Connect with us

Aktualitet

Nese e doni vertet te dashurin tuaj atehere mos i beni asnjehere keto 6 gjera

Published

on

Çdo femer deshiron te kete nje marredhenie te lumtur!

Cdo vajze shkon aq larg sa te sakrifikoje lumturine e tyre ne emer te dashurise duke marr persiper te gjithe rolin perkushtues ndaj partnerit te tyre.

Beni kujdes qe keto gjera te mos i beni per partnerin tuaj:

1. Perpjekja per te zgjedhur te gjitha problemet e tij.

Ju nuk duhet te tentoni t’ia zgjidhni te gjitha problemet edhe pse partneri juaj mund te kete disa probleme financiare apo ne pune. Ne kete menyre do te perfundoni se jetuari me nje partner qe ka frike te marre pergjegjesi per te ardhmen e tij , i pavendosr dhe i paafuqishem.

Ju jeni nje femer e jo nje “hamall” qe mund te perballoje gjithcka dhe kete mbajeni gjithmone mend.

2. Ta mbuloni me dhurata te shtrenjta gjate gjithe kohes

Dhuratat qe i jepni njeri-tjetrit eshte shume mire qe te jene njesoj nga vlera.

Mund ta beni te ndihet keq per veten nese i dhuroni dhurata te shtrenjta e sidomos kur ai nuk mund t’ua ktheje njelloj favorin.
Nese eshte mashkull i paskrupullt nga ana tjeter , ai thjesht ju keqperdor dhe merr gjerat qe deshiron per vete.

3. Te jeni shpatulla ku mund te qaje te gjitha hallet gjithmone!

Meshkujt nuk bien ne dashuri me femrat qe ndjejne keqardhje per ta ndryshe nga femrat.

Nuk nenkupton se marredhenia juaj eshte e thelle dhe e permbushur sepse jeni tere kohen nje mbeshtetje emocionale dhe shpirterore per te.
Permes arritjeve te reja e frymezon burrin e saj nje femer e mencur. Nje nga sekretet e nje marredhenie te lumtur eshte me te vertete kjo.

4. Kur thoni “A te pata thene?”

Nuk ka asgje me acaruese se fraza “A te pata thene?!” edhe nese keni 100% te drejte.

Kjo e acaron ate jashtezakonisht shume sepse ju reagoni se jeni me e mencur se partneri juaj dhe meshkujt kane nevoje te ndjehen te rendesishem.

Veshtire se do t’ju ndihmoje te krijoni nje marredhenie harmonike duke pohuar sundimin dhe dominimin mbi te.

5. Te hiqni dore nga karriera dhe jeta tuaj personale

Nuk nenkupton se nje femer duhet te heqe dore nga miqte dhe karriera e saj vetem per shkak se ka gjetur dashurine e jetes se saj.

I dashuri juaj mund te humbase interesin per ju nje dite nese sakrifikoni kenaqesite tuaja personale ne menyre qe te kujdeseni per familjen tuaj.
Partneri do t’ju vleresoje me shume nese jeta juaj jashte familjes eshte me e pasur. Veprimet ekstreme jane te rrezikshme dhe kete mos e harroni asnjehere.

6. Te ndryshoni pamjen tuaj!

Qe nje femer te duket bukur per te dashurin e saj apo njeriun qe pelqen eshte krejtesisht normale.

Ju nuk keni nevoje per kete mashkull nese ai ju detyron te ndryshoni pamjen tuaj te jashtme ne menyre drastike.

Mus u beni kokeforte nese i dashuri kerkon dicka nga ju qe mund ta perballoni pasi kjo mund te perforcoje me shume lidhjen tuaj emocinoale dhe nuk do te shkaktoje asnje dem ne mardhenien tuaj.

3 Comments

3 Comments

  1. Pingback: prevent screenshot android

  2. Pingback: order dmt bottled ayahuasca tea plants for sale overnight delivery in usa canada uk australia cheap

  3. Pingback: mushroom in australia

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending