Connect with us

Aktualitet

Ky eshte tipi i mashkullit qe nuk duhet ta duroni/ Nese i dashuri juaj i ben keto nuk eshte per ju

Published

on

Zenkat, tradhetite apo mungesa e respektit nuk duhet te jene pjese e dashurise.

Ky ndoshta nuk eshte momenti i duhur per te mos duruar e reaguar ne disa aspekte partnerin tuaj. Me gjasa ka dicka qe nuk shkon tek partneri juaj nese jeni ne pikepyetje per marredhenien tuaj e nuk ndiheni te lumtura. Genjeshtaret, tradhetaret, ata qe nuk ju telefonojne apo ngrene zerin gjithe kohes, nje grua nuk duhet t’i toleroje.,

Me poshte do te lexoni disa gjera qe nje grua nuk duhet t’i anashkaloje asnjehere:

1..Mungesa e respektit

Rregulli numer 1 ne cdo marredhenie eshte : “Nje mashkull qe tregon mungese respekti kundrejt nje femre, nuk e meriton ate”. Ai nuk do t’ju vleresoje kurre nese nuk ju respekton. Raporti veshtiresohet dhe gjerat nuk shkojne ne rrugen e duhur pa kete aspekt themelor. Lereni, nese nuk ka vend per ndryshime!

2.Eshte nje genjeshtar patologjik

Do te thote se partneri juaj po fsheh dicka nese nuk te telefonon apo nuk i pergjigjet pyetjeve “Zemer, çfare po ben/ku je?”. Terhiquni nese nuk eshte i sinqerte me ty sepse ndoshta s’eshte gati per nje marredhenie

3. Bertet vazhdimisht

Duhet te ekzistoje nje arsye e vertete qe nje mashkull te bertasi. Eshte e kuptueshme nese jeni duke diskutuar per dicka dhe ju gjithashtu jeni duke bertitur.

Nuk eshte e drejte nese ai bertet vazhdimisht ose thjesht sepse i keni bere nje pyetje. Ajo cfare duhet te besh eshte t’i keshillosh atij te menaxhoje me mire zemerimin.

4. Flet fjale te ndyra

Shpesh parterni perdore fjale te ndyra me ju?! Nuk ka asnje motiv se perse nje mashkull te perdore te tilla shprehje gjithe diten edhe pse ndonjehere keto sharje mund te shpetojne nga goja.

5. Zihet lehte

Kur i kerkon te ndryshoje kanalin e televizorit partneri juaj cmendet? Kur ti nuk je dakord me te per ndonje gje ai e humb toruan? Duhet te merrni nje vendim nese ai zgjedh zenkat per cfaredo motivi edhe per ato me te parendesishmet.

6. Eshte tradhtar

Per tradhetin nuk ka asnje falje dhe nuk ka zgjidhje nese marredhenia juaj eshte prekur nga nje tradhti.

Nese e ka bere nje here, do ta beje serish edhe pse mund te kete thene “Isha i pire” apo “S’ka qene e rendesishme per mua”. Ti meriton me shume ndaj gjej fuqine dhe largohu.

7.Te ben te qash

Asnje nuk do qe te kete prane nje person qe nuk shqetesohet per ty. Kursejini lotet per dicka me serioze dhe harrojeni ate.

8.Perdor dhu nen

Mund te jete shume e veshtire te dalesh nga nje marrdhedhenie me nje partner ab uziv. Shpesh femrat nuk dine ku te drejtohen dhe jane te fri kesuara.Ai s’duhet te perdori KURRE dh une.

Do te rigjeni veten dhe do te jeni ne gjendje te rindertoni nje lidhje te shendetshme me nje mashkull tjeter nese lini pas nje marredhenie kaq te rrezi kshme. Kjo eshte e sigurt!

10.Te trajton si ‘cope mishi’

Eshte problem nese ai flet te miqte ose shprehet se ai eshte ne gjendje te beje çfare te doje me ju si te ishin nje ‘cope mishi me 2 sy’. Partneri juaj duhet t’ju trajtoje si mbretereshe dhe t’ju respektoje.

11. Nuk te ben kurre asnje kompliment

Per t’i bere komplimente partneres meshkujt duhet te sforcohen.Thonj te kuruara, floke te rregulluara dhe nje veshje se ksi dhe ne fund asnje “Sa bukur dukesh”? Harrojeni nese s’ju vlereson!

12.Nuk te thote asnjehere “Ka diçka qe nuk shkon”?

Kur jeni me lot ne sy, melankolike , e zemeruar dhe ai nuk pyet se cfare ke? Nje mashkull qe nuk i kushton vemendje ketyre gjerave do te thote qe nuk deshiron te humbas kohe me shqetesimet e tua. Per te ardhmen eshte nje shenje e keqe!

13. Nuk te ofron kurre asgje

Nuk ofrohet te paguaje darken as per ditelindje , pervjetor apo Shen Valentin? Nuk ben asnje perpjekje per te marr nje kafe apo briosh kur jeni jashte ne mengjes? Ka dicka qe nuk shkon ketu goca!! Eshte koprac dhe nuk mendon se ia vlen te harxhoje para ty nese nuk qendrojne ne mes problemet ekonomike.

14.Nuk te nxjerr asnjehere jashte

Nuk e mban mend heren e fundit kur keni dal bashke? Diskutojeni mire kete gje sepse shpesh meshkujt i qendrojne me shume idese se pantoflave te rehatshme perballe televizorit.

15. “Nuk eshte e dashura ime”

Kur lidhja nuk eshte ne hapat e para kjo eshte thenia klasike. Do te thote qe nuk kerkon impenjime nese nje mashkull refuzoni t’i tregoje miqve qe ka nje te dashur.Mbylleni kete histori para se gjerat te behen serioze nese situata vazhdon keshtu.

16. Te kerkon te jesh gjithmone ne dispozicion te tij

Ti je e ulur ne divan ndersa ai ka dal me miqte? Kerkon te shkoni ta merrni ose te jeni gati ne shtrat?! Nuk te ndihmon as ty e as raportin tuaj qe te jesh skl lavja e nje mashkulli ose te jesh gjithmone ne dispozicion te tij.

17. Flitron me vajza te tjera

Secilit mund t’i ndodhe te flirtoje me se ksin e kunder dhe nuk jemi te gjithe te paster ne kete pjese. Eshte mungese respekte kur jeni bashke e sidmos perpara partnerit sepse gjerat ndryshojne.

18.Te le e pastaj pendohet

Coji te gjitha ne djall dhe bej nje nder vetes nese partneri j’u thote “Nuk jam gati”, “Nuk jam njesoj si me pare” ose nese sillet si nje idiot i vertete. Kur ai te rikthehet duke thene se gaboi do te jete pjese me e bukur. Shume vone dhe shume i papjekur.

19. Eshte dembel

Nese ai eshte dembel do ta vini re menjehere dhe atehere prej tij mos prisni asgje.

20. Nuk thote kurre faleminderit

Asnje falenderim kur i ke organizuar nje feste suprize apo i ke pergatitur torten e ditelindjes? Disa fjale si ‘faleminderit’ , ‘te lutem’ apo ‘me fal’ ndryshojne gjithcka. Me mire t’a humbasesh nese nje mashkull nuk i ka ne fjalor sesa t’a kesh .

21.Nuk merret me ju

Gjeja me e keqeper nje femer ? Kur pergjigjen ne telefon “Çfare do?” Ndersa ajo qe e acaron me shume: asnje telefonate ne mengjes, pasdite apo darke?

22. Flet gjithmone per ish-en

Ti s’duhet te tolerosht apo te lejosh te vazhdoje me cdo kusht nese nje mashkull flet per ish-te dashuren e tij. Lereni nese ai vazhdon!

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: مواصفات الفنادق

  2. Pingback: nova88

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending