Connect with us

Aktualitet

Do te nisni nje jete te te jashte vendit/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Nëse keni diçka për të sqaruar në dashuri do të jetë më mirë ta bëni atë në këto 24 orë .Tani merrni si të mirëqena pasojat e disa zgjedhjeve të bëra në fushën profesionale dhe dashurore.

Demi

Në dashuri duhet të jeni pak më të disponueshëm. Për momentin shqetësimet tuaja lidhen me shtëpinë, me pasuritë e paluajtshme.

Binjakët

Ju dëshironi të çlironi mendjen tuaj dhe t’i jepni zemër kureshtjes suaj. Hëna në shenjë favorizon kontaktet edhe për të Dielën e cila do të jetë një ditë që do të inkurajojë dashurinë.

Gaforrja

Ju do të keni një mision të veçantë për të kryer për të kuptuar veten. Ndonjëherë dhe kupton se të tjerët janë në tension për shkak të qëndrimeve të tua shpesh të pakuptueshme dhe të fshehta.

Luani

Në vendin e punës ka një zgjedhje për të bërë dhe kjo vlen si për punonjësit ashtu edhe për pavarësit sipas horoskopit Paolo Fox. Sa i përket dashurisë, marrëdhëniet që lindin në këtë periudhë mund të dëshmojnë se janë të rëndësishme.

Virgjëresha

Tani keni shumë mendime praktike, afariste dhe ekonomike. Mundohuni të tregoheni të kujdesshëm në marrëdhënie sepse mund të jeni tepër provokues. Ka pak rënie fizike në fundjavë.

Peshorja

Nga pikëpamja e punës, periudha është pak e ngadaltë dhe ata që presin përgjigje do të duhet të presin të paktën gjysmën e dytë të korrikut. Ndoshta disa plane që keni planifikuar të realizoni muajt e fundit kanë dështuar.

Akrepi

Përjetoni emocione dhe humor të lëkundur këto ditë. Ndonjëherë jeni shumë energjik, herë të tjera dekurajoheni.

Shigjetari

Ende ka shumë agjitacion në ajër dhe çiftet e porsa lindura janë ato që janë më të rrezikuara sipas horoskopit Paolo Fox. Sigurisht që kjo nuk nënkupton që të gjithë po përjetojnë një krizë dashurie.

Bricjapi

Sot do të keni energji të mirë edhe nëse tashmë mund të pësoni një rënie të vogël fizike në mbrëmje. Përpiquni gjithashtu të jeni të kujdesshëm në dashuri, tregimet që varen në ekuilibër do të duhet të rikuperohen.

Ujori

Ju jeni shumë të fortë dhe krijues. Ju dikur shkonit kundër rrymës dhe ndërsa tani po mundoheni të përshtateni me kohën dhe njerëzit që ju rrethojnë.

Peshqit

Ju po përjetoni një periudhë mundimesh të brendshme dhe kjo nuk është asgjë e re për ju. Mundohuni të rimerrni qetësinë e cila do të sjellë ditë më të mira.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending