Connect with us

Aktualitet

Data 19 gusht do te jete kthesa e madhe/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do te kete ndryshime

Published

on

Duke filluar nga dita e sotme, Mërkuri do të bra ktisë të lindurit në shenjën e Gaforres për t’u zhvendosur deri më datë 19 gusht, në Luan.

Ky kalim i përkohshëm i planetit më lozonjar të mundshëm do të sjellë shumë risi për ditët në vijim, sidomos nëse jeni duke planifikuar pushimet.

Dashi:

Të lindurit në shenjën e Dashit duhet të përgatiten për një verë shpërthyese, të mbushur me aventura, flirte të reja dhe emocione të papërshkrueshme. Lidhni mirë rripin e sigurimit pasi asgjë nuk ju ndal dot.

Demi:

Demi është gjithashtu një tjetër shenjë që do ta shijojë në maksimum verën e 2020-s. Pas një sezoni shumë të ngarkuar në punë, por edhe një periudhe aspak të lehtë në çift, më në fund do të gjeni pak paqe. Një shkëputje e vogël me partnerin do t’ju ndihmonte të ndiznit zjarrin e shuar dhe t’i jepni një tjetër rrjedhë lidhjes suaj.

Binjakët:

Edhe Binjakët kanë shumë nevojë të pushojnë, mirëpo nuk duhet të lënë pas dore shëndetin pasi një e papritur e vogël mund t’u kthejë përmbys planet që keni. Mos lini pas dore asnjë simptomë dhe tregoni pak më shumë kujdes me regjimin e të ngrënit.

Gaforrja:

Të lindurit në shenjën e Gaforres janë ndër më fatlumët këtë verë, pasi përveç pushimeve do të takojnë më në fund princin/princeshën e zemrës. Yjet ju këshillojnë të mos bini menjëherë pre e tij/saj, megjithatë koha është në favorin tuaj dhe do ju ndihmojë në çdo hap që hidhni. I kishit menduar pushimet vetëm? Epo, ndryshim planesh, kësaj here do të jeni dy.

Luani:

Keni kaluar një periudhë të tensionuar në çift, mirëpo yjet parashikojnë pushime të magjishme. Do të zbuloni dhe shijoni destinacione të reja, aventura që nuk i kishit menduar më parë dhe mbi të gjitha shumë emocione që do t’ju zbukurojnë gjithë verën.

Virgjëresha:

Virgjëresha është një nga ato shenja që i dashuron udhëtimet, ndaj pushimet janë një mundësi e mirë për të ndërmarrë një të tillë. Pushimet e Virgjëreshës nuk janë aq të përsosura sa ç’është ajo vetë, por të shkujdesura. E tillë do të jetë edhe kjo verë: e shkujdesur, pa plane dhe shumë e bukur. Shijojeni verën sa më shumë që të mundeni.

Peshorja:

Të lindurit në shenjën e Peshores mezi po i presin pushimet, pasi gjashtë muajt e parë të vitit kanë qenë shumë të ngarkuar për ta, sidomos nga ana psikologjike. Të gjithë ata që do të jenë ‘’single” këtë verë do ta kenë të vështirë të përshtaten me këtë situatë, mirëpo prania e miqve dhe njerëzve të afërt do t’ju ndihmojë të kaloni çdo gjë. Mos harroni të merrni librin e preferuar me vete.

Akrepi:

Pushimet e Akrepit janë një gërshetim i këndshëm i aventurës, relaksit, kënaqësisë dhe epshit. Për Akrepin kjo është periudha ideale për të ‘’gjuajtur” dhe për të treguar anën tuaj më seksuale. E vështirë t’u rezistosh sharmit të tyre. Mos bëni plane, gjërat e bukura vijnë vetë.

Shigjetari:

Në qoftë se ka një shenjë që mezi i pret pushimet, është pa diskutim Shigjetari. Nuk ka si të ndodhë ndryshe, pasi të lindurit në këtë shenjë, janë gjithmonë të etur për destinacione të reja dhe aventura. Nuk keni pse përgatisni valixhen apo çantën, pasi ajo ju pret në një kënd të shtëpisë prej kohësh. Këto pushimet do të jenë ekzotike, ndaj shijojini në maksimum.

Bricjapi:

Asgjë nuk mund ta ndajë Bricjapin nga puna, ndaj nuk është habi që gjatë pushimeve të marrin me vete kompjuterin apo çdo gjë që lidhet me punën. Nuk duhet ta teproni, ky është momenti për t’u relaksuar ndaj vishni petkun e turistit dhe zbuloni vende të reja.

Ujori:

Tanimë e dimë që Ujori është një nga shenjat më të tërhequra të horoskopit, i pëlqen vetmia dhe bën çmos të shmangë kontaktet me njerëzit. Por ja që sivjet kanë ndryshuar mendje dhe duan të shijojnë temperaturat e nxehta në shoqërinë e njerëzve më të afërt. Kujdes: Duhet të respektoni gjithmonë intimitetin dhe hapësirën e tyre.

Peshqit:

Për Peshqit, kjo është periudha më e bukur e vitit pasi janë në habitatin e tyre; në ujë. Këto pushime do të jenë akoma më speciale, pasi lidhjet dashurore do të përforcohen dhe mund të kurorëzohen në martesë.

1 Comment

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending