Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor 13-19 KORRIK i detajuar/ Kjo eshte shenja qe do marr nje oferte nga jashte vendit

Published

on

Dashi

Keni përpara një javë për të përjetuar ngjarje të papritura ose të pakëndshme në punën tuaj. Ato mund të jenë të lidhura me një grua nga ekipi juaj ose me një që është klienti juaj. Do të ketë më shumë pasiguri dhe paqëndrueshmëri në punë. Këtë javë do të keni ankth për të parë zhvillimin e një problemi serioz në jetën e një gruaje të re. Mund të jetë e lidhur me shëndetin e saj, me disavantazhet e punës së saj ose të jetës personale. Tensioni këtë javë do të jetë më i madh, me një efekt të pakëndshëm në gjendjen shpirtërore ose duke krijuar një ndjenjë frike për të ardhmen.

Lajmet e papritura ose një ngjarje do të rikthejnë optimizmin dhe shpresën tuaj dhe ajo që po përjetoni do të jetë e përkohshme dhe së shpejti do të vijnë kohë më të mira. Në një konflikt, do të zbuloni gjëra që kanë qenë të paqarta ose sekrete për ju deri më tani, ose do të korrni përfitimet e kësaj situate. Këtë javë, do të jeni shumë më serioz në lidhje me çështjet tuaja familjare dhe tubimet e festave. Disa nga ju do të rimendojnë seriozisht në lidhje me martesën, fejesën ose planet e dasmës.

Demi

Kjo është një javë në të cilën do të keni rastin të ndiheni kuptimplotë në jetën e njerëzve që keni afër. Do ta përjetoni këtë kryesisht nga bisedat që keni me ta në internet ose përmes telefonit. Kjo javë do t`ju sjellë lajme të rëndësishme. Do të jeni shumë më të gëzuar dhe optimistë për problemet e vjetra.

Ka shumë të ngjarë që do të gjeni një mënyrë të re për t’i zgjidhur ato, shumë më të thjeshtë dhe më lehtë. Një zhvillim interesant gjatë javës do të jetë marrëdhënia juaj romantike. Mund të planifikoni takime që do të zbatohen në të ardhmen e afërt ose të merreni me plane të tjera të rëndësishme që do të jenë përparësi për ju këtë vit. Miqësia e re me njerëzit afër dhe larg do të ketë zhvillime interesante, disa prej të cilave mund të jenë shumë emocionuese. Gjatë javës, pritni lajme të rëndësishme për ju në lidhje me paratë që do të hyjnë në buxhetin tuaj.

Binjakët

Kjo është një javë në të cilën ju duhet të planifikoni përparësitë tuaja me shumë kujdes, në mënyrë që të mos bini në një situatë ku duhet të merrni vendime të vështira ose të përjetoni disa pengesa. Vlerësoni me kujdes informacionin ose bisedat që do të keni me përfaqësuesit e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës për të shmangur manipulimet.

Këtë javë do të keni detyra në lidhje me dokumentet financiare ose pronat që lidhen me familjen tuaj. Nuk ka gjasa të ketë ndonjë vështirësi ose rrethanë të papritur rreth këtyre angazhimeve. Gjatë javës do ta keni të vështirë të komunikoni me djem ose burra të rinj që mund të jenë anëtarë të familjes tuaj, fqinjët tuaj ose ata me të cilët punoni (studioni) së bashku.

Gaforrja

Kjo është një javë në të cilën do të përjetoni ngjarje interesante ose do të bëni biseda me një grua që ka shumë të ngjarë të jetojë në një qytet ose vend tjetër. Do të jeni një këshilltar i mirë ose do t’i jepni një mbështetje të rëndësishme një gruaje që po kalon një ndarje ose një lloj humbjeje këtë javë. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të ndiqni me interes lajmet që do të merrni nga një vajzë ose një grua e re, dhe që ka shumë të ngjarë të lidhen me ngjarje interesante ose ngjarje të suksesshme në jetën e saj.

Java sjell një ngjarje të rëndësishme që lidhen me një grua të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Sidoqoftë, do të jetë një javë stresuese lajmesh të pakëndshme për jetën e një personi që njihni. Miku, i afërmi, kolegu ose fqinji juaj mund të jetë duke përjetuar një dramë apo incident të rëndë personal.

Luani

Është mirë të mos udhëtoni këtë javë nëse nuk lidhet me një situatë të pazakontë ose me një angazhim të menjëhershëm. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të merrni lajme në lidhje me problemet që askush nuk i priste. Do të keni mundësi të rivendosni ose të harmonizoni miqësitë që janë të rëndësishme për ju. Kjo do të jetë një javë e mirë për të komunikuar me njerëz të rinj dhe interesantë.

Gjatë javës do të merrni lajme në lidhje me përmirësimin e shëndetit të një personi që njihni. Një nga surprizat në këto shtatë ditë do të lidhet me një blerje ose dhuratë të papritur, diçka që do të jetë e rëndësishme ose e dobishme për ju. Gjatë javës do të befasoheni nga veprimet dhe qëndrimi ndaj jush për njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores, Binjakëve ose Ujorit. Shmangni diskutimin dhe sqarimin e marrëdhënies tuaj të dashurisë këtë javë, pasi ju ose partneri juaj mund të sfidoheni të merrni një vendim të rëndësishëm.

Virgjëresha

Këtë javë do të flisni me kujdes për ndarjen e burimeve financiare me familjen tuaj. Të rinjtë do të duhet të marrin më shumë përgjegjësi në lidhje me familjen, të tilla si sigurimi i stabilitetit të të ardhurave ose përfundimi i punës së përditshme në shtëpi. Këtë javë do të prisni lajme ose informacione që lidhen me fëmijën tuaj, edukimin ose zhvillimin e tyre në një zonë të caktuar.

Burrat mbi 35 vjeç do të jenë me fat në veprimet që lidhen me paratë ose një dokument financiar. Sidoqoftë, gjatë javës, do të përjetoni një situatë stresuese në punën ose biznesin tuaj në lidhje me situatën e veçantë ekonomike në vendin ku jetoni. Është e mundur të ndaheni me kolegët, klientët ose partnerët e biznesit ose të përjetoni ngjarje të tjera të pakëndshme.

Peshorja

Keni para një javë interesante, sepse një bisedë ose propozim nga një grua mund të hapë mundësi të reja për ju. Këto mundësi mund të jenë të rëndësishme për punën tuaj, t’ju ndihmojnë të zgjidhni problemet familjare ose shëndetësore ose të keni efekte të tjera të dobishme në jetën tuaj. Gratë 35 vjeç duhet të jenë të hapura për gjëra të reja dhe njerëz që do të vijnë në jetën e tyre gjatë këtyre shtatë ditëve. Këtë javë do të përjetoni ngjarje që do t’ju sjellin rehati ose një dozë më të madhe optimizmi për zhvillimin e gjërave të rëndësishme në jetën e një burri në familjen tuaj ose në rrethin tuaj të të afërmve.

Në tërësi, këtë javë do të bëni biseda më të rëndësishme ose dinamike të lidhura me burrat. Ju mund të merrni një kredi gjatë javës, e cila nuk do të jetë problem, por mendojeni me kujdes këtë hap. Shumë prej përfaqësuesve të shenjës së Peshores do t’ju jepet mundësia për punë shtesë në një periudhë të shkurtër kohe, por për përfitimin e buxhetit të familjes. Shmangni udhëtimet këtë javë. Nëse kjo lidhet me punën tuaj, jini shumë të kujdesshëm që ta bëni udhëtimin të lehtë dhe pa probleme.

Akrepi

Keni një javë përpara që të përfshiheni në ngjarje të veçanta dhe të gëzueshme në jetën e një gruaje të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Gratë Akrep do të kenë një javë të suksesshme për të zhvilluar punën e tyre në shtëpi, për të rregulluar dhe përmirësuar shtëpinë e tyre dhe gjithçka që është e rëndësishme për to në këtë kohë. Do të jetë më e vështirë për ata që kanë një fermë ose janë duke kërkuar një pronë jashtë vendbanimit ku është shtëpia juaj kryesore.

Mund të ketë situata të papritura, të pakëndshme që mund të shkaktojnë mosmarrëveshje dhe konflikte me njerëzit e tjerë ose t’ju irritojnë në një farë mënyre. Shmangni të qenit tepër optimist për çështjet tuaja financiare këtë javë. Në përgjithësi, punët me paratë do të jenë të paparashikueshme, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të jeni naiv dhe t`i besoni çdo gjëje. Do të ketë një zhvillim interesant gjatë javës për jetën e dashurisë së burrave të rinj të Akrepit, veçanërisht atyre që do të bëjnë një lidhje të re gjatë këtyre shtatë ditëve.

Shigjetari

Kjo është një javë në të cilën shëndeti i një të afërmi do të krijojë një tendosje të madhe në familjen tuaj ose në marrëdhëniet tuaja familjare. Të gjithë do ta kërkojnë fajin tek personi tjetër. Java ka më shumë tension në marrëdhëniet familjare dhe do të varet kryesisht nga ju për ta shmangur atë, për të ruajtur harmoninë dhe për të folur me qetësi dhe mençuri në situata të vështira. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni mundësinë të bëni plane që janë të rëndësishme për ju.

Kjo do të jetë një javë e favorshme për ndryshime në lidhje me idetë dhe planet tuaja personale. Vështirësitë ose lajmet e pakëndshme do të vijnë në lidhje me një fëmijë ose të ri me të cilin nuk jetoni nën një çati. Disa nga ngjarjet e gëzueshme të javës do të jenë të lidhura me përfaqësuesit e shenjave të zodiakut Demi, Bricjapi ose Virgjëresha, si dhe njerëz të rinj që do të vijnë në jetën tuaj në një mënyrë apo tjetër.

Bricjapi

Gjatë kësaj jave do të jeni më optimistë për burimet tuaja të parave dhe zhvillimin tuaj financiar. Kjo është më e vërtetë për burrat e kësaj shenje, të cilët kryesisht do të mbështeten në punë të paguara mirë. Një shpenzim i rëndësishëm dhe i nevojshëm do të bëhet gjatë javës për një djalë, nipin ose një të afërm tjetër të ri në rrethin tuaj të të afërmve. Gjatë javës do të kaloni në një cikël të ri provash që do të jetë tipike gjatë gjithë vitit për përfaqësuesit e Bricjapit.

Ajo që ju jepet këtë javë do të ketë lidhje me të kaluarën tuaj, me gabime ose mosveprime, premtime të paplotësuara ose angazhime të lëna pas dore. Burrat do të shkojnë në një takim me një përfaqësues shteti, banke, gjyqësor ose institucion tjetër në favor të tyre. Java do të favorizojë udhëtime për ata që mund t`i bëjnë. Në tërësi, java do të jetë e favorshme për jetën tuaj të dashurisë.

Ujori

Këtë javë do t’ju kërkohet të keni forcë më të madhe mendore dhe emocionale për të kapërcyer situatat e ndryshme ku do të kaloni. Java sjell lajme të pakëndshme që lidhen me një person që njihni, siç është i afërmi, shoku apo kolegu juaj. Në një nivel profesional, nuk do t’ju mungojnë mundësitë për të punuar dhe siguruar një të ardhur të mirë përmes asaj që do të angazhoheni.

Është e rëndësishme që të jeni të gatshëm të punoni dhe të provoni gjëra të reja, duke pasur parasysh situatën në vendin tuaj. Këtë javë do ta keni të vështirë të komunikoni me shenjat e zodiakut Peshore, Ujor ose Binjakë, veçanërisht nëse ata janë të afërmit tuaj. Gratë e reja të Ujorit do të kenë mundësinë më shumë fat dhe ndihmë nga kalimtarët për t’i dhënë fund disa telasheve në jetën e tyre, pavarësisht nga puna apo marrëdhëniet personale.

Peshqit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, ju keni një javë në të cilën ngjarjet e mira dhe të këqija do të alternohen dhe do ta bëjnë javën tuaj dinamike dhe interesante në vetvete. Do të jetë e vështirë të realizoni planet tuaja, por jo e pamundur. Njerëzit e lindur nën shenjën e Akrepit, Gaforres ose Peshqve do të zhgënjehen ose trishtohen nga veprimet ose fjalët tuaja të pamenduara dhe të nxituara.

Këtë javë do të keni kontakte me njerëz që nuk i njihni por që do t’ju duhen për të zgjidhur çështjet materiale. Gjatë javës do t’ju duhet të blini ose dhuroni diçka për një person të lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës, e cila do të kërkojë një vendim të arsyeshëm nga ana juaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, ju do të gjeni veten duke kërkuar kontakte me miqtë që do të duan të flasin për tema interesante.

14 Comments

14 Comments

 1. Pingback: world market link

 2. Pingback: Fortune Games

 3. Pingback: buy glock

 4. Pingback: Deepweb

 5. Pingback: 토토사이트계좌매입

 6. Pingback: SW1911TA E-SERIES™ FOR SALE

 7. Pingback: Smart Rack

 8. Pingback: Vanessa Getty wikipedia

 9. Pingback: คาสิโนออนไลน์เว็บตรง

 10. Pingback: Mr mushies

 11. Pingback: passive income apps

 12. Pingback: Devops service provider

 13. Pingback: Psychedelic mushroom bats for sale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending