Connect with us

Magazina

Me barkun e sheshte dhe trupin si fiber/ Keto jane MAMAT VIP qe kane trupin me te bukur pas lindjes

Published

on

Si u dobesuan pas shtatzenise? Mamate “VIP” na tregojne sekretin e tyre
Te haj e te mos shendoshet eshte endrra e cdo femre. Sidomos pas shtatezanise lufta me deshiren e madhe per te ngrene dhe me humbjen e kilogrameve te teper behet edhe me e madhe.

Lind frika nese trupi do te kthehet ne gjenjen e meparshme pasi peson ndryshim te medha.

Por si kane arritur te ruajne linjat perfekte pas lindjes se bebave, Vip-at ?

Gjate shtatezanise Jonida Maliqi shtoi 20 kilograme. Kengetarja arriti te rikthej shume shpejte linjat trupore dhe tregoi se ka ngrene cdo ushqim madje dhe ato qe konsideronte te ndaluara.

Por Jonida na tregon se si i hoqi kilogramet e tepert dhe ja cfare thote ajo:

“Fillimisht mora nje hap dhe ushtrohesha 30 minuta çdo dite. Pastaj lexova librin e dietologut te madh Dukan dhe ne baze te keshillave te tij humba 20 kilograme. Pastaj ishte ime moter qe me keshilloi nje diete me antioksidante, qe permbanin kryesisht perimet dhe ne kete menyre arrita peshen time ideale. Mjafton vetem pak sport dhe vullnet mbi te gjitha qe te gjesh vullnetin tend. Gjithashtu, edhe shetitjet me karroce me mbajten shume ne forme”.

Shume peshe gjate shtatzanise mori eshte Ciljeta Xhilaga. Qe te ktheje linjat trupore pas lindjes kengetarja ka treguar se e kane ndihmuar palestra non-stop dhe regjimi ushqimor. Ciljeta ka thene :
“Jam perpjekur te reduktoj buken dhe brumerat duke bere pjese te menuse sime me shume produkte toke”.

Gjate shtatezanise nuk mund t’i shpetonte shtimit ne peshe edhe pse Adelina Ismaili eshte dalluar gjithmone per format e saj seksi. Pak kohe pas ardhjes ne jete te Uliksit ajo i humbi 37 kilogramet qe shtoi. Kengetarja tregoi se i humbi kilogramet me sport dhe diete. Ajo gjithashtu ka filluar te humbe pak nga pak kilogramet pasi pas muajt te katert Uliksi e ka lodhur shume.

Vetem 11 dite pas lindjes se vajzes se saj Dezi , Suada Sherifi ka postuar nje foto ne “Instagram” dhe shkruan:

“Kam veshur te njejtin fustan qe kam veshur para se te ngelja shtatzene”. Bukuroshja na ka habitur me pamjen e saj. Po si arriti Suada ti rifitoj linjat kaq shpejt? “E verteta fare eshte qe, perveç nje regjimi qe une e kam mbajtur edhe gjate shtatzenise, qe konsiston ne nje diete te shendetshme, une ushtrohem ne palester 2-3 here ne jave. Nje faktor kyç eshte geni dhe metabolizmi. Plus vite te tera qe kam luajtur basketboll, jane nje ndihme shume e madhe per t’u rikthyer ne forme”.

Kengetarja Soni Malaj eshte nene e nje vajze dhe pas lindjes se Annes u duk sikur pesha e saj iku si me magji. Ne nje motiv lumturie palestra eshte kthyer per te dhe Soni ka nje sekret tjeter qe e mban trupin ne forme. Ajo ka treguar se pi 4 litra uje ne dite dhe se ha shume vakte gjate dites qe e permbajne me se shumti proteina. Keto ushqime e ndihmuan edhe ne krijimin e muskujve te barkut.

Kengetarja simpatike Ledina Cela eshte nene e dy femijeve dhe gjithmone na ka habitur me linjat e saja perfekte. Fale genit dhe kujdesit ndaj ushqimit kane qene arsyet qe ajo ka treguar se ka nje fizik kaq te persosur. Jashtezakonisht shume e ka ndihmuar eshte joga pas te ciles eshte e pasionuar.

Pasi lindi Renen, Nora Istrefi iu kthye regjimit te saj te perhershem. Edhe gjate shtatezanise e motivuar nga Roberti ,Nora e ka ruajtur kete zakon prej kohes dhe nuk ka reshtur se ushtruari.Stervitje ne palester rregullisht dhe gjithashtu eshte shprehur se mundohet te konsumoje proteina si mishi i pules. Ajo ka shmangur embelsirat dhe karbohidratet.

Amarda Toska rreth 5 muaj më parë u bë nënë e një vajze, e cila quhet Sia. Vetëm një muaj pas sjelljes në jetë të vajzës Ami publikoi një foto në Instagram ku shfaqej në super formë.

Gjatë muajve të verës ajo  ka qenë me pushime në Francë dhe së fundmi në Greqi, nga ku ka publikuar foto të shumta ku bien në sy linjat e saj sek si.

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj më 12 korrik u bë nënë për herë të parë e një vajze, të cilën e pagëzoi me emrin e veçantë, Ajka. Vetëm 2 javë pas lindjes ajo publikoi në Instagram një foto ku shfaqet më në formë se kurrë duke na surpizuar të gjithë me pamjen e saj

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending