eksperiences se saj si drejtuese e disa formateve ne ‘Tring’ dhe ‘Vizion Plus’.

Bora eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Moderatorja e njohur ndan me ndjeksit e saj momente edhe nga jeta private pervecse nga daljet televizve.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet ne studion e emisionit.

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente te ndryshme nga ndjekesit.
Nje prej tyre i ka shkruajtur se Bora nuk di qe te drejtoje emisionin ‘Per’puthen.

“Me vjen keq, por s’di ta drejtosh kete emision”, shkruan ndjekesja.
Moderatores i ka rene ne sy ky koment dhe nuk ka ngurruar qe t’i ktheje nje pergjigje epike.

Zemani ka shkruajtur: “Mos te te vije keq fare. S’ke ç’i ben”.

Kujtojme se Bora ne cdo dalje televizve kujdeset per cdo detaj qe nga zgjedhja e veshjes dhe deri tek grimi.

Continue Reading

Aktualitet

Me strece leopard dhe me barkun jashte/ Shikoni cfare trupi si ngjale ka bere Soni Malaj

Published

on

Soni Malaj eshte nje nga kengetaret me te pelqyera dhe me te mira per publikun. Sonit i shtohet edhe me shume hijesha sado qe vitet kalojne.

Ajo ka treguar se gjithmone ben kujdes te madh per mirembajtjen e linjave trupore.

Kengetarja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh ndan me ndjekesit momente te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ajo ka postuar disa foto ku shfaqet ne palester dhe e veshur me rroba sportive. Nepermjet ketyre fotove Soni na e verteton edhe nje here qe pavaresisht moshes gjithmone do te duket rrezellitese.
Ne sy bie barku i sheshte plot muskuj dhe linjat perfekte.

Edhe pse eshte nene, ajo eshte gjithnje ne super forme fizike.

Ne cdo dalje, imazhi i kengetares eshte i kuruar deri ne detaje.

Continue Reading

Trending