Connect with us

Aktualitet

Do te keni ngritje ne detyre/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë 5 gusht 2020 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Jeni shumë të ngarkuar dhe të lodhur. Në dashuri mund të ketë tensione dhe stres. Mundohuni që të flisni sa më qartë. Në punë duhet të bëni kujdes dhe mos u përfshini në aktivitete me rrezik.

Demi

Çështjet ekonomike mund të jenë shkak për debatet në çift. Mundohuni që të planifikoni mirë gjërat që doni të bëni. Puna paraqitet më mirë, ku mund të ketë përmirësime në raport me të tjerët. Po ashtu mund të përballeni me mundësi të reja.

Binjakët

Nuk do të jeni në humor gjatë kësaj dite dhe do të jeni nervoz, sidomos për çështjet që kanë të bëjnë me punën. Keni nevojë për dikë me të cilin të flisni. Nga ana tjetër një miqësi mund të transformohet në diçka më shumë.

Gaforrja

Ky është moment i mirë për ndjenjat dhe dashurinë dhe tashmë gjërat do të varen nga ju. Kush po punon në këtë moment apo ka nisur projekte të reja, do të marrë rezultate pozitive.

Luani

Në dashuri duhet të qartësoni idetë. Nëse dikush ju bezdis dhe nuk i vlerëson sforcimet tuaja, bëni mirë që ta injoroni. Kjo ditë është mjaft pozitive për punën, por ka gjëra të cilat duhen sqaruar dhe duhet të kuptoni se çfarë dëshironi që të bëni realisht.

Virgjëresha

Do të jeni mjaft nervoz gjatë kësaj dite, ndaj mundohuni që të ruani qetësinë. Mos e shkarkoni në dashuri çdo tension të ditës, pasi mund të përkeqësoni situatën. Kjo periudhë është mjaft e mirë për punën, por dita mund të sjellë ndonjë shqetësim të vogël.

Peshorja

Në dashuri duhet të jeni të qartë dhe të sinqertë. Kjo e mërkurë do të ofrojë emocione të bukura, shkruan noa.al. Në punë dhe në çështjet ligjore, duhet të bëni kujdes të mos gaboni.

Akrepi

Kjo është një periudhë mjaft pozitive për dashurinë, ndaj mos e lini që t’iu kalojë pa i kushtuar rëndësinë e duhur. Në punë, mund të ketë zhvillime të reja dhe ndryshime. Bëni kujdes me sferën financiare, pasi mund të ketë probleme. Mundohuni që të gjeni pak më shumë kohë për të pushuar.

Shigjetari

E mërkura do të sjellë përmirësim si për dashurinë edhe për punën. Ky është momenti për të guxuar dhe rikthyer në lojë. Në punë, do të paraqiten mundësi të reja.

Bricjapi

Në dashuri gjërat do të ecin ndjeshëm më mirë. Do të jeni më pozitiv dhe humori paraqitet më mirë. Pavarësisht një sërë vështirësish, në punë gjërat do të ecin më mirë.

Ujori

Në dashuri duhet të ndiqni instinktin, i cili në këtë moment duket se nuk gabon. Mundohuni që të jeni më të hapur me të tjerët. Ata që kanë një punë të tyre, parashikohen të njohin sukses.

Peshqit

Kjo e mërkurë do të jetë mjaft pozitive. Nëse në dashuri jeni përballur me vështirësi, duhet të mundoheni që të përmirësoni një raport. Në këtë moment mund të flisni dhe të zgjidhni problemet. Në punë do të keni mundësi që të bëni diçka më shumë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending