Connect with us

Uncategorized

Brenda shtepise luksoze te Arbana Osmanit/ Ja sa bukur e ka rregulluar ajo sallonin dhe kuzhinen

Published

on

Ne shtepine luksoze te Arbana Osmanit: Ja si i pret moderatorja te ftuarit VIP

Moderatorja e njohur Arbana Osmani , kishte ftuar nje grup miqsh ne shtepine e saj per te cilat do te gatuante vete ajo. Pervec mikes se saj te zemres Xhemi Shehu moderatorja refuzoi te tregonte pjesen tjeter te grupit qe ndodhej aty.

Por pak me vone me ane te nje story ne instagram , ajo na tregoi edhe pjesen tjeter te grupit .
Pervec mikes se saj , ishte dhe opinionisti i njohur Olti Curri si dhe mikesha e tyre e perbashket Maria.

Ne fotot e postuara, tryeza me ushqimet e gatuara nga vete e zonja e shtepise ishte boshatisur. Kjo gje tregon se grupi e ka shijuar shume kete darke mes miqsh dhe kolegesh dhe qe Arbana eshte kujdesur qe te kene ushqim te bollshem..

Ne nje story Arbana shkruajti :

-“Ky nuk ha aq sa duket”, duke iu referuar Oltit per shkak te peshes se tij.

Olti riposton nje foto me mbishkrim dhe me nje ikone zemrash ne te cilen
shkruan:

“-Duke ngrene librin e dyte te Arbanes, mjam mjam”.

12 Comments

12 Comments

 1. Pingback: mail order weed online

 2. Pingback: Garry\'s Modcheats

 3. Pingback: nova88

 4. Pingback: sbobet

 5. Pingback: sbobet

 6. Pingback: Psychedelic mushroom bats for sale

 7. Pingback: buy chippa guns

 8. Pingback: go to my site

 9. Pingback: buy cz guns

 10. Pingback: Alexa Nikolas Zoey 101

 11. Pingback: Johnnie Walker gold label reserve

 12. Pingback: Investing in the stock market

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Uncategorized

Horoskopi i datës 26 Tetor 2022 nga Christine Haas

Published

on

Dashi

Sot Hëna do privilegjojë miqësinë dhe jetën familjare për ju. Do qëndroni më shumë kohë me ta, do argëtoheni dhe do mbusheni me oksigjen. Nëse keni një lidhje partneri juaj do ndërmarrë disa iniciativa për të mirën e lidhjes tuaj dhe ju nuk duhet absolutisht t’ia ndalni hovin. Lëreni atë t’iu udhëheqë dhe nuk do pendoheni. Ju beqarët do njiheni papritur me persona joshës dhe inteligjentë. Nëse pranoni të vazhdoni njohjen keni për të bërë zgjedhjen e duhur. Në punë do arrini të realizoni gjithcka që keni në mendje dhe do ndiheni të përmbushur. Sektori i financave do marrë bekimin e yjeve.

Demi

Ndërlidhni imagjinatën me energjinë dhe asgjë nuk do ju rezistojë dot gjatë kësaj dite. Gjërat kanë për t’iu ecur mirë kudo, por në punë do shkëlqeni edhe më shumë. Nëse jeni në një lidhje do ju lindin plot ide si ta bëni çdo çast edhe më të bukur. Do filloni të bëni plane e mund të mendoni edhe për sakrifica që gjithçka të jetë sa më e bukur. Ju beqarët do afroheni edhe me shume më një person të rrethit shoqëror. Marsi dhe Plutoni do jenë planetët që do ju mbështesin më së shumti në punë. Do keni ide inovative, do jeni këmbëngulës dhe do keni gjithë arritjet e shumë dëshiruara. Në planin financiar maturia nuk do ju lejojë të gaboni.

Binjaket

Ide të reja do lindin sot dhe arrini ta bëni ditën akoma më të bukur. As intuita nuk do ju lejojë të gaboni. Nëse jeni në një lidhje dhe keni gjëra për t’i thënë partnerit apo kritika për t’i bërë gjeni momentin dhe fjalët e duhura. Nëse nuk tregoheni të matur gjithçka do shpërtheje si vullkan dhe nuk do e merrni veten lehtësisht. Ju beqarët do favorizoheni mjaft nga yjet dhe gjërat do ju ecin fiks ashtu si i kishit ëndërruar. Në punë do iu jepen detyra të reja të cilat do ju shtojnë stresin ama edhe do ju kënaqin. Quajeni vlerësim atë që do bëjnë shefat. Shpenzimet me zor do arrini t’i kontrolloni dhe mund t’iu dalë ndonjë problem i vogël.

Gaforrja

Marsi do ju ndihmojë të keni edhe më shumë sukses dhe arritje sot. Do e keni edhe më të lehtë t’i shprehni pikëpamjet tuaja. Nëse jeni në një partneri do ju mbajë në pëllëmbë të dorës. Mirëqenia dhe lumturia juaj do jenë mbi gjithçka për të. Nuk do mungojnë as çastet romantike që do ju bëjnë të ndiheni vërtet si në ëndërr. Nuk do keni çfarë të kërkoni më tepër. Ju beqarët do jeni më të favorizuar se disa ditë më parë dhe do realizoni njohje të reja në ambientet më pak të imagjinuara. Në punë do e fitoni “luftën” pa luftuar aspak. Kjo është zotësia juaj kështu që bravo ju qoftë. Edhe financat do jene të mira. Të gjitha sakrificat e bëra do japin frytet e veta.

Luani

Sot do jeni në humor të shkëlqyer dhe të gatshëm për të bërë edhe gjëra të veçanta. Në disa fusha do arrini suksesin e shumëpritur. Ju qe keni një lidhje do jeni pafund bashkëpunues me partnerin dhe do bini dakord për të provuar diçka të re që mund t’ua zbukurojë jetën. Për ju beqarët zemra do flasë sot dhe do ju drejtojë të hidhni hapat e duhura. Dëgjojeni atë sepse nuk do ju zhgënjejë. Në punë të gjithë do kërkojnë këshilla nga ju sepse jeni më të vërtetë të zotët. Shfrytëzojini arritjet për të kërkuar më shumë nga shefat. Sektori i financave nuk do jetë problematik kështu që mund të vazhdoni t’i kryeni shpenzimet.

Virgjeresha

Sot do e shihni jetën me pozitivizëm dhe në fakt do bëni shumë mirë. Optimizmi dhe buzëqeshja do ju ndihmojnë të kaloni pa problem edhe momentet e vështira. Nëse jeni në një lidhje do bëni gjithçka që do mundeni për të ulur tensionin në çift dhe për t’u sqaruar qetësisht me partnerin. Po ruajtët heshtjen dhe po hapët rrugë do e shihni se deri ne mbrëmje çdo gjë do normalizohet. Ju beqarët do jeni shumë të hapur për njohje të reja, do flisni me të gjithë pa dorashka dhe do tek dikush do bini më në sy. Mund të merrni edhe ndonjë ftesë në mbrëmje. Në punë do i bëni gjërat si duhet dhe nuk do keni surpriza. Në planin financiar tregohuni më të vëmendshëm dhe mos e lëshoni dorën me shpenzimet.

Peshorja

Puna dhe problemet në punë do jenë shqetësimet më të mëdha gjatë kësaj dite, por gjithsesi ju nuk do e lëshoni veten. Nëse jeni në një lidhje mundohuni vetëm të mbani larg rutinën sepse ashtu gjithçka mund të zgjidhet shpejt. Mbrëmja do jetë shumë më e ngrohtë se më parë. Ju beqarët duhet të largoni komplekset dhe të mos kërkoni perfeksionin pasi jo vetëm që nuk do arrini asgjë, por mundet edhe të mërziteni më shumë. Në punë gjërat do ju ecin keq e më keq. Mundohuni që financat të paktën t’i mbani të stabilizuara sepse po u dobësuan edhe ato do ndiheni tërësisht të rrënuar.

Akrepi

Sot do fitoni më shumë autonomi dhe besim kështu që nuk do hezitoni të ndiqni intuitën e të hidhni hapa. Nëse jeni në një lidhje lëreni zemrën të flasë dhe keni për ta parë se ajo do iu udhëheqë drejt rrugës së duhur. Pak fantazi me shumë në mbrëmje do ju bëjë mirë dhe do e ndezë situatën. Ju beqarët do keni veçse mundësi për takime kalimtare dhe mundësi për aventura. Në punë do ju dyfishohet ngarkesa, por nuk do e lëshoni aspak veten. Me guxim dhe këmbëngulje keni për t’ia dalë. Në planin financiar bëjini me kujdes llogaritë nëse nuk doni të papritura.

Shigjetari

Sot do i vini vetes qëllim për të ecur përpara dhe nuk do ndaleni për asnjë lloj arsyeje. Shokët e vjetër do i keni mbështetje shumë të madhe. Nëse jeni në një lidhje do jeni të gatshshëm të bashkëpunoni dhe të bëni tolerime për të mirën e përbashkët. Kritikat e partnerit mos i merrni fare për keq. Ju beqarët nuk do e realizoni dot sot takimin e jetës tuaj. Do jeni të stresuar dhe aspak ne humor për ta kërkuar dashurinë. Në unë do provoni një fushë të re që më parë nuk kishit guxuar dhe do zbuloni se keni më shumë aftësi nga sa mendonit. Në planin financiar intuita nuk ka për t’iu çuar në rrugë të gabuar.

Bricjapi

Sot do keni ide të shkëlqyera se si të realizoni disa nga objektivat tuaja. Nga ana tjetër nuk do ju mungojë as durimi. Nëse jeni në një lidhje mëngjesi do jete paska i trazuar dhe me ndonjë debat, por pas mesditës gjithçka do qartësisht dhe zemra juaj do ndihet mirë. Për beqarët ka për të qenë një ditë shumë e bukur e mbushur me entuziazëm. Ndonjëherë gjërat më të bukura ndodhin atëherë kur nuk i parashikon. Sektori profesional do jetë i shkëlqyer. Jo vetëm që do ecni para me ritme të shpejta, por do ju dëgjohet edhe fjala. Edhe pse financat do jenë të mira nuk duhet të shpenzoni pa u menduar.

Ujori

Venusi do vazhdoje të kujdeset ende për ju gjatë kësaj dite. Do kaloni momente të bukura, do ndiheni të pavarur dhe do shpreheni lirshëm për ato që mendoni. Nëse jeni në një lidhje duhet të gjeni sa më shumë kohë për ta kaluar me partnerin pasi ai vërtet do ketë nevojë për ju. Së bashku mund të zgjidhni edhe dilemat, por do mund ta kaloni edhe çaste të ngrohta. Ju beqarët duhet të jeni sa më të hapur për takime sepse kjo mund të jetë dita juaj. Në punë tregohuni të arsyeshëm dhe mundohuni të përshtateni edhe me kolegët edhe me projektet e reja. Buxhetin do e keni më shumë prioritet.

Peshqit

Ditë sharmante do jete kjo e sotmja për ju dhe buzëqeshja nuk do ju largohet nga fytyra. Nëse jeni në një lidhje do kaloni orë të këndshme pranë atij që dashuroni. Nuk do mungojnë nga të dyja palët komplimentet, fjalët e ëmbla dhe gjestet romantike. Gjithçka do jetë në perfeksion. Për ju beqarët dashuria do fillojë me një shoqëri kështu që tregohuni sa më të hapur për njohjet e reja. Në punë vërtet do jeni të ngarkuar, por përkujdesi dhe përgjegjshmëria nuk do ju çoje në rrugë të gabuar. Organizimi gjithashtu do jetë një pikë e fortë. Në planin financiar mund të keni disa vështirësi të vogla, por sidoqoftë gjendja nuk do jetë alarmante.

Continue Reading

Uncategorized

Horoskopi i datës 25 Tetor / Shenjat më me fat gjatë kësaj dite

Published

on

Dashi

Plutoni do ju detyrojë të ndryshoni disa zakone gjatë kësaj ditë në thuajse të gjitha fushat. Do bëheni edhe më ambiciozë nga më parë. Nëse jeni në një lidhje duhet sa më parë të hiqni dorë nga kokëfortësia sepse përndryshe keni për të pasur probleme serioze. Vetëm kështu mund të kaloni një mbrëmje të këndshme. Ju beqarët do joshni edhe pa dashur vetë, por nuk do jeni gati të filloni një marrëdhënia. Në punë, personaliteti i fortë do ju ndihmojë të zgjidhni disa probleme të hershme. Me më shumë reflektim dhe reagim të kujdesshëm keni për të arritur majat. Edhe financat do jenë më të mira.

Demi

Bashkëpunimi i Diellit me Hënën do bëjë që jeta juaj të jetë e mrekullueshme sot. Do jeni magnetikë, të përshtatshëm dhe optimistë. Nëse keni një lidhje ka mundësi të bini dakord për gjithçka dhe mund të merrni edhe vendimet e duhura. Nuk do ketë aspak re në qiellin tuaj të dashurisë. Ju beqarët do jeni plot sharm dhe do arrini të bëni për vete cilindo person që do ia vini syrin. Dita do përfundoje ashtu si e keni ëndërruar gjithmonë. Në punë do keni edhe më shumë sukses nga sa kishit menduar. Nuk do keni druajtje as për të shprehur idetë tuaja. Financat fatmirësisht do fillojnë të normalizohen pas periudhës shumë të vështirë.

Binjaket

Mërkuri do ju bëjë të mos reflektoni gjatë kësaj dite dhe nuk do arrini t’i kuptoni gabimet qe do bëni. Kokëfortësia shpesh ju ka çuar në rrugë të gabuar. Ju të dashuruarit do kërkoni ta kontrolloni atë që keni në krah dhe nuk do arrini dot të keni një marrëdhënie të qetë. Gabimet do jenë të vazhdueshme. Ju beqarët nga ana tjetër do keni disa komplekse që do ju pengojnë të afroheni me ata që ju pëlqejnë. Në punë gjërat nuk do ju ecin sipas planeve. As me kolegët nuk do arrini dot të merreni vesh dhe të gjithë do ju braktisin. Shpenzimet do i kryeni pa menduar aspak kështu që ato do dobësohen.

Gaforrja

Ideja për të ndryshuar drejtim sot do bëhet edhe më ë fortë. Marsi do ju bëjë të reflektoni më gjatë para se të hidhni hapa. Nëse jeni në një lidhje mbyllja në vetvete për disa momente për te reflektuar për hapat që do hidhni do ju bëjë shumë mirë. Në fund të ditës priten surprizat më të mëdha. Për ju beqarët dita nuk ka për të qenë ekzaktësisht si e keni dëshiruar, por gjithsesi nuk do jetë aspak e keqe. Nëse jeni në kërkim të një pune prej kohësh sot më në fund do arrini ta gjeni atë. Nëse e keni një të tillë zhvillimet kanë për të qenë pozitive. Shpenzime mund të kryeni, por vetëm me llogari.

Luani

Sot do i shprehni akoma më shumë ndjenjat dhe do mundoheni t’i bëni ata që keni pranë të ndihen më mirë. Ju të dashuruarit nuk do ndaleni së bëri surpriza për partnerin dhe ai do ju dashuroje me më shumë pasion. Çdo çast pranë tij do jetë si në një ëndërr të bukur. Në mbrëmje mund t’iu ndodhë edhe diçka që as e kishit imagjinuar të ndodhte kaq shpejt. Zemra do rrahë si asnjëherë më parë. Ju beqarët nuk do e keni prioritet ndryshimin e statusit, por çdo gjë do ju ndodhë si me magji. Në punë ndryshime do ketë, por të gjitha do jenë në favorin tuaj. Financat do kalojnë një periudhe goxha të vështirë.

Virgjeresha

Hënën do e keni kundërshtare sot. Gjërat nuk do ju ecin si duhet dhe shpesh do jeni të mërzitur. Nëse keni një lidhje duhet t’i jepni besim të plotë partnerit dhe jo të dyshoni tek ai. Vetëm kështu marrëdhënia juaj do stabilizohet dhe do mund të dashuroheni të qetë. Ju beqarët mund të ndesheni në rrugë me persona që do ju tërheqin, por nuk do jeni asnjë mundësi për të realizuar takime vetëm për vetëm me ta. Në punë do ju duket sikur nuk do kontrolloni dot asgjë dhe do shpërqendroheni plotësisht. Edhe financat mund të dobësohen për shkak të shpenzimeve impulsive që do kryeni.

Peshorja

Kjo ditë do jetë pozitive për ju dhe do ndiheni të përmbushur. Nëse keni një lidhje do bashkëpunoni në çdo moment, do shkëmbeni çdo ide me partnerin dhe do realizoni disa nga qëllimet tuaja. Do ndiheni mirë si fizikisht ashtu edhe mendërisht. Nëse jeni ende beqarë nuk duhet t’i lini asgjë rastësisë, por duhet të mendoheni dhe të veproni me plan. Mundësitë nuk do mungojnë gjatë kësaj dite. Në punë do bëni mirë të ndryshoni strategjitë e të vepruarit që të arrini sa më parë në objektivat finale. Shpenzimet do i kryeni me shumë përkujdes kështu që gjendja e financave do mbetet e kënaqshme.

Akrepi

Sot duhet të jeni më të vëmendshëm për gjithçka nëse nuk doni t’iu dalin të papritura të pakëndshme. Nëse jeni në një lidhje komunikimi do jetë shumë i rëndësishëm për të zgjidhur edhe problemet më të mëdha të mbetura pezull prej kohësh. Mirë është që të tregoheni edhe më të dashur me partnerin dhe të favorizoni jetën intime. Nëse jeni beqarë do filloni të ndieni për një koleg pune, por ngaqë nuk keni shumë muhabet me të nuk do i pranoni ndjenjat. Në punë përgatituni për ndryshime të mëdha. Financat do kenë përmirësime të dukshme nga disa ditë më parë.

Shigjetari

Duke u kujdesur më shumë për të tjerët ka rrezik ta lini pas dore jetën tuaj dhe gjërat mund të përkeqësohen. Merrni masa sa pa qenë vonë. Nëse keni një lidhje mos kërkoni gjëra të pamundura nga partneri dhe mos u hiqni si perfeksionistë sepse nuk jeni. Po nuk i pranuat gabimet dhe po nuk u kthyet në realitet keni për të pasur probleme shumë serioze. Ju beqarët duhet të pranoni të dilni në mbrëmje me miqtë sepse mundet edhe t’iu shfaqen persona interesantë. Në punë mundohuni të përqendroheni në një drejtim sepse po u morët me shume gjëra njëherësh nuk do arrini asgjë. Buxheti do mbetet po njësoj.

Bricjapi

Do ndiheni të frustruar gjatë kësaj dite dhe nuk do dini çfarë hapash të bëni sidomos ne planin profesional. Nëse jeni në një lidhje flisni sa më qartë me partnerin, paraqitjani kërkesat dhe më pas prisni përgjigjet e tij. Qëndroni përherë të hapur për dialog sepse vetëm ashtu mund të zgjidhen edhe problemet. Nëse jeni beqarë do iu bëhen propozime dhe do iu jepen sugjerime, por nuk do dini çfarë hapash të hidhni. Në punë për fat të keq nuk do merrni ato që keni pritur dhe në shume momente do ju duket sikur i gjithë mundi ju ka ikur kot. Në planin financiar do ndikoheni shumë nga të tjerët dhe mund të bëni gabime.

Ujori

Sot do revoltoheni për disa gjëra dhe mund të filloni një luftë të ashpër me disa persona. Përgatituni për të luftuar fort për të mbrojtur idetë tuaja. Nëse jeni në një lidhje e pamundur t’iu shpëtoni debateve dhe problemeve. Mos bëni gabim të kërkoni më shumë liri e pavarësi sepse do pendoheni përgjithmonë. Ju beqarët do jeni shumë të pamatur dhe do ja shprehni pa dorashka ndjenjat dikujt që jeton larg jush. Prisni deri ne fund të ditës sepse mund të vijnë edhe përgjigjet. Në punë do ju dalin pengesa të njëpasnjëshme dhe nuk do ndiheni të qetë. Në planin financiar po nuk ju ndihmuan do rrënoheni komplet.

Peshqit

Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë gjatë kësaj ditë dhe nuk do bëni aspak kujdes me fjalët para se t’i thoni. Nëse jeni në një lidhje nuk duhet të bëni çdo gjë si do ju thotë partneri, por të paktën dëgjojeni kur ju flet dhe mos i dilni kundër. Po folët hapur me të do arrini të zgjidhni edhe disa hatërmbetje e do i kuptoni disa gabime. Ju beqarët do jeni shumë pak fat në dashuri dhe për fat të keq nuk do e gjeni personin e ëndrrave. Në punë ka për të qenë një dite mjaft intensive. Do jeni goxha të ngarkuar dhe ndonjëherë nuk do bëni kujdes me hapat. Në planin financiar vetëm po bëtë ekonomi gjendja mund t’iu stabilizohet.

Continue Reading

Uncategorized

Shume SUKSES dhe shume FAT te mire per keto 6 shenja/Astrologia Meri Shehu jep parashikimin

Published

on

Dashi

Shume sukses dhe shume fat

Hëna do ju bëjë të reflektoni më shumë gjatë kësaj jave për nevojat, frikërat dhe punët që doni të mbaroni. Nëse keni një lidhje Saturni do ndikojë pozitivisht në jetën tuaj. Për çdo gjë do merreni vesh me partnerin tuaj dhe nuk do ju dalin aspak të papritura të pakëndshme. Edhe nëse keni pasur mosmarrëveshje do jeni më të qetë. Sipas Dritare.net, ju beqarët do dashuroheni kokë e këmbë me dikë dhe nuk do i ndaheni asnjë moment derisa ta tërhiqni pas vetes. Në planin financiar nuk do keni kurrfarë problemi. Yjet do përkujdesen për ju në çdo moment. Shëndeti nuk do ketë shqetësime të mëdha, madje edhe nëse keni pasur probleme të ndryshe do ndihen shumë herë më të qetë. Saturni dhe Jupiteri do bëhen bashkë në planin profesional dhe do ju çojnë në drejtimin e duhur.

Demi

Shume sukses dhe shume fat

Këtë jave do keni më shumë nevojë për siguri për të ecur përpara. Jo të gjitha ditët do jene të lehta për t’u kaluar. Nëse keni një lidhje mos lejoni rutinën t’iu pushtojë sepse do mërziteni, do grindeni me partnerin dhe asgjë e mirë nuk do ju ndodhë. Për ju beqarët Marsi do krijojë mundësi të njëpasnjëshme për takime. Jeta juaj mund të ndryshoje njëherë e përgjithmonë. Ditët më me fat do jenë ato në fundjavë. Buxhetin nuk do e mbani dot nën kontroll prandaj situata mund të vijë duke u përkeqësuar gjithnjë e më shumë. Shëndeti mund të jetë delikat ditët e para, ndërkohë që pas të mërkurës situata do ndryshoje për mirë. Në punë nuk duhet të dekurajoheni nga problemet që do ju dalin sepse me pak përpjekje gjithçka do kalojë.

Binjakët

Shume sukses dhe shume fat

Nëse doni që gjërat t’iu ecin mirë gjatë kësaj jave mundohuni të jeni sa më të hapur dhe të mos i maskoni qëllimet tuaja. Ju të dashuruarit duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Partneri nuk do jetë dakord me çdo gjë që ju do dëshironi të bëni dhe kjo mund të sjelle debate. Sido që të vijnë punët, mos bëni asgjë që atij nuk i pëlqen nëse doni që lidhja juaj të vazhdojë. Ju beqarët duhet të shihni rreth e rrotull kudo që të shkoni sepse personat interesantë mund të shfaqen papritur. Në planin financiar asgjë nuk do shkojë si ju keni menduar. Problemet do jene të mëdha dhe të njëpasnjëshme. Për fat të mirë shëndeti do jetë më i qëndrueshëm. Nuk do keni shqetësime serioze. Në punë do jeni të fiksuar edhe pas detajeve më të vogla. Suksesi këtë javë do jetë i garantuar.

Gaforrja

Shume sukses dhe shume fat

Merrini gjërat me qetësi këtë javë dhe merrni iniciativa. Ju të dashuruarit, të nxitur nga Merkuri, do keni kurajën të flisni edhe për tema delikate me atë që keni në krah. Do ndiheni shumë më të qetë pasi të keni sqaruar gjithçka. Lidhja do konsolidohet edhe më tepër. Ju beqarët duhet të prisni edhe pak kohë për të pasur ndryshimet e mëdha që keni ëndërruar. Në planin financiar nuk pritet të keni as problemin më të vogël pasi së fundmi keni ditur t’i menaxhoni me përpikëri të ardhurat tuaja. Shëndeti duhet pasur më tepër nën kujdes. Shmangni duhanin, kafen dhe alkoolin. Në punë do i kaloni një e nga një të gjitha pengesat dhe do i arrini më në fund objektivat që i kishit vënë vetes.

Luani

Shume sukses dhe shume fat

Jave shumë e mirë do jetë kjo për ata të gjithë. Lëreni mënjanë egon dhe mundohuni t’i bëni gjërat sa më mirë. Bashkëpunimi në çift do jetë i fortë në çdo moment dhe dialogu do mbizotërojë. Do preferoni të qëndroni më tepër kohë pranë njeri-tjetrit. Ju beqarët do jeni mjaft joshës dhe do bëni për vete persona të shumte. Midis tyre mund të jetë edhe ai që do iu ofrojë një jetë të qetë dhe me momente të lumtura. Financat do i menaxhoni me shumë përkujdes dhe maturi prandaj gjendja do mbetet e mirë gjithë kohës. Shëndeti duhet pasur më tepër në vëmendje sidomos nëse vuani nga diabeti apo nga tensioni. Në punë do jeni mjaft ambiciozë dhe nuk do ndaleni derisa të arrini majat.

Virgjëresha

Shume sukses dhe shume fat

Nëse nuk tregoheni tolerantë dhe të duruar kjo javë do jetë shumë e vështirë. Për ju çiftet do jetë periudhë pak e zymtë. Mund të thuhet se do jetë një “lufte e ftohte” dhe ju do vuani. Lëreni pas krenarinë dhe bëjeni ju hapin e parë për të rregulluar gjërat. Për ju beqarët pritet të filloje një lidhje e fortë dhe e këndshme. Dielli do ju bëjë të keni shumë etje për të bërë shpenzime dhe për të fituar para. Kujdes me hapat që do hidhni. Për sa i përket shëndetit do keni disa probleme me gjumin. Merrni masat e duhura, por mos e teproni me medikamentet. Kujdes, në punë disa kolegë ziliqarë do kërkojnë t’iu zënë vendin.

Peshorja

Shume sukses dhe shume fat

Kjo javë do jetë herë pas herë i turbullt dhe ndonjëherë i mbushur me vështirësi. Ju që jeni në një lidhje do keni plot debate. Mundohuni të reflektoni para se të flisni dhe të mos nxitoheni për asgjë. Ju beqarë do jeni më me fat dhe do keni mundësi të realizojnë takime mbresëlënëse sidomos në fundjavë. Gjendja financiare do jetë e mirë ditët e pare dhe ditën e fundit. Gjatë mesit të javës mund të përballeni me vështirësi të vogla. Shëndeti do vijë dita ditës duke u përmirësuar. Nuk do jeni më nervoze si më parë, përkundrazi qetësia do mbizotërojë dhe nuk do keni shqetësime aspak. Në punë do hidhni hapa para dhe do merrni vlerësime pa fund.

Akrepi

Shume sukses dhe shume fat

Javë e mbushur me të papritura do jetë kjo për ju. Në disa momente do surprizoheni pafund dhe do kënaqeni nga partneri, ndërsa në disa momente të tjera do ndiheni keq dhe nuk do dini çfarë të bëni. Për çdo gjë duhet të flisni hapur me atë që keni në krah. Nëse keni fëmijë duhet t’iu kushtoni atyre me tepër rëndësi. Nëse jeni beqarë do jeni shumë nervozë dhe do druheni të pranoni ftesa. Po vazhduat kështu keni për të mbetur vetëm. Shëndeti do ketë shqetësime dhe vetëm mjeku do mund t’iu ndihmoje. Mos neglizhoni asgjë. Edhe financat do jene delikate dhe shpesh do mbeteni pa asnjë para. Në pune ka ardhur koha të bëni ndryshime që të keni arritje.

Shigjetari

Shume sukses dhe shume fat

Kjo do jetë një javë e mrekullueshme. Do jeni praktikë dhe optimistë. Ju të dashuruarit çdo ditë do përjetoni ndjesi të reja dhe do ju duket shpesh sikur jeni nëpër ëndrra. Problemet e se shkuarës do i lini pas krahëve njëherë e përgjithmonë. Ju beqarët nuk duhet të luani me zjarrin vetëm për të ndryshuar statusin sepse mund të lëndoheni keq. Sektori i financave nuk do përbëjë asnjë lloj problemi. Prej pak kohesh po ecni vetëm me plane dhe kjo është gjëja më e mirë. Gjendja shëndetësore herë do jetë e mirë dhe herë do lerë për të dëshiruar. Mundohuni të konsumoni nga të gjitha llojet e ushqimeve. Në pune vërtet do lodheni pak, por arritjet do ju bëjnë krenarë për veten.

Bricjapi

Shume sukses dhe shume fat

Nëse nuk doni të keni probleme sillni ndërmend gabimet që keni bërë dhe mësoni prej tyre. Mos bëni shumë ndryshime në jetën tuaj në çift sepse nuk do jenë të nevojshme. Nëse keni pasur zënka mund të keni edhe një përmirësim të lidhjes tuaj. Për ju beqarët do ketë shumë takime, flirte dhe aventura. Megjithatë dashuria e vërtetë nuk do të vije. Me financat do keni tendencë të shpenzoni shumë pa menduar fare sesa e keni buxhetin. Tregohuni të kujdesshëm sepse do lindin probleme të mëdha. Asnjë planet nuk do ndikojë tek gjendja juaj shëndetësore prandaj do jeni në formë të mirë. Në punë do merrni edhe rreziqe mbi supe, por në fund do ia dilni mbanë me sukses.

Ujori

Shume sukses dhe shume fat

Kjo javë do jetë më e qetë për ju. Do jeni shumë më kreativë dhe më origjinalë. Dëgjojeni zemrën, besojini vetes dhe aftësive tuaja sepse do dilni të fituar. Disa planetë do e mbrojnë marrëdhënien tuaj në çift. Do kaloni dite mjaft të bukura dhe të lumtura. Nëse keni menduar për një fëmijë kjo është periudha e duhur. Ju beqarët më shumë sesa për dashuri do keni nevojë për qëndrueshmëri dhe qetësi. Yjet do ju ndihmojnë. Financat do hyjnë në një periudhë mjaft të favorshme. Mos u bëni të paduruar sepse përmirësimi do vijë dalëngadalë. Rezistenca fizike nuk do jetë shumë e mirë. Merruni me ndonjë lloj sporti dhe çlodhuni sa më shumë. Optimizmi që keni në punë do ju çojë në rrugë të mbarë. Do keni edhe më shumë ambicie.

Peshqit

Shume sukses dhe shume fat

Komunikoni, shprehini ndjenjat dhe mendimet dhe gjërat do ju ecin edhe më mirë gjatë kësaj jave. Nëse jeni në një lidhje do kërkoni të përmirësoni marrëdhënien me partnerin. Do ja bëni qejfin për çdo gjë dhe në fundjavë do ju duket sikur s’keni pasur ndonjëherë probleme. Ju beqarët do keni një takim dhe mbase edhe një lidhje. Kujdes mos u jepni menjëherë sepse nuk do jetë e qëndrueshme dhe do vuani. Dashuria e vërtetë do vijë pak më vonë. Financat do jenë për mrekulli dhe ju do bëni blerjet që keni menduar. Tregohuni edhe pak të matur. Për sa i përket shëndetit do jeni të nervozuar dhe të stresuar. Mundohuni të çlodheni herë pas here. Në punë do filloni këtë jave një projekt të ri dhe do ja dilni me sukses.

Continue Reading

Trending