Connect with us

Aktualitet

Nese ke nje nga keto 10 cilesi atehere je femer me karakter te forte moj shoqe

Published

on

Ne fazen e lidhjeve nuk vihet re fakti se femrat e mira ekzistojne.Nese lidhesh me femra te ndryshme mund te ndodh te besosh se femrat me personalitet te forte nuk ekzistojne.

Por kjo nuk eshte e vertete sepse dhe per meshkujt thuhet e njejta gje. Derisa te arrish tek personi i duhur duhet te njohesh disa njerez te gabuar.

Ne kete artikull do te lexoni cilesite e nje femre me karakter te forte:

1. Ajo kujdeset për veten.

Nje femer krenare dhe e forte nuk fajeson asnje person per gjerat qe nuk i ben dot. Ajo eshte realiste dhe e pergjegjshme per gjerat qe ben.

2. Ajo ndihet rehat me veten e saj.

Pavaresisht nese mund te jete e pasigurt ndonjehere, nje femer e tille i njeh vlerat e saj dhe serish e sheh veten me krenari ne pasqyre. I vetmi qe ka rendesi per te eshte opinioni i saj per pamjen e jashtme.

3. Ajo beson se duhet të jetë e pavarur.

Dicka pozitve eshte se ajo s’ka nevoje per te tjeret per t’ia dale mbane ne jete. Per te plotesuar nevojat e saj nje femer me personalitet te forte nuk varet tek askush.

4. Nuk është shumë e përqëndruar tek vetja.

Tek vetja e saj nje femer me personalitet te forte nuk perqendrohet shume. Ajo mund te jape me shume nga sa meriton se duhet te marre dhe nje femer e forte do me te miren per personin qe ka ne krahe.

5. Nuk është shumë e interesuar tek debatet e kota.

Nje femre te forte nuk i interesojne dramat dhe nuk luan asnjehere lojera femijesh. Nuk ka nevoje te bjere ne sy me gjera te tilla.

6. Ajo të frymëzon të jesh versioni më i mirë i vetes

Se sa shumë mund të arrijë gjithkush rreth saj, nje femer e forte e di dhe i nxit të gjithë të vetëpërmirësohen. Ajo beson dhe i respekton aftesite e personave qe e rrethojne dhe deshiron qe te gjithe te arrijne maksimumin.

7. Sillet në mënyrë shumë të qetë në konflikte.

Nuk i pelqen shume konfliktet dhe kur ato ndodhin sillet ne nje menyre mjaft te qete. Per te mos i prishur qejfin askujt , ajo merr pjesë në marrjen e vendimeve në të mirë të të gjithëve.

8. Ka përherë një opinion dhe është mjaft mendjehapur

Per te thene mendimin e saj, nje femer e forte nuk ndihet e frikesuar. Ajo i degjon deri ne fund gjerat qe thone te tjeret dhe eshte mjaft tolerante. Duke mos kerkuar vleresime apo levdata te kota nga partneri i vet ajo eshte edhe mendjehapur ne nje marredhenie.

9. Lë gjithmonë një përshtypje pozitiv

Nje femer me vlera ka karakter te forte dhe ajo beson tek vetja. Eshte e zgjuar, e ndershme, besnike ndaj ajo le peshtypje te mira tek njerezit perhere.

10. Ti do të ndihesh fatlum që ke në krahë një femër të tillë.

Nese ke prane nje femer me personalitet te forte eshte e pamundur te mos ndihesh me fat. Nje femer e tille e zgjedh me kujdes partnerin ndaj ndihu krenar dhe i privilegjuar.

4 Comments

4 Comments

  1. Pingback: Energy Rates

  2. Pingback: wu tranfer ug

  3. Pingback: De quelle manière obtenir un financement rénovation online ? simulation online | O-cComment obtenir un crédit énergie en ligne ? Comparaison en ligne | O-c

  4. Pingback: mushroom infused chocolate bars​

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending