Connect with us

Aktualitet

Iku gjysma e vitit/ Keto jane 5 Shenjat qe do te kene ndryshime drastike ne 2020 sipas PAOLO FOX

Published

on

Duket sikur ka kaluar pak kohë që nga momenti kur u bëmë të njëjtat pyetje yjeve. A do të jetë një vit me fat? A do të gjejmë më në fund një punë, dashuri apo thjesht dëshirën për qetësi? Padyshim që do të jetë një vit ndryshimesh. Për disa shenja të zodiakut nuk do të jetë pozitiv, për të tjerat do të përfaqësojë pika të vërteta kthese. Pra, le të zbulojmë se cilat janë 5 shenjat më me fat për vitin 2020.

Shigjetari
Kalimi i Jupiterit në qiellin e vitit 2020 do të jetë një ngjarje vërtet pozitive për miqtë e Shigjetarit. Të lindurit e kësaj shenje që në vitin 2019 kanë hedhur themelet që projektet dhe dëshirat e rëndësishme të realizohen, do të shihni realizimin e tyre. Ky është një vit veçanërisht i favorshëm për investime ekonomike, për blerjen e një shtëpie, për fillimin e aktiviteteve të reja.

Një vit me fat edhe në dashuri. Kush është vetëm, më në fund do të gjejë personin e duhur me të cilin do të jetojë një marrëdhënie të rëndësishme dhe pozitive. Çiftet do të shohin premtimet të konfirmuara dhe dasma ose mbërritja e një foshnje nuk përjashtohen!

Demi
Do të jetë një vit i papritur për miqtë e Demit, me momente që janë edhe të jashtëzakonshme. Por kini kujdes. Muajt e parë të vitit do të jenë mjaft të vështirë dhe do të vënë në provë shenjën e Demi si nga ana profesionale dhe nga ajo sentimentale. Në muajt në vijim do ta shohim që ai më në fund do të korr përfitimet e punës së tij, të marrë konfirmime dhe surpriza të bukura.

Në fund, këmbëngulja e tij do ta bëjë atë të përjetojë tremujorin e fundit të vitit në një mënyrë vërtet të gazuar. Nëse edhe ju i përkisni kësaj shenje, mos kini frikë të vini në dyshim veten tuaj, të bëni gabime ose të gjykoheni. Këmbëngulni, guxoni, rrezikoni, viti 2020 është viti ideal për të realizuar projektet tuaja dhe për t’i dhënë qetësi më të madhe jetës tuaj, madje edhe në aspektin sentimental.

Virgjëresha

Ndër 5 shenjat më me fat për vitin 2020 gjejmë shenjën e Virgjëreshës që falë ndikimit pozitiv të Uranit, Jupiterit, Saturnit dhe Plutonit, do të jetojë një vit të jashtëzakonshëm. Është viti i konfirmimeve, një vit i shenjtërimit për ju miq të dashur.

Më në fund do të merrni njohjen e duhur për angazhimin tuaj dhe do të gjeni qetësi sentimentale. Beqarët do gjejnë dashuri, ndërsa çiftet e reja mund të jetojnë së bashku gjatë vitit 2020. Nga ana tjetër, marrëdhëniet afatgjata do të gjejnë vrull dhe entuziazëm. Për këtë arsye është një vit që mund të shënojë fillimin e ndryshimeve të rëndësishme në jetën tuaj.

Akrepi

Viti 2020 do jetë i paharruar për të lindurit nën shenjën e Akrepit. Pas viteve të kaluar duke luftuar në çdo fushë të jetës së tyre, më në fund, një vit që do të jetë më se i kënaqshëm si në aspektin profesional, ashtu dhe atë sentimentale.

Sfidat nuk ju trembin dhe ju keni kapërcyer kaq shumë, si vështirësi financiare, zhgënjime dhe hidhërim. Viti që po përfundon do të marr me vete atë re gri dhe të rëndë që ka ngadalësuar garën tuaj, qëllimet e mira dhe impulset tuaja.

Viti i ri do të jetë i ndryshëm, por në kushte të caktuara: kënaquni herë pas here për të pushuar ose për t’iu kushtuar vetes tuaj dhe eliminoni nga jeta juaj të gjithë ata njerëz të rremë dhe hipokritë që tashmë i keni njohur, por që vazhdojnë të jenë rreth jush për shkak të lodhjes.

Peshqit

Ndër 5 shenjat më me fat të vitit 2020 gjejmë atë të Peshqve. Të dashur miq, ju pret një vit plot ngjarje dhe ndryshime, por mos u shqetësoni. Të gjitha do të jenë shumë pozitive. Ata që kërkojnë një vend pune, më në fund do të kenë mundësinë për të stabilizuar pozicionin e tyre, për gjithë të tjerët do të ketë përmirësime të vogla ose të mëdha. Disa të ardhura të papritura do ta bëjnë 2020-ën një vit me vërtetë të jashtëzakonshëm.

Ndryshime të mëdha edhe në dashuri. Çiftet do të mendojnë për një martesë ose një bashkëjetesë, beqarët do gjejnë ata që i bëjnë zemrat e tyre të rrahin dhe marrëdhëniet e testuara do largojnë keqkuptimet e vitit 2019 dhe do të gjejnë pasionin që kishin në fillim të marrëdhënies së tyre.

7 Comments

7 Comments

  1. Pingback: Fortune games

  2. Pingback: 5 Simple Steps To Creating Growth With A Gaming Website

  3. Pingback: site

  4. Pingback: 강남셔츠룸

  5. Pingback: staff augmentation vs consulting

  6. Pingback: cloud computing and digital transformation

  7. Pingback: see more info

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending