Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje oferte te re pune/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Horoskopi i Paolo Fox për sot dhe nesër: parashikimet 17-18 korrik, vijnë posaçërisht për lexuesit e NOA.al, duke iu uruar edhe fundjavë të këndshme:

Paolo Fox, parashikimet e 17 dhe 18 korrikut: horoskopi për sot dhe nesër:

Dashi:

Hëna e favorshme. Çaste kënaqësie do të përjetoni së shpejti. Por do të keni disa probleme pasditen e nesërme. Nuk do të jetë e lehtë të mbani qetësinë e duhur në punë.

Demi:

Do të përjetoni ringjalljen e duhur sentimentale. Kërkohet diplomaci, në punë. Nesër do të keni avantazhe në dashuri. Po ashtu edhe ide të mira në punë.

Binjakët:

Do të kenë një periudhë të favorshme në punë. Nesër Hëna do të jetë, në ndihmën tuaj. Do të shoqërohet me emocione dhe me ethe pozitive.

Gaforrja:

Hëna në dukje të shkëlqyeshme, për të nisur projektet e preferuara të muajit gusht. Nesër situata shfaqet pozitive për realizimin e dëshirave. Partneritetet e krijuara mund të ndryshojnë.

Luani:

Ditë premtuese. Dhurata më e mirë është puna, por pa u mbingarkuar. Nesër vetëm energjia ju duhet, prandaj edhe jepini mundësi më shumë vetes.

Virgjëresha:

Mjaft i/e lodhur. Moment t’i jepni më shumë kohë partnerit/es. Nesër do të merrni një informacion që kërkon maturi nga ana juaj. Pasdite do të rikuperoni energjitë.

Peshorja:

Ndryshime do të përjetoni brenda sferës profesionale. Nesër hëna do të jetë e favorshme, sikurse do të nisë e tillë edhe fundjava. Do të merrni edhe më shumë propozime nga ato të dëshiruarat.

Akrepi:

Mërkuri është aktiv. Do të keni një shpërblim të mundshëm në punë. Nesër hëna në paraqitje të shkëlqyeshme. Shmangni komplikimet në punë.

Shigjetari:

Marrëdhëniet tuaja do të bëhen edhe më nervoze. Kjo pasi ndjeheni disi të lodhur. Nesër, disa çështje të pazgjidhura do të kërkojnë që të sqarohen. Mundësi të reja, do të ishte edhe më mirë.

Bricjapi:

Disa komplikime do të përjetoni sot. Situata e përcaktuar pasdite. Nesër dita fillon me informacione të lodhshme. Shtyni një zgjedhje, përsa i përket pikëpamjes profesionale.

Ujori:

Hëna dhe Venusi i favorshëm. Ndryshime do të ketë në punë, apo në biznesin tuaj. Nesër energjia e mirë mund të harxhohet në dashuri. Normalisht qëndroni në shtëpi, nëse ndjeheni i/e lodhur.

Peshqit:

Hëna për ballë jush ju krijon edhe lodhje. Disa kontakte mund të humbasin vëmendjen tuaj. Nesër mund t’iu shfaqet ndokush fals. Megjithatë, Jupiteri dhe Saturni do të jenë në favorin tuaj.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending