Connect with us

Aktualitet

Peshqit te fundit, Luanet te tretët/ Astrologu Paolo Fox zbulon shenjen më me FAT te javes 20-26 Korrik

Published

on

Dashi:

Dashi do të jetë në vend të dytë për këtë javë. Këto do të jenë ditë të mbara, sidomos në aspektin e ndjenjave. Në familje do të keni një klimë të qetë, ku do të mbizotërojë dialogu. Mos harroni se nuk mund t’u shmangeni përjetësisht temave të sikletshme dhe fundjava është momenti më i mirë për t’i diskutuar ato. Për ju beqarët ky është momenti i përshtatshëm që t’i propozoni personit që e keni për zemër, sepse me siguri do të keni sukses.

Demi:

Shenjës suaj i takon vendi i 11-të. Situata pritet që të jetë e tensionuar. Do të jeni të dhënë pas formaliteteve, duke i vënë në dukje të gjithëve mangësitë. Njerëzit që ju rrinë pranë nuk do të jenë entuziastë nga reagimet tuaja, si në aspektin familjar edhe në atë personal. Do t’ju duket sikur edhe gjëja më e vogël do të përbëjë shkas për të debatuar. Mundohuni që të mos hyni në polemika dhe mos u përpiqni ta keni gjithçka në kontroll.

Binjakët:

Binjakët do të jenë mbretërit e zodiakut për këtë javë. Gjithçka do të shkojë më së miri në sferën e ndjenjave. Data 16 dhe 17 do të jenë me fat, sepse Hëna së bashku me Venusin do të kalojnë në shenjën tuaj. Do të jeni shumë të favorizuar në dashuri dhe do të kaloni momente pasioni me personin që dashuroni. Edhe pse puna do të kalojë në vend të dytë, Venusi do t’ju ndihmojë dhe në këtë aspekt.

Gaforrja:

Do të kaloni ditë të vështira, sepse këtë herë shenja juaj do të jetë në vend të 9-të. Nuk do të merrni rezultatet që prisni në punë, pavarësisht përpjekjeve tuaja. Jo pak herë do të përjetoni ankth dhe stres dhe për më tepër pa arsye. Për fat, në momentet e vështira do të keni mbështetjen e partnerit, që me dashurinë e tij do t’ju lehtësojë. Në fundjavë gjithçka do të marrë për mirë.

Luani:

Pritet që kjo të jetë një javë e mbarë dhe këtë herë ju takon vendi i tretë. Në aspektin financiar gjërat do të ecin mjaft mirë. Me kalimin e kohës të ardhurat do të shtohen dhe situata juaj ekonomike do të përmirësohet. Tani është momenti i përshtatshëm që të bëni disa investime që po i mendonit prej kohësh. Duket se dhe marrëdhënia me partnerin do të shkojë më së miri.

Virgjëresha:

Nuk pritet që kjo të jetë një javë fort e mbarë në aspektin profesional. Duket se disa ekuilibra do të ndryshojnë, duke bërë që detyrimisht të tregoheni më të kujdesshëm në hapat që do të hidhni. Tensionet në vendin e punës nuk do t’ju lejojnë të punoni të qetë dhe me sa duket do t’ju pengojnë dhe që të pushoni në fundjavë. Zgjidhja do të ishte që çështjet e punës të mos mbarteshin në shtëpi. Këtë herë Virgjëresha do të jetë në vend të shtatë.

Peshorja:

Peshores për këtë javë i takon vendi i pestë. Me sa duket këto ditë do të bini në rutinë. Tani do të keni rastin të merreni me disa punë që kishit kohë që i shtynit. Nuk do të shpëtoni prej monotonisë as në vendin e punës dhe as në jetën në çift. Do të jeni të ftohtë karshi partnerit dhe komunikimi nuk do të jetë pika juaj e fortë. Prania e miqve do t’ju gjallërojë dhe nuk do t’ju lejojë të bini në pesimizëm.

Akrepi:

Hëna do të kthehet nga kjo shenjë, duke bërë të mundur që t’u përkushtoheni pasioneve tuaja. Në këtë mënyrë do të shpërqendroni vëmendjen nga ankthi i kësaj periudhe dhe do të merreni me veprimtari krijuese. Mungesa e entuziazmit në punë do t’ju bëjë dhe më të prirur ndaj aventurave. Bërja e një udhëtimi me një mik që ndan të njëjtat interesa me ju do të ishte një ide e mirë.

Shigjetari:

Nuk do t’ju ndahen shqetësimet edhe për këtë javë. Problemet në punë do të reflektohen edhe në marrëdhënien tuaj, ku do të mbizotërojnë debatet dhe nervozizmi. Do të ndiheni nostalgjikë dhe me raste nuk do të keni kthjelltësinë e duhur për të marrë vendime. Bëni kujdes si silleni me partnerin, sepse mund të ndihet i lënë pas dore. Për fat, në fundjavë situata do të përmirësohet dhe do të keni rastin t’i diskutoni gjërat me qetësi. Këtë herë ju takon vendi i tetë.

Bricjapi:

Bricjapi do të renditet në vend të dhjetë. Duket se gjërat nuk do të ecin fort mbarë si në dashuri edhe në aspektin profesional. Kjo situatë do t’ju bëjë nervozë dhe me raste tekanjozë. Mundohuni të mos reagoni në mënyrë të ekzagjeruar prej tensioneve në punë, sepse për momentin nuk mund të gjeni mbështetje as te partneri dhe as te familjarët. Por mos u shqetësoni, sepse kjo është vetëm një periudhë kalimtare.

Ujori:

Në vend të katërt për këtë javë do të jenë Ujorët, të cilët do të tregohen më kokëfortë se kurdoherë. Këmbëngulja juaj, sidomos gjatë ditëve të para të javës, do të bëjë të mundur arritjen e objektivave në sferën profesionale, që i dëshironit prej kohësh. Herë-herë do të dështoni dhe herë të tjera do t’ia dilni mbanë. Fitimet që do të nxirrni nga puna juaj do t’ju bëjnë më të lehtë përballimin e kësaj situate të vështirë.

Peshqit:

Një javë aspak e mbarë për të lindurit në shenjën e Peshqve, sepse këtë herë ju takon vendi i 12-të. Do të jeni më të rezervuar dhe më të heshtur se kurdoherë, aq sa do të jetë e vështirë t’ju bësh të flisni. Edhe në vendin e punës nuk do t’i shikoni me sy të mirë bashkëpunimet. Kjo sjellje juaja do të bëhet shkas për debate, por duket se juve nuk ju intereson. Ditën e enjte do të kaloni një mbrëmje romantike në shoqërinë e partnerit, ashtu si nuk ndodhte prej kohësh.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Me te dobeta dhe me elegante/ Keto jane 7 veshjet qe do jua tregojne trupin fiber

Published

on

Nese mendoni se ideja e te veshurit rroba te gjera ju tregon me te holla atehere e keni krejtesisht gabim. Ne vend te nje pallto te gjere provoni te vishni nje te shkurter dhe te ngushte.

-Veshjet shumengjyreshe ju tregojne me te holla ndaj mos kini frike t’i provoni.

-Edhe materialit te rrobave mundohuni t’i kushtoni rendesi. Rrobat e bera me copa te ngushta dhe te holla do te nxjerrin ne pah mangesite e trupit tuaj. Kur copa eshte me e plot dhe qendron si e ‘ngrire’, detaji i rripit te lidhur duket shume me mire.

-Rendesine e tyre kane edhe kombinimet me baze kontrasti.Ne imazhin ne te majte ka disa gabime: format duket sikur ndahen ne dysh, duken me masive dhe ka shume kontrast midis pjeses se siperme dhe asaj te poshtme. Krijohet nje siluete me e holle ne rastin e dyte kur eleminohet trikoja.

-Vijqat vertikale e bejne formen vizuale te duken shume me mire pasi veprojne si ‘mashtrues’. Keshillohet qe t’i perdorni me shpesh ne veshjet tuaja.

-Pepiquni qe te shmangni aksesoret e bezdisshem.Ju do te dukeni si te ngarkuara kur mbani nje cante te madhe dhe bluze me menge te shkurtra ne ngjyre te kuqe.

-Edhe me veshjet me printe duhet te tregoni gjithmone kujdes.Nuk mund te na shkojne te gjitheve ky stil si “rroba gjumi”. Mos zgjidhni rroba me printe te crregullta!

Continue Reading

Aktualitet

Arbana Osmani u be nene per here te dyte por Xhemi Shehu paska 1 peng qe se le rehat

Published

on

Per Arbana Osmanin dhe Eduart Grishajn, 19 tetori ishte nje dite e bekuar. Ne kete dite ata u njohen me vogelushi e tyre, Diellin. Ardhja ne jete e djalit per ciftin e te afermit e tyre ishte nje nga lajmet me te bukura.

Mikesha me e ngushte e moderatores, Xhemi Shehu ishte nder te parat qe i beri dhurat vogelushit dhe mami Arbanes. Shoqes se saj i dhuroi nje byzylyk me simbolin e diellit, ne nder te emrit te djalit ndersa te voglit nje arush te madh.

Duket se kjo periudhe deri ne rritjen e Diellit, do i “dhemb ne shpirt” Xhemit pavaresisht se Arbana po jeton tashme ditet me te bukura.

Xhemi ka postuar se fundmi nje video qe ka bere gjate udhetimit me Arbanen. Duke treguar se e ka shume te qarte se per pak kohe do i harroj “momentet e qejfit” me mikeshen e saj, Xhemi shkruan: “Ja edhe pak… 2 vite larg udhetimit te radhes jemi”.

Arbana dhe Xhemi duket sikur kane lidhje gjaku bashku pasi gjithmone kane treguar se kane nje raport shume te ngushte me njera-tjetren. Ato nuk jane ndare kurre nga njera-tjetra qe nga momenti qe jane njohur ne hapat e pare te karrieres ne Top Media.

Continue Reading

Aktualitet

Kane mbetur edhe 7 dite nga muaji Tetor/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Në 22.10 Dielli kalon në Akrep duke forcuar intversionin.Ne përqendrohemi në parullat financiare që lidhen me palët e treta dhe lëvizjet e biznesit që mund t’ju interesojnë.

Më 28.10 Merkuri kalon në prapavijë tek Peshorja dhe sjell në plan të parë çështje që kanë zënë marrëdhëniet tona ndërpersonale në të kaluarën. Kini kujdes pasi komunikimi në jetën tonë romantike dhe profesionale bëhet shumë i vështirë.Në të njëjtën ditë, Afërdita kalon te Peshorja, shenja e qeverisë së saj. Nevoja për ekstroversion, për pranimin e atyre që na rrethojnë bëhet më e fortë se kurrë. Të gjitha dritat janë në romancat tona dhe marrëveshjet financiare që na interesojnë.

Muaji mbyllet me Hënën e dytë të plotë që zhvillohet në tetor.Hëna e plotë në boshtin Akrepi – Demi po vjen për të përmbysur të dhënat në një nivel ekonomik dhe psikologjik. Mund të ketë përmbysje të konsiderueshme për sa i përket marrëveshjeve financiare dhe lëvizjeve të biznesit. Në të njëjtën kohë nevoja për kontroll absolut në marrëdhëniet mund të çojë në distanca dhe distanca të papritura.Ne duhet të jemi të kujdesshëm në lidhje me rreziqet financiare pasi ato ka më shumë të ngjarë të mos kenë efektin e dëshiruar.

Ne gjithashtu duhet të jemi të kujdesshëm në jetën tonë personale, pasi skenat e xhelozisë do të çojnë në situata shpërthyese, pa përjashtuar largimet e përhershme. Për tu informuar dita ditës, lexoni sot parashikimet ditore për shenjat e zodiakut.

Demi

Demë, Tetori fillon me një Hënë të Plotë e cila do të zhvillohet në 2/10 në boshtin Dashi-Peshorja dhe do të sjellë në vëmendje anulimet dhe ankesat e së kaluarës. Ju mund të ndiheni “të përgjegjshëm” për disa gjëra që nuk i keni bërë ose nuk i keni kushtuar vëmendje në të kaluarën, por do të ishte mirë të përqendroheni në të tashmen dhe të mbyllni disa dyer që janë lënë gjysmë të hapura dhe janë ura e së kaluarës. Më 15/10 Merkuri fillon rrugëtimin e tij të kundërt në shenjën përballë jush – Akrepi – dhe tregon se deri në fund të muajit do të shqetësoheni veçanërisht me marrëdhëniet personale dhe profesionale, pasi duket se do të ketë disa vështirësi në komunikim ose keqkuptime . Më 16/10 ekziston një Hënë e re shpërthyese në shenjën e Peshores e cila ju tregon që t’i kushtoni vëmendje çdo fillimi të ri që bëni këto ditë, nëse nuk mund ta shtyni për më vonë. Kjo Hënë e re mund të zbulojë gjithashtu disa “armiq të fshehur”.Më 23/10 Dielli kalon në shenjën e Akrepit dhe ndriçon marrëdhëniet dhe bashkëpunimet, duke lehtësuar disa probleme që ishin krijuar në të kaluarën. Më 28/10, Merkuri, duke vazhduar rrugëtimin e tij të kundërt, kalon në shenjën e Peshores, duke transferuar keqkuptimin, shtyrjet dhe vonesat, në pjesën e jetës së përditshme. Dita e fundit e muajit është e rezervuar për një Hënë të Plotë e cila do të zhvillohet në boshtin tuaj (Demi-Akrepi) dhe mund të sjellë surpriza për disa marrëdhënie përmes vendimeve që do të merrni.

Puna dhe Ekonomia

Në ditët e para të tetorit, konkretisht në 3/10, Afërdita hyn në shenjën e Virgjëreshës në shtëpinë tuaj të 5-të diellore, duke treguar se pavarësisht intensitetit që do të ketë ky muaj, sektori romantik mund të japë ngjarje të mira. Nëse jeni i lirë, është e mundur të takoni një person me të cilin do të afroheni dhe do të ketë interes të përbashkët. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, përfitoni nga kalimi i Afërditës në mënyrë që të përmirësoni marrëdhënien tuaj në çdo nivel.Rrugëtimi i kundërt i Mërkurit në shenjën e Akrepit nga 15/10 tregon se një person nga e kaluara mund të kthehet përsëri në jetën tuaj. Nëse doni të ktheni një person të së kaluarës, ky muaj është i përshtatshëm që ju të bëni lëvizjet tuaja. Sigurisht që në rast kthimi / katastrofe duhet të merrni vendimet tuaja me kujdes dhe të shmangni rreziqet të cilat nuk favorizohen këtë muaj. Hëna e plotë që do të zhvillohet 31/10 në boshtin tuaj do ta bëjë sigurinë romantike një përparësi për ju.

Puna dhe Ekonomia

Sektori profesional shpesh mund të krijojë tensione dhe mosmarrëveshje këtë muaj, kështu që nëse marrim parasysh kursin retrograd të Mërkurit në shenjën përballë Akrepit, duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe keqkuptimeve dhe keqkuptimeve. Do të ishte mirë të shmangni fillimin e një partneriteti të ri ose një marrëveshje të re dhe nëse kjo nuk është në dorën tuaj, përpiquni të shikoni me shumë kujdes “shtypjen e imët” që shoqëron këtë marrëveshje. Nga fundi i muajit dhe konkretisht më 28/10, Merkuri do të kthehet prapa në shenjën e Peshores dhe deri atëherë do të ishte mirë të keni zgjidhur detyrimet profesionale kërkuese. Nga fundi i muajit është e mundur të keni një shkallë shtesë të vështirësisë në gjithçka që lidhet me punën, veçanërisht nëse punoni në një grup të madh njerëzish.

GAFORRJA

Për ju Gaforre, Tetori është një muaj i veçantë dhe fakti që përveç planetëve retrogradë që do të ketë (Mërkuri, Marsi, Urani, Neptuni) do të ketë dy hënë të plotë, një në fillim dhe një në fund! Hëna e plotë e parë që do të zhvillohet në 2/10 në boshtin Dashi-Peshorja tregon se do të duhet të investoni vëmendjen tuaj dhe ndoshta kohën tuaj në marrëdhëniet e biznesit dhe çështjet familjare dhe kjo është diçka që do të shihet nga fillimi i muajit. Kjo Hënë e Plotë ka shumë të ngjarë të zgjohet e shtypur profesionalisht dhe gjëra që nuk mund t’i arrinit duke rezultuar në një humor të “rëndë”. Më 15/10 Mërkuri fillon rrugëtimin e tij të kundërt në shenjën e Akrepit, kështu që deri në fund të muajit duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe komunikimit dhe gjithçkaje që lidhet me të (takime, biseda, diskutime).

Në mes të muajit dhe konkretisht më 16/10 Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Peshores mund të krijojë një atmosferë të tensionuar në bashkëpunime dhe marrëdhënie personale, prandaj përpiquni sa të mundni të mbani një profil të ulët dhe të shmangni vendimet përfundimtare. Më 23/10 hyrja e Diellit në shenjën e Akrepit do të çojë interesin tuaj më shumë në jetën tuaj personale dhe më pak në gjithçka tjetër! Më 28/10, Mërkuri, duke vazhduar rrugëtimin e tij në prapavijë, do të kalojë shenjën e Peshores dhe kjo tregon se ditët e fundit të muajit, mund të sjellin keqkuptim në çështjet në lidhje me shtëpinë tuaj ose disa çështje familjare. Më 31/10, Hëna e dytë e plotë zhvillohet në boshtin Demi-Akrep, i cili mund të hapë një çështje të re romantike.

Dashuria

Afërdita do të jetë në shenjën e Virgjëreshës nga 3/10 dhe kjo tregon se do të keni mundësinë të komunikoni me njerëz të rinj përmes personave që janë në ambientin tuaj të ngushtë. Takimi përmes miqve dhe të njohurve të përbashkët është një nga skenarët më të mundshëm për këtë muaj. Sigurisht, për shkak të faktit që Merkuri do të lëvizë mbrapsht nga 15/10, marrëdhëniet nga e kaluara gjithashtu hyjnë në lojë! Nëse tashmë jeni në një lidhje duhet të jeni shumë të kujdesshëm me mënyrën se si lëvizni në të pasi klima që do të jetë në tetor nuk do të jetë shumë e dobishme për marrëdhëniet ndërpersonale. Tensionet mund të lindin kështu që nëse doni t’i shmangni ato duhet të mendoni dy ose tre herë para se të vendosni se si doni të lëvizni për çështje specifike. Nëse jeni i lirë me hyrjen e Diellit në shenjën e Akrepit më 23/10, duket se do të ketë diçka shumë interesante në jetën tuaj personale, e cila do të ndryshojë klimën e periudhës së mëparshme.Afërdita hyn në shenjën që sundon Peshoren më 28/10, duke rritur shanset për një romancë të re romantike.

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj ju duhet të jepni një bazë të veçantë për bashkëpunimet tuaja, si dhe për çështjet profesionale, si dhe Hëna e Plotë që do të zhvillohet në 2/10 dhe Hëna e re më 16/10 do të krijojë një atmosferë shpërthyese për të cilën mund të thuhet shumë. Mundohuni të shmangni lëvizjet impulsive edhe nëse ndiheni nën presion pasi duket se nuk lëvizni bazuar në interesin tuaj. Në minusin e këtij muaji është Merkuri në prapavijënga 15/10 i cili tregon se komunikimi për të zgjidhur çdo keqkuptim ose keqkuptim nuk do të jetë i dobishëm. Për këto arsye, do të ishte mirë të mbani një listë pritjeje për plane dhe veprime të reja në lidhje me punën gjatë gjithë tetorit. Nga muaji tjetër do të jetë më e lehtë për të marrë një pamje më të mirë të çështjeve të lidhura me punën.

VIRGJËRESHA MUJOR

Për Virgjëreshat Tetori është një muaj i rëndësishëm pasi gjatë tij duket se do të ketë një klimë të çuditshme e cila mund të sjellë ndryshime në disa zona. E veçanta për këtë muaj – përveç Marsit të kundërt në shenjën e Dashit dhe Merkurit të kundërt në shenjën e Akrepit – është se ai ka dy Hënë të Plota që tregojnë një klimë të ngarkuar. E para që do të zhvillohet në 2/10 në boshtin Dashi-Peshorja nxjerr në pah “plagët” e së kaluarës, të cilat do të rëndojnë gjendjen tuaj shpirtërore. Tani është koha për t’i menaxhuar ata në mënyrë që të mund t’i lini pas, por për ta bërë atë duhet të jeni të vendosur të bëni vetëkritikën tuaj.

Gjysma e dytë e muajit mund të krijojë disa keqkuptime dhe kjo do të ndihmohet nga rrugëtimi i kundërt i Mërkurit në shenjën e Akrepit nga 15/10. Mërkuri në këtë shenjë mund të sjellë çështje që shqetësojnë grupe njerëzish në të cilët ju keni një rol aktiv. Shmangni lëvizjet intensive dhe vendimet që dini se mund të provokojnë polemikë, veçanërisht në mes të muajit, pasi Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Peshores më 16/10 mund të shkaktojë reagime të forta dhe të krijojë një atmosferë të tensionuar. Për fat të mirë, kjo nuk do të zgjasë shumë pasi në 23/10 hyrja e Diellit në shenjën e Akrepit sjell lajme të mira për ju që mund të vijnë nga njerëz në mjedisin tuaj miqësor. Më 28/10, Merkuri, duke vazhduar rrugëtimin e tij të kundërt, kalon në shenjën e Peshores dhe zhvendos interesin tuaj në sektorin financiar. Marrëveshjet financiare, negociatat, si dhe çdo gjë që lidhet me të ardhurat dhe shpenzimet do të kenë një shkallë shtesë të vështirësisë për shkak të komunikimit. Tetori bën një dalje dinamike me Hënën e dytë të Plotë që zhvillohet më 31/10 në boshtin Demi-Akrepi i cili mund t’ju çojë në ndryshimin e planeve, veçanërisht nëse ato lidhen me një udhëtim apo trajnim.

Dashuria

Tetori sjell gjithashtu një lajm të mirë për ju pasi hyrja e Afërditës në shenjën tuaj të zodiakut më 3/10 tregon se edhe nëse ka çështje që do t’ju irritojnë, edhe nëse jeta e përditshme ka mjaft detyrime, jeta juaj personale do të lëvizë gjatësi vale krejtësisht të ndryshme. Nëse jeni tashmë në një lidhje, mos harroni se momentet që do të kaloni me partnerin tuaj do t’ju ​​krijojnë humorin dhe do të karikojnë bateritë tuaja. Nëse gjeni kohë për të filluar një aktivitet së bashku do të jetë edhe më mirë për ju! Nëse jeni përsëri të lirë me qëndrimin e Afërditës në shenjën tuaj të zodiakut deri më 27/10, duket se do të gjendet diçka që do të zgjojë interesin tuaj dhe do t’ju vendosë në procesin e përqendrimit në fushën romantike. Me rastin e një njohjeje të re, është e mundur të investoni më shumë kohë në veten tuaj, të bëni disa blerje (natyrisht kësaj duhet t’i kushtoni vëmendje për shkak të Merkurit të kundërt) dhe të rinovoheni nga maja deri te thonjtë! “Pika e zezë” e këtij muaji është Mërkuri në prapavijëi cili mund të krijojë pengesa atje ku nuk ekzistojnë. Nëse doni ta shmangni këtë skenar, përqendrohuni te komunikimi, pasi këtu fillojnë të gjitha!

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj do të përqendroheni më shumë në atë që fitoni nga puna juaj dhe nëse ato ju mbulojnë ato do të jenë forca juaj lëvizëse. Në rast se mendoni se nuk po fitoni atë që dëshironi dhe atë që meritoni, atëherë ka shumë të ngjarë që të largoheni nga puna në vendin e dytë, si rezultat i së cilës do të ketë vonesa të konsiderueshme në detyrimet profesionale. Mundohuni të shmangni skenarin e mësipërm nëse nuk doni të ekspozoheni ndaj njerëzve që janë hierarkikisht më të lartë se ju në punë. Gjatë muajit, për shkak të rrugëtimit të kundërt të Mërkurit, mund të ndodhin disa keqkuptime, prandaj duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë çdo gjëje që thuhet ose nga ju ose nga ju, në mënyrë që të zvogëloni sa më shumë shanset e gabimeve.

Continue Reading

Trending