Connect with us

Aktualitet

Do kaloni nje moment krize ne cift/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Parashikimi i horoskopit për ditën e sotme, e diel 19 korrik 2020, sipas astrologut Paolo Fox, për të gjitha shenjat, parashikim që “NOA.al” i sjell posaçërisht për lexuesit e saj:

Dashi:

Mund të filloni apo të vazhdoni projekte të reja, duke përfituar edhe nga prania e Hënës në shenjën tuaj, që do t’ju mbrojë. Në dashuri mund të ketë akoma keqkuptime, për shkak të dialogut të pamjaftueshëm.

Demi:

Është një ditë që do të ishte më mirë të shmangni konfliktet, veçanërisht në dashuri. Ju duhet të jeni të kujdesshëm për të mos krijuar diskutime, në veçanti, për histori që nuk janë zbuluar kurrë. Kjo nuk është koha e duhur, për të zgjidhur problemet e së kaluarës.

Binjakët:

Kjo ditë mund të jetë e përshtatshme për të zgjidhur diskutimet në fushën sentimentale. Ende ndjeheni paksa të nënshtruar, kur bëhet fjalë për punën, por situata do të përmirësohet së shpejti.

Peshorja:

Disa prej jush janë duke përjetuar disa probleme pune, por duhet të vazhdoni t’i zgjidhni ato në kohë, sepse muaji i ardhshëm do të jetë shumë më pak i komplikuar në këtë drejtim. Kini kujdes, megjithatë, të mos i riktheni problemet tuaja profesionale, në sferën sentimentale dhe personale.

Luani:

Dita mund të jetë pak e ashpër. Këshilla është që të përpiqeni të qëndroni të qetë dhe ndoshta ta përdorni këtë kohë, për të qëndruar së bashku me njerëzit, të cilët besoni se vërtet ju duan.

Virgjëresha:

Përfitoni nga koha për të folur, edhe nëse situata mbase nuk është më e mira për ta bërë atë. Mundohuni të relaksoheni pak, sepse fizikisht keni qenë shumë të stresuar ditët e fundit.

Peshorja:

Disa konflikte mund të lindin në sferën personale. Në vend që të acaroheni kundër atyre që keni përreth, do të ishte më mirë të organizoni një udhëtim, ose tentoni një përvojë të re, si dhe duhet të pushoni pak.

Akrepi:

Do të jetë një ditë e tëra në dorën tuaj. Ju mund ta gjeni papritur veten të detyruar të përballeni me disa çështje sentimentale. Me siguri po përjetoni një periudhë krize, në të cilën duhet të kuptoni se çfarë doni të bëni.

Shigjetari:

Do të jetë një ditë pozitive dhe plot energji. Në vendin e punës është më mirë që të shikoni pak përreth e jo të përjashtoni ndryshimet.

Bricjapi:

Do të jetë një ditë pozitive, veçanërisht për sa i përket takimeve dhe kontakteve me të tjerët. Unë rekomandoj që qëndrimi juaj të jetë sa më i vendosur, prandaj përpiquni të jeni aktiv.

Ujori:

Kjo për ju është një periudhë ndryshimi veçanërisht në nivel shpirtëror. Natyrisht, situata ndonjëherë ju bën paksa nervoz edhe kjo mund të dëmtojë ata që ju duan vërtet, prandaj duhet të kini kujdes.

Peshqit:

Ditë shumë pozitive, në të cilën më në fund mund të rikuperoni marrëdhëniet me partnerin tuaj, pas një mosmarrëveshjeje ose një momenti krize. Kjo ditë do të jetë e përshtatshme për të gjetur ekuilibrin tuaj, apo edhe për të sqaruar të gjitha dyshimet që keni pasur.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending