Connect with us

Aktualitet

Kane mbetur edhe 5 muaj ne viti 2020/ Astrologu Jorgo Pulla zbulon 2 shenjat me ndryshime te medha

Published

on

Ky vit vjen me ndryshime, mund të bëheni milioner apo dhe të gjeni gjysmën tuaj. Astrologu Jorgo Pulla sjell horoskopin vjetor duke parashikuar edhe me data çfarë pritet të ndodhë për këto dy shenja të zodiakut gjatë 2020 si në dashuri, karrierë, punë e familje.

BINJAKËT

Të përgjithshmet: Viti i ndryshimeve me Jupiterin që ka filluar të lëvizë në shtëpinë e 8-të të financave që merren me palë të treta, gjithashtu do të ketë një ndikim pozitiv në shtëpinë e 2-të të shoqëruar me një ndjenjë të sigurisë në një nivel ekonomik dhe emocional. Sipas parashikimeve astrologjike të shenjës suaj, në vitin 2020 do të keni një rrjedhë të ardhurash. Me shumë mundësi paratë do të vijnë nga transaksione të palëve të treta ose trashëgimi. Edhe pse mund të jeni akoma në gjendje të mirë financiare, shmangni çdo lloj kredie pasi është në të mirën tuaj.

Kreditë anashkalojini me çdo kusht veçse në një rast urgjent. Nga mesi i muajit maj deri në mes të shtatorit, ku Jupiteri kthehet në rrugë të kundërt është në të mirën tuaj të shmangni bërjen e planeve kryesore financiare dhe shtyrjen e të gjitha investimeve që dëshironi të bëni.

Ndërsa Jupiteri ka qenë në një pozitë jo shumë të mirë që nga mesi i majit, duket se ka mundësi që disa tensione të shfaqen në nivelin e familjes. Mos e merrni të mirëqenë sepse debate familjare ka ne çdo kohë, por qetësia dhe rëndësia ka të bëjë në debate dhe gjetja e zgjidhjeve në raste të ndryshme.

Mundohuni t’i trajtoni situatat me besim, me pak kujdes dhe mirësjellje. Familja juaj do të jetë shtylla e forcës suaj dhe prandaj, duhet të siguroni që ngrohtësia dhe harmonia të mbizotërojnë në çdo kohë. Horoskopi i Binjakëve në vitin 2020 zbulon se rreth datës 4 Prill, ku Afërdita hyn në shenjën tuaj të zodiakut sjell lumturi dhe kënaqësi. Është një vit që ju premton financiarisht, pasi do të jeni në gjendje të gjykoni me inteligjencë vlerën tregtare të gjërave. Intuita juaj do t’ju drejtojë drejt dhe me shumë përfitime.

Në këtë vit do të keni lidhje të ngushta me të dashur/ën/in tuaj. Gjithashtu, është mirë t’i jepni hapësirë partnerit tuaj dhe të mos merreni me fjalë por me vepra. Besimi do të luajë një rol të rëndësishëm në marrëdhënien tuaj. Për juve që merreni me shkollë të lartë si studentë mund të kenë disa ulje-ngritje në studime, por përfundimisht do të bëjnë mirë sepse përpjekja nuk do ju shkojë dëm por dilni të fituar. Në gjysmën e dytë të vitit, ka të ngjarë të përjetoni një lodhje në mësime dhe do ju dalin vështirësi por do të rikuperohen me sukses mjaft shpejt.

Dashuria:

Sipas parashikimeve astrologjike për juve të kësaj shenje për vitin 2020, nëse keni një lidhje apo njohje mund të duket se situata është jashtë kontrollit tuaj. Në raste të tjera madje mund të mendoni se asgjë nuk po shkon mirë në marrëdhënien tuaj. Kur keni probleme me partnerin tuaj, përpiquni të merreni me këtë çështje me qetësi dhe me një mendje të qartë, në mënyrë që të mos krijohen tensione te paqena. Ju madje mund të ndjeni presion nga e dashura apo i dashuri juaj për të bërë një fejesë, për të bërë një lidhje, për të kryer një martesë. Por, mbani mend se në fund të fundit, gjithçka do të lëvizë në mënyrën normale dhe në mënyrën si juve e keni planifikuar dhe dëshironi.

Gjërat kurrë nuk do të vështirësohen dhe gjithmonë do të jeni në gjendje t’i trajtoni ato me dashuri dhe me delikatesë. Kurdo që të shfaqen probleme, jeta juaj do të kthehet në një lidhje të qetë dhe të rëndësishme për jetën dhe të ardhmen tuaj. Ky vit do të jetë viti për të shijuar kontakte personale me personin që e doni. Bazuar në horoskopin tuaj për vitin 2020, ata që janë të vetmuar dhe janë në kërkim për një lidhje të re duhet të jenë më të qartë në qëllimet e tyre.

Duhet të bisedoni me të dashur/ën/in tuaj për gjithçka juve ju intereson dhe mos e lini pas dore. Ju mund të duhet të bëni biseda serioze me të dashur/ën/in tuaj për të tërhequr vëmendjen e tij ose të organizoni diçka të veçantë për ta bërë lidhjen tuaj me atraktive. Nga prilli e tutje, juve që nuk keni diçka të rëndësishme mund të gjeni gjysmën tjetër të jetës pasi sezoni duket se funksionon në avantazhin tuaj.

Dashuria e jetës suaj do të gjejë rrugën e saj drejt zemrës suaj, por edhe ju duhet të lu ftoni betejën e të dashurës suaj për ta bërë pjesë të jetës suaj! Pak vëmendje diku aty nga muaji shtator, tetor të jeni më të kujdesshëm në mjedisin familjar, sepse mund të shkaktoni ndonjë zhgënjim të vogël në atë periudhë.

Mundohuni t’i shihni gjërat me qetësi dhe t’i zgjidhni problemet me gjykimin e drejtë dhe jo të njëanshëm. Komunikimi është çelësi i vetëm për zgjidhjen e problemeve që shqetësojnë familjen tuaj, dashurinë tuaj, njohjen tuaj etj. Ngrohtësia dhe harmonia janë kushtet që duhet të mirëmbahen në shtëpi.

Karriera dhe financat:

Ndërsa Jupiteri, Saturni dhe Mërkuri futen në shenjën e Tokës tek Bricjapi, ata lëvizin në drejtimin e shenjës suaj të zodiakut. Horoskopi profesional 2020 për juve zbulon se lëvizjet paralele të këtyre planetëve të mëdhenj mund të sjellin sfida të reja gjatë rrugës. Pozicionet e planetëve mund të duken fillimisht jo bashkëpunuese, por kjo nuk do të thotë që gjithçka është e humbur. Keni tendencën të irritoheni lehtë, por nuk duhet ta merrni seriozisht. Angazhimi për punë të palodhur dhe punë të vështirë do t’ju ndihmojë të tejkaloni këto periudha të vështira.

Sa për karrierën tuaj nëse jeni i punësuar, pasi Saturni kalon në shtëpinë e 9-të, mund të keni oferta fitimprurëse për punë për vitin 2020. Nëse doni të ndryshoni punë, atëherë ekziston një shans i mirë që do të keni fat. Bëni hapin e radhës dhe do të kuptoni se ka për t’ia vlejtur. Për shkak se ju keni mbështetjen e Saturnit gjatë gjithë vitit 2020, është më mirë të merrni vendime të rëndësishme sepse do të keni dhe përfitime të mëdha. Mos ngurroni të merrni disa rre ziqe. Nëse mendoni se keni aftësitë e nevojshme në punën tuaj të re, të jeni të sigurt se keni për t’ia dalë me përfitime marramendëse.

Nëse keni një biznes ju mund të jeni mjaft me fat për të nënshkruar një marrëveshje të rëndësishme që do t’ju ndihmojë të fitoni shumë klientë dhe bashkëpunëtorë dhe shumë para gjithashtu. Marrja e vendimeve për kompaninë tuaj gjatë kësaj faze do t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja.

GAFORRJA

Të përgjithshmet: Sipas Parashikimit Astrologjik të shenjës së Gaforres për vitin 2020, pasi Saturni dhe Jupiteri ndodhen në një kënd paksa të vështirë së bashku me Mërkurin që është në shtëpinë e 7-të, do të ketë disa ndryshime të mëdha në jetën tuaj. Ndërsa tre planetët lëvizin së bashku, ata duket se mbajnë disa sfida së bashku. Por ju do t’i mbani këmbët fort në tokë.

Ndërsa sfidat e reja vijnë në rrugën tuaj për të plotësuar ëndrrën tuaj prej shumë kohësh, ju do të keni mundësitë për t’i ndjekur gjërat hap pas hapi dhe mësoni se si t’i kapërceni ato vështirësi që mund t’ju dalin përpara. Pavarësisht se sa e vështirë mund të duket, besoni në veten tuaj se mund t’ia arrini qëllimit tuaj. Do t’i tejkaloni të gjitha pengesat me forcë dhe vendosmëri.

Këtë vit do të merreni me veten tuaj dhe me gjërat që ju interesojnë më tepër. Sipas Horoskopit të shenjës suaj, për vitin 2020 është një vit i mirë për të filluar ecjen përpara në ndërtimin e suksesit tuaj me një të ardhme sa më të sigurt.

Koha është ideale për nisma të reja në punë, në vendime të rëndësishme që mund të keni për këtë vit dhe mund t’ju bëhet realitet. I keni të gjitha mundësitë për të bërë të mundur ndryshimet që doni të bëni në këtë vit sidomos në atë të ekonomisë. Këmbëngulni në atë që besoni dhe mbani lart psikologjinë tuaj sepse jeni në anën më të mirë të mundshme tani e tutje. Nga data 11 Maj shohim Saturnin të kthehet në shenjen e Ujorit. Është në të mirën tuaj të jeni pak të vëmendshëm dhe të kujdesshëm gjatë kësaj periudhe mos u nxitoni në vendime apo firmosje kontratash.

Në punë, ju mund të jeni të vëmendshëm, është mirë që çdo gjë që dëgjoni apo bisedoni mirë do bëni t’i lini bisedat që kanë të bëjnë me punen tuaj apo debatet që mund të keni, por nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Me pak durim dhe punë keni për t’ia dalë me sukses dhe nuk ka vend për shqetësim. Dhe nëse e gjeni veten në një punë të re mund ta bëni lëvizjen, nuk do të jeni vetëm, gjithmonë do të keni ndihmën e një personi të rëndësishëm atje ku do të shkoni.

Dashuria:

Shtëpia e 11-të ka të bëjë me marrëdhëniet, dashurinë dhe familjen dhe planeti Jupiter duket se po funksionon këtë vit si një forcë kohe që sjell paqe, harmoni dhe qetësi në shtëpi.

Nëse keni fëmijë në familjen tuaj, kujdesuni mirë për to, pasi mund t’ju duhet një vëmendje nga ju. Sa për anëtarët e familjes suaj, afrohuni atyre me ngrohtësi dhe dashuri sepse mungesa e komunikimit të çdo lloji mund të sjellë keqkuptime. Sezoni i verës afër mesit të muajit Maj është gjithashtu i favorshëm për të pamartuarit, pasi ata gjejnë fatin e tyre dhe mund të shkruajnë historinë e tyre të dashurisë.

Sipas parashikimeve astrologjike për juve të shenjës së Gaforres për vitin 2020, për ata që kanë një partner dhe nuk janë të martuar kanë më shumë të ngjarë të zyrtarizojnë lidhjen e tyre dhe të bëjnë plane për martesë. Emocionalisht, komunikimi është çelësi i së ardhmes. Bazuar në horoskopin e shenjës suaj të vitit 2020, gjithçka bëhet realitet dhe për juve që akoma nuk keni diçka të re për momentin do ta gjeni njeriun e zemrës suaj për të shijuar një vit të mirë në dashurinë dhe marrëdhëniet tuaja. Do të ndani gjithashtu sinqeritetin, sigurinë e një marrëdhënie të thellë dhe të sinqertë me miqtë tuaj. Në fakt, ju gjithashtu mund të keni dhe udhëtime të largëta me të dashur/ën/in tuaj për të stabilizuar jetën dhe punën tuaj njëkohësisht. Do të kënaqeni plotësisht dhe do të ndjeni sigurinë tuaj me njeriun e jetës. Është viti më ideal për juve në dashuri Gaforre të dashura. Do të ketë gjithashtu raste kur ju dhe partneri juaj mund të keni një punë të sigurt apo dhe një fëmijë i papritur mund të vijë në familje, pra do të keni kënaqësi dhe lumturi familjare. Komunikimi është çështja më thelbësore në çdo marrëdhënie.

Do të ishte zgjuarsi që gjithmonë paqartësitë ti zgjidhni në moment me qetësinë dhe një buzëqeshje në fund. Nëse ka një vullnet për të zgjidhur problemet dhe për të qenë së bashku, asnjë problem nuk do të jetë aq i madh sa të tejkalojnë dashurinë dhe çiltërsinë tuaj. Për juve qe filloni një marrëdhënie të re mund ta keni të vështirë të zbatoni kërkesat e të dashurve tuaj. Prandaj sigurohuni që të bëni një zgjedhje të mirë përpara se të filloni lidhjen.

Karriera dhe financat:

Sipas Horoskopit të shenjës suaj për vitin 2020, viti nuk fillon saktësisht siç do të doni të fillojë çdokush. Aspektet planetare nuk janë shumë mbështetëse në fillimin e këtij viti. Për sa i përket karrierës, juve të kësaj shenje do ta keni pak të vështirë të përqendroheni në punën tuaj në fillim të këtij viti. Vështirësia në bërjen e gjërave dhe keqkuptimi ku diçka është thënë dhe dëgjuar ka shumë gjasa të ndodhë. Ndërsa Saturni hyn në shenjën e Ujorit nga data 23 Mars, do të duhet të kujdeseni pak më tepër në lidhje me punën dhe bisedat që mund të keni në punën tuaj. Do të ndiheni në ankth kur gjërat nuk shkojnë siç janë planifikuar.

Bazuar në parashikimet profesionale për vitin 2020 për juve të shenjës së Gaforres për vitin 2020, asgjë nuk mund të arrihet nëse nuk i qartësoni gjërat apo kur jeni të mërzitur, kështu që qëndroni të qetë në çdo kohë dhe përpiquni të gjeni një zgjidhje në vend të zhgënjimit të tepërt. Një mundësi ideale mund t’ju jepet nga fundi i muajit dhe një shans më tepër do të keni në ndryshimet që do të keni në fund të Marsit, por nuk duhet të hiqni dorë lehtë nga planet që keni për të realizuar.

Ky është një vit përpjekjesh dhe do t’ju duhet të provoni forcën tuaj mendore, zgjuarsinë për të arritur qëllimin dhe për të siguruar pozicionin tuaj. Bazuar në parashikimet astrologjike të shenjës suaj nga ana planetare për këtë vit 2020, ju pret një punë e vështirë por e mirë në ekonomi.

Marsi do të hyjë në Dash më 29 qershor dhe do të kalojë në shtëpinë e 10-të të pritjeve, aspiratave, suksesit dhe njohjes. Kjo do të thotë që situata ka ndryshuar dhe ju mund të duhet të keni më shumë stres në punë. Ju mund të keni shefin mbi kokën tuaj, i cili mund t’ ju kërkojë që punën e marrë përsipër nga ju ta mbaroni më para se ç’është planifikuar, por këtu juve do të provoni forcën tuaj se çfarë jeni në gjendje të realizoni në vazhdimësi të projekteve.

Ju mund të keni ende nevojë të punoni akoma dhe ta përfundoni punën tuaj që ju është ngarkuar nga të tjerët. Kjo fazë do të jetë një sfidë për të demonstruar aftësitë tuaja të performancës. Ju mund t’ia arrini qëllimit sepse jeni të punës dhe jo të bisedës, kështu që, do t’ju duhet të kaloni provën me shumë sukses. Në raste si këto, është mirë të mbani qetësinë dhe të lini momentin të kalojë

10 Comments

10 Comments

  1. Pingback: universityofDiy

  2. Pingback: Glo Extracts Blue Dream

  3. Pingback: Online Steroids Store

  4. Pingback: wow slot

  5. Pingback: nova88

  6. Pingback: maxbet

  7. Pingback: sbo

  8. Pingback: เงินด่วนออนไลน์

  9. Pingback: buy driver license for sale​

  10. Pingback: sbobet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending