Connect with us

Aktualitet

Do keni nje mundesi qe vjen 1 here ne jete/ Astrologia MERI zbulon shenjen me FAT per vitin 2020

Published

on

Ndërkohë, në një përshkrim të shkurtër lidhur me vitin 2020, Meri tha se ky do të jetë një vit i këndshëm, ku do dominojë prakticiteti dhe ku do hidhen themele të forta.

“2020 një vit i këndshëm, ku do dominojë prakticiteti, do dominojë realja. Nuk kemi të bëjmë me eufori, me energji, me fluturime, por kemi të bëjmë me gjëra, si i themi ne ‘pak dhe saktë’.

Ato gjëra që do arrihen me pak mundim, me pak vështirësi, por do jenë të qëndrueshme, pra do kemi themele të forta. Ka filluar periudha më e rëndësishme, janë dhënë tendencat e një kushtëzimi ekonomik që do ndihet deri nga Marsi, ku ne do kemi bërë pak tërheqje nga euforia, nga shpenzimet.

Do shikojmë të merremi më shumë me kursimet dhe larjen e shpenzimeve. Por nuk do mungojnë edhe lajmet e mira ekonomike. Periudha e verës do jetë pak kontradiktore, sepse mund të na hedhë në një vështirësi të paparë, por mbas kapërcimit të kësaj vështirësie prezupozohet një rigjenerim i plotë“.ka thënë ajo.

Renditja e shenjave duke filluar nga shenjat më pak të favorizuara:

12.Gaforrja-

Pozicioni i vështirë në 2020-n duhet marrë parasysh. Jo se do jetë pozicioni që nuk do u japë shanse, sepse do u japë bashkëpunime, partneritete, mund t’ju japë dhe martesa atyre që nuk janë martuar. Por vetë gaforret nuk do jenë gati, nuk do jenë në nivelin e duhur, për të mirëpritur shanset që do u japë 2020. Nga ana e shëndetit do harxhojnë shumë energji dhe mund të kenë kundërshtime. Problemet shëndetësore të tyre do kenë të bëjnë me kockat. Shanset për lidhje serioze do jenë të mëdha, por gjithçka është në dorën e tyre. Ana ekonomike nuk është aty ku duhet, sepse janë akoma në përpunim për një ngritje ekonomike.

11.Peshorja

-Janë në një vit që do merren me familjet, ku do jetojnë, ku do stabilizohen dhe kjo gjë do u marrë kohë. Janë në këtë pozicion sepse nuk do të merren me karrierën e mirëfilltë. Duke qenë se do mbyllen në shtëpi dhe do merren vetëm me çështjet familjare do kenë ankth dhe stres. Peshoret do jenë mirë, por duhet të kujdesen për shëndetin e njerëzve të afërt. Dashuria për ta këtë vit do kalojë nga stomaku. Ana ekonomike do jetë e mirë, për sa i përket trashëgimisë dhe pasurive të patundshme.

10.Dashi

-Gjatë vitit 2020 do pretendojnë të bëjnë emër, famë, të marrin privilegje. Do evidentohen më tepër, por edhe mund të shkelin dhe të tjerët nga padurimi për t’u ngritur mbi të tjerët. Shëndeti paraqitet shumë i mirë gjatë këtij viti. Do bëjnë martesa me famë, sepse do zgjedhin partnerë me nivel të lartë social dhe ekonomik. Dashuria për ta paraqitet si një dashuri për veten fillimisht. Do kenë ngritje ekonomike, fuqizim dhe reklamim të asaj që fitojnë.

9.Binjakët

-Kanë kaluar një 2019 të trazuar, por do kenë ngritje ekonomike dhe fitime të reja si rezultat i bashkëpunimeve që do realizojnë. 2020 fillon dhe mbush buxhetin e tyre. Nga ana e shëndetit mund të kene probleme nga ana psikologjike, ose me fantazitë dhe pasionet e tyre të mëdha. Duhet të kenë kujdes me fiksimet pas punës ose personave. Dashuria parashikohet me lidhje të reja, marrëdhënie që mund të jenë dhe të fshehta dhe mbi të gjitha me pasion.

8.Luani

-Do ulen me këmbë në tokë sepse do jetë viti i punës. Do kenë probleme shëndetësore kronike, me kockat, shtylla kurrizore dhe duhet të jenë të kujdesshëm. Dashuria ekziston, por lidhjet nuk do kalojnë në një tjetër nivel, do mbeten po aty. Të ardhurat do jenë vetëm nga puna e përditshme dhe nuk parashikohen fitime të mëdha gjatë vitit 2020.

7.Ujori

-Viti 2020 do jetë një parapërgatitje për një hap që ata pritet të bëjnë në 2021. Paraqitet një vit i mbyllur, ose krijimtarie, por në thellësi, pa i deklaruar planet, strategjitë e tyre. Nga ana shëndetësore është viti i mbledhjes së forcave, energjie, qetësie dhe stabiliteti. Dashuria ekziston, por do mbetet në planin e fshehtë, lidhje të fshehta ose të pamundura. Nga ana ekonomike parashikohet një periudhë e mirë ekonomike.

6. Peshqit

-Viti 2020 parashikohet si viti i informimit, planeve, informacioneve, shkrimeve, publikimeve. Do merren me aktivitete sportive dhe një vit ku do futen edhe më tepër në lëvizje dhe do përfshihen në veprimtari. Qëllimi i tyre do jetë të gjejnë një mik, një shok ose partner të qëndrueshëm dhe besnik. Po duhet të kenë kujdes me shoqërinë që do zgjedhin. Do fitojnë siguri dhe do mposhtin pasiguritë psikologjike. Dashuria do jetë romantike dhe do njihen në rrugë, udhëtime, por edhe në rrjetet sociale. Ana ekonomike do jetë e mirë dhe e stabilizuar.

5.Akrepi

-Në 2019 morën famë, por nuk fituan vulën, ndërsa në vitin 2020 është viti i aprovimit të aftësive, punëve, por edhe marrëdhënieve. Akrepët kanë tendencën t’i vështirësojnë disi gjërat. Muaji më i rëndësishëm do jetë fundi i Marsit dhe gjithë Prilli, ku do marrin lajme të mira dhe para. Shëndeti do jetë i fortë, duke kaluar çdo pengesë. Gjatë këtij viti do kenë njohje të rëndësishme dhe marrëveshje. 2020 do jetë viti i ngritjes ekonomike për ta.

4. Virgjëresha

-Viti 2020 do jetë i mrekullueshëm, me plane dhe hapa konkrete në jetën e tyre personale dhe erotike. Ata do vendosin një pushtet në mënyrën si do menaxhojnë jetën e tyre. Fillon një periudhë e re, e fuqishme dhe mjaft e mbarë për ta. Duhet të kenë kujdes në marrëdhënie me njerëzit e afërm, të familjes, sepse mund të përpiqen t’ju pengojnë rrugën drejt suksesit. Shëndeti paraqitet i mirë dhe dashuria paraqitet e stabilizuar dhe produktive. Do jetë viti ku do i japin drejtim marrëdhënieve kryesisht drejt martesës.

3.Demi

-Do stabilizohen në punët e tyre, do ndryshojnë ambientin, do udhëtojnë, për shkak se u hapet perspektiva për të lëvizur. Parashikohen martesa të reja dhe me persona të huaj. Nga pikëpamja ekonomike mund të kenë disa ulje-ngritje. Shëndeti do jetë i mirë, por duhet të evitojnë lodhjen fizike. 2020 është viti ku do gjejnë dashurinë e tyre.

2.Shigjetari

-2020 parashikohet një vit me shumë fat nga pikëpamja ekonomike. Do marrin atë çfarë u përket, është viti i të drejtës, menaxhimit, lidhjeve të mira dhe një vit i madh ekonomik për ta. Shëndeti paraqitet i mirë, me pak lodhje në periudhën e verës. Dashuria gjithashtu paraqitet e mirë për të lindurit e kësaj shenje.

1. Bricjapi

-Në 2020 do fillojnë të marrin veten, do ngrihen, do kërkojnë pozicione pune dhe karriere. Do nxjerrin më në pah të mirat, por edhe të këqijat, me të cilat duhet të merren. Ky është viti që i nxjerr nga ambienti i vështirë, ose jo shumë i dëshiruar. Për ta do hapet drita jeshile duke iu ofruar shumë mundësi të reja. Problemet e tyre shëndetësore do gjejnë zgjidhje dhe terapi, por duhet t’i kushtojnë vëmendje problemeve kronike. Në dashuri ata do bëjnë hapin drejt njohjeve dhe lidhjeve të reja. Gjithashtu do bëjnë hapat e duhur drejt një finalizimi të duhur ekonomik.

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: buy golden teacher mushrooms

  2. Pingback: buy psychedelics online usa uk australia

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!