Connect with us

Aktualitet

Do te takoni nje person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 17 KORRIK 2020

AUTOTHERAPIA

E Premte dt 17 dhe Asteroidi Panacea ndodhet nen rrezatimin e yjesise se qendrueshme Regulus

Panacea ka trajte njerezore por eshte ne rradhen e dyte te perendive te Olimpit dhe shquhet per Botanoterapine per semundjet e Trurit kryesisht

Por quhet edhe Perendia e sherimit te cdo semundje

Panacea ne te njejten kohe quhet edhe nje Bime

Kombinimi i sotem tregon nevojen per vete sherim ne cdo aspekt te egzistences

Menyra e sherimit mund te jete e ndryshme per seicilin nga ne

EGZISTON NJE ILAC QE MUND TE NA SHEROJ TE GJITHE

ESHTE MENYRE E NDRYSHME OPTIKE E TE PARIT DHE TE FILOZOFUARIT TE GJERAVE

Dashi

Dita e sotme kerkon te merreni me pune qe ju frymezojne shpirterisht si arti apo ndonje talent sportiv e oraganizative Ne jeten errotike do kete nje takim shume romantik

Demi

Fshati dhe mali do jete terapi per ju ne kete periudhe Ushqimet bimore dhe natyrale ne shoqeri konstruktive do jete nje autotherapi per ju

Binjaket

Informacioni dhe lezimi i librave interesante si edhe takimi me persona qe jane ne nje gjatesi vale me ju do ju bejen te ndjeheni mire dhe te dilni nga nje pengese e madhe

Gaforrrja

Cuditerisht mund te parnoni ne diten e sotme se keni nje problem me nervat dhe keni nevoj per nje qetesim apo per nje kurim i cili duhet te kete baze natyrore

Luani

Asgje me shume se te pranoni te fshetat tuaja qe akoma nuk i keni pranuar nuk mund tju qetesoj ne diten e sotme Nje rrefim apo nje monolog do ju cliroj deri diku

Virgjeresha

Keni nevoj per nje ambjent me te qete dhe ju kete periudhe keni bere te kundertetn duke mundur zerin e brendshem tuajin me zhurrmat dhe zerat e te tjereve

Peshorja

Nje dite shume afer natyres suaj kjo e sotme ku ekuilibrat psikologjik do jene ato qe do kene me shume rendesi dhe ju dini si ti peshoni nevojat tuaja

Akrepi

Doni te jepeni por ne te njejeten kohe e frenoni veten tuaj pasi ndjeheni te lodhur ne ate qe keni dhene e bere deri tani Dicka duhet te ndryshoj

Shigjetari

Per ju nena e sherimit eshte shoqeria apo gezimi dhe kjo do ju shoqeroj edhe kete periudhe Vazhdoni te merrni mesazhe nga universi ne endrrat tuaja

Bricjapi

Kjo dite ju jep te drejten te keshilloni te tjeret por mundesisht te merreni edhe me nevojat tuaja pasi jeni bere nje gur ne fund te detit dhe mund te mebeteni aty

Ujori

Inxhiniere te mendimit dhe cdo lloj terapie mund te shpikni metaoda te reja te jetes ushqyerjes dhe sjelljes Mjafton qe edhe ju te beheni pjese e lojes

Peshqit

E keni me shume se te gjithe te nevojshme te shplodheni apo te vete sheroheni apo te gjeni kuren e duhur per dhembjet tuaja shpirterore dhe fizike Keni nevoj per nje udherrefyes

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending