Connect with us

Aktualitet

Nuk i keni mire punet me dashurine/ Keto jane 3 femrat e horoskopit qe duhet ti bejne syte kater

Published

on

Peshqit

E para nga tre gratë që kanë më shumë probleme dashurie sipas horoskopit janë Peshqit.Pretendimet e grave për shenjën zodiake të Peshqve nuk shkojnë mirë me shoqërinë moderne. Gruaja e shenjës së Peshqve është një përsosmëri romantike e Zodiakut, ato jetojnë me ëndrrat e princit simpatik mbi kalin e bardhë, trëndafila të kuq, çokollata, serenata në dritën e hënës dhe të thyejnë një mijë zemra.

Fatkeqësisht, në ditët e sotme ka gjithnjë e më pak burra romantikë. Shtojmë gjithashtu se burri ndihet më i stimuluar nga një grua e vendosur dhe jo nga ata që janë gjithmonë pas tij dhe këtu zemra e gruas së Peshqve fillon të prishet. Gruaja Peshqit më në fund është e kënaqur dhe i dorëzohet gjykatës së atyre që nuk ju pëlqen të përpiqen të idealizojnë partnerin. Ndërkohë, ajo gjithmonë shpreson se në fund do të gjejë dashurinë e saj.

Peshorja

E dyta nga tre gratë që kanë më shumë probleme dashurie sipas horoskopit është ajo që i përket shenjës së zodiakut të Peshores. Gruaja Peshorja është gruaja më femërore dhe simpatike nga të gjitha, e cila ka një bukuri të fuqishme që as nuk e realizon plotësisht. Gruaja Peshore, pra, ka të gjitha potencialet për të tërhequr një burrë, ajo nuk mungon në veshje, jo vetëm për pamjen e saj të jashtme, por edhe sepse shkëlqen me karakteristikat e brendshme.

Sidoqoftë, ajo gjithmonë shkatërron veten me duart e saj për shkak të pasigurisë së saj, gjë që e bën atë të varet shumë nga njeriu dhe të jetë shumë xheloz. Në këtë mënyrë, partneri ose i dashuri i mundshëm, sa më shpejt që ai të mund të ik, duke e lënë Peshoren pa shpresë vetëm për të mbledhur pjesët e një marrëdhënieje të prishur. Gruaja Peshore kurrë nuk ka një jetë të madhe shoqërore, kështu që ajo ka shumë vështirësi të njohë një partner të mundshëm. Kur ajo e kupton që dikush i pëlqen, ajo ka frikë.

Demi

E treta dhe e fundit nga tre gratë që kanë më shumë probleme dashurie sipas horoskopit është Demi. Gruaja Demi, megjithëse ndryshe nga Peshqit dhe Peshorja është një person më racional dhe më tokësor, bie në këtë renditje të grave me më shumë probleme në dashuri për shkak të xhelozisë së saj dhe, në mënyrë paradoksale, të besimit .

Dihet që një burrë dëshiron të stimulohet dhe të dijë se një grua po e pret atë në shtëpinë besnike, nuk e stimulon shumë. Është absurde por një njeri nga paradoksi do të jetë më besnik ndaj dikujt që e trajton keq dhe e tradhton atë sesa një njeri të mirë. Gruaja Demi, pra, gjithmonë e gjen veten duke vuajtur emocionalisht.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending