Connect with us

Aktualitet

Do te merrni propozime serioz per punen/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje

Published

on

Ide dhe Surpriza

Sot e Shtune dhe Neptuni ne Peshk ndodhet ne kundershtim me asteroidin Urania

Urania njihet si mjeshtre e shkences Matematikes Astronomis dhe Astrologjise

Sot ne jeten tuaj kjo do perkthehet si nje surprize e kendshme qe vine nga njerez me mendje te sakte por qe kerkojne pak emocione dhe te futen ne boten e komplikuar te ndjenjave

Sot do merni propozime surprize pune por edhe oferta ne jeten personale

Nje drejtim tjeter ka te bej me gjetjen e nje zgjidhje egzakte apo te llogaritur ne nje ceshtje delikate personale

Kujdes duhet te tregojne Binjaket dhe Peshqit

Dashi

Nje pengese me punen do tregoj qe duhet te beheni me shkencor dhe mos ja lini cdo levizje tuajen thjesht energjise se veprimit dhe instiktitKeni nje surprize jo te kendshme ne pune

Demi

Sot dita premton nje surprize nebjeten erotike dhe nuk perjashtohet
mundesia tju josh dikush qe ska te beje ne realitetin tuaj fare

Binjaket

Do vihen ne pikepyetje aftesite tuaja profesionale dhe kualifikimi juaj nga dikush qe pretendon se ju nuk jeni te afte apo keni manipuluar

Gaforrja

Cdo llogaritje qe kishit berevme hamendje apo ndjesi ne lidhje me bashkepunimet me jashte apo plane madhore do rezohen sot nga nje gjetje me e afert dhe teknike

Luani

Do arrini te kuptoni ku kishit gabuar ne onvestimet tuaja ekonomike dhe shpirterore Thjesht do ndryshoj rrjedha e jetes suaj si surprize

Virgjeresha

Urania ne shenjen tuaj kerkon lartesine e duhur nga ju per te nxjerre jashte loje persona qe thjesht kane fantazuar pa baza si per ju ashtu dhe per njerez dhe maredhenie te rendesishme

Peshorja

Sigurisht qe ju dini ta shendroni shkencen ne art dhe kete do beni ne kete periudhe Per kete ju duhen njerzit e duhur ne krahe

Akrepi

Urania kerkon nga ju te dilni me fuqishen me ide te reja dhe nje hap para te tjereveDo ju ndihmoj ne zgjerim kontaktesh

Shigjetari

Kjo fund jave duhet pare matematikisht si mundesi e juaja per tu shquar ne karrier dge ne ngritje cilesore te jetes tuaj

Bricjapi

Urania do bej maksimalen per ju per te rigjeneruar rethin e miqesive aktivitetet dhe nje surprize ne jeten personale

Ujori

Do jeni ne qender te vemendjes ne ceshtjet ekonomike Ka mundesi qe me nje llogaritje ne nje menyre te re te dalin perfundime te tjera

Peshqit

Dikush ju frymezon sot qe te vleresoni aftesit tuaja Por mund te ndodh qe te tjeret te bejne llogarit tuaja me mire se ju

3 Comments

3 Comments

  1. Pingback: dump shop cc

  2. Pingback: nova88

  3. Pingback: uniccv website

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending