Connect with us

Aktualitet

HOROSKOPI javor i detajuar sipas astrologes Meri/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK JAVOR

HENE E RE NE GAFORRE DT 20 KORRIK 2020

NE NJE KOHE ME SHUME KERKESA DHE SHUME EMOCIONE

Hena e re ne Gaforre sot ne oren 20 e 30 ne graden 29 te Gaforres

Emocionet do jene me shume faza antifatike por edhe me vijezime te ndritshme ne mes

Nje parameter i rendesishem i kesaj hene te re eshte se do jete ne kundershtim te Plote me Saturnin e kundert ne Bricjap

Ky kundershtim eshte i veshtire Te con ne nje fund per te patur nje fillim te ri

Prezenca e Saturnit eshte Karmike Na meson nepermjet pervojes se kohes
Por pikerkisht pervoja e kohes e bene te veshtire fillimin e ri

Do lere pas shijen e melankolise te perpjekjes te agonise dhe te vonesave
Por nje drite do ndricoj aty ky kemi menduar se jemi viktima te Fatit
Nese vendosim te bejem nje beteje do na ndihmoj Marsi ne Dash

Por duhet te bejme zgjedhje te sakta ne te kundert cdo beteje na ktheht ne

Tra ume dhe ndarje

Grada e sakte e henes se re ne Gaforre ne fakt ka te beje edhe me ndonje talent qe kemi Mundesia per ta zhvilluar do jete e madhe

Dashi

Hene e re ne Gaforre per ju tenton tju veje ne nje pozite te veshtire ne lidhje me kerkesat ne lidhje me te ardhmen dhe karrieren dhe mundesite per ti kapercyer Do keni nje lajm te mire familjar apo bashkejetese

Demi

Do pershtateni ne kushte te reja per te rigjeneruar forca te reja ne plane udhetime apo projekete te cilat jane shume te keshtezuar nga pengesat ligjore apo nje personi te madh ne mosh qe ju pengon

Binjaket

Me pak guxim do arrini te bllokoni disa probleme ekonomike apo mosmarreveshje familjare te cilat nuk ju lejonin te fillonit te dilnit me te pavarur

Gaforrja

Ne jeten personale keni nevoj per nje fillim te ri Kjo do ju detyroj te largoheni nga bashkepuntore apo partner qe ju kane lodhur e penguar vazhdimisht

Luani

Nje clirim shpirteror pas nje lajmi te mire ne lidhje em shendetin apo ndryshimin e nje pune e cila ju kishte bllokuar cdo levizje Cliroheni nga nje ndikim karmik i nje personi te veshtire

Virgjeresha

Nje situate shterpe sado e rregullt qe te duket nuk mund te jete e mire dhe e preferuar prej jush Do keni nje mendim ndryshe ne menyren si do vendosni ketej e tutje sidmos ne planin personal

Peshorja

Ju duhet nje hene e re qe te shikoni me mire mundesite ne lidhje me punen dhe karrieren dhe te mos mbeteni peng i disa kushteve e rregullave striket te pandryshuara

Akrepi

Nje marredhenie e veshtire e provokuar rastesisht nga ju pa qellime ne thelb do ktheht ne favorin tuaj duke i dhene fund nje personi me ndikim uzurpues ne jeten tuaj

Shigjetari

Pengesat e medha ne ceshtjet e fitimit apo te marrjes se gjerave qe meritoni ne jete do ju vij fundi por ne nje menyre pak te lodhshme dhe me pengesa

Bricjapi

Duhet te hiqni veten tuaj qafe nje here perpara se te filloni nje rruge te re Kjo do te thote qe duhet te luftoni me veten dhe barrierat qe keni vendosur para jush

Ujori

Me ne fund do kuptoni mjaftueshem se kush ju pengonte deri tani ne lidhje me punen por edhe me fatin tuaj Nje ndikim karmik i fatit do largohet nga rruga juaj si pengese

Peshqit

Jeni ne nje moment te rendesishem qe te dashuroni perseri pas nje traume apo nje marredhenie te veshtire qe keni patur Por ka mundesi te perparoni edhe ne ndonje talent

6 Comments

6 Comments

  1. Pingback: goldendump

  2. Pingback: buy dmt bulk order

  3. Pingback: Buy white runtz online

  4. Pingback: Vanessa Getty wikipedia

  5. Pingback: DevOps Consulting Company

  6. Pingback: nova88

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending