Connect with us

Aktualitet

HOROSKOPI javor 13-19 Korrik nga astrologia MERI/ Kjo eshte shenja me ndryshime drastike kete jave

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK JAVOR 13 DERI 20 KORRIK 2020

JAVE FRYMEMARRJE DHE RIKUPERIMI

Nga sot fillon nje jave intereante pasi mbyllen dy muaj me ngjarje te rendesishme dhe fenomene te forta

Duket sikur do rikthehet shkalle shkalle ritmi ne jeten e perditshme. Nga Sot dt 13 Korrik Merkuri ne Gaforre kthehet ne pozicionin e tij te drejte ne levizje

Do na shoqeroj deri ne fillim te Gushtit me sjellje te re dhe perfundime te reja

Por vazhdojme te kemi takime te veshtira me Planetet ne shenjat kardinale Gaforre Bricjap e Dash

Por mund ti perdorim sakte dhe cdo gje ka shansin te levize shpejte. Le te kujtojme qe me Merkurin ne Gaforre perjetimet tona psikologjike do ndikojn ene vendimet tona

Nuk jemi objektiv dhe e nenvleftesojme llogjiken per hater te jeses sone me delikate Ndjenjave

Do kemi memorje te mire dhe rikthim tek e kaluara Kujtimet do vazhdojne te na emocionojne dhe do perjetojme udhetime te largeta me mendjen tone

Parandjenjat do jene edhe ato shume te forta gjate kesaj jave. Do ndjejme ate qe ndodh rreth nesh

Dashi

Disa ceshtje te rendesishme familjare apo te se kaluares do rikthehen ne
vemendjen tuaj por tashme do ndjeheni se do keni mundesi te gjeni nje bashkejetese te mire me kujtimet dhe veprimet

Demi

Clirimi i Merkurit te kundert ju sqaron perfundidmisht cdo rruge te paqarte dhe ju cliron komunikimin dhe idete ne pergjithesi Tashme nuk do kete shume keqkuptime

Binjaket

Kthimet mbrapa ne ceshtje te jetes personale dhe ekonomike si edhe gabimet qe ndoshta keni bere tashme do minimizohhen dhe do vazhdoni me me sukses perpara

Gaforrja

Do ndjeheni me te cliruar por ndoshta edhe me te ekspozuar perball te tjereve dhe gabimeve apo gjykimeve qe te tjeret do ju konstatojne Gjithsesi fillon nje periudhe me sqaruese dhe komunikuese

Luani

Tani pengesat ne mendjen tuaj duhet te jene vetem fantazma pasi nuk do jene reale Nese e pranoni kete atehere duhet te pranoni qe keni mbetur ne nje bote tjeter

Virgjeresha

Do shikoni nje permiresim te marredhenieve tuaja me te tjeret apo do keni me besim tek planet tuaja Jeta personale do filloj te sqarohet pavaresisht qe duket sikur ka mbetur nje kujtim i se kaluares

Peshorja

Ju rikthehen shpresat per nje prejekt apo takim te rendesishem i cili ishte bllokuar kohet e fundit dhe nuk po ju lejonte te perparonit ne karriere dhe jete personale

Akrepi

Puna juaj me jashte vendit apo fama juaj do filloj tashme te gjej rrugen e duhur apo njerzit e duhur per tu promovuar ashtu si duhet dhe per te hapur horizonte te reja

Shigjetari

Nje ceshtje ekonomike shume e ngecur apo e keqkuptuar do filloj te perparoj dhe tju jap mundesi te ndjeheni me te pavarur dhe me te forte psikologjikisht

Bricjapi

Nje person i ri do futet ne mes te marredhenieve apo bashkepunimeve tuaja dhe kjo do i jap pak me shume freski marredhenieve ne pergjithesi

Ujori

Puna dhe daljet apo udhetimet do behen me intensive kete periiudhe Takime me njerez te rinj flerte dhe dalje nga e perditshmja do ju bejne me rinor

Peshqit

Ne jeten errotike do jeni me te hapur dhe do ndaheni nga pengesat ne mendjen tuaj duke i hapur rruge komunikimit dhe njohjeve te reja pse jo

4 Comments

4 Comments

  1. Pingback: puta safada

  2. Pingback: Plumber Sydney

  3. Pingback: 안전놀이터

  4. Pingback: Naista Seksiin Outokumpu

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending