Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje shume te madhe parashe/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Ky është horoskopi për ditën e martë 4 gusht 2020 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Në dashuri duhet të mundoheni që të ruani qetësinë. Jeni në pritje të diçkaje që vonon të vijë dhe kjo gjë ju acaron. Në punë, gjërat nuk do të ecin siç dëshironi, pasi ka probleme dhe vonesa.

Demi

Bëni mirë që të mos përfshiheni në po lemika, nëse keni probleme me partnerin/en. Nuk dëshironi dhe nuk mundeni që të humbni kohë. Bëni mirë që të shmangni sa më shumë zën kat.

Binjakët

Pavarësisht se mund të ketë diskutime në dashuri, dita është pozitive sa i takon ndjenjave. Puna paraqitet mjaft mirë, ku do të ketë zhvillime pozitive por edhe ndryshime.

Gaforrja

Jeni të tens ionuar dhe ne rvoz. Në dashuri mund të përfundoni në debate lehtësisht. Bëni mirë që të merrni një periudhë pushimi edhe nga puna, në mënyrë që të shmangni komplikimet e mëtejshme.

Luani

Në dashuri mund të ketë debate, por do të kalohen lehtësisht. Gjithsesi do të jeni shumë nervoz dhe kon fliktual. Edhe në punë do të jeni të tensionuar.

Virgjëresha

Bëni mirë që të sqaroni çdo gjë që nuk funksionon në dashuri. Humori juaj do të jetë i luhatur, ndaj mundohuni që të mos humbni tor uan. Nëse keni një punë tuajën, ky është një moment i mirë për biznes.

Peshorja

Dashuria paraqitet mjaft mirë, qoftë për ata që janë çift, edhe për ata që janë vetëm. Nuk përjashtohet mundësia që të bëhen takime interesante. Mundohuni që të mos mp oshteni nga pesimizmi dhe merrni gjithë kohën që ju duhet për të bërë gjërat.

Akrepi

Kjo është një periudhë mjaft e komplikuar për dashurinë, ku mjaft të favorizuara nga ana tjetër do të jenë të favorizuara historitë rastësore, shkruan noa.al. Çështjet financiare do ju shqetësojnë, por shumë shpejtë situata do të përmirësohet.

Shigjetari

Problemet në raportin në çift do të përmirësohen dhe gjërat do të ecin më mirë. Mundohuni që të shoqëroheni nga njerëz pozitiv dhe largohuni nga negativiteti. Shumë shpejt në punë, gjërat do të ecin më mirë, në sajë të ndikimit pozitiv të Saturnit.

Bricjapi

Gjatë kësaj periudhe mundohuni që të mos debatoni me partnerin/en. Duhet të përpiqeni që të kuptoni se çfarë dëshironi që të ndryshoni në jetën tuaj dhe gjeni mënyrën për ta bërë. Sfera profesionale paraqitet mjaft mirë, ku do të ketë edhe përmirësime.

Ujori

Nëse në ditët e kaluara keni pasur probleme në dashuri, nuk do të vonojë përmirësimi. Në punë duhet kujdes dhe energji. Mos u dekurajoni dhe nëse ka diçka që duhet ndryshuar, duhet të filloni.

Peshqit

Ditët në vijim, duhen shfryt ëzuar më së miri për të diskutuar çështje të rëndësishme për dashurinë. Mund të gjeni një zgjidhje lidhur me problemet ligjore dhe paratë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending