Connect with us

Keshilla

Horoskopi javor 13-19 Korrik i detajuar/ Kjo eshte shenja qe duhet te kete kujdes me partnerin

Published

on

Këtë javë do të shihni Venusin dhe Hënën të rreshtuar në shenjën e Binjakëve: një fundjavë me të vërtetë pasionante pret të gjitha shenja e ajrit..

Zbuloni me ne se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

Dashi: Blloqe në punë

I dashur Dash java juaj fillon shkëlqyeshëm më një Hënë të bukur, ditë në të cilën mund të merrni një lajm të mirë. Venusi ju buzëqesh duke ju bërë më tërheqës se kurrë. Beqarët nuk do të luftojnë për të bërë pushime në fundjavë. Sidoqoftë disa ngadalësime mund të ndodhin në fushën profesionale. Mërkuri i pafavorshëm dhe Jupiteri rrezikojnë të pengojnë projektet tuaja.

Demi: Javë me fat

I dashur Dem një javë me të vërtetë me fat ju pret, veçanërisht në fushën profesionale. Midis ditës së martë dhe të mërkurë falë një Hënë të bukur mund të merrni telefonatën që ju po prisnit ose të paktën disa lajme të mira. Mërkuri i favorshëm së bashku me Jupiterin ju ndihmojnë të përparoni drejt qëllimeve tuaja: jeni të kujdesshëm të mos lini shumë anash partnerin dhe – në përgjithësi – planin e ndjenjave .

Binjakët: Hëna dhe Venusi në lidhje

I dashur Binjak askush nuk mund t’ju ndaloj këtë periudhë.Venusi në shenjë ju jep një marsh shtesë: ju jeni më joshës dhe bindës së kurrë, do të jetë e pamundur t’ju rezistojnë sharmit tuaj. Binjakët që tashmë janë çift flasin me partnerin e tyre për projekte të mëdha të përbashkëta. E premtja, e shtuna dhe e djela do të jenë tre ditë plot pasion e ndjenjë, falë një lidhje të shkëlqyeshme të Hënës.

Gaforrja: Takime fat

E dashur Gaforre këtë javë mund të mbështeteni në lidhjen e Mërkurit: ky planet do t’ju dhurojë takime të rëndësishme dhe mundësi të reja. Ndoshta ju mund të mos jeni në gjendje ti vendosni në përdorim menjëherë këto mundësi pasi keni në kundërshtim me shenjën tuaj janë Jupiteri dhe Saturni, por së shpejti po. Të martën dhe të mërkurën një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju sjell fat.

Luani: E gjithë dashuria që ju nevojitet

I dashur Luan më në fund jeni i lirë nga kundërshtimi i Saturnit do të keni mundësi të rifitoni forcën tuaj si gjithmonë: këtë javë një e hënë me fat ju pret, me një Hënë të bukur dhe të favorshme, mund të merrni lajme të mira. Mbi të gjitha fusha e ndjenjave do t’ju dhurojë buzëqeshje. Venera në favor me shenjën tuaj do t’ju jap gjithë dashurinë që ju nevojitet. Të premte, të shtunë dhe të djelë do të përjetoni momente pasioni të vërteta.

Virgjëresha: Fat në punë

E dashur Virgjëreshë kjo javë do të jetë me të vërtetë e favorshme në fushën profesionale. Mërkuri, Jupiteri dhe Saturni do të bashkëpunojnë për t’ju dhënë mundësitë që ju meritoni dhe të shpërblejë punën tënde të vështirë. Fatkeqësisht jo shumë fat ju pret në fushën sentimentale: do t’ju duhet të merreni me një Venus të pafavorshëm për disa javë , i cili nxit tensione me partnerin veçanërisht në fundjavë.

Peshorja: Venusi kujdeset për ju

E dashur Peshore java juaj fillon me një Hënë mjaft stresuese por që nuk mjafton vetëm kjo pasi ju duhet të duroni dhe kundërshtimin e dyfishtë të Marsit me Hënën: do të ndjeheni të lodhur si nga pikëpamja fizike ashtu dhe mendore të cilat do të ndikojnë në punën tuaj. Po për fat të mirë Venusi do të kujdeset për t’ju rikthyer buzëqeshjen tuaj: planeti i dashurisë është i gatshëm t’ju mbështes duke ju vendosur personin e duhur në krah, i cili do të dijë se si t’ju gëzojë në momentet më të tensionuara.

Akrepi: Mos keni frikë të hapeni

I dashur Akrep një javë me fat ju pret! Mundësitë për biznes veçanërishtë do të jenë në ditët kur Hëna është në lidhje me shenjën tuaj ( të martën dhe të mërkurën). Kontaktet dhe mundësitë e reja kanë marrë avionin për të fluturuar dhe shumë shpejt do të mbërrijnë tek ju. Megjithatë duhet të keni vëmëndje në fushën e ndjenjave: gjithmonë kërkoni dialog me partnerin mos mbani gjithçka brenda pasi ekziston rreziku i keqkuptimeve midis jush.

Shigjetari: Fundjava nervoze

I dashur Shigjetar planeti Venus do të mbetet në kundërshtim me shenjën tuaj deri në gusht: kriza juaj sentimentale nuk do të zgjasë përgjithmonë, por duhet të nxitoni për të sqaruar veten dhe për të kuptuar atë që dëshironi me të vërtetë, para se të jetë shumë vonë. Marsi përsëri i favorshëm për ju, ju jep gjithë forcën dhe energjinë që ju nevojitet për të përballuar mirë situatën. Kujdes ditët veçanërisht nervoze ( të premten, të shtunë dhe të dielën).

Bricjapi: Një bllokim i çastit

I dashur Bricjap kalimi i Marsit në shenjën e Dashit fillon të ndihet: ju mund të ndjeni pak më shumë lodhje, veçanërisht nga pikëpamja fizike. Në punë do të ketë një ngadalësim për shkak të kundërshtimit të Mërkurit por ky është një bllokim i përkohshëm: gjysma e dytë e vitit ka disa supriza të këndshme për ju. Ndërkohë shijoni ditë me fat të cilat janë ( e hëna, e marta dhe e mërkura).

Ujori: Ëndërr e madhe

I dashur Ujor pas kalimit të shkurtër të Saturnit në shenjën tuaj ju keni arritur një vetdijë të re: ky planet u ka dhënë paraprakishtë një revolucion që frytet e tij priten të vijnë në jetën tuaj në 2021. Është koha për të ëndërruar. Marsi ju jep energjinë që ju nevojitet për të planifikuar projektet tuaja, ndërsa Venera ju bënë të jeni më shumë bindës dhe sharmant. Për më tepër një fundjavë plot pasion dhe dashuri ju pret.

Peshqit: Shtërngoni dhëmbët

Të dashur Peshq planeti Venus – në një pozitë të pafavorshme për disa muaj tani- vazhdon t’ju torturojë-shtërngoni dhëmbët dhe për disa javë të tjera. Ndërkohë shijoni lajmin e mirë që vjen në fushën profesionale: favorizimi i Jupiterit dhe i Mërkurit do t’ju sjell rezultate të shkëlqyera veçanërisht në ditët më me fat që janë ( e hëna, e marta dhe e mërkura).

3 Comments

3 Comments

  1. Pingback: 1 day in venice italy

  2. Pingback: Esport

  3. Pingback: michigancornhole

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Keshilla

Do te keni 1 mundesi qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Susan Miller paralajmeron keto 3 shenja

Published

on

Dashi

Nuk do jeni cinikë gjatë kësaj dite përkundrazi do bëni shumë për të tjerët dhe do mundoheni që ambienti rreth e rrotull të jetë përherë i ngrohtë. Ju që keni një lidhje do i qëndroni gjatë gjithë kohës besnikë partnerit tuaj dhe marrëdhënia në çift do përforcohet edhe më tepër. Ju beqarët do jeni të arsyeshëm dhe do e dini çfarë zgjedhjesh të bëni. Ka gjasa që jeta sentimentale t’iu ndryshoje shumë shpejt. Në punë, pavarësisht konkurrencës shumë të fortë, nuk do ndaleni asnjë moment dhe mund të arrini jashtëzakonisht lart. Ja që po i vutë vetes qëllim mund të kaloni edhe pengesat më të mëdha. Në planin financiar nuk duhen ndërmarrë shumë rreziqe sepse mund të humbisni shuma të konsiderueshme.

Demi

Gjatë kësaj dite keni për të përjetuar ndjesi aq të forta saqë as vetë nuk i kishit imagjinuar. Do jeni të logjikshëm dhe te matur ne çdo moment. Për ju të dashuruarit do vijë një nga ditët më të bukura të jetës tuaj. Me partnerin do keni një komunikim dhe harmoni për t’u adhuruar. Shfrytëzojeni çdo sekondë sikur të ishte e fundit. Nëse jeni beqarë nuk duhet të tregoheni të turpshëm pasi do humbisni mundësi të shkëlqyera. Sipas Dritare.net, në punë do e bëni çdo gjë me dëshirë dhe do keni shumë vullnet. Të gjithë do ju kenë zili edhe për qetësinë që zotëroni pavarësisht situatave. Financat do jenë të mjaftueshme për shpenzimet e nevojshme, por jo për të tjera. Tregohuni të matur.

Binjakët

Gjatë kësaj dite do keni vullnet të hekurt dhe asnjë pengesë nuk do ju duket e pakalueshme. Nëse keni një lidhje dhe ajo është e fortë, do mund t’i kaloni edhe sfidat që do ju dalin. Në të kundërt përgatituni për tronditje të forta. Ju beqarët do keni një ditë me shumë fat në dashuri. Që në mëngjes do merrni propozime interesante, të cilat duhet t’i shfrytëzoni. Në punë do jeni të vendosur të gjeni zgjidhje për disa çështje të mbetura pezull. Nga ana tjetër do jeni gjithë kohës në veprim dhe nuk do ju pëlqejë t’i merrni gjërat dalëngadalë. Në planin financiar do keni goxha probleme. Nëse e shihni që nuk ja dilni dot, kërkoni sa më parë ndihmë nga të afërmit.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite keni për të bërë gabime të njëpasnjëshme dhe nuk do jeni aspak të ndërgjegjshëm për këtë gjë. Për ju që keni një lidhje do ketë momente të zymta dhe delikate. Do jeni gjithë kohës me nerva dhe do konfliktoheni pafund me atë që keni në krah. Nëse jeni beqari do dine si të joshni dhe do e bëni shpejt për vete dikë që pëlqeni. Pasditja ka për të qenë mjaft emocionuese. Në punë ka rrezik t’i zhgënjeni që të gjithë. Do jeni mendjemëdhenj dhe nuk do e ulni hundën të bëni ato që ju kërkohen. Po vazhduat kështu keni për të pasur probleme serioze. Buxheti do vazhdojë të mbetet gjithë kohës i ekuilibruar pasi së fundmi keni ditur t’i bëni mirë llogaritë.

Luani

Gjatë kësaj dite do e merrni jetën si do ju vijë dhe nuk do mendoni aspak për të shkuarën e për të ardhmen e largët. Marsi dhe Saturni do shërbejnë si çadra që nuk do ju lejojnë të rrëzoheni. Nëse keni një lidhje, partneri do jetë më i përkushtuar ndaj jush dhe marrëdhënia me të do jetë më e veçantë. Nuk do mungojnë as surprizat e herëpashershme. Ju beqarët nuk do i shpëtoni dot një dashurie me shikim të parë dhe jeta do ju marrë drejtimin e shumëpritur. Në punë do jeni shumë të frymëzuar dhe do arrini çdo gjë që keni dashur. Eprorët do kenë besim të plotë tek ju. Buxhetin do e keni gjithë kohës nën kontroll dhe nuk do ju dalë asnjë e papritur. Vazhdoni në këtë mënyrë dhe keni për t’u pasuruar shpejt.

Virgjëresha

Merrni sa më parë masa për të mos vazhduar me gabimet e dikurshme gjatë kësaj dite. Dielli dhe Jupiteri mund t’iu vendosin edhe në situata të sikletshme. Për ju të dashuruarit priten momente të paqëndrueshme. Herë do dashuroheni pa dorashka me partnerin dhe do ndiheni të lumtur, e herë do keni dyshime për të e do debatoni pafundësisht. Nëse jeni beqarë do vazhdoni ta prisni gjithë kohës princin e kaltër, por ai nuk do vijë. Në punë do lodheni më shumë për të arritur atë që dëshironi, por kjo është jeta. Jo gjithmonë gjërat janë të lehta dhe duhet të tregoni sa të zotët jeni. Pamaturia në planin financiar do ju kushtojë shtrenjtë. Edhe për gjërat më të domosdoshme do keni vështirësi.

Peshorja

Do ju duhet të ndryshoni disa zakone gjatë kësaj dite, por gjithçka në të mirën e jetës. Do fillojë të keni edhe më shumë interes për gjëra me rëndësi. Për ju të dashuruarit Jupiteri do jetë pozicionuar mirë. Ai do ju krijojë kushtet e duhura që të dashuroheni pa dorashka gjithë kohës. Ju beqarët do keni një ditë të zakonshme dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Do ju duhet të bëni edhe pak durim. Në punë do jeni shumë të zotët dhe nga ana tjetër do i ndani me të tjerët arritjet që do keni. Sipas Dritare.net, me kolegët marrëdhënia ka për të qenë më e mirë se kohët e fundit. Në planin financiar do keni shumë fat. Gjendja do përmirësohet aq shumë saqë mund të hiqni edhe disa para mënjanë.

Akrepi

Falë Marsit dhe Plutonit gjatë kësaj dite keni për të përjetuar vetëm çaste të lumtura. Do keni ide shumë të mira dhe besimi tek vetja do ju bëjë të guxoni përherë. Nëse keni një lidhje dhe i keni kushtuar gjithmonë rëndësi parësore jetës në çift do kaloni një ditë fantastike. Do ndiheni të lumtur pranë partnerit dhe nuk do kërkoni asgjë më shumë. Ju beqarët nuk duhet të nxitoheni për asgjë, por duhet të prisni kohën e duhur për ndryshime. Në punë do iu jepet një detyrë që do ju pëlqejë pafundësisht dhe për të do jeni të gatshëm të bëni edhe sakrifica. Në planin financiar, vetëm falë mbështetjes se të afërmve do mund t’i kaloni vështirësitë.

Shigjetari

Nëse nuk tregoheni të sinqertë gjatë kësaj dite mund të nxisni tensionin në çdo moment. Vështirësitë më pas do jenë të vazhdueshme. Ju të dashuruarit duhet t’i shtoni dozat e fantazisë pasi rutina mund të jetë tejet mbytëse. Nëse dikush tjetër i ofron diçka më të bukur atij që keni në krah, ai edhe mund t’iu braktisë. Mos rrezikoni! Ju beqarët do keni ndryshime të shpeshta humori dhe as vete nuk do dini çfarë të bëni. Në punë duhet të bëni çdo lloj përpjekjeje dhe jo të prisni që të tjerët t’ua servirin çdo gjë gati. Bëni çmos për t’ua kaluar edhe rivalëve nëse doni vërtet t’ia dilni në jetë. Për financat do jetë ditë goxha e vështirë kështu që duhet të merrni masa strikte.

Bricjapi

Nëse nuk tregoheni të kuptueshëm dhe nuk keni mëshirë edhe për ata që kanë bërë gabime keni për të pasur probleme serioze sot. Për ju të dashuruarit ka mundësi që të dalin disa probleme dhe do keni goxha debate me partnerin. Po nuk ja dolët dot t’i sqaroni, më mirë qëndroni pak kohë larg njëri-tjetrit dhe reflektoni me kujdes. Ju beqarët do jeni të pavëmendshëm dhe ka gjasë të humbni disa mundësi të shkëlqyera. Në punë do ndiheni nën presion dhe mund të bëni goxha gabime. Me pak fjalë kjo nuk do jetë dita juaj. Në planin financiar gjendja do përmirësohet ndjeshëm për shkak të ndihmës së familjarëve. Gjithsesi ju nuk duhet të shpenzoni si të çmendur.

Ujori

Gjatë kësaj dite nuk do hezitoni asnjë moment për të guxuar dhe për të bërë diçka ndryshe nga zakonisht. Perspektivat pritet të jenë të jashtëzakonshme. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë e mrekullueshme kjo e sotmja. Do keni një marrëdhënie aq të mirë me partnerin saqë të gjithë do ju kenë zili dhe do iu adhurojnë. Ju beqarët do lumturoheni pa masë pas disa takimeve interesante që do realizoni. Në punë do ju mungojë motivimi dhe qartësia në mendime, megjithatë kolegët e dashur nuk do ju lënë në baltë. Ashtu si i keni ndihmuar ju dje ata do ju ndihmojnë sot. Buxheti do fillojë dalëngadalë të stabilizohet. Do ndiheni edhe më të qetë kur të shpenzoni.

Peshqit

Jeta juaj ka për të qenë e begatë sot. Edhe nëse keni pasur vështirësi së fundmi, me komunikim, durim dhe përpjekje do ja dilni t’i lini pas krahëve. Ju të dashuruarit do e mbroni jashtëzakonisht marrëdhënien tuaj dhe nuk do lejoni për asnjë moment që dikush t’ua prishë harmoninë. Ju beqarët nuk do jeni gati as për aventura dhe as për lidhje serioze prandaj do i refuzoni një e nga një të gjitha ftesat që do ju bëhen. Në punë do bëni përpjekje shumë të mëdha dhe keni për të arritur atje ku ju kanë kërkuar shefat. Ata do ju përgëzojnë dhe do ju inkurajojnë duke ju dhënë promocione. Në planin financiar do merrni disa shpërblime dhe gjendja do fillojë dalëngadalë të stabilizohet.

Continue Reading

Keshilla

Nese i dashuri juaj ben 1 nga keto 5 gjera atehere duhet te ndaheni menjehere

Published

on

Edhe sikur njeriu perfekt te ekzistonte me siguri qe ne nuk do e donim. Ne dashurohemi me njerez me defekte dhe virtyte por duhet te tregoni gjithmone kujdes me keto sjellje qe do te lexoni me poshte:

Ai bëhet i dhunshëm, edhe pse nuk të qëllon

Ky veprim nuk eshte i pandergjegjshem. Nje djale eshte nje shkaterrues marrdheniesh edhe nese thyen objekte pasi mund te te tremb e nese nuk te godet. Ti nuk e di asnjehere se si mund te degradohen veprimet e tij dhe asnje marrdhenie nuk mund te ndertohet mbi frike.

Ai tradhton

Akti i tradhetise edhe pse nuk mund te jete shkaterrues eshte besim i humbur dhe mungese respekti.Nuk eshte mire qe te kalosh jeten me dike qe vendose deshirat e ti para nevojeve te tua sic jane besimi dhe siguria.

Ai nuk të pranon dhe nuk të prezanton

Eshte koha per te ikur nese del me nje burre prej 6 ose 9 muaj dhe ai nuk te ka bere pjese zyrtare te jetes. Jeni thjeshte duke harxhuar shume kohe nga jeta e cila eshte shume e rendesishme. Ai duhet te te pranoje dhe te te prezantoje nese ai e di qe ti vlen.

Vuan nga varësite

Nje grua qe i qendron prane partnerit nese kohl te veshtira duhet te marri shume vleresime. Kini kujdes nga varesite qe partneri juaj ka pasi ai mund te bej cdo gje per t’i realizuar ato dhe madje dhe ne kurriz te atyre qe quan.

Ai të manipulon

Nje burre do te vazhdoje te luaje me mendjen tende dhe te tregohet i pandershem nese gjate nje diskutimi perdor taktikat e tij manipulative. Lere menjehere nese ke pasur mundesine qe te kuptosh qe ai te ka bere pjese te lojes.

Continue Reading

Keshilla

Maske per floket e dekoloruar dhe te demtuar

Published

on

Pothuajse te gjitha femrat e dine sesa e veshtire eshte qe te kujdesesh per floke te dekoloruar. Dekolorimi eshte nje cngjyrosje e flokut e cila arrihet fale perberseve kimike. Ne ju keshillojme qe te aplikoni dy maskat e meposhtme nese nuk doni qe te shihni floke te ashper apo qe keputen.

Maske me vaj ulliri dhe vaj kokosi

Kombinimi i vajit te ullirit dhe atij te kokesit jane shume dobiprures. Vaj i ullirit eshte i pasur me vitamine E dhe antioksdiante te cilat forcojne floket ndersa vaji i kokosit eshte i pasur me triglyceride te cilat depertojne deri ne thellesi te skalpit te kokes.

Ne nje ene vendosni dy luge gjelle vaj kokosi ne trajte te ngrire, dy luge gjelle vaj ulliri dhe me pas vendoseni ne zjarr per disa minuta. Me ndihmen e nje furce lyeni floket ne gjithe gjatesine e tyre dhe masazhoni me levizje rrethore majat e flokeve dhe skalpin. Lereni masken e pergatitur te qendroje per 3 minuta dhe do te shikoni qe floket tuaj do te jene me te bute.

Maske me veze dhe leng qepe

Kjo maske parandalon keputjen e flokeve, i forcon ata dhe gjithashtu ushqen rrenjen. Veza ka ne permbajtjen e saj Vitamine E e cila ndihmon qe floket te rriten ne menyre te shendetshme. Ndersa qepa permban antioksdante te cilet i mbrojne floket nga veprimi i radikaleve te lira dhe parandalojne keputjen e tyre. Si fillim ne 300 ml uje hidhni 2 kokrra qepe te cilat duhet t’i ndani ne 4 pjese dhe vendosni qe te ziejne. Me pas kullojeni lengun e qepes e lereni derisa te ftohet. Pasi lengu te jete ftohur shtoni 2 luge gjelle vaj ulliri dhe 2 te verdha vezesh. Masken e pergatitur aplikojeni mbi floke dhe lereni te qendroje per 30-40 minuta. Floket tuaj do te jene me te bute dhe me te forte pas perdorimit te pare te kesaj maske.

Continue Reading

Trending