Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje dhurate nga nje person/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 18 DHE 19 KORRIK 2020

DHURATA ME ZEMERGJERESI

E Shtune dhe e Djele dhe Merkuri ne Gaforre takohet me asteroidin Amalthea

Amalthea lidhet me figuren mittologjike qe i dha gji femijes se Reas Dia ose Jupiteri per te shpetuar nga babai i tij Saturni duke e fhshur ne Krete

I dha qumesht me ane te nje Briri dhe qe athere Briri tregon bollek ushqim dhe mbaresi

Ne shenjen kardinale te Gaforres qe tregon ushqimin shpirteror dhe spiritual Merkuri i bashkon forcat me Amalthean

Ne thelb kjo do na beje te marrim inisiativa qe te siugurojme jeten tone sentimentale dhe materiale
Jeta do na ofroj me shume zemergjeresi siguri
dhe dhurata me bollek

Le te behemi zemergjere sot.Le te pranojme zmergjeresine e te tjereve

Altruizmi do behet nje shtyse per veprat e bukur te kesaj fundjave

Dashi

nje mundesi e mire ne familje apo ne nje afrimitet me njerez te afert ku ju do tregoni miresine tuaj dhe ata do pranojne afrimitetin dhe marredhenien me ju

Demi

Ne jeten sociale apo ne shoqeri duhet te jeni me bujar dhe me shpirtmire ne kete periudhe Kjo do beje qe tju hapen disa mundesi te mira ne jeten personale apo tek femijet tuaj

Binjaket

Mundesi e mire sot te merrni inisiativa te mira ne ceshtjet ekonomike Por nje fundjave e mire kjoo edhe ne jeten personale erotike ku do jepni me te miren tuaj

Gaforrja

Do jeni burrim shprese dhe miresie dhe kjo do ju veje ne qender te vemendjes apo do ju beje njeriun me te rendesishem per momentin

Luani

Do beni te mira ne fshehtesi apo bamiresi si nevoj e brendshme e juaja Por ne te njejten kohe duhet te beheni me te ndjeshem ndaj njerzve qe keni plagosur dhe nuk mund ta shlyeni kete duke bere te mira

Virgjeresha

Duhet te jeni me te hapur me miqte dhe te afermit apo te krijoni mundesine qe tek ju te shohin nje person qe sakrifikon apo dhuron duke pasur pozitivitetin e mos shterimit te mundesive

Peshorja

Do jeni nje person qe te tjeret do kene besim te madh se po te jeni ne krye te familjes puneve apo nje veprimtarie te rendesishme do sillni begati

Akrepi

per ju mundesite per te dhene dhe per te marre ne nje ambjent ku mund te zgjeroni kufijte e ndikimit tuaj do jene te medha Kontaktoni me jashe

Shigjetari

Nje ceshtje ekonomike do vij si dhurate apo si trashegimi ne momentin me te mire te mundeshem dhe do kuptoni qe ana materiale mund te rregullohet gjithmone

Bricjapi

Bashkepunime me fitime te mira por edhe njohje me njerez shume te afrueshem dhe bujar ju ndikon pozitivisht kete periudhe Por edhe bujaria juaj duhet te lozi rol ne lajmet e mira

Ujori

Nje pune shume e mire ju therret dhe ndoshta do vleresoheni mire ne kete periudhe dhe do keni shanse te ndjeheni te mbrojtur dhe te sigurt

Peshqit

Fundjava do jete per ju nje bekim ne ceshtjet errotike dhe personale Do tregohet shume dhurues dhe bujar universi me ju

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: mejaqq terbaik

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending