Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje ftese nga nje person/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi:

Me Mërkurin të kthyer nga shenja e Dashit këtë javë, komunikimi do të jetë pika juaj e fortë. Gjendja e pasigurisë do të kalojë dhe do të arrini t’i kapërceni pengesat. Do të shpëtoni më në
fund nga ndjesia e sikletshme se nuk arrini t’i përshtateni mjedisit që ju rrethon. Kjo është koha më e përshtatshme për t’iu kthyer disa çështjeve të vjetra dhe për të marrë vendime. Për sa i përket dashurisë, jo të gjitha historitë do të kenë fund të lumtur. Gjithsesi parashikohet që të keni njohje të reja.

Demi:

Jo gjithmonë gjërat janë ashtu si duken. Ndonjëherë dukja të gënjen dhe nuk duhet t’i gjykojmë të tjerët pa u thelluar. Deri më datë 2 gusht do të përballeni me shumë të papritura. Nëse do të arrini të tregoheni të vendosur, me siguri që do t’ia dilni mbanë. Punët do t’ju ecin mirë dhe do të arrini të shlyeni në kohë një pagesë apo borxh. Pritet që të ketë ndryshime në jetën tuaj, dikush mund t’ju bëjë një ftesë në fundjavë. Një dashuri e re mund të shfaqet në horizont.

Binjakët:

Në këtë periudhë do të keni ndryshime në sferën sentimentale. Mundohuni të shijoni çdo moment në këtë stinë të nxehtë pa rënë në pesimizëm. Vjeshta dhe dimri mund të mos ju rezervojnë surpriza të bukura, prandaj përpiquni t’i mbyllni gjërat e rëndësishme brenda fundit të shtatorit. Kush jeton pranë një fshati turistik po përballet me kaosin dhe fqinjët e zhurmshëm. Mundohuni që të shmangni sa më shumë debatet, që mund të degjenerojnë në zënka të mirëfillta. Fundja, s’është detyra juaj të ndreqni gabimet e të tjerëve.

Gaforrja:

Yjet ju këshillojnë që të merreni me çështjet e rëndësishme gjatë dy ditëve të para të javës. Nga e mërkura e në vazhdim gjërat do të ndërlikohen disi dhe mund të hasni peripeci. Nuk do t’ju zërë vendi për asnjë moment dhe me siguri që vajtje-ardhjet që do të bëni në këtë periudhë nuk do t’i harroni lehtë. Nëse korriku ka qenë një muaj i lodhshëm, gushti do të jetë gjithaq i nxehtë dhe i ngarkuar. Një libër i bukur në plazh dhe një darkë e këndshme në restorant me siguri që do t’jua ngrinin humorin. Vetëm bëni kujdes të mos e teproni me shpenzimet.

Luani:

Gushti do të jetë muaji juaj me fat. Që në ditët e para të javës gjithçka duket se do të shkojë në vendin e vet dhe problemet do të zhduken. Për shumë kohë keni marrë përsipër një sërë përgjegjësish, por gjatë ditëve në vazhdim do të ndiheni të lehtësuar. Dashuria do të triumfojë. Çiftet që janë bashkë prej kohësh do të përjetojnë një fazë muaji mjalti të dytë. Është e këshillueshme që në familje të tregoheni më tolerantë. Do të përjetoni emocione të shumta. Mos harroni se argëtimi nuk njeh moshë. Jini të lirshëm.

Virgjëresha:

Fryma e bashkëpunimit do t’ju vijë shumë në ndihmë gjatë këtyre ditëve. Përpiquni të jeni të qetë dhe të sjellshëm. Keni shumë ëndrra, por ndoshta për momentin ndiheni të plogësht dhe e
vetmja gjë që ju intereson është argëtimi. Stinët kalojnë, por kujtimet mbeten. Më e mira do të ishte që t’i ekuilibronit gjërat. Për ata që kanë fëmijë të vegjël pritet që kjo të jetë një javë e lodhshme. Ndoshta do të përgatiteni për një udhëtim apo do të niseni me pushime. Brenda ditës së diel mund të merrni lajme të rëndësishme.

Peshorja:’

Pritet që kjo të jetë një javë interesante, plot me stimuj. Dashuria në çift do të vazhdojë të jetë në rrugë të mbarë, por duhet të bëni kujdes nga luhatjet e humorit, sepse mund të bëhen shkak që
puna të arrijë deri në zënkë. Vonesat në punë mund t’ju shkaktojnë siklet. Do të përballeni me sfida të ndryshme, mbase do t’ju duhet të shlyeni një borxh. Do të bënit mirë të qetësoheshit pak. Fundja, keni kaluar një dimër të vështirë. Keni shumë projekte në mendje, por për momentin gjithçka është e bllokuar. Shëndeti parashikohet të jetë i mirë.

Akrepi:

Çdo e keqe e ka një të mirë, por jo të gjithë arrijnë ta kuptojnë këtë. Mos harroni se pas shiut del gjithmonë ylberi. Do t’ia dilni mbanë të ngriheni sërish më këmbë dhe të ecni në rrugën e duhur. Nuk do t’ju mungojë dashuria e partnerit, por nëse jeni beqarë prej pak kohësh mund t’i hapni sërish portat e zemrës. Disa prej jush do të kenë vështirësi ekonomike dhe kjo do t’ju bëjë që të jeni në humor të keq. Gjithsesi do të jeni në gjendje të gjeni zgjidhje të kënaqshme për problemin tuaj.

Shigjetari:

Gjatë ditëve në vazhdim do të përballeni me situata të pakëndshme. Mbase në ambientin e punës ka armiqësi mes kolegëve apo ndoshta eprori sillet në mënyrë arrogante. Çfarëdolloj vështirësie që do të hasni, ju do t’ia dilni mbanë. Do ta keni rrugën të lirë nga pengesat dhe suksesi do të jetë i garantuar. Për sa i përket sferës së ndjenjave, pritet që gjithçka të shkojë më së miri.

Bricjapi:

Më në fund do të mund t’i shprehni ndjenjat hapur. Nuk keni pse të fshiheni më. Kush është i dashuruar do të arrijë të bëjë për vete personin që e ka për zemër. Ata që janë çift prej kohësh i presin surpriza të bukura. Ndoshta do të bëni një udhëtim apo do të filloni bashkëjetesën. Për beqarët parashikohen të reja interesante. Shtatori do të jetë një muaj vendimtar, por ndërkohë përpiquni të jeni sa më të çlirët që të shijoni këtë muaj të fundit të verës. Të ardhurat do të
shtohen, por edhe shpenzimet.

Ujori:

Kjo do të jetë një javë e rëndësishme, gjatë së cilës do të merrni lajme të mira për sa i përket sferës profesionale apo dashurisë. Viti 2020 ka sjellë shumë ndryshime për ju. Jeta është një rrugëtim i vazhdueshëm dhe është e rëndësishme të ecni me hapin e kohës, pa u fiksuar shumë pas së shkuarës. Edhe dashuria evoluon, gjë që do ta keni dhe më të qartë gjatë ditëve në vazhdim. Ata që do të dinë t’i marrin gjërat me qetësi, do të jenë në gjendje të bëjnë gjithçka që dëshirojnë. Në fundjavë mund të keni një takim.

Peshqit:

Mërkuri në pozicion të favorshëm do t’i nxjerrë më në pah aftësitë tuaja. Falë elokuencës suaj do të jeni në gjendje të bindni dhe më skeptikët. Do të jeni më të përqendruar se kurrë, sidomos nëse gjatë kësaj kohe keni lënë pas dore disa përgjegjësi apo angazhime. Nëse do të keni stimulin e duhur, me siguri që do t’i arrini objektivat tuaja, të cilat nuk duhet t’i harroni për asnjë moment. Jo të gjitha ditët e javës do të jenë të mbara, por do të arrini t’ia dilni mbanë në njëfarë mënyre. Një person që e konsideronit mik, do t’ju kthejë krahët.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Do ndryshoni punen dhe vendin ku jetoni/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi Kjo fundjave do ju afroj emeocionalisht dhe erotikisht me nje person qe ju lidh puna por edhe perditshmeria Nje fitore e perbashket do ju lidhi me shume

Demi Do arrini te beni nje ndryshim ne jeten personale apo do merrni nje vendim qe do ju coj drejt nje personi qe ju do konkretisht pa fjale te medha por me vepra

Binjaket Nje ndryshim cilesor ne psikologjine tuaj do sjelle ide dhe ndryshime te rendesishme ne manaxhimin e familjes dhe biznesit Nje investim ka mundesi te shkoj mire

Gaforrja Do merrni nje hov kete fundjave ne jeten personale por qe duhet te shoqerohet nga nje ndryshim i madh qe mund te jete ndryshim partneri apo menyre jetese

Luani Jeta do ju diktoj kete fundjave nje plan qe ka thurrur per ju ne lidhje me punen dhe karrieren Mund te planifikohet nje ndryshim ne punen dhe vendin ku jetoni

Virgjeresha Aferdita ne shenjen tuaj do tju rikthej vemendjen ne nje projekt qe ka te beje me jashte vendit apo ne afrimin sentimental me dike qe jeton large

Peshorja Nje lidhje pasionante deri tani e fshehte dhe e padeklaruar nga ju tashme do arrij te marri forme dhe emer dhe do shpallet si lidhja juaj me e mire

Akrepi Ndryshimi i kushteve ne bashkepunime apo ne kerkese oferte do beje qe ju te dilni me te vendosur qarte ne kerkesat dhe ne pozicionet tuaja

Shigjetari Do merrni nje adhurim ne lidhje me punen dhe karrieren te cilin duhet ta shoqeroni me nje ndryshim ne jeten tuaj apo ne zakonet e rendomta te perditeshmerise

Bricjapi Do keni nje fundjave romantike dhe praktike duke arritur te kuptoni se ndryshimet e mira nuk jane gabim dhe e papritura ne jeten personale do ju beje te kenaqur

Ujori Familja dhe shtepia do kerkoj me shume kujdesin tuaj duke bere ndryshime te cilat sjellin energji te re ne marredhenie me te afermit dhe te dashurit Nje njohej ne pune do behet familja juaj

Peshqit Perballja me realitetin do jete pak e veshtire per ju pasi do keni gjithcka qe doni perreth por nuk do ta shikoni qarte dhe nuk do mundesni ta beni tuajen

Continue Reading

Aktualitet

Hena e plote do te sjell ndryshime drastike/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

HENE E PLOTE NE DEM DT 31 TETOR 2020

NJE HENE PERMBYSESE

Kete here kemi arritur ne Henen e Plote ne Dem ku pozicioni i Henes eshte shume i fuqishem

Ndodh sot ne dt 31 dhe ne graden 9 te Demit dhe per nje periudhe dy javore ose 1 mujor varet nga pozicionet e planeteve ne harten tuaj Astrologjike do coj perpara ceshtjet tuaja

Demi eshte shenja qe kerkon dy gjera te rendesishme dhe te sigurta Siguri ne aspektin sentimental dhe material

Hene e Plote ne Dem lidhet me Pjellorine Kontaktin me materialen dhe nevojen e zoterimit

Ketu futet cdo lloj shqise qe duhet permbushur Shijimi Aromat ngjyrat frutat parate Cdo gje qe na kenaq egzistencen. Hena e Plote ne Dem premton shume por kesaj radhe do jete afer me Uranin Permbyses

Kjo do te thote qe Hena nuk do ta kete kaq te lehte ti relizoj keto premtime te bukura

Urani ne Dem kemi thene qe eshte nota me e larte e Merkurit

Kjo do tregoj qe do gjejme menyra te reja qe ti realizojme deshirat tona

Cdo ndryshim kerkon nje sakrifice

Nje sakrifice e diktuar nga Urani kerkon te sakrifikojme dicka qe e kishim te cmuar ne jeten tone Nje marredhenie nje e ardhur ekonomike nje objekt me te cilin jemi lidhur emocionalisht apo nje qellim qe deshirojme te arrijme

Paqendrueshmeria qe krijohet ne kete rast na bene te mendojme qe jemi nje meteor dhe kjo ne shqeteson Por ky ndryshim qe do bejme do na CLIROJ KOMPLET

Dashi

Keni mundesine qe nga sot te filloni te ndjeheni me te vemendshem ne lidhje me jeten tuaj erotike dhe me kerkesat tuaja ekonomike e materiale Hena e plote pas nje ndryshimi apo permbysje do ju nxjerre ne nje toke apo terren te ri

Demi

Ju qe keni lindur ne dhjetediteshin e pare nga fundi dhe fillimi i dhjetediteshit te dyte do perjetoni nje ndryshim te madh dhe te papritur ne jeten tuaj qe do sjelle nje jete krejtesisht te re

Binjaket

Porta e re qe hapet do jete shpirterore Ose do plotesoheni me gjerat tuaja shpirterore ose do dilni nga ajo porte per tu futur ne nje ambjent te veshtire inati e hakmarrjesh

Gaforrja

Hena e plote do ju mbeshtesi ne nje ndryshim te madh ne jeten tuaj Nje ndryshim vendi shoqerie shtepie qellimesh krejtesisht te ndryshme nga ato te deri tanishmet

Luani

Karriera juaj do plotesohet dhe jeni gati per nje martese te fuqishme qe do beje buje dhe do ndryshoj komplet jeten tuaj dhe ate cfarre mendonin te tjeret per ju

Virgjeresha

Per mua merrni nje vendim per te ndryshuar fushen e veprimtarise dhe te kualifikimeve dhe drejtohuni per bashkepunime me jashte dhe per lidhje me njerez qe vijne nga kultura te huaja

Peshorja

Nje ndryshim i madh ne fushen ekonomike dhe shpirterore do ndodh per ju Xhepat tuaj do mbushen por burrimi do jete krejt i ndryshem nga ai i deri tanishmi

Akrepi

Ju duhet nje bashkepuntor apo nje partner qe te terheq vemendjen tuaj dhe interesin tuaj i cili deri tani eshte kenaqur me cikerrima dhe me njerez qe ju linin ne mes te rruges Ju duhet nje udhetar per nje rruge te plote

Shigjetari

Vemndja kryesore juaja duhet te drejtohet tek puna dhe jeta e perditeshme e cila ka mbetur ne vend pa asgje interesante dhe zhvillim Sot fillojne idete e reja per ndryshim te madh

Bricjapi

Dashuria ju pret ne menyren me te cuditeshme dhe me te ndryshme e moderne nga sa ju jeni mesuar Perpiquni te ndryshoni ju qe partneret tuaj te pershtaten ne kete lidhje

Ujori

Nje e ardhme e ndritur ne karriere dhe nje ndryshim i madh ne jeten tuaj si lider apo si perfaqesues i nje kompanie apo i nje lidhje te rendesishme Hena e plote ju jep fuqi dhe ndryshim

Peshqit

Nese deri tani keni ecur ne erresire tashme mund te ndricoj hena e plote rrugen tuaj per nje periudhe dy javore dhe kjo duhet tju beje me te vemendshem dhe me te sigurt ne rrugen tuaj

Continue Reading

Aktualitet

Do te merrni 1 propozim te rendesishem/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

FRYMEMARRJE REVOLUCIONI

Merkuri tashme i kundert ne Peshore takohet me asteroidin Hidalgo

Merkuri i Kundert ne Peshore rishqyrton marredhenie dhe bashkepunime grupime dhe padrejtesira. Hidalgo perfaqeson pavaresine si ide kryesore dhe ne formen e betejes si vazhdim. Kerkon ne menyre ideale jo vetem pavaresine individuale por edhe te te tjereve

Eshte krahasuar me rezistencen kunder Globalizmit. Si rrjedhoj ky kombinim ne Peshore sjell edhe tendencen e Drejtesise dhe barazise nepermjet perdorimit te revolucionit

Sot do ta perktheja si kundershtim ndaj Utopise sidmos ne marredheniet nderpersonale

Dashi

Ju duhet te keni kujdes per ti ripare edhe nje here ekuilibrat ne cift apo ne nje marrdhenie erotike qe ju lidh edhe me punen e karrieren tuaj ne pergjithesi Do kuptoni se duhet te shikoni me qarte

Demi

Do kerkoni tju dal ne drite nje ngaterrese qe ju kane futur ne nje ambjent pune dhe situate me dike qe ju lidh puna e qe ju keni mbetur ne nje situate te keqkuptuar

Binjaket

Dikush nga e kaluara do rikthehet ne mendjen tuaj ne nje raport sentimental dhe erotik Do kerkoni sqarim dhe ekuilibrat e prishur Por mund te ndodh e kunderta tju kerkojne juve sqarim per nje padrejtesi qe keni bere

Gaforrja

Dita sot ju fton te kuptoni se si jeni futur ne nje situate te ngaterruar familjare e cila do nderlikohet me shume nga nje nderhyrje e nje personi qe ka qene ne jeten tuaj ne te kaluaren

Luani

Do merrni nje mesazh sot qe nuk do ju lere aspak indiferente dhe do ju ngacmoj ne menyre te tille qe tashme duhet te beni nje sqarim apo nje beteje per tu cliruar

Virgjeresha

Nje remuje ne ceshtjet personale dhe ekonomike do dali papritur perballe jush dhe nderkohe do kuptoni qe dikush me dashje ju ka futur ne kete veshiresi dhe ju i keni besuar verberisht

Peshorja

Merkuri i kundert sot ne jeten tuaj do sjell tendenca ndryshimi dhe revolucioni por qe ju nuk mund ta beni dot vetem kete revolucion Ju duhet ne krahe ai person qe e keni mohuar deri tani

Akrepi

Ju rikthehen disa ceshtje per zgjidhje sidomos qe lidhen me pamjen tuaj dhe gjera qe jane praktikisht te domosdoshme per tu zgjidhur dhe per tu ekuilibruar

Shigjetari

Nje tradhetar kthehet ne jeten tuaj dhe kerkon falje ose ju do kuptoni qe tradhetia e dikujt nuk kishte kufij ne jeten tuaj dhe ne ndjenjat tuaja

Bricjapi

Ju rikthehet nje problem qe lidhet me karrieren dhe punene dhe do detyroheni ta shtyni per disa kohe nje ceshtje te rendesishme personale nga ky problem

Ujori

Nje ndihmese nga jashte do bveje ekuilibrin ne jeten tuaj sidomos ne ceshtjet ekonomike apo ne sigurine qe ju ka munguar gjithe keto kohe

Peshqit

Do ju rikthehet nje propozimi pune nga e kaluara apo do kuptoni qe me dike te afert keni vepruar shume gabim dhe do donit te rregullonit perseri marrdhenien e prishur

Continue Reading

Trending