Connect with us

Magazina

7 Sekrete për t’u bërë femra, nga e cila asnjë burrë NUK mund të largohet

Published

on

Një nga misteret më të mëdha të kohës sonë janë edhe marrëdhëniet apo jo?

Njerëzit janë të trembur prej tyre, kanë frikë prej tyre dhe madje ndonjeherë janë edhe të turpëruar prej tyre.

Fakti është se, marrëdhëniet dhe dashuria nuk mund të barazohen kurrë.

Dashuria nuk njeh moshë, marrëdhëniet nga ana tjetër kërkojnë një shkallë të caktuar të stabilitetit fizik, mendor, social madje edhe seksual.

Për gruan moderne, ajo është gjithmonë dhe më e vështirë.

Ajo gjykohet për gjithçka që ajo bën dhe dëshiron në jetë.

Edhe atëherë kur është në një fazë pushim në lidhje me dashurinë, telashet që pasojnë marrëdhënien shkatërrojnë përvojën e saj.

Cilat janë disa nga gjërat që ajo mund të provojë?

Gjërat që mund ta bëjnë atë më të pajisur për një marrëdhënie?

E pra, këtu janë shtatë gjëra që mund të provoni, dhe nëse i bëni pjesë të jetës suaj, ju do të jeni një grua nga e cila asnjë burrë nuk mund të largohet.
Çështja është se burat janë guximtarë dhe të trajnuar për të kapur gjahun pa asnjë emocion.

Nëse i lejoni ata të veprojnë në këtë mënyrë, marrëdhënia juaj ka për të përfunduar keq.

Ti duhet të jesh një qenie njerëzore e dashur dhe ta lësh atë të përmirësohet vetë.

1. Mos e humbni durimin tuaj

Ky është një nga gjërat që prish edhe marrëdhëniet më të mëdha: zemërimi.

Nëse njerëzit janë të dashuruar, nuk mund të ketë vend për zemërim, sepse ju nuk do të bëni diçka që zemëron personin tjetër.

Dhe shikoni, ai do të humbasë durimin e tij gjithashtu, këto gjëra janë të lidhura.

Dhe një ditë mund të ndodhë krisja e madhe.

Për të arritur në pikën e kthimit ju duhet me shumë punë dhe energji për të mbajtur marrëdhënien të mbledhur.

Kjo është një nga shenjat dalluese jo vetëm të një marrëdhënieje të shëndetshme, por edhe një nga standardet e të qënit një qenie e mençur njerëzore.

2. Mos e mbani zgjuarsinë tuaj fshehtë

Njerëzit mësojnë me shembuj, apo jo?

Nëse jeni të mprehtë, së shpejti do të jeni të rrethuar nga njerëz më të mençur dhe me një shoqëri më të mençur, do të keni biseda më të mira dhe jetë më produktive.

Jeta produktive të çon drejt një marrëdhënie të shëndoshë dhe funksionale.

Nëse nuk ka ndarje të dijes, marrëdhënia është e detyruar të dështojë keq.

3. Jini të ndershëm

Por jo brutalisht.

Mos e thyeni vetëbesimin e dikujt aq shumë sa nuk mund të riparohet më.

Përkundrazi, kënaquni me kritika konstruktive.

Jepni dhe merrni informacione nga partneri juaj me një buzëqeshje në fytyrën tuaj.

Një marrëdhënie nuk është as një konkurs dhe as një transaksion.

Ndonjëherë ju merrni 50, ndonjëherë merrni 80.

Kështu funksionon.

4. Përkujdesuni për të

Mos jini indiferentë.

Të qenit emocionalisht i padisponueshëm në një marrëdhënie është si të ecësh me dritën e kuqe të semaforit.

Nëse nuk mund të jeni atje për të, për çfarë të duhet një lidhje romantike?

Me sa duket është një trend tani që të jesh i ftohtë dhe indiferent, por më trego, çfarë është më e vlefshme: një marrëdhënie dashurie apo një sërë mashtrimesh që ju mbushin me urrejtje dhe me një shije të keqe në gojën tuaj?

5. Qeshni me humorin e tij

Një herë në kaq kohë të paktën, dhe pse në ditët tona është e vështirë të gjesh humor të pastër.

Humori është gjithashtu një nga gjërat më të mëdha që i kthen njerëzit.

Kjo ndodh për shkak se humori thyen murin që jerëzit ndërtojnë rreth vetes dhe ekspozojnë veten e tyre më të prekshme e më të ëmbël.

Pra, përpiquni më shumë të qeshni me shaka të tij të hidhura dhe thoni edhe ju ndonjë.

6. Besimi

Trego besim.

Varësia emocionale në nivelin e fiksimit me të dashurin tuaj është diçka absolutisht revoltuese dhe është një formë e ngadaltë e vetëvrasjes shoqërore.

7. Mbajini sekretet që ndani me njëri- tjetrin

Le të përballemi me këtë fakt, ne kalojmë pjesën më të madhe të ditës duke bërë biseda shumicën e kohës me mënyra të ndryshme komunikimi.

Ajo që e veçon atë nga pjesa tjetër janë sekretet që ndajmë me ta.

Sekretet që ne ndajmë me personin e dashuruar na lidhin më shumë.

Provoni këto gjëra dhe marrëdhëniet tuaja do të përmirësohen; ndoshta ngadalë, por do ndodhë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending