Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje vendim te rendesishem/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 30 KORRIK 2020

Vendimarje intereante

E Enjte dita e Jupiterit dita e shanseve dhe mundesive. Sot Merkuri ne Gaforre takohet ne grade egzakte me Jupiterin ne Bricjap dhe Neptunin ne Peshk

Ky kombinim do jete nje dhurate per ne ne kete periudhe. Durrimi dhe kembengulja dhe rezistenca ndaj qellimit do na coj ne realizim

Le te kemei udherrefyes nje enderr e cila pret te te materializohet

Dashi

Dita e sotme do ju sjell nje ndryshim ne rrejedhen e ngjarjeve duke e bere me te kendshme te ardhen ne familje dhe ne panifikimet tuaja ne pergjithesi Dokeni nje realizim ne Dashuri

Demi

Jeni te privilegjuar ne ngritjen e nje ndertimi apo muri mbrojtes qe do jete perball te papriturave te pakendshme qe do duan te vene para jush per te prishur reputacionin tuaj

Binjaket

Pavaresisht Aferdites ne shenjen tuaj qe ju bene me te pranueshem dhe me fat ne dashuri e ekonomi duhet te shikoni nje mundesi me ne mes te pyllit Jo te gjitha anas rruges

Gaforrja

Sot dita eshte shum epremtuese ne bisedime e takime te rendesishme por edhe ne kontakte interesante ne jeten erotike Do merrni nje dhurate nga universi

Luani

Ju do vazhdoni me idene e dyerve te mbyllur dhe te asit nene menge pasi akoma nuk besoni se te qeneit me te hapur nuk ju rre zikon aspak ne kete periudhe sidomos ne biznes

Virgjeresha

Dita do jete e mire ne nje dhurate qe ju behet ne jeten personale duke ju hapur nje porte te mbyllur qe kishit kohe qe e vajtonit me mendimi se nuk do hapej me sidomos ne jeten personale

Peshorja

Nje lajm shum ei mire ne lidhje me ceshtje te karieres dhe takime me njerez teper te rendesishem per ecurine tuaj do ndodhi ne kete dite apo deri ne fillimet e Gushtit

Akrepi

Mos hiqni dore nga heshtja e diteve dhe te pezmatoheni ne qellimet tuaja sidomos ne planet ekonomike apo ne permbushjen ndaj vetes te disa detyrimeve shpietreore Mos kini fr ike nga asgje

Shigjetari

Mendoni te beni nje partner te planifikuar ne ekonomi ku asnje dite nuk duhet ti mebetet borxh tjeters por te nxirrni maksimalen e asja te dikton momenti

Bricjapi

Tani eshte momenti te merrni nje dhurate apo nje fakt qe ju vjen ne ndihme ne nje bashkepunim apo ne nje lidhje personale per ta perdorur ne favorin tuaj

Ujori

Ju hapet puna dhe jeta e perditeshme do behet me interesante duke filluar nga sot Do merreni me shume veprimtari dhe takime e prezantime te reja

Peshqit

Kjo do jete nje dite e bukur dashurie dhe afrimiteti me persona qe ju falin qetesi dhe ecuri ne shume plane e qellime te perbashketa Do ndjeheni te favorizuar

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending