Connect with us

Aktualitet

Do te njihni nje person te rendesishem per ju/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 21 KORRIK 2020

AMBJENT TINGELLUES

E Marte dt 21 nje dite pas henes s ere ne Gaforre dhe sot dielli ndodhet ne diten e fundit te tij ne Gaforre para se te futet ne Luan
Ndikimi i Asteroidit Orfeus ne diten e sotme i jep nje ngjyrim melodik dhe argetues dites

Orfeas ne mitologji ishte nje nga poetet dhe muzikantet me te rendesishem
Quhet krijuesi i Lires dhe Timbanit

Me fuqine e muzikes dhe kenges ai mund te zbuste edhe kafshet e egra dhe te beje te lulezojne bimet

Por njihte mire dhe jepte mesim per farmacine bujqesine dhe shkrimi

Kombini i dites tregon se duhet ta arrijme lumturine ne cdonivel te egzistences

Pjeloria e dite se fundit te Diellit ne Gaforre duhet te na leje nje krijese qe ne duhet ta gezojme dhe ta risim me dashuri cfaredo qofte ajo dashuri talent njeri apo pune e argetim

Dashi

Eshte moemti te lini familjen dhe te beheni udheheqes i deshirave pasioneve dhe vete egzistences tuaj Nje mundesi e arte ju jepet te dashuroni pas nje periudhe vegjetariane

Demi

Jeni ne nje moment te jetes suaj ku keni nevoj per pak argetim dhe qetesi shpirterore ku nuk do mungonte kenga dhe muzika Por dita do ju surpirizoj edhe me gjera te tjera

Binjaket

Per ju do kete nje mundesi te beni nje perpjekje per te hapur nje rruge te re ne menyren e komunikimit dhe te pershtajes me situatat e reja qe do vijne ne jeten tuaj Do ju duhet te ngrini ne nje nivel me te larte njohjet dhe planet

Gaforrja

Hene e re ne shenjen tuaj dhe Dieli sot ne diten e fundit te shenjes tuaj do kerkojne plotesimin e nje deshire dhe te nje endrre qe nuk duhet te presi me por duhet tani te behet realitet

Luani

Ne mendjen dhe ne shpiertin tuaj ka nje mundesi apo nje energji pjellore ne diten e sotme qe do ju coj te vleresoni nje talent apo nje ndjenje dashurie e romantike qe keni per nje person

Virgjeresha

Sot do keni ne krah miq e shoke qe do kene humor dhe deshire per argetim Nese puna juaj ka te beje me artin apo mjeksine do kete permiresim dhe gjalleri

Nje deshire te vjeter do ta shkruani ne leter brenda ne shishe dhe do ta hidhni ne det me shpresen se dikush do ta gjej

Peshorja

Mund te krijoni nje lidhje apo marrdhenie te rendesishme ne diten e sotme nen ndikimin e ndjenjave te bukura dhe tendences per te shijuar jeten

Akrepi

Nje dite kjo ku duhet ta shijoni ne kuptimin me te plote duke i dhene energji pozitive shpirtit dhe hapjes se jetes tuaj ne rrugetime te reja por shume pjellore

Shigjetari

Bolleku i ndjenjave dhe optimizmi i cliruar nga ambjenti apo muzika e pasioni do ju sjelli edhe me shume bollek material e shpirteror

Bricjapi

Do kontaktoni sot me njerez te vecante qe do ju japin mundesi te shifni edhe anen tjeter te medaljes se jetes qe nuk eshte e ngurte dhe e ashper por qe eshte e ngrohete dhe frymezuese

Ujori

Nje pune qe ka te beje me bujqesine shkrimin apo artin e mjekesine do kete shume interes per ju Ndoshta sot keni takim me fatin ne lidhje me punen

Peshqit

Mund te pelqeni poezine dhe muziken apo ta keni te nevojshem ne diten e sotme nje ambjent qe ju nxjerr nga llogarite dhe kritikat Kjo do ju afroj me shume me njerzit qe doni

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!