Connect with us

Aktualitet

Do ju behen endrrat realitet/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi per ndryshime

Published

on

ENDRRA TE BEGATA

Sot e Merkure dita e Merkurit por ndikimi i henes ne Peshk ne lidhje te favorshme me Uranin ne Dem do i jap me shume energji dites edhe se vete
Merkuri ne Luan

Le te pres per pak zjarri sa universi te qetesoj shpirtrat me ndjenja nedrra te bukura dhe ndryshime te papritura pozitive dhe Det pafund qe mund te jete nje mundesi e madhe realizimi per ne

Zjarri ne Luan do kthehet dhe Merkuri do beje punen e vet me egoizem per ta percuar Por sot Dita premton qetesi romance dhe erotizem Urani so surprizoj kendshem dhe me deshiren per te shijuar me ne fund nje marredhenie nje mbasdite apo nje shetitje

Dashi

Mund tju lind natyrshem deshira per te kaluar kendshem per te shijuar nje moment personal apo me njerez qe ju japin kenaqsi Pas stuhise ujrat jan qetesuar

Demi

Nje dite premtuese kjo e sotmja per qellimet tuaja dhe per nje njohje shume romantike qe do i japi jetes tuaj me shume kuptim Nje ndryshim i mire ju pret

Binjaket

Do jeni edhe ju para lajmesh per ndryshime dhe udhetime te cilat mund te harmonizohen bukur me punen apo me njerez qe kane ne dore punet tuaja

Gaforrja

Nje dite shume premtuese kjo e sotmja ne lidhje me ndjenjat udhetimet dhe qetesimin tuaj ne ceshtje personale dhe investime ne aspektin shpirteror

Luani

Sot merrni nje vendim te rendesishem per nje ndryshim te rendesishem ne lidhje me kerkesat ekonomike dhe shpirterore Kjo do shoqerohet me vendimarrje te papritur edhe per nje lidhej apo fillimin e nje lidhje ne jeten personale

Virgjeresha

Hena ne Peshk ju ploteson dhe kerkon pak me shume vemendje nga ana juaj ne aspektin e ndjenjave dhe menyres me romantike te te jetuarit Nje pune qe ka te beje me detin apo femrat ju favorizohet

Peshorja

Do keni shansin e nje udhetimi shume romantik dhe te nje lajmi te mire qe lidhet me te ardhurat dhe punen Nje ndryshim i madh i papritur dhe i mire ju pret kunder rutines se perditeshme

Akrepi

Kjo hene romantike ne peshk ju jep shansin te merreni me veten dhe aspak me te tjeret apo te keni te nevojshme nje lidhje Hena eshte ne ngrenie dhe kjo ju bene pak melankolik dhe interesante

Shigjetari

Duhet ta shihni goten gjysem polte ne cdo rast pasi tani eshte mundesia ta mbushni aq sa mundeni dhe duhet te kenaqeni me kete Si nje dhurate e papritur

Bricjapi

Duhet te ndryshoni dicka per mire ne pamjen e jashtme keto dite Nje regjim i ri ushqimor apo nje moderim ne veshje do tregonte me shume per ju

Ujori

Duket sikur po ju zbehen te ardhurat apo optimizmi por kjo dite do sjelle nje burim te ri energjie dhe mundesish qe te ardhurat tuaja dhe ndjenjat tuaja te jene te plota

Peshqit

Hena ne shenjen tuaj ne lidhje te bukur me Uranin ne Dem do te thote qe
ndryshimet dhe inisiativat tuaja sot do jene te suksesshme megjithese ju nuk kishit shume besim

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending