Connect with us

Keshilla

Nuk i kemi mire punet me VETULLAT/ Ja si te trashni ato pa i bere tatuazh me SERUMIN BIO

Published

on

Gjithmone na ka ndodhur qe t’i prishim formen vetulles me piskatore ne perpjekje per t’i rregulluar ato. Hapim tel ashe me te medha duke u perpjekur t’i rekuperojme.

Me pas perqendrohemi per t’i mas kuar me laps nese jemi ne minutin e fundit per te shkuar ne nje feste. Qe vetullat te rriten ne menyren me te shpejte te mundshme duhet te kemi durim.

Nese deshironi vetulla te trasha dhe te rriten shpejte ja si te veproni:

Provo me jeshile:

Nje ilac shume i mire eshte bere nga aloe vera dhe fale enzimave qe ajo permban stimulon folikulat. Perzieni aloen me vajra esenciale nese doni nje rezultat stimulues.

Vaj, vaj, vaj:

Vajrat zene vend nderi nder mjetet natyrore. Cdo dite aplikoni ne vetulla para gjumit receten perfekte me vaj pluhuri , vaj bajame dhe vaj ulliri. Ne keto vajra gjendet vitamina E e cila nxit rritjen e re dhe i forcon ato. Aplikoni vajin e kokosit te ngrohte duke e masazhuar mire i cili mund te shfrytezohet gjithashtu per te njejtin qellim.

Se pari veze:

Mund te perdorni veze nese nuk e keni te ndaluar. Vezet kane sasi shume te larte proteinash te cilat ushqejne floket po ashtu edhe vetullat.
Rrihni mire nje te verdhe veze per te arritur nje maske efektive. Aplikohet si nje mbeshtjellje qe do te mbahet per te pakten nje te katerten e ores nga ana qe do te trajtohet.

Zevendesimi natyral:

Beni nje pastrim me shume se nje here ne jave per te ndihmuar ne rritjen e qimeve te reja. Kjo gje eshte shume e rendesishme per te te favorizuar zevendesimin qelizor dhe per te aktivizuar qarkullimin e gja kut, te cilat ndihmojne ne rigjenerimin e flokeve te reja. Duke pasur parasysh ndjeshmerine e zones se trajtuar, beni levizje delikate rrethore me nje substance per fytyren.

E fundit, por jo me pak e rendesishme:

Mund te kthehemi tek prodhimet farmaceutike nese nuk mund ta bejme ate vet. Keto prodhime stimulojne rritjen e lokalizuar te flokeve. Nder te cilat mund te permendim sera dhe peptide te bazuara ne flavonoid qe perfshijne ne menyre te drejtperdrejte folikulat, duke favorizuar rritjen.

Çeshtje lendesh kimike!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Keshilla

Nuk e paskemi ditur qe ben mrekulli/ Kjo eshte perzjera BIO qe do ju rris floket dhe ndaloje renien

Published

on

Fale shumellojshmerise se produkteve qe gjenden ne treg sot eshte shume me e lehte qe te kujdesesh per floket. Pavaresisht kesaj femrat nuk gjejne asnjehere qetesi sepse gjithmone ka dicka qe ju shkon keq. Ne kete artikull do te lexoni nje trajtim shume interesant i cili do te ndryshoje teresisht gjendjen e flokeve tuaj. E vetmja gje qe duhet te beni eshte : Te lani floket me uthull molle. Uthullua e molles ka keto perfitime per floket tuaj:

1- Balancon nivelin e Ph-it te flokeve dhe skalpit te kokes

Produktet si shampoja apo balsami crregullojne normat e Ph-it i cili duhet te jete ne nivelet 4 dhe 5. Acidi natyral i molles e rregullon ate pa demtuar yndyren e tyre natyale.

2-Lu fton zbokthin

Uthulla e molles eleminon bakteret qe shkaktojme zbokth pasi ka veti te forta antibakteriale dhe antimykotike.

3- Hidraton floket

Hidratuesi me i mire natyral qe mund te perdorni per floket tuaj eshte pikerisht uthulla e molles. Floket tuaj do te krihen me lehte e do te jene me te bute vetem me nje aplikim te thjeshte te saj.

Ne menyre qe te perfitoni nga vetite e saj te mrekullueshme eshte shume e rendesishme qe te zgjidhnj nje uthull molle organike.

Si fillim lani floket si zakonisht dhe ne larjen e fundit merrni nje gote me uthull molle e i lagni floket. Me pas masazhoni rrenjen e flokeve e majat e tyre. Lereni te qendrojne per 5 minuta dhe pasi floket te jene thare, aroma e uthulles nuk do te ndihet me. Rekomandohet qe kete trajtim ta perserisni dy here ne jave.

Continue Reading

Keshilla

Pastroni zorren dhe shpetoni nga kapslleku/ Kjo eshte receta BIO qe do jua shfryje barkun, ruajeni

Published

on

A e dini se ju mund te humbisni peshe nepermjet jashteqitjes? Nje menyre e shkelqyer per te humbur peshe dhe per te perimresuar floren bakteriale eshte pastrimi i zorres se trashe.

Ju duhet te detoksifikoni zorren e trashe nga toksinat ne menyre qe te lehtesoni edhe problemet e tretjes.

Ne e kemi nje zgjidhje per ju te cilen mund ta lexoni me poshte. Mjafton qe te pini kete leng detoksikues i cili pergatitet shume lehte ne shtepi.

Perberesit:

1 filxhan kafeje me leng limoni te fresket

2 luge gjelle mjalte organik

2 luge gjelle xhinxher i grire ne rende

3 gota uje

Si fillim vendosni ujin ne nje ene dhe lereni ne zjarr derisa te vloje. Me pas kete uji hidheni ne nje kane duke shtuar edhe mjaltin. Shtoni ne kane edhe lengun e limonit e xhinxherin dhe me pas perziejini mire e gjithe perberesi. Kete pije perdoreni tre here ne dite: ne mengjes me stomakun bosh, ne mesdite para vaktit te ngrenies dhe serish ne mesdite pasi ka kaluar pak nga koha qe keni marre dozen e dyte.
Ju do te habitetni nga rezultati nese e ndiqni kete trajtim jave rresht cdo muaj.

Continue Reading

Keshilla

Ndal mos i lyej floket/ Keto jane 10 modelet dhe ngjyrat e flokeve trendi i sezonit te veres

Published

on

Shumica prej nesh, ndërsa kufizimet fillojnë të lehtësohen dhe jeta duket se po rifillon, tashmë po planifikojmë se cilat ngjyra dhe trende të flokëve do të provojmë këtë verë.

Sigurisht, inspirimi i parë merret nga postimet stilistëve, salloneve dhe influencuesve tanë të preferuar të flokëve në Instagram, për të parë se cilat pamje po pëlqehen nga ata.

Këtë verë nuk ka fokus në vetëm një ngjyrë apo stil, lloj-llojshmëria do të karakterizoj tërë stinën.

Pra, nëse jeni gati për diçka pak dramatike këtë sezon ose dëshironi një ndryshim flokësh me përkushtim të ulët, ka mjaftueshëm mundësi zgjedhje.

Më poshtë ua sjellim gjithë inspirimin që ju duhet për ndryshimin veror:

/Telegrafi/

Continue Reading

Trending