Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor nga astrologu Jorgo Pulla/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

DASHI Të përgjithshmet Dash të dashur këtë javë, diferenca midis Diellit në Gaforre dhe Jupiterit me Plutonin në Bricjap do t’ju ndihmojë të kërkoni diçka që dëshironi profesionalisht. Fati është në anën tuaj kur bëhet fjalë për çështje që lidhen me punën. Tani që Mërkuri është në rrugën e duhur, do të jetë më e lehtë për ju të komunikoni me të tjerët dhe të lini pas keqkuptime dhe pengesa të së kaluarës. Për këtë javë, përpiquni të përqendroheni në detyrimet profesionale, pasi mund të fitoni në to.

Parashikimet në dashuri Gjashtëkëndëshi midis Afërditës tek Binjakët dhe Marsit në shenjën tuaj, është jashtëzakonisht i dobishëm për të bërë njohje të reja, të afroheni me një person që ju intereson dhe për të thyer akullin në një takim të vështirë! Nëse jeni tashmë në një lidhje këtë javë, është një ide e mirë të diskutoni me partnerin tuaj disa nga çështjet që lidhen me shtëpinë tuaj që ju kanë shqetësuar në të kaluarën. Komunikimi që do të zhvillohet mes jush do të jetë shumë i mirë dhe jashtëzakonisht i dobishëm si për ju, ashtu edhe për detyrat që keni ndërmarrë së bashku.

Parashikimet profesionale Këtë javë, përpiquni të jepni përparësi në çështjet profesionale pasi duket se do të ketë mundësi në këtë fushë. Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, është e mundur që të keni një lajm pozitiv këtë javë! Tani që Mërkuri është rikthyer në rrugë të drejtë, përpiquni të përqendroheni në punën tuaj, në mënyrë që të përmbushni disa situata që janë vonuar shumë kohë më parë.

DEMI Të përgjithshmet Demi im, një javë shumë komunikuese po fillon dhe Merkuri tani është në rrugë të drejtë, që do të thotë se do ta ndihmojë atë të bëhet edhe më komunikues! Kontrasti i Diellit në Gaforre me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap tregon që ju mund të takoni njerëz që nuk keni takuar për një kohë të gjatë.

Investoni kohë me të tjerët këto ditë pasi do të bëheni më fitimprurës përmes kontaktit tuaj me ta. Nëse keni një plan të lidhur me jashtë vendit ose një çështje arsimore në mendje, jepini përparësi këtë javë pasi do të jetë më e lehtë për ta zgjidhur.Parashikimet në dashuri Këtë javë ka mundësi të kontaktoni me njerëz që do të zgjojnë interesin tuaj dhe do t’ju vendosin në procesin e flirtimit! Eshtë fakt që ju preferoni stabilitetin, por këtë javë duket se mund të ketë më shumë se një person që do t’ju interesojë! Në fakt, është e mundur që të keni një takim sekret me një person që ju intereson.

Nëse tashmë jeni në një lidhje, merrni partnerin dhe bëni një vizitë tek të dashurit tuaj, pasi kontakti me njerëzit favorizohet veçanërisht këto ditë.Parashikimet profesionale Kthimi i Mërkurit në rrugëtimin e duhur nga data 12/7 do të fillojë të “japë fryte” pasi do të vini re se këtë javë, komunikimi do të jetë shumë më i mirë dhe më i qartë. Përfitoni nga këto rrethana për të zgjidhur çdo çështje që mund të shfaqet në mjedisin tuaj profesional. Kontrasti i Diellit me Jupiterin dhe Plutonin sjell një lajm pozitiv sidomos për ata prej jush që jeni të angazhuar profesionalisht në tregti. Ka mundësi që një partneritet i ri të shfaqet ose që një propozim i tillë t’ju bëhet, por ju duhet të negocioni me kujdes kushtet financiare.

BINJAKËT Të përgjithshmet Ju Binjakë, këtë javë do të ishte mirë të përqendroheni në detyrimet financiare që duhet të shlyeni, veçanërisht në ato që lidhen me sigurimet dhe organizatat publike. Kontrasti i Diellit në Gaforre me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap ofron terren të favorshëm për shkëmbime ekonomike. Eshtë gjithashtu shumë e mundshme që do t’ju paraqiten mundësi për një çështje ekonomike që ju shqetëson për një kohë të gjatë.

Këtë javë, kur Mërkuri është në rrugën e drejtë, do të jetë më e lehtë për ju dhe në një nivel komunikimi për të zgjidhur çështjet që keni lënë pezull.Parashikimet në dashuri Afërdita është akoma në shenjën tuaj të zodiakut duke ju dhënë mundësi të dilni, të takoni njerëz, të bëni njohje të reja dhe të dashuroheni! Gjashtëkëndëshi që formohet me Marsin në shenjën e Dashit tregon se këtë javë do të jetë më e lehtë të takoni një person të ri përmes njerëzve që janë në mjedisin tuaj miqësor.

Nëse tashmë jeni në një lidhje, zgjidhni të kaloni kohë të konsiderueshme me partnerin tuaj, duke bërë gjëra që keni dashur të bëni në të kaluarën, por ka pasur vonesa në to për shkak të detyrimeve të tjera.Parashikimet profesionale Këtë javë, ka gjasa të ketë mundësi për të zgjidhur një çështje biznesi, veçanërisht nëse është mbërthyer në anën financiare të një marrëveshjeje. Merkuri është në rrugë të drejtë dhe këtë javë do të jetë më e lehtë për ju të zgjidhni problemet që lidhen me punën. Gjashtëkëndëshi midis Afërditës dhe Marsit nuk përjashtohet mundësia që të sjellë një mundësi profesionale përmes një personi që është në mjedisin tuaj miqësor.

GAFORRJA Të përgjithshmet Gaforrja këtë javë ia vlen të përqendrohet në marrëdhëniet ndërnjerëzore pasi Dielli është në shenjën tuaj zodiake dhe krijon kushtet e duhura për të tërhequr vëmendjen e njerëzve me të cilët do të shoqëroheni! Kontrasti që formon me Jupiterin dhe Plutonin në shenjën e Bricjapit tregon se do të ketë mundësi për të ndryshuar për më mirë disa çështje që lidhen me një marrëdhënie personale ose profesionale. Mos harroni se këtë javë Merkuri është në vijë të drejtë dhe do të jetë një ndihmë për komunikim të mirë!

Parashikimet në dashuri Kjo javë është një periudhë e mirë për të zgjidhur disa çështje që mund të kenë shkaktuar mosmarrëveshje midis jush dhe partnerit tuaj. Tani është një periudhë e mirë për t’i lënë ato pas, prandaj mos lini pas dore t’i diskutoni si duhet. Nëse jeni i lirë, gjashtëkëndëshi midis Afërditës në shenjën e Binjakëve dhe Marsit në shenjën e Dashit mund të sjellë në pah një njohje që lidhet me mjedisin tuaj profesional. Një takim i fshehtë është një skenar i mundshëm këto ditë!Parashikimet profesionale Merkuri që kthehet në rrugë të drejtë është veçanërisht i dobishëm për çështjet e biznesit tuaj pasi do të vini re që diskutimet do të zhvillohen mirë dhe nuk do të ketë keqkuptime dhe hamendësime nga periudha e mëparshme.

Tani është një kohë e mirë për të “drejtuar” biznesin tuaj dhe sa më e kërkuar të jetë, aq më e vlefshme është të merreni me të për ta realizua. Nëse ka pasur ndonjë pengesë në një propozim profesional ditët e mëparshme, tani është e mundur të merrni informacionet që do të pastrojnë peizazhin.

LUANI Të përgjithshmet Luani im, këtë javë ka një lajm të mirë për ty pasi duket se do të gjesh kohë për veten tënde dhe të merresh me gjëra që të kënaqin. Kontrasti midis Diellit në Gaforre dhe Jupiterit me Plutonin në Bricjap tregon se mund të ketë lajme pozitive në lidhje me një çështje që ju shqetësoi shumë në jetën tuaj të përditshme. Mos harroni se këtë javë Merkuri do të jetë në rrugën e duhur dhe do të jetë shumë i dobishëm për zgjidhjen e çështjeve të ndryshme.

Përcaktoni çështjet që lidhen me punën tuaj, siç janë projektet e punës dhe detyrimet e tilla.Parashikimet në dashuri Komunikimi që do të keni me partnerin tuaj do të jetë shumë i dobishëm këtë javë dhe kjo do të ndihmojë shumë atmosferën që do të ekzistojë në marrëdhënien tuaj. Ana pozitive e gjashtëkëndëshit midis Afërditës tek Binjakët dhe Marsit në Dash, tregon se ju që jeni të lirë do të keni mundësinë të bëni njohje të reja.

Këto njohje të reja ka mundësi të vijnë përmes njerëzve në mjedisin tuaj miqësor, kështu që mos i hidhni poshtë sugjerimet që keni këto ditë për dalje dhe takime.Parashikimet profesionale Merkuri është rikthyer në rrugëtimin e tij të duhur këtë javë dhe do t’ju ndihmojë të “sqaroni” disa raste në mjedisin tuaj profesional, të cilat ju kishin ngatërruar në të kaluarën. Tani ka mundësi të mësoni disa gjëra që lidhen me njerëzit me të cilët punoni. Gjashtëkëndëshi i Afërditës me Marsin do të jetë veçanërisht i dobishëm për të bërë marrëdhënie me publikun dhe për të fituar terren në punët e biznesit.

VIRGJËRESHA Të përgjithshmet Virgjëresha te nderuara, java po vjen me shenja pozitive, pasi nga njëra anë udhëheqësi juaj, Merkuri është rikthyer në rrugën e drejtë në shenjën e Gaforres dhe nga ana tjetër kontrasti i Diellit në Gaforre me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap premtojnë bukur momente! Takimet me miqtë dhe njerëzit që ju interesojnë do të kenë vendin e tyre të nderit këto ditë dhe ka mundësi që një dashuri e re të shfaqet në to.

Nëse tashmë jeni në një lidhje, atëherë koha që do të kaloni me partnerin dhe të dashurit tuaj do të jetë ideale për të rimbushur bateritë tuaja me fotografi të bukura! Në çdo rast, kjo është një javë e mirë për të kontaktuar me të dashurit tuaj!Parashikimet në dashuri Virgjëresha ime, java po vjen me shenja pozitive, pasi nga njëra anë udhëheqësi juaj, Merkuri është rikthyer në rrugën e drejtë në shenjën e Gaforres dhe nga ana tjetër kontrasti i Diellit në Gaforre me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap premtojnë bukur momente! Takimet me miqtë dhe njerëzit që ju interesojnë do të kenë vendin e tyre të nderit këto ditë dhe ka mundësi që një dashuri e re të shfaqet në to.

Nëse tashmë jeni në një lidhje, atëherë koha që do të kaloni me partnerin dhe të dashurit tuaj do të jetë ideale për të rimbushur bateritë tuaja me fotografi të bukura! Në çdo rast, kjo është një javë e mirë për të kontaktuar me të dashurit tuaj!Parashikimet profesionale Qëndrimi i Afërditës në shenjën e Binjakëve tregon se do të ketë mundësi në fushën profesionale, të cilat mund të vijnë nga njohjet kryesore që ju do të bëni. Përfitoni nga atmosfera e mirë e komunikimit që do të ekzistojë këtë javë për të arritur qëllimet tuaja profesionale. Kushtojini vëmendje edhe pjesës financiare të një pune, gjithashtu, me lëvizjet dhe negociatat e duhura, mund të fitoni edhe atje.

PESHORJA Të përgjithshmet Peshoret e dashura këtë javë i japin përparësi çdo gjëje që lidhet me sektorin profesional, pasi rrethanat astrologjike tregojnë lëvizshmëri në çështjet profesionale. Kontrasti i Diellit në Gaforre me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap, ndryshojnë klimën e një situatë që ju ka rënduar kohët e fundit. Ka mundësi që do të ketë mundësi në punë që ju do të mund të ktheheni në avantazhin tuaj, veçanërisht këtë javë që Merkuri është rikthyer në rrugëtimin e duhur. Mos e lini biznesin në pritje për më vonë pasi këto ditë do të keni mundësinë t’i rregulloni cështjet që lidhen me të ashtu siç duhet.

Parashikimet në dashuri Afërdita vazhdon udhëtimin e saj në shenjën e zodiakut që është miqësore për ju, duke treguar mundësi për njohje të reja dhe takime me njerëz interesant. Kjo javë formon një gjashtëkëndësh me Marsin në shenjën e Dashit që është veçanërisht i favorshëm për ju që i përkisni përfaqësuesve të lirë të shenjës suaj. Nëse tashmë jeni në një lidhje, përpiquni të kaloni kohë me partnerin tuaj dhe nëse kushtet lejojnë, përgatitni një ekskursion vetëm për dy nga ju! Rikthimi i Merkurit në rrugën e duhur është shumë i dobishëm për çdo gjë që lidhet me komunikimin.

Parashikimet profesionale Fusha profesionale duket se është një përparësi këtë javë dhe nuk përjashtohet mundësia që do të ketë lajme që do t’ju vendosin në procesin e të qenit aktiv në mënyrë që të ndryshoni disa çështje në favorin tuaj. Ka mundësi që të ketë aleatë në vendin tuaj të punës, të cilët duket se ju mbështesin në hapat tuaja. Këtë javë, Mërkuri është në vijë të drejtë në shenjën e Gaforres dhe tregon se po fillon një kohë shumë e mirë për të zgjidhur detyrimet dhe çështjet profesionale, të cilat u shoqëruan me shumë pengesa dhe që ju kishin lodhur.

AKREPI Të përgjithshmet Për ju Akrep, fillon një javë shumë komunikuese pasi Merkuri është rikthyer në rrugëtimin e duhur dhe kjo duhet të ndikojë në pozitat e ditës! Takimet që do të keni me njerëz jo vetëm të afërmit tuaj por edhe të mjedisit tuaj më të gjerë do ju mbushin me një humor pozitiv dhe nuk përjashtohet mundësia që t’ju sjellin lajme që do t’ju bëjnë të lumtur. Kontrasti i Diellit në shenjën e Gaforres me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap tregon kontakte me njerëzit, disa pazare dhe mundësinë për të bërë një udhëtim! Ajo që duhet të mbani mend për këtë javë është të mos lejoni që çështjet e së kaluarës të qëndrojnë në mendjen tuaj dhe të mos ju lejojnë të investoni në të tashmen.

Parashikimet në dashuri Gjashtëkëndëshi i zgjatur midis Afërditës në shenjën e Binjakëve dhe Marsit në shenjën e Dashit tregon se kjo javë është shumë e dobishme për t’iu afruar dikujt që ju intereson. Nëse jeni të lirë dhe nuk keni asgjë “interesante” në horizont, një person i ri interesant i cili lidhet me mjedisin tuaj të punës ka gjasa të shfaqet këtë javë. Nëse tashmë jeni në një lidhje, përfitoni nga komunikimi i mirë që do të ekzistojë midis jush dhe partnerit tuaj dhe zgjidhni çështje që kishin krijuar keqkuptime të vogla në të kaluarën.

Parashikimet profesionale Punimet themelore do të jenë të vendosura këtë javë për të adresuar disa nga angazhimet e punës dhe çështjet që kanë qenë mjaft konfuze në të kaluarën. Merkuri duke u rikthyer në vijë të drejtë do t’ju ndihmojë t’i rendisni ato për sa kohë që ju i jepni përparësi. Gjashtëkëndëshi midis Afërditës dhe Marsit nuk përjashton mundësinë për të sjellë një lajm pozitiv për gjithçka që lidhet me punën. Ka mundësi që të merrni shpërblimin për një projekt pune që keni realizuar ose të fitoni një shpërblim nga puna juaj.

SHIGJETARI Të përgjithshmet Shigjetar të dashur, këtë javë do të vini re se komunikimi midis jush dhe personave me të cilët do të shoqëroheni do të jetë i dobishëm në kryerjen e punëve personale dhe profesionale. Merkuri i rikthyer në vijë të drejtë në shenjën e Gaforres ndihmon në gjithçka që lidhet me komunikimin pasi rrit aftësitë tuaja të bisedimeve dhe komunikimit. Kontrasti i Diellit në shenjën e Gaforres me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap, sjell financat tuaja në sipërfaqje këto ditë.

Parashikimet në dashuri Afërdita vazhdon rrugëtimin e saj në shenjën e Binjakëve, duke favorizuar njohje të reja dhe krijimin e një marrëdhënie të re. Gjashtëkëndëshi që formohet me Marsin në shenjën e Dashit, i cili është miqësor për ju, premton emocione të reja në një nivel romantik! Një dashuri e re është një skenar shumë i mundshëm për ju që jeni të lirë, por duhet ta menaxhoni me kujdes dhe të mos investoni pa pasur garancitë e nevojshme emocionale. Nëse tashmë jeni në një lidhje, këtë javë është mirë të kaloni kohë me partnerin tuaj, të diskutoni dhe zgjidhni disa çështje që kanë lindur në të kaluarën.

Parashikimet profesionale Këtë javë ka mundësi të ketë disa lajme të mira për punën tuaj, dhe kthimi i Merkurit në rrugën e duhur do të “tërheqë” disa çështje që kanë ngecur për një kohë të gjatë. Kontrasti i Diellit me Jupiterin dhe Plutonin ka shumë gjasa të ju çojë në marrëveshje fitimprurëse profesionale dhe përmes tyre të përmirësoni sektorin financiar. “Ndiqni” disa gjëra që dëshironi të arrini këto ditë pasi ka shumë mundësi që të keni sukses.

BRICJAPI Të përgjithshmet Për ju Bricjap, interesimi juaj është në marrëdhëniet personale dhe profesionale këtë javë pasi duket se ka të dhëna të reja në to. Kontrasti i Diellit në Gaforre me Jupiterin dhe Plutonin në shenjën tuaj të zodiakut tregon mundësi përmes të tjerëve, qoftë personalisht ose profesionalisht. Një marrëveshje fitimprurëse ose një marrëdhënie shumë e mirë është në skenarët e kësaj fushe. Mërkuri është rikthyer në rrugën e duhur në shenjën e Gaforres dhe është po aq i dobishëm në zgjidhjen e çështjeve të pazgjidhura dhe zgjidhjen e keqkuptimeve që mund të kenë lindur midis jush dhe të dashurve tuaj në të kaluarën.

Parashikimet në dashuri Afërdita në shenjën e Binjakëve formon një kënd pozitiv të gjashtëkëndëshit me Marsin në shenjën e Dashit, i cili do të jetë i gjatë dhe do të jetë shumë i dobishëm për problemet e zemrës. Nëse jeni tashmë në një lidhje këtë javë, këshillohet të punoni me partnerin tuaj për çështje që lidhen me shtëpinë tuaj dhe të bëni disa ndryshime në gjërat që e shqetësojnë atë. Gjithashtu nëse po mendoni për një ndryshim shtëpie ose një bashkëjetesë, mobilizohuni këto ditë në mënyrë që të lindë dicka që dëshironi. Nëse jeni i lirë, ka shumë mundësi që të takoni një person që do t’ju fitojë nga momenti i parë dhe kjo duket se është e ndërsjellë.

Parashikimet profesionale Këtë javë ia vlen t’i jepet përparësi marrëdhënieve të biznesit pasi ato janë ato që do të përcaktojnë evolucionin dhe lehtësinë me të cilën do të zhvillohen disa çështje biznesi. Kontrasti i Diellit me Jupiterin dhe Plutonin tregon se do të keni fat me punën tuaj, në negociatat që lidhen me punën. Mundohuni të mos jeni absolut në lidhje me çështjet profesionale sikur të negocioni idetë tuaja dhe të dëgjoni mendimin e të tjerëve, duket se do të dilni më fitimprurës.

UJORI Të përgjithshmet Ujori im, këtë javë ia vlen të përqendrohemi në çështje që lidhen me jetën e përditshme dhe të gjitha detyrimet që e shqetësojnë atë. Kontrasti i Diellit në Gaforre me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap sjell mundësi për të përmbushur punën dhe jo vetëm detyrime. Merkuri, i cili është rikthyer në rrugën e duhur në shenjën e Gaforres, gjithashtu do të ndihmojë në këtë, pasi klima e komunikimit që do të ekzistojë midis jush dhe të tjerëve do të jetë e jashtëzakonshme. Përcaktoni përparësitë tuaja dhe mos i lini ato të hecin vetë pasi sa më shumë t’i lini ato, aq më shumë do të shumohen.

Parashikimet në dashuri Gjashtëkëndëshi midis Afërditës tek Binjakët dhe Marsit në shenjën e Dashit krijon mundësi për të bërë njohje të reja dhe sjell momente pasioni në jetën tuaj personale. Këto momente ka mundësi të zgjasin shumë, kështu që duhet të keni kujdes nëse kërkoni diçka më të qëndrueshme. Nëse tashmë jeni në një lidhje, bëni një vizitë tek të afërmit, miqtë dhe të njohurit në program me partnerin tuaj pasi kontakti me njerëzit e tjerë do të jetë shumë i dobishëm për disponimin tuaj këtë javë.

Parashikimet profesionale Puna dhe detyrimet profesionale do të jenë përparësi këtë javë dhe rrethanat aktuale astrologjike janë të dobishme në kryerjen e tyre. Për më tepër, këtë javë është Mërkuri që është rikthyer në rrugën e duhur dhe e bën më të lehtë komunikimin midis jush dhe njerëzve në mjedisin tuaj profesional. Në negativet e kësaj jave është eksitimi me të cilin do të përpiqeni t’i afroheni disa çështjeve profesionale, të cilat duhet t’i shihni me më shumë mature.

PESHQIT Të përgjithshmet Peshk të dashur, jeta juaj personale do të jetë në sipërfaqje këtë javë dhe ka mundësi që t’ju ofrojë të dhëna të reja dhe momente të këndshme. Kontrasti i Diellit në shenjën e Gaforres me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap premton njohje të reja por edhe një lehtësi në zgjidhjen e çështjeve personale që ju kanë shqetësuar në të kaluarën. Merkuri, i cili tani është në rrugën e duhur në shenjën e Gaforres, gjithashtu do të ndihmojë në këtë, pasi do t’ju bëjë të vlerësoni me kujdes të dhënat që keni dhe të bëni zgjedhjet e duhura në jetën tuaj personale!

Parashikimet në dashuri Gjashtëkëndëshi midis Afërditës në shenjën e Binjakëve dhe Marsit në shenjën e Dashit tregon se këtë javë do të ketë mundësi për të korrigjuar lëvizjet e gabuara që keni bërë në të kaluarën në çështjet romantike. Në anën pozitive do të jetë rrugëtimi i drejtë i Mërkurit në shenjën e Gaforres por edhe kontrasti i Diellit me Jupiterin dhe Plutonin që premtojnë mundësi për jetën tuaj personale qoftë nëse jeni i lirë apo tashmë në një lidhje. Nëse jeni i lirë, ka mundësi që të shfaqet një dashuri e re që duhet të menaxhoni me kujdes, në mënyrë që gabimet e së kaluarës të mos përsëriten.

Parashikimet profesionale C’do gjë në lidhje me punën nuk duket të jetë një përparësi për ju këtë javë, pasi vëmendja juaj është e përqendruar në jetën tuaj personale. Sidoqoftë, do të ketë mundësi në punë dhe rrugëtimi në vijë të drejtë i Mërkurit që garanton komunikim të lehtë do të ndihmojë. Këtë javë, ka mundësi që të keni mundësinë për të negociuar një marrëveshje financiare dhe përfundimisht ta mbyllni atë në favorin tuaj. E tëra çfarë ju duhet të bëni është t’i kushtoni vëmendje biznesit tuaj, pasi mendja juaj do të jetë diku tjetër!

8 Comments

8 Comments

  1. Pingback: Buy Glocks Online

  2. Pingback: สล็อตวอเลท

  3. Pingback: maxbet

  4. Pingback: Incognito Market URL

  5. Pingback: mimosa cake cart

  6. Pingback: where to buy psilocybin denver​

  7. Pingback: 홀덤사이트

  8. Pingback: passive income

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending