Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor 20-26 i detajuar sipas astrologut Jorgo Pulla/ Kjo eshte shenja me FAT e punes

Published

on

DASHI

Këtë javë Hëna e re në shenjën e Gaforres zhvillohet në 20/7 me kontrastin e saktë me Saturnin në shenjën e Bricjapit. Kjo Hënë e re tregon se si fillon një kapitull i ri në jetën personale / familjare, me të cilin do të shpërbleheni nëse e provoni. “Arritjet janë punë e vështirë” është mesazhi i Hënës së re dhe ju duhet ta keni atë në mendjen tuaj, për çdo gjë që dëshironi të filloni këto ditë. Më 22/7 hyrja e Diellit në shenjën e Luanit shënon një muaj të ri premtues, pasi do të jeni në gjendje të pushoni, të argëtoheni dhe të merrni frymë.

Dashuria: Këtë javë duhet të keni kujdes në rast se tashmë jeni në një lidhje dhe jetoni me partnerin tuaj, pasi Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Gaforres tregon që mund të shfaqen disa çështje që lidhen me shtëpinë tuaj. Nëse jeni i lirë pas 22/7 kur Dielli është në shenjën e Luanit, do të fillojë një periudhë e re dinamike dhe pozitive për ju dhe jetën tuaj personale. Flirtet do të kenë nderin e tyre dhe nuk përjashtohet mundësia që të shfaqet një dashuri verore!

Puna dhe Ekonomia: Disa çështje që mund të lindin në punë mund të ju stresojnë ose e bëjnë më të vështirë për ju të merreni me çështje të tjera profesionale. Puna këtë javë duket se është një burim stresi dhe presioni, pasi detyrimet që lidhen me të do të vazhdojnë të rriten. Nëse bëni një plan të mirë për të dhënë përparësi në detyrat dhe përgjegjësitë tuaja, dhe nuk devijoni prej tij, atëherë jini të sigurt se do të fitoni.

DEMI

Hëna e re që zhvillohet në shenjën e Gaforres në 20/7 është ngjarja astrologjike e javës pasi shënon fillime të reja, por së pari duhet të keni sqaruar çështjet e së kaluarës. Kjo Hënë e re flet për fillime të reja në marrëdhëniet me njerëzit përreth jush, pasi do ta bëjë të domosdoshme vlerësimin e njerëzve përreth jush, në mënyrë që të nxirrni përfundime të dobishme. Ka shumë mundësi që të largoheni nga njerëzit që do të kuptojnë se nuk keni një pikë të përbashkët kontakti dhe do të afroheni me njerëz të tjerë që ishin më larg në të kaluarën. Mesazhi i kësaj Hëne të re është që marrëdhëniet ndërnjerëzore dalin në pah, veçanërisht ato që kanë nevojë për “punë”.

Dashuria: Këtë javë ka mundësi të bëni një njohje të re përmes një personi që është afër jush, por mbani mend që kjo njohje nuk do të jetë e lehtë pa marrë parasysh sado që të duket e tillë. Nëse tashmë jeni në një lidhje, përqendrohuni në marrëdhënien që keni tashmë dhe mbajini larg saj njerëz që herë pas here ndikojnë tek ju dhe mund të krijojnë çështje në marrëdhënien tuaj. Mundohuni të mos përcillni çështjet që lidhen me njerëzit e tjerë në marrëdhëniet tuaja me partnerin tuaj, pasi kjo mund t’ju bëjë të mos jeni dakord me njëri-tjetrin dhe përfundimisht të krijohen irritime midis jush.

Puna dhe Ekonomia: Hyrja e Diellit në shenjën e Luanit në 22/7 tregon se si fillon një periudhë gjatë së cilës sektori profesional do të ketë përparësi. Ka mundësi që të ketë lëvizshmëri tek ai, kështu që do të duhet të investoni kohë dhe vëmendje në punë, pasi ka shumë mundësi që të lindin mundësi. Nëse tashmë jeni në një punë dhe mendoni se nuk ju njohin aftësitë tuaja, mbani mend se gjatë kësaj periudhe – duke filluar këtë javë – ka mundësi që t’ju jepet “hapësirë” për të provuar atë që ju vleni.

BINJAKËT

Këtë javë do të zhvillohet Hëna e re në shenjën e Gaforres në 20/7, e cila ju nxit të bëni një sqarim në çështjet që lidhen me sektorin financiar. Kontrasti me Saturnin në Bricjap tregon që ju mund të keni nevojë të rregulloni shpenzimet tuaja dhe të ndiqni një plan më të thjeshtë përsa i përket ato! Këto ditë do të ishte mirë të shmangni blerjet, pasi ka mundësi që të shtyheni drejt blerjeve që në të ardhmen nuk do të jenë të dobishme për ju.

Hyrja e Diellit në shenjën e Luanit në 22/7 shënon një periudhë të re më relaksuese për ju dhe me mundësi për takime me miqtë dhe të dashurit!
Dashuria: Kjo javë ka gjasa të zgjojë disa pasiguri që do të ndikojnë në mënyrën sesi mendoni për veten, partnerin dhe marrëdhënien tuaj në përgjithësi. Mundohuni të mos lejoni që të tregoni sjellje posesive që nuk ju përshtaten dhe mund të krijojnë tensione midis jush dhe partnerit tuaj. Nëse jeni i lire, duhet të jeni të kujdesshëm pasi duket se do të prireni të bëni një zgjedhje në fushën sentimentale vetëm për konfirmim, pa asnjë disponim për zhvillim të mëtejshëm.

Puna dhe Ekonomia: Kjo javë do të sjellë në pah çështjet profesionale të së kaluarës që do të duhet të zgjidhni në mënyrë që të bëni një fillim të ri në një punë. Ka mundësi që të ketë diskutime për pjesën financiare të një pune dhe këto do të zhvillohen me njerëzit në mjedisin tuaj profesional. Këtë javë negociatat financiare nuk favorizohen veçanërisht, kështu që shmangini ato sa më shumë që të keni mundësi! Mundohuni të përqendroheni në gjithçka që ekziston tani dhe mos bëni skenarë për më vonë, të cilat ka mundësi të jenë një produkt i shqetësimit tuaj.

GAFORRJA

Këtë javë zhvillohet Hëna e re në shenjën tuaj zodiake në 20/7 e cila flet për një fillim të ri në një nivel personal dhe profesional. Ky fillim i ri mund të mos jetë i lehtë, pasi “dritat” e Hënës së re formojnë një kontrast të saktë me Saturnin në Bricjap, dhe ky kontrast tregon lodhje dhe përpjekje. Këto ditë janë ideale për t’u marrë me marrëdhënie që ju interesojnë, duke dëgjuar të tjerët dhe për të zgjidhur disa çështje që kanë lindur. Mbyllini çështjet që ju shqetësuan në të kaluarën dhe hapni një kapitull të ri me njerëzit që dëshironi të qëndrojnë në jetën tuaj. Më 22/7 Dielli kalon në shenjën e Luanit dhe tregon se në periudhën e ardhshme çështjet financiare do të jenë përparësia juaj numër një.

Dashuria: Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën tuaj të zodiakut, ju thotë që të shikoni me kujdes marrëdhënien me partnerin tuaj dhe të ndërtoni themele të reja më të forta, nëse keni ëndrra për të. Ka mundësi që partneri juaj të bëhet kritikues ndaj jush për disa çështje, por mendoni nëse ai ka të drejtë. Nëse jeni beqarë, është e mundur të keni një lajm pozitiv në lidhje me një njohje që keni bërë në të kaluarën e afërt dhe keni qenë shumë të interesuar. Një kusht i domosdoshëm është të keni sqaruar brenda vetes atë që kërkoni dhe të keni komunikuar në një farë mënyre me personin para jush.

Puna dhe Ekonomia: Hëna e re sjell fillime të reja në marrëdhëniet profesionale të cilat gjithashtu do të ndikojnë në punë. Ka mundësi të vazhdohet një bashkëpunim profesional mbi baza të tjera dhe është po aq e mundur të merret një propozim i ri profesional. Këto ditë nuk përjashtohet të kontaktoni me njerëz të prestigjit, të cilët mund të kenë një qëndrim kritikues ndaj jush. Mos u përpiqni t’ua provoni ashpërsinë ose gabimet e tyre me fjalë, pasi është më e përshtatshme t’ua tregoni ato me vepra.

LUANI

Këtë javë mund të mos jeni në gjendje të përfshiheni në aktivitete që ju mbushin, pasi Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Gaforres në 20/7 do të sjellë lodhjen në plan të parë. Kontrasti i saktë që formon me Saturnin në shenjën e Bricjapit tregon se përditshmëria kërkuese dhe disa detyrime shtesë në pune që keni pasur kohët e fundit, kanë një pjesë të madhe të përgjegjësisë në lodhjen tuaj. Mundohuni të kurseni pak kohë për veten tuaj dhe shplodhjen, pasi kjo do të jetë veçanërisht e rëndësishme këto ditë. Nga data 22/7 që Dielli hyn në shenjën tuaj të zodiakut, fillon një periudhë e re, shumë premtuese për ju, në të cilën do të jeni protagonist!

Dashuria: Këtë javë ka mundësi të keni në mendje detyrimet që duhet të përmbushni dhe kjo do të rezultojë që ju të lini jetën tuaj personale dhe çështjet tuaja emocionale në një fat të dytë. Nëse jeni tashmë në një lidhje kjo ka gjasa të jetë një shkak tensioni me partnerin tuaj, kështu që përpiquni t’i kushtoni, edhe pse pak kohë, atij. Nëse jeni i lirë nga 7/22, Dielli do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut dhe do t’ju ndihmojë shumë të lini përshtypje dhe të fitoni një person që ju intereson.
Puna dhe Ekonomia: Detyrimet profesionale, si dhe disa punë dhe disa çështje të jashtëzakonshme që mund të shfaqen në to, do t’ju mbajnë të zënë gjatë kësaj jave. Ajo që duhet të bëni nuk është që të lejoni që detyrime të tilla t’ju irritojnë dhe të ndikojnë në sjelljen tuaj në punë. Mundohuni të mos vonoheni në përmbyshjen e detyrimeve tuaja pasi zvarritja mund të shkaktojë probleme dhe më vonë do të zbuloni se keni mbledhur akoma edhe më shumë çështje të lëna pezull.

VIRGJËRESHA

Këtë javë interesi juaj do të përqendrohet tek miqtë tuaj dhe gjërat që i shqetësojnë ata. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Gaforres në 20/7, ju thotë të ruani ekuilibrin midis premtimeve që u keni dhënë miqve tuaj dhe atyre që i keni dhënë partnerit tuaj, në mënyrë që të mos dëgjoni ankesa nga asnjëra palë! Më 22/7 Dielli kalon në shenjën e udhëhequr nga Luani dhe tregon se në periudhën e ardhshme duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm me njerëzit që zgjidhni të besoni, pasi duket se ka shumë mundësi të investoni dhe të tregoni besim tek njerëzit e gabuar.

Dashuria: Këtë javë duhet të jeni të drejtë me kohën që kaloni me miqtë tuaj por edhe me kohën që do të kaloni me partnerin tuaj, pasi mund të mos jeni në gjendje të ruani ekuilibrin mes miqësisë dhe romancës. Nëse jeni i lirë, Hëna e re në shenjën e Gaforres flet për një fillim të ri në jetën tuaj personale. Kjo mund të bëhet me një person që është në mjedisin tuaj miqësor dhe ju tashmë e dini! Para se të vendosni të filloni një lidhje të re me një person që ishte pranë jush si mik, peshoni të mirat dhe të këqijat, në mënyrë që të mos e gjeni veten në surpriza më vonë.

Puna dhe Ekonomia: Këtë javë mund të ketë disa çështje që do t’ju shqetësojnë ose ju bëjnë të ndjeheni të stresuar. Kontrolloni me kujdes informacionin që dëgjoni, pasi ka shumë mundësi që ato të mos korrespondojnë me realitetin. Nga data 22/7 kur Dielli do të kalojë në shenjën e Luanit, fillon një periudhë e cila do të ketë paraskena të mjaftueshme për ju dhe në një nivel profesional, dhe ju duhet të jeni të kujdesshëm me njerëzit që zgjidhni të besoni.

PESHORJA

Hëna e re që zhvillohet në shenjën e Gaforres këtë javë dhe konkretisht në 20/7 kthen interesin tuaj për sektorin profesional dhe sjell të dhëna të reja për të. Kontrasti me të njëjtin fat që do të krijojë me Saturnin në shenjën e Bricjapit, tregon se do të duhet të përpiqeni për të arritur disa nga qëllimet tuaja profesionale. Mos harroni se kjo Hënë e re mund të tregojë lodhje nga puna, por në të njëjtën kohë ju tregon se jeni shumë afër “burimit”, kështu që mos hiqni dorë përpara se të përmbushni disa gjëra që dëshironi. Më 22/7 hyrja e Diellit në shenjën e Luanit forcon socializimin tuaj edhe më shumë.

Dashuria: Bisedat që do të bëni këtë javë me partnerin tuaj do të shkojnë nga shumë “të ëmbla” deri në mjaft “të hidhura”, duke ju dhënë një gamë të gjerë emocionesh në jetën tuaj personale! Nëse jeni i lirë, hyrja e Diellit në shenjën e Luanit, inaguron një periudhë gjatë së cilës njohjet e reja të kenë nderin e tyre. Këto ka shumë gjasa të vijnë përmes njerëzve në mjedisin tuaj miqësor dhe është e mundur që të josheni dhe nga një mik! Kini kujdes me vendimet tuaja dhe mos merrni rreziqe përsipër në fushën sentimentale.

Puna dhe Ekonomia: Cështjet profesionale do tju shqetësojnë vecanërisht këtë javë pasi Hëna e re në shenjën e Gaforres do t’I theksojë ato. Tani është koha për të treguar atë që ju vleni, por mos lejoni që mendimet mposhtëse t’ju mbajnë larg. Një hap i ri profesional që është i rëndësishëm për ju është një skenar shumë i mundshëm për këto ditë, por mbani mend që do të shoqërohet nga kërkesat përkatëse!

AKREPI

Këtë javë zhvillohet Hëna e re në shenjën e Gaforres, e cila flet për një periudhë të re, gjatë së cilës do t’ju shqetësojnë veçanërisht mendimet tuaja, si dhe pikëpamjet e njerëzve që ju rrethojnë. Kontrasti që formon me Saturnin në Bricjap tregon se jo të gjithë njerëzit përreth jush do të jenë miq të ngushtë dhe ka shumë mundësi që mendimet tuaja të ndryshme do t’ju bëjnë të rishikoni disa nga marrëdhëniet që keni. Më 22/7 Dielli kalon në shenjën e Luanit dhe përuron një periudhë të re me disa mundësi në fushën profesionale.

Dashuria: Këtë javë, zgjidhni të qëndroni me partnerin tuaj në ngrohtësinë e shtëpisë tuaj ose të bëni gjëra vetëm për ju të dy, pasi shoqërimi me shumë njerëz mund të sjellë diskutime, të cilat do të krijojnë tensione mes jush. Shmangni përfshirjen e çështjeve të personave të tjerë në marrëdhënien tuaj dhe përqendrohuni tek ju dhe partneri juaj. Nëse jeni i lirë, ka mundësi të takoni një person që do të tërheq interesin tuaj dhe kjo njohje do të zhvillohet në mjedisin tuaj profesional!

Puna dhe Ekonomia: Hëna e re që zhvillohet në shenjën e Gaforres këtë javë sjell në plan një çështje edukative që ka të bëjë edhe me punën tuaj. Ka mundësi të mendoni për një seminar, një certifikim ose një specializim në profilin e punës suaj dhe e gjithë kjo ka gjasa të krijojë stres vetëm në ide. Do të ishte mirë që të mbani larg njerëzit të cilët mund t’ju rrisin stresin dhe të vendosni vetë se si dëshironi të menaxhoni zgjedhjet që lidhen me punën.

SHIGJETARI

Këtë javë zhvillohet Hëna e re në shenjën e Gaforres (20/7) e cila mund të ju vë në procesin e bërjes së një rishikimi për të realizuar atë që ju nevojitet më shumë në këtë kohë dhe cilat janë dëshirat tuaja më të thella. Kontrasti që formon me Saturnin në Bricjap tregon se sektori financiar do të jetë një barometër në humorin tuaj këto ditë. Mundohuni të shmangni shpenzimet pasi këto ditë nuk janë të përshtatshme për asgjë të panevojshme. Do të ishte mirë të zgjidhnit çdo çështje financiare, pasi sa më gjatë të mbeten çështjet pezull, aq më shumë do t’ju stresojnë. Më 7/22 hyrja e Diellit në shenjën e Luanit tregon se fillon një periudhë e re plot dashuri dhe aventurë!

Dashuria: Këtë javë duhet të menaxhoni me kujdes diskutimet që do të keni me partnerin tuaj, veçanërisht nëse keni një fond të përbashkët, pasi diskutimet mes jush duket se kanë të bëjnë me të. Shmangini mendimet dhe skenarët e pasigurt që kanë të bëjnë me partnerin tuaj, pasi do keni një tendencë për ta fajsuar padrejtësisht atë! Nëse jeni i lirë nga 22/7 kur Dielli kalon në shenjën e Luanit, do të keni mundësinë të bëni shumë njohje të reja dhe nuk përjashtohet mundësia që disa prej tyre të bëhen në një udhëtim ose të lidhen me jashtë vëndit.

Puna dhe Ekonomia: Këtë javë duhet të keni kujdes përsa i përket çështjet profesionale pasi duket se interesi juaj do të jetë diku tjetër dhe kështu do të jetë e lehtë të gaboni. Mos i lini punët tuaja profesionale të hecin vetë, pasi diçka e tillë do të ketë rezultate negative për ju. Ana financiare e një pune ka mundësi t’ju vështirësojë këtë javë, por aftësitë tuaja të tregtare do t’ju ndihmojnë shumë në tilla situata.

BRICJAPI

Kwtw javë realizohet Hëna e re në shenjën e Gaforres që flet për një fillim të ri në një çështje familjare, një lëvizje drejt një shtëpie të re, një hap të ri në fillimin e një familje. Këto janë disa nga skenarët e Hënës së re, por kontrasti që formon me Saturnin në shenjën tuaj, shpreh se të mësipërmet nuk do të jenë një detyrë e lehtë dhe do të shoqërohen me ankth, lodhje dhe mendime të ndryshme. Shmangni marrjen e vendimeve impulsive, peshoni me kujdes të mirat dhe të këqijat e lëvizjeve që dëshironi të bëni dhe me siguri do të fitoni.

Më 22/7 hyrja e Diellit në shenjën e Luanit përuron një periudhë të re e cila do të jetë më introverte por edhe më thelbësore.

Dashuria: Këtë javë mund të keni disa diskutime me partnerin tuaj që kanë të bëjnë me shtëpinë tuaj dhe disa angazhime që duhet të bëni në të. Nëse nuk jetoni me partnerin tuaj, ka mundësi që të filloni të mendoni për mundësinë e një bashkëjetese! Nëse jeni i lirë periudha tjetër – duke filluar nga kjo javë – parashikohet të jetë shumë e ngrohtë përsa i përket jetës tuaj sentimentale. Aventurat romantike janë në skenarët e ditës, por duhet të jeni të kujdesshëm me zgjedhjet tuaja nëse kërkoni diçka më të qëndrueshme.

Puna dhe Ekonomia: Bisedat që do të keni me bashkëpuntorët tuaj dhe njerëzit që takoni në një nivel profesional do t’ju ndihmojnë të fitoni shumë gjëra këtë javë. Ajo në të cilën duhet të jeni të vetëdijshëm është tendenca për të qenë të rreptë me të tjerët, pasi kjo mund të krijojë një atmosferë negative në punë. Mundohuni të jeni më fleksibël përsa i përket diskutimeve dhe kërkesave që lidhen me punën, nëse nuk doni të hasni pakënaqësi.

UJORI

Këtë javë duket se do të ketë disa detyrime shumë kërkuese që do t’ju detyrojnë të përqendroheni në to në mënyrë që të mos keni kohë të lirë. Hëna e re që zhvillohet në shenjën e Gaforres në 20/7 tregon një fillim të ri të lidhur me punën tuaj. Kjo gjithashtu tregon që mund të keni nevojë të ndryshoni rutinën tuaj të përditshme pasi duket se do t’ju duhet të riorganizoni përgjegjësitë tuaja sipas kohës të disponueshme. Më 7/22, Dielli hyn në shenjën e Luanit dhe tregon se në periudhën e ardhshme do të shqetësoheni shumë për marrëdhëniet që do të keni me të tjerët.

Dashuria: Këtë javë ka mundësi të mos keni kohë të mjaftueshme për t’i kushtuar çështjeve të jetës sentimentale, pasi Hëna e re flet për punë dhe përgjegjësi. Sidoqoftë, ka shumë mundësi që të takoni një person gjatë detyrimeve tuaja ditore, i cili do të zgjojë interesin tuaj dhe me siguri do të gjeni një mënyrë për t’iu afruar atij. Nëse jeni të lirë pas 22/7, ka mundësi të kërkoni një lidhje të re dhe duket se shanset për të gjetur personin e duhur janë në anën tuaj!

Puna dhe Ekonomia: Këtë javë puna do të luajë një rol të rëndësishëm në gjendjen shpirtërore, ndaj dhe do të jetë i lehtë transferimi i ngjarjeve të sektorit profesional në sektorë të tjerë. Hëna e re që zhvillohet në shenjën e Gaforres flet për fillimet e reja, të cilat ka gjasa t’ju shqetësojnë edhe në ambjentin e punës. Nga data 22/7 fillon një periudhë e cila do të krijojë një terren pjellor për kontakte dhe diskutime që lidhen me një bashkëpunim të ri ose një propozim të ri profesional. Ka mundësi që diçka të ndryshojë në fushën profesionale për përfitimin tuaj!

PESHQIT

Java fillon me Hënën e re që zhvillohet në shenjën e Gaforres e cila flet për një dashuri të re dhe emocione të forta që do të dalin në pah! Kontrasti që formon me Saturnin në Bricjap tregon se mund të ketë vështirësi në një çështje në lidhje me jetën tuaj personale, por këto vështirësi do t’ju ndihmojnë të kuptoni nëse dhe në çfarë mase kjo është e rëndësishme për ju. Më 22/7 Dielli kalon në shenjën e Luanit dhe tregon se një periudhë e re fillon për ju gjatë së cilës do të lini çështjet sentimentale me një anë dhe do të përqendroheni në çështjet e përditshmërisë.

Dashuria: Hëna e re që zhvillohet në shenjën e Gaforres mund të krijojë rrethanat e duhura për të lulëzuar një dashuri të re, e cila mund të vijë “pas pengesave”. Nëse tashmë jeni në një lidhje, koha që do të kaloni me partnerin do të jetë jashtëzakonisht e dobishme, jo vetëm për gjendjen shpirtërore, por edhe për marrëdhënien tuaj, pasi kjo do t’ju ndihmojë të njiheni më mirë me njëri-tjetrin. Nga data 22/7 që Dielli do të kalojë në shenjën e Luanit, duket se do të fillojë një periudhë gjatë së cilës ka shumë mundësi që të afroheni me një person që tashmë e njihni!

Puna dhe Ekonomia: Këtë javë do të duhet të përqendroheni në çështjet profesionale, megjithëse mendja juaj do të jetë më shumë në çështjet që lidhen me partnerin dhe jetën tuaj sentimentale në përgjithësi. Ditët e para të javës do të rrjedhin më lirshëm, megjithatë, nga 22/7 që Dielli do të hyjë në shenjën e Luanit, do t’ju përgatisë për një periudhë e cila do të jetë mjaft kërkuese për sa i përket detyrimeve të punës. Tani ju duhet të “ngrini mëngët” dhe të punoni, pasi më vonë do të shpërbleheni për përpjekjet tuaja!

8 Comments

8 Comments

  1. Pingback: เพิ่มขนาด

  2. Pingback: bóng đá

  3. Pingback: sbobet

  4. Pingback: maxbet

  5. Pingback: Jardin des plantes

  6. Pingback: Website

  7. Pingback: sportsbet io giriş

  8. Pingback: 무료 다시보기

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Aktualitet

Nga Dashi te Peshqit / Shenjat e horoskopit që do të surprizohen për muajin e ardhshëm

Published

on

Nëse femrat akrep janë misterioze kur joshin një mashkull, bricjapet nga ana e tyre janë shumë më shprehëse. Po ju çfarë lloj joshëse jeni? Zbulojeni në bazë të shenjës tuaj të horoskopit.

Dashi

Nëse jeni femra të shenjës së dashit, ju e shihni joshjen si një sfidë. Ju e dini mirë çfarë doni dhe nuk humbisni asnjë sekondë për ta bërë për vete atë që pëlqeni. Nga ana tjetër nuk jeni të duruara, por ama e adhuroni kur dikush mundohet t’iu rezistojë.

Demi

Familja është shumë e rëndësishme për ju prandaj bëni të pamundurën për të gjetur një partner që të jetë edhe gjysma juaj, por edhe babai i fëmijëve tuaj. Nuk jeni shumë joshëse, por kur keni mjaftueshëm besim se ai është i duhuri tregoheni më sensuale se kushdo.

Binjakët

Ju femrat binjake jeni shumë sociale, kështu që bashkëbisedimi me të huaj nuk ju tremb aspak. Kur bëhet fjala për të joshur ju përdorni gjithmonë fjalët dhe gjeni tema interesante për të folur. Pikërisht ky komunikim ju bën edhe më tërheqëse.

Gaforrja

Të ndjeshme dhe të turpshme, ju gaforret jeni më romantikët e zodiakut. Nuk jeni nga ato që hidhni hapin e parë dhe prisni që meshkujt ta bëjnë këtë gjë. Gjithmonë keni nevojë të siguroheni para se ta hapni zemrën.

Luani

Ju femrat e shenjës së luanit jeni nga ato që doni të bëni për vete meshkujt e paarritshëm. Ju pëlqejnë ata me karakter dhe pranë të cilëve do ndiheni krenare. Për t’i joshur ju bëni çdo gjë që të bini në sy.

Virgjëresha

Me një natyrë të mençur dhe diskrete, ju virgjëreshat nuk jeni nga ato që joshni shumë. Nuk e hidhni dot asnjëherë hapin e parë dhe ju duhet shumë kohë për t’i besuar dikujt. Duke mos dashur lidhje të qëndrueshme dhe afatgjata ju nuk preferoni të humbni kohë me gjëra pa rëndësi.

Peshorja

Ju peshoret jeni ndër më joshëset e zodiakut. E njihni mirë këtë art, por para se të guxoni analizoni gjithçka me kujdes. Kur hyni në veprim ju përdorni sharmin tuaj magjik.

Akrepi

Ju femrat e shenjës së akrepit jeni magnetike dhe i shpërqendroni të gjithë. Juve ju pëlqen të përdorni misterin për të intriguar prenë dhe nëse ja dilni luani lojën ‘macja dhe miu”.

Shigjetari

falë dëshirës së madhe për të jetuar dhe shpirtit të hapur ju femrat shigjetare nuk e keni aspak të vështirë të njiheni me shumë persona. Nuk hezitoni as të hidhni hapat e para kur dikush ua mbush mendjen. Sensi jua i humorit dhe pamja ju bëjnë edhe më joshëse dhe ju ndihmojnë të arrini qëllimet.

Bricjapi

Ju femrat e shenjës së bricjapit nuk jeni shumë spontane dhe preferoni të qëndroni mënjanë nëse nuk i njihni persona rreth jush. Joshja nuk është pika juaj e fortë. Ju jeni më të interesuara për inteligjencën e dikujt sesa për pamjen dhe për ta njohur me mirë atë ju duhet kohë për të vendosur.

Ujori

Thuhet shpesh se ju ujoret nuk jeni gjithë të tjerat. Temperamenti juaj anon më shumë nga antikonformizmi, por është pikërisht kjo forca juaj më ë madhe. Për të joshur ju tregoheni ashtu si jeni dhe kërkoni një mashkull që t’iu çmojë për origjinalitetin.

Peshqit

Ju femrat e shenjës së peshqve ëndërroni princin e kaltër. Ndonjëherë jeni naive, por ndjeshmëria dhe idealizmi ju bëjnë interesante. Në përgjithësi ju duhet kohë për t;u afruar me dikë dhe për t’i besuar. Me pak fjalë nuk jeni ndër më joshëset e zodiakut.

Nëse femrat akrep janë misterioze kur joshin një mashkull, bricjapet nga ana e tyre janë shumë më shprehëse. Po ju çfarë lloj joshëse jeni? Zbulojeni në bazë të shenjës tuaj të horoskopit.

Dashi

Nëse jeni femra të shenjës së dashit, ju e shihni joshjen si një sfidë. Ju e dini mirë çfarë doni dhe nuk humbisni asnjë sekondë për ta bërë për vete atë që pëlqeni. Nga ana tjetër nuk jeni të duruara, por ama e adhuroni kur dikush mundohet t’iu rezistojë.

Demi

Familja është shumë e rëndësishme për ju prandaj bëni të pamundurën për të gjetur një partner që të jetë edhe gjysma juaj, por edhe babai i fëmijëve tuaj. Nuk jeni shumë joshëse, por kur keni mjaftueshëm besim se ai është i duhuri tregoheni më sensuale se kushdo.

Binjakët

Ju femrat binjake jeni shumë sociale, kështu që bashkëbisedimi me të huaj nuk ju tremb aspak. Kur bëhet fjala për të joshur ju përdorni gjithmonë fjalët dhe gjeni tema interesante për të folur. Pikërisht ky komunikim ju bën edhe më tërheqëse.

Gaforrja

Të ndjeshme dhe të turpshme, ju gaforret jeni më romantikët e zodiakut. Nuk jeni nga ato që hidhni hapin e parë dhe prisni që meshkujt ta bëjnë këtë gjë. Gjithmonë keni nevojë të siguroheni para se ta hapni zemrën.

Luani

Ju femrat e shenjës së luanit jeni nga ato që doni të bëni për vete meshkujt e paarritshëm. Ju pëlqejnë ata me karakter dhe pranë të cilëve do ndiheni krenare. Për t’i joshur ju bëni çdo gjë që të bini në sy.

Virgjëresha

Me një natyrë të mençur dhe diskrete, ju virgjëreshat nuk jeni nga ato që joshni shumë. Nuk e hidhni dot asnjëherë hapin e parë dhe ju duhet shumë kohë për t’i besuar dikujt. Duke mos dashur lidhje të qëndrueshme dhe afatgjata ju nuk preferoni të humbni kohë me gjëra pa rëndësi.

Peshorja

Ju peshoret jeni ndër më joshëset e zodiakut. E njihni mirë këtë art, por para se të guxoni analizoni gjithçka me kujdes. Kur hyni në veprim ju përdorni sharmin tuaj magjik.

Akrepi

Ju femrat e shenjës së akrepit jeni magnetike dhe i shpërqendroni të gjithë. Juve ju pëlqen të përdorni misterin për të intriguar prenë dhe nëse ja dilni luani lojën ‘macja dhe miu”.

Shigjetari

falë dëshirës së madhe për të jetuar dhe shpirtit të hapur ju femrat shigjetare nuk e keni aspak të vështirë të njiheni me shumë persona. Nuk hezitoni as të hidhni hapat e para kur dikush ua mbush mendjen. Sensi jua i humorit dhe pamja ju bëjnë edhe më joshëse dhe ju ndihmojnë të arrini qëllimet.

Bricjapi

Ju femrat e shenjës së bricjapit nuk jeni shumë spontane dhe preferoni të qëndroni mënjanë nëse nuk i njihni persona rreth jush. Joshja nuk është pika juaj e fortë. Ju jeni më të interesuara për inteligjencën e dikujt sesa për pamjen dhe për ta njohur me mirë atë ju duhet kohë për të vendosur.

Ujori

Thuhet shpesh se ju ujoret nuk jeni gjithë të tjerat. Temperamenti juaj anon më shumë nga antikonformizmi, por është pikërisht kjo forca juaj më ë madhe. Për të joshur ju tregoheni ashtu si jeni dhe kërkoni një mashkull që t’iu çmojë për origjinalitetin.

Peshqit

Ju femrat e shenjës së peshqve ëndërroni princin e kaltër. Ndonjëherë jeni naive, por ndjeshmëria dhe idealizmi ju bëjnë interesante. Në përgjithësi ju duhet kohë për t;u afruar me dikë dhe për t’i besuar. Me pak fjalë nuk jeni ndër më joshëset e zodiakut.

Nëse femrat akrep janë misterioze kur joshin një mashkull, bricjapet nga ana e tyre janë shumë më shprehëse. Po ju çfarë lloj joshëse jeni? Zbulojeni në bazë të shenjës tuaj të horoskopit.

Dashi

Nëse jeni femra të shenjës së dashit, ju e shihni joshjen si një sfidë. Ju e dini mirë çfarë doni dhe nuk humbisni asnjë sekondë për ta bërë për vete atë që pëlqeni. Nga ana tjetër nuk jeni të duruara, por ama e adhuroni kur dikush mundohet t’iu rezistojë.

Demi

Familja është shumë e rëndësishme për ju prandaj bëni të pamundurën për të gjetur një partner që të jetë edhe gjysma juaj, por edhe babai i fëmijëve tuaj. Nuk jeni shumë joshëse, por kur keni mjaftueshëm besim se ai është i duhuri tregoheni më sensuale se kushdo.

Binjakët

Ju femrat binjake jeni shumë sociale, kështu që bashkëbisedimi me të huaj nuk ju tremb aspak. Kur bëhet fjala për të joshur ju përdorni gjithmonë fjalët dhe gjeni tema interesante për të folur. Pikërisht ky komunikim ju bën edhe më tërheqëse.

Gaforrja

Të ndjeshme dhe të turpshme, ju gaforret jeni më romantikët e zodiakut. Nuk jeni nga ato që hidhni hapin e parë dhe prisni që meshkujt ta bëjnë këtë gjë. Gjithmonë keni nevojë të siguroheni para se ta hapni zemrën.

Luani

Ju femrat e shenjës së luanit jeni nga ato që doni të bëni për vete meshkujt e paarritshëm. Ju pëlqejnë ata me karakter dhe pranë të cilëve do ndiheni krenare. Për t’i joshur ju bëni çdo gjë që të bini në sy.

Virgjëresha

Me një natyrë të mençur dhe diskrete, ju virgjëreshat nuk jeni nga ato që joshni shumë. Nuk e hidhni dot asnjëherë hapin e parë dhe ju duhet shumë kohë për t’i besuar dikujt. Duke mos dashur lidhje të qëndrueshme dhe afatgjata ju nuk preferoni të humbni kohë me gjëra pa rëndësi.

Peshorja

Ju peshoret jeni ndër më joshëset e zodiakut. E njihni mirë këtë art, por para se të guxoni analizoni gjithçka me kujdes. Kur hyni në veprim ju përdorni sharmin tuaj magjik.

Akrepi

Ju femrat e shenjës së akrepit jeni magnetike dhe i shpërqendroni të gjithë. Juve ju pëlqen të përdorni misterin për të intriguar prenë dhe nëse ja dilni luani lojën ‘macja dhe miu”.

Shigjetari

falë dëshirës së madhe për të jetuar dhe shpirtit të hapur ju femrat shigjetare nuk e keni aspak të vështirë të njiheni me shumë persona. Nuk hezitoni as të hidhni hapat e para kur dikush ua mbush mendjen. Sensi jua i humorit dhe pamja ju bëjnë edhe më joshëse dhe ju ndihmojnë të arrini qëllimet.

Bricjapi

Ju femrat e shenjës së bricjapit nuk jeni shumë spontane dhe preferoni të qëndroni mënjanë nëse nuk i njihni persona rreth jush. Joshja nuk është pika juaj e fortë. Ju jeni më të interesuara për inteligjencën e dikujt sesa për pamjen dhe për ta njohur me mirë atë ju duhet kohë për të vendosur.

Ujori

Thuhet shpesh se ju ujoret nuk jeni gjithë të tjerat. Temperamenti juaj anon më shumë nga antikonformizmi, por është pikërisht kjo forca juaj më ë madhe. Për të joshur ju tregoheni ashtu si jeni dhe kërkoni një mashkull që t’iu çmojë për origjinalitetin.

Peshqit

Ju femrat e shenjës së peshqve ëndërroni princin e kaltër. Ndonjëherë jeni naive, por ndjeshmëria dhe idealizmi ju bëjnë interesante. Në përgjithësi ju duhet kohë për t;u afruar me dikë dhe për t’i besuar. Me pak fjalë nuk jeni ndër më joshëset e zodiakut.

Continue Reading

Trending