Connect with us

Aktualitet

Do tju hapen dyert e fatit/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I DT 14 KORRIK 2020

ANTIFAZA

E Marte dt 14 Korrik dhe kemi nje lidhje shume interesante planetesh ne harten e qiellit

Dielli ne Gaforre do jete ne kundershtim te plote me Jupiterin ne Bricjap
Ky kundershtim midis ambjentit pj ellor te Gaforres me kushtezimin e perhapjes se Bricjapit dikton nje seri mendismesh

Optimizmi takon pesimizmin

Horizontet e reja perballen me kufijt dhe kushtezimet e vjetra

Gezimi i lehtesimit futet ne kallepet e optikes sindirike dhe kufijt e detyrimeve

Si rrjedhim dita e sotme tregon se duhet ta vlersojme shume pje llorine tone

Ka ardh momenti te vleresojme thelbin apo cilesine dhe jo sasine

Dashi

Nese ne karrieren dhe jeten tuaj ka pasur nje problem me pushtetin apo ligjin tashme ka ardh momenti te vihen ne prove aftesite tuaja

Demi

Nga nje dore do merrni nga nje dore do jepni Rendesi ka qe ne diten e sotme te dini cfarre doni me te vertete pasi do kete shume perballje

Binjakt

LLogarite e mira do ju nxjerrin faqe bardhe nese do keni kurajon dhe forcen bindese apo pjekurine e duhur per ti mbyllur me sukses

Gaforrja

Sot eshte nje dite e rendesishme per ju Sot ju do tregoni mundesite qe keni ne force krijuese dashuri pune maredhenie por do keni perpara edhe
shume kufij dhe kritika

Luani

Nje dite kjo ku krijesa me e bukur e juaja apo e mendjes suaj apo endrrat tuaja duhet ti mbani large syrit te drites apo te deklarimit

Virgjeresha

Nese jeta juaj i perket te gjitheve atehere sot nuk do ti perkasi vetes suaj Pasi do vendosni te sakrifikoni ndoshta veten tuaj ne emer te nje
jete me te hapur dhe me qellime

Peshorja

RRethanat e vendit ku jetoni mund tju kushtezojne apo pengojne te reklamoni sc duhet nje projekt pune apo te merrni nje drejtim te fuqishem

Akrepi

Duhet te drejtoheni andej nga ndricon dielli per momentin dhe jo te vini hije para drites se tij ne emer te disa kushteve apo kerkesave qe predikohen per momentin

Shigjetari

Ju jepet nje mundesi rigjenerimi dhe pje llorie ne ceshtjet ekonomike por duhet te lironi edhe ju pak masat shtrenguese dhe te riskoni me teper

Bricjapi

Kriteret qe keni vene ne jeten tuaj sot duhet te ndihmojne personin tuaj ne perzgjedhjet qe do beni ne marrredhenie me te tjeret dhe ne bashkepunime Nje dite e veshtire per martesat

Ujori

Mbas nje nate te gjate del dielli perseri ne ceshtje qe kane te bejne me punen tuaj Aty ku mendonit se nuk kishte fare shanse apo cdo gje kishte ngrire

Peshqit

Dashuria gjithmone i shkrine situatat e ngurta dhe njerzit behen me paqesore dhe ofrues ne ndihma e lidhje personale Sot eshte nje dite errotike per ju dhe ndarjeje nga njerez te zymte pak te mendhenj ne moshe

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending