Connect with us

Aktualitet

Do te merrni dicka qe ju ka munguar shume/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje

Published

on

HENE E PLOTE NE UJOR DT 3 GUSHT 2020

CLIRIM DHE DRITE

Ne fillim te Gushtit do ndodh kete vit hena e plote e ndriteshme e Gushtit

Nje hene e plote shume e fuqishme ku Dielli super super i ndritshem ne Luan kundershton henen ne shenjen dimerore te Ujorit

Vere dhe Dimer

Drite dhe erresire

Nxehete dhe Ftohte

Keto jane dy kuptimet e kunderta te henes se polte ne Ujor te Gushtit
Me nje ndikim te dukeshem te cilesise Zjarr te Diellit ne Luan dhe ne te njejeten kohe kemi ne Dash Marsin Xiron dhe henen e Zeze

Mund te ndjejme deshire te madhe per argetim gezim dashuri

Nuk perjashtohet te kerkojme te ruajme kufijte e lirise ose te kerkojme clirimin nga cdo gje qe na kushtezon

Hena ne Ujor perfaqeson llogjiken teorike pa u ndikuar nga ambjenti Do kemi shansin te largohemi nga rutina e perditeshemrise E rendesishme eshte te bejme revolucionin tone te vogel apo te madh

Zemra dhe shpirti nuk mund te burgosen

Pike e rendesishme e henes se plote do jete Marsi ne Dash

Ndikimi i tij ne graden e veprimit drejtues te superfishuar nga Jupietri
Nuk duhet te qendrojme te bllokuar Duhet te rrezikojme
duke marre inisiativa

Yjesi te shendriteshme e ndricojne monopatin tone kete periudhe Do jete Vega Canopus dhe Sirio

Do kapercejme megalomanine Alazonine dhe metripathian E rendesishem eshte te kapercejme dogamtizmin dhe kenndveshtrimin e ngusht

Siros do na ndihmoj qe ne kete udhetim te qendrojme ne anen e Drites Mos harrojme qe ne kohet e lashta Siros ishte Ylli i Mengjesit apo i Agimit
Jeten ne kete periudhe duhet ta shikojme ne menyre Altruiste

Gjithsesi do kemi mbrojteje nga goditjet POSHTE MESIT

DASHI

Duhet te rigjeni forcen per tu cliruar psikologjikisht dhe te jeni ne nje pune me ne grup per te arritur qellime me te larta ne karriere Pretendohet emer fame dhe nje martese e mire

Demi

Hene e plote ne Ujor nuk eshte ne natyren tuaj me altruizmin e vete apo me deshiren per te miren e pergjithshme Kjo do ju stresoj gjate muajit Gusht duke qene se ju jeni shume personal

BINJAKET

Hene eplote ne Ujor do jete shume pozitive per nje ndrejtim apo monapat te ri ne jeten tuaj Komunikimi me jashte dhe bashkepunime me njerez te rendesishem

GAFORRJA

Nje ceshtje e rendesishme shpirterore do vij drejt sqarimit ne kete periudhe Po ashtu edhe drejtimi ne karriere do marre nje hov per mire Ne ceshtjet ekonomike do shikoni nje permiresim

LUANI

Hena e plote perball shenjes tuaj tregon rendesine e madhe qe marrin marredheniet me te tjeret Nje martese apo nja bashkpunim shume i madh mund te ndodh ne jeten tuaj

VIRGJERESHA

Ceshtje te punes dhe ndryshimit te rutines do dalin ne drite Do keni ndryshime te mira dhe nje prespektive te re Kujdes me shendetin nese keni shume lodhje

PESHORJA

JenI NJE NGA SHENJAT ME ROMANTIKE PER KETE VERE DHE KETE gUSHT NENE NDIKIMIN E HENES SE PLOTE NE UJOR TAKIME ROMANTIKE DHE EROS NUK DO MUNGOJ NE JETEN TUAJ

AKREPI

Hene e plote ne Ujor do kete te beje me shume me familjen dhe ndryshimet te mira ne ambjentin tuaj Do perpimersoni kushtet e jeteses dhe do modernizoheni me shume

SHIGJETARI

Do keni nje permiresim ne komunikim dhe takime me njerez qe do ju japin shume optimizem Nuk do mungojne udhetimet dhe planet shume intersante ne arrtijen e qellimeve tuaja

BRICJAPI

Nje ceshtje e rendesishme ekonomike do shpaloset dhe do cliroheni nga nje pengese ose do vini nje kufij ne shpenzimet apo investimet tujaja ne rastin me te mire

UJORI

Hena e plote ne shenjen tuaj ju cliron vetevetn nga pengesat dhe
detyrimet apo vonesat ne berejen e disa gjerave dhe puneve qe do ju clirojne me shume ne te ardhmen

PESHQIT

Romantik dhe te ndjeshem ju gjen Gushti megjithese ne disa raste do ndjeheni vetem dhe nuk do dini me ke ta ndani romantizmin Ne raste te tilla mund te merreni me art e poezi apo shetitje

7 Comments

7 Comments

  1. Pingback: dark0de market link

  2. Pingback: fake watches

  3. Pingback: rturzuchowski

  4. Pingback: สล็อตวอเลท

  5. Pingback: buy mushrooms online

  6. Pingback: sbo

  7. Pingback: 12 guage shotgun

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending