Connect with us

Keshilla

Beni kujdees/ Ky eshte makeupi qe bleva 60 mije leke dhe u zhgenjeva shume

Published

on

Shpesh gabojme ne perzgjedhjen e fondotines per shkak te lekures tone apo nga nxitimi i blerjes.

Une do tju sygjeroja te mos benit gabimin tim por ti provoni fillimisht produktet apo duke marre parasysh keshillat e personit qe po ua shet nqs eshte i fushes se kozmetikes.

Une pas zhgenjimit nga kjo fondotine e cila kishte nje vlere relativisht te larte prej 60 mije lekesh “vura mend” dhe me pare do i provoj dhe stuidoj produktet qe do te ble.

E preferuara ime prej kohesh tashme eshte fondotina e Estee Lauder e cila eshte mat dhe pershtatet shume ne lekurat e yndyrshme apo edhe mikse.

Gjate dites do tju sygjeroja te mos perdorni fondotine ose te vendosni shume pak pasi temperaturat e larta ndikojne gjithmone negativisht.

8 Comments

8 Comments

  1. Pingback: buy psychedelics online

  2. Pingback: good cvv

  3. Pingback: houses

  4. Pingback: eurowrestlers.com

  5. Pingback: buy browning guns

  6. Pingback: magic mushrooms growing technic

  7. Pingback: Goteborg dating

  8. Pingback: Buy SIS LAB SUSTANON 250

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Nga Dashi te Peshqit / 8 shenjat që do kenë fat dhe mbarësi në muajin Nëntor

Published

on

Dashi

Nëse jeni femra të shenjës së dashit, ju e shihni joshjen si një sfidë. Ju e dini mirë çfarë doni dhe nuk humbisni asnjë sekondë për ta bërë për vete atë që pëlqeni. Nga ana tjetër nuk jeni të duruara, por ama e adhuroni kur dikush mundohet t’iu rezistojë.

Demi

Familja është shumë e rëndësishme për ju prandaj bëni të pamundurën për të gjetur një partner që të jetë edhe gjysma juaj, por edhe babai i fëmijëve tuaj. Nuk jeni shumë joshëse, por kur keni mjaftueshëm besim se ai është i duhuri tregoheni më sensuale se kushdo.

Binjakët

Ju femrat binjake jeni shumë sociale, kështu që bashkëbisedimi me të huaj nuk ju tremb aspak. Kur bëhet fjala për të joshur ju përdorni gjithmonë fjalët dhe gjeni tema interesante për të folur. Pikërisht ky komunikim ju bën edhe më tërheqëse.

Gaforrja

Të ndjeshme dhe të turpshme, ju gaforret jeni më romantikët e zodiakut. Nuk jeni nga ato që hidhni hapin e parë dhe prisni që meshkujt ta bëjnë këtë gjë. Gjithmonë keni nevojë të siguroheni para se ta hapni zemrën.

Luani

Ju femrat e shenjës së luanit jeni nga ato që doni të bëni për vete meshkujt e paarritshëm. Ju pëlqejnë ata me karakter dhe pranë të cilëve do ndiheni krenare. Për t’i joshur ju bëni çdo gjë që të bini në sy.

Virgjëresha

Me një natyrë të mençur dhe diskrete, ju virgjëreshat nuk jeni nga ato që joshni shumë. Nuk e hidhni dot asnjëherë hapin e parë dhe ju duhet shumë kohë për t’i besuar dikujt. Duke mos dashur lidhje të qëndrueshme dhe afatgjata ju nuk preferoni të humbni kohë me gjëra pa rëndësi.

Peshorja

Ju peshoret jeni ndër më joshëset e zodiakut. E njihni mirë këtë art, por para se të guxoni analizoni gjithçka me kujdes. Kur hyni në veprim ju përdorni sharmin tuaj magjik.

Akrepi

Ju femrat e shenjës së akrepit jeni magnetike dhe i shpërqendroni të gjithë. Juve ju pëlqen të përdorni misterin për të intriguar prenë dhe nëse ja dilni luani lojën ‘macja dhe miu”.

Shigjetari

falë dëshirës së madhe për të jetuar dhe shpirtit të hapur ju femrat shigjetare nuk e keni aspak të vështirë të njiheni me shumë persona. Nuk hezitoni as të hidhni hapat e para kur dikush ua mbush mendjen. Sensi jua i humorit dhe pamja ju bëjnë edhe më joshëse dhe ju ndihmojnë të arrini qëllimet.

Bricjapi

Ju femrat e shenjës së bricjapit nuk jeni shumë spontane dhe preferoni të qëndroni mënjanë nëse nuk i njihni persona rreth jush. Joshja nuk është pika juaj e fortë. Ju jeni më të interesuara për inteligjencën e dikujt sesa për pamjen dhe për ta njohur me mirë atë ju duhet kohë për të vendosur.

Ujori

Thuhet shpesh se ju ujoret nuk jeni gjithë të tjerat. Temperamenti juaj anon më shumë nga antikonformizmi, por është pikërisht kjo forca juaj më ë madhe. Për të joshur ju tregoheni ashtu si jeni dhe kërkoni një mashkull që t’iu çmojë për origjinalitetin.

Peshqit

Ju femrat e shenjës së peshqve ëndërroni princin e kaltër. Ndonjëherë jeni naive, por ndjeshmëria dhe idealizmi ju bëjnë interesante. Në përgjithësi ju duhet kohë për t;u afruar me dikë dhe për t’i besuar. Me pak fjalë nuk jeni ndër më joshëset e zodiakut.

Continue Reading

Aktualitet

Ja cilat janë të mirat dhe të metat e çdo shenje të horoskopit sipas astrologes Meri Shehu

Published

on

Dashi

Të mira: Dashi është për çdo aventurë dhe është shumë argëtues. Energjia e tyre është ngjitëse dhe kimia mes jush është e mrekullueshme.

Të këqija: Ata mund të kenë probleme dhe të mbyllen në vetvete shpesh herë duke ju lënë përjashta gjatë asaj kohe. Janë të njohur për mos përgjigjen e e-maileve, thirrjeve dhe mesazheve.

Demi

Të mira: Demat janë shumë të dashur dhe do t’ju bëjnë të ndiheni të sigurt dhe të mbrojtur. Ka një shans të mirë që ata të mund të gatuajnë si biznesin e askujt, por edhe nëse nuk munden, ata e dinë se si të bëjnë mac dhe djathë si një bosi.

Të këqija: Ata mund të fiksohen ndonjëherë dhe most ë duan të bëjnë asgjë. Nëse je një njeri që nuk ia del me kokëfortët, duhet të qëndrosh larg demit. Kokëfortësia e tyre është legjendare.

Binjakët

Të mira: Nuk do të mërzitesh kurrë duke takuar një Binjakë. Ata janë shumë të zgjuar, janë lajmëtarë të mëdhenj dhe gjithmonë do t’i vënë nevojat dhe ndjenjat tuaja së pari.

Të këqija: Duke qënë se binjakët janë kaq inteligjente, ata mund të jenë personat që i dinë të gjitha dhe padashje t’ju bëjnë të ndiheni inferior. Ata gjithashtu kanë një zakon që mendohen shumë dhe shqetësohen pa arsye.

Gaforrja

Të mira: Gaforret do t’ju trajtojnë drejtë dhe mund t’u besoni atyre çdo gjë. Tregojini të gjitha sekretet tuaja, nuk ka asnjë problem. Gaforret janë një shenjë që angazhohet shumë dhe shkëlqejnë me rezultatet e tyre.

Të këqija: Mund të themi se janë me humor të luhatur. Një minutë ata nuk mund të jenë më të lumturit dhe minutin tjetër mund të jenë të mërzitur. Dhe harrojeni të përpiqeni t’u tregoni atyre çfarë është e drejtë dhe e gabuar. Emri i tyre ndryshe mund të jetë Mbrojtje.

Luani

Të mira: Ka kaq shumë gjëra fantastike rreth Luanëve: humori i tyre, aftësia e tyre për t’i bërë gjërat emocionuese dhe zbavitëse, dhe se si ata janë jashtëzakonisht të nxehtë. Ju do të keni kujtimet më të mira me një luan.

Të këqija: Luanët nuk janë të njohur për ndjeshmërinë e tyre në lidhje me ndjenjat e njerëzve të tjerë, dhe pa kuptuar ata mund të behën të këqinj.

Virgjëresha

Të mira: Virgjëresha mund të jetë njeriu më i ëmbël që keni patur ndonjëherë dhe gjithmonë do të marrë parasysh ndjenjat tuaja. Ata janë të adhurueshëm në mënyrën se si mund të jenë aq seriozë dhe të pjekur.

Të këqija: Ata mund të tentojnë të jenë tepër të ndjeshëm dhe të dyshojnë sinqeritetin tuaj kur përpiqeni t’i ndihmoni që të ndihen më mirë për veten e tyre.

Peshorja

Të mira: Peshoret janë shenja që puthin më mirë dhe ju e dini se yjet nuk gënjejnë. Ata janë gjithashtu flirtues të shkëlqyer dhe do t’ju bëjnë të ndiheni tërheqës dhe të gjallë.

Të këqija: Ata e urrejnë konfliktin, kështu që në vend që të ndahen me ju ballë për ballë, ata do të bëhen fantazma dhe asnjëherë nuk do ta merrni vesh çfarë ka ndodhur me ta.

Akrepi

Të mira: Kur lidheni me një Akrep, zakonisht është në një nivel shumë të thellë dhe gjithçka është intensive – seksualisht dhe emocionalisht. Ashtu si çdo gjë me një Akrepi, takimet me të janë plot me passion.

Të këqija: Akrepat mund të jetë aq intensive dhe serioze sa mund të duken të frikshëm.

Shigjetari

Të mira: Shigjetarët janë me të vërtetë zbavitës, qesharakë dhe optimistë. Ata janë plotësisht të gatshëm për përvoja të reja dhe adhurojnë të lidhen me njerëzit mendërisht.

Të këqija: Ata janë të stimuluar nga gjëra të reja, kështu që mund të jetë sfiduese për t’i bërë ata të vendosen poshtë dhe të kryejnë. Ata japin shumë sinjale të përziera, kështu që fat i mirë e di se ku qëndron.

Bricjapi

Të mira: Nuk duhet të shqetësoheni nëse një Bricjapi është besnik ndaj jush, sepse ata janë krejtësisht të besueshëm. Ata nuk do të presin për pushime apo ditëlindjen tuaj për t’ju bërë të ndiheni të veçantë dhe do të jenë gjithmonë duke ju dhuruar lule dhe dhurata pa ndonjë rast.

Të këqija: Ata mund të jenë me të vërtetë kontrollues dhe ju mund të ndiheni të mbytur. Bricjapët mund të të manipulojnë pa e kuptuar.

Ujori

Të mira: Një Ujor do t’ju habisë me rrjedhën e vazhdueshme të mendimeve unike. Ata janë gjithmonë në kërkim të gjërave të reja, pavarësisht nëse është një restorant apo klub i ri. Kur po shihni një Ujor JU gjithmonë do të ndiheni rehat. Ju mund të jeni vetvetja me një ujor.

Të këqija: Ndonjëherë ujorët janë shumë në kokën e tyre dhe shumë pak në zemrën e tyre; emocionet mund të jenë paksa problematike për ta. Ata gjithashtu mund bëhen agresivë në mënyrë të çuditshme nëse ata nuk janë personi përgjegjës për një situatë të caktuar.

Peshqit

Të mira: Peshqit do të kuptojnë plotësisht ju dhe ndjeshmërinë tuaj. Ata do t’ju bëjnë të qeshni derisa t’ju shpëtojë….dhe jo vetëm do të jetë shpirti juaj, por edhe shoku juaj më i mirë.

Të këqija: Ata mund të jenë shumë të ndjeshëm, duke u mbyllur në vetvete pa shpjeguar atë që u keni bërë ose thënë dhe që janë lënduar kaq shumë. Mund të ketë çështje të mëdha të keq-komunikimit.

Continue Reading

Aktualitet

Horoskopi i datës 23 Tetor , ja cilat shenja përfitojnë në këtë ditë nga fati i tyre / Parashikimet nga Susan Miller

Published

on

Dashi

Në dashuri, nëse ka pasur diskutime së fundmi, këtë të diel do të jetë më mirë të mos i kapni gjërat majë më majë. Nga ana tjetër në punë vijnë lajme interesante, favorizohen kontaktet me qytete të tjera.

Demi

Horoskopi ju fton të shikoni përreth, veçanërisht nëse keni disa kohë që jeni vetëm. Megjithatë në punë nuk mungojnë angazhimet dhe ndonjëherë do të bënit mirë të delegoni disa detyra.

Binjakët

Yjet në këtë të diel ju ftojnë të tregoni maturi, përpiquni të mos krijoni polemika të panevojshme, por ndiqni rrugën e dialogut. Për sa i përket punës, kënaqësitë nuk do të vonojnë.

Gaforrja

Dashuria rikthehet me protagonizëm në jetën tuaj dhe kush e di nëse në të vërtetë fshihet diçka tjetër pas një miqësie. Puna kërkon më shumë vëmendje, por ju po ktheheni në shtëpi të lodhur.

Luani

Qiell i bukur për ata që duan të nisin një projekt që është shtyrë prej disa kohësh, më shumë favorizohen çiftet në lidhje afatgjatë. Në punë megjithatë nuk mungojnë angazhimet, por kënaqësitë nuk do të vonojnë.

Virgjëresha

Është një ditë horoskopi që flet për dashurinë, favorizon takimet! Mos u përfshini nga ankthet e panevojshme, por nëse jeni të interesuar për dikë, shkoni pas instiktit tuaj. Nga ana tjetër në punë është më mirë të mos e tërhiqni shumë litarin.

Peshorja

Rikuperim i mirë për ndjenjat, nuk e përjashtoj që çiftet aktualisht në lidhie afatgjatë të nisin një projekt të rëndësishëm. Lajme të reja vijnë në punë.

Akrepi

Horoskopi na fton të flasim qartë sidomos nëse së fundmi në çift ka pasur shumë mosmarrëveshje. Sakaq në punë ka shanse të përfundojë një negociatë, deri brenda javës së ardhshme.

Shigjetari

Yje interesante për zemrën, por kujdes mos e mbani këmbën në dy këpucë. Puna ju ka përthithur kohët e fundit, keni nevojë për një pushim.

Bricjapi

Në dashuri ka pak tension, mos i merrni gjërat shumë seriozisht. Në punë ka pasur disa ndryshime, por në fund gjithçka do të shkojë ashtu siç dëshironi.

Ujori

Nëse jeni të interesuar për një person, mos hezitoni të ecni përpara, mund të shijoni surpriza të papritura. Puna ju ka përthithur kohët e fundit dhe shpesh shkoni në shtëpi të lodhur.

Peshqit

Yjësi intriguese për ndjenjat, ndaj kini kujdes që të mos përfshiheni nga xhelozia. Në punë ka ulje-ngritje, në këtë moment do t’ju duheshin më shumë garanci.

Continue Reading

Trending