Connect with us

Magazina

Ishin me FAT te madh/ Keto jane vajzat e panjohura qe u martuan me CUNAT VIP

Published

on

Dashuria e çifteve të showbizit, lidhjet e tyre të fshehta ose jo, dasmat madhështore e ceremonitë private, janë ndër temat më të komentuara që ngjallin interes të madh për publikun. Shumë figura të ekranit kanë lidhur jetët e tyre me personazhe aspak të njohur për publikun.

Brikena Krasta

Bashkëshortja e moderatorit Adi Krasta, Brikena, e cila ka qenë drejtoreshë në Ministrinë e Kulturës. Çifti janë të martuar prej 23 vitesh.

Ines Fevziu

Bashkëshortja e moderatorit Blendi Fevziu, Ines. Blendi ka rrëfyer se ata janë dashuruar me shikim të parë tek Bordura e Hotel Dajtit, kur ajo ishte 15-vjeç dhe moderatori në vit të parë, por u është dashur të presin 11 vite që të ritakoheshin dhe të krijonin lidhjen e tyre.

Atena Popi

Bashkëshortja e moderatorit Eno Popi, Atena. Çifti janë njohur nga kolegë të përbashkët, pasi Atena kishte profil pune në media. Fillimisht, Eno kishte dëgjuar për Atenën nga Elona Duro, e cila e lavdëronte vazhdimisht. Më pas, ata dolën me një grup miqsh e nisën të afroheshin me njëri-tjetrin. Eno dhe Atena janë së bashku prej 9 vitesh.

Enida Çani

Bashkëshortja e Arian Çanit, Enida, profesioni i të cilës është stomatologe. Çifti janë së bashku pre 24 vitesh.

Monica Cana

Bashkëshortja e Lorik Canës, Monica. Loriku ka treguar se ata janë takuar për herë të parë në Romë, mirëpo nuk mundën të komunikonin dhe këmbyen vetëm numrat e telefonit.

“Në fillim kisha një ide që patjetër nusen duhet ta merrja nga vendi im por ajo më ka ndryshuar krejtësisht mendjen, duke menduar që ishte personi më fantastik që kam njohur. Në disa raste ajo është bërë edhe më shqiptare se shqiptarët.”- ka rrëfyer Loriku për bashkëshorten gjatë një interviste. Ish-kapiteni dhe Monica janë të martuar prej 5 vitesh.

Sadina Binaj

Bashkëshortja e aktorit të humorit Florian Binaj, Sadina. Ajo ka fituar Miss Universe Albania në vitin 2007 dhe me Florin është njohur në lice, kur Flori ishte në vitin e fundit për pikturë, ndërsa Sadina në vitin e parë. Mes çiftit dashuria ka lindur që me shikimin e parë dhe ata janë bashkë prej 15 vitesh.

“Sa e pamë njëri-tjetrin, kemi heshtur për 2-3 sekonda pa folur fare dhe në tru na ka kaluar mendimi “Ky/kjo është”. Ishte dashuri me shikim të parë.”- ka rrëfyer aktori gjatë një interviste.

Keisi Lusha

Bashkëshortja e reperit Stresi, Keisi. Marrëdhënia e tyre e dashurisë ka nisur në njërën prej lagjeve të Tiranës, 3 vite e gjysmë më parë. Mamaja e Keisit i kishte kërkuar Stresit t’ja ruante vajzën nga ngacmimet e djemve të tjerë të lagjes, por ishte Stresi ai që e ngacmoi Keisin derisa ata u lidhën së bashku. Çifti e mbajti të fshehtë për disa kohë marrëdhënien e tyre të dashurisë, derisa në shkurt të vitit të kaluar shpallën fejesën, e më pas u kurorëzuan në gjendjen civile edhe me martesë.

Andrra Destani

Bashkëshortja e Sinan Hoxhës, Andrra Destani. Tashmë Andrra është një prej figurave më të njohura të showbizit dhe numëron më shumë ndjekës se Sinani, por ku çifti u martua në gusht të vitit 2015, ajo ishte krejt e panjohur për publikun shqiptar.

Gresa Arifi

Bashkëshortja e reperit Lyrical Son, Gresa. Ata janë të martuar prej 5 vitesh dhe janë bërë prindër të dy vajzave, Eva dhe Erika.

Dorela Ademi

Bashkëshortja e Vedat Ademit, Dorela, e cila është ekonomiste. Ata janë njohur për shkak të muzikës, pasi vëllai i Dorelës luante në bandën e Vedatit. Çifti janë të martuar prej 11 vitesh  dhe janë bërë prindër të dy djemve.

Ariana Fejzullahu

Bashkëshortja e Ermal Fejzullahut, Ariana. Çifti janë njohur në moshë të vogël në një lokal në Prishtinë, kur Ermali ishte 19-vjeç dhe një vit më pas janë martuar. Ata numërojnë plot 11 vite së bashku dhe shumë shpejt do të bëhen prindër për herë të katërt.

Miranda Berisha

Bashkëshortja e Lumi B, Miranda. Çifti janë njohur që në shkollë të mesme dhe janë të martuar prej 7 vitesh. Ata janë prindër të një djali të quajtur Blin.

Charlotte Kadiu

Bashkëshortja franceze e balerinit Kledi Kadiu, Charlotte, e cila është gjithashtu balerinë. Pas disa vitesh lidhje dhe bashkëjetesë, ata u martuan më 28 qershor të 2018-ës. Çifti janë gjithashtu prindër të një vajze të quajtur Lea, e cila erdhi në jetë para se Kledi dhe Charlotte të kurorëzoheshin me martesë.

Rina Bytyqi

Bashkëshortja e Enis Bytyqit, Rina. Këngëtari e mbajti të fshehtë marrëdhënien me partneren deri në momentin që kurorëzoi me martesë dashurinë, në muajin gusht të vitit të kaluar.

Arbnora Xhaka
Bashkëshortja e Taulant Xhakës, Arbnora, e cila prej shumë vitesh jeton në Zvicër. Çifti u fejua në janar të vitit 2018.

Leonita Xhaka
Bashkëshortja e Granit xhakës, Leonita, me prejardhje nga Kosova. Ata janë të martuar së bashku që prej vitit 2015./

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

“Dukesh sikur nuk sillesh mire me Arbanën”/ Ja si i kthehet Xhemi ndjekëses

Published

on

Miqesia e tyre eshte gjithmone ne qender te vemendjes mediatike. Arbana Osmani dhe Xhemi Shehu jane mike prej shume vitesh dhe gjithmone ndajne me fansat e tyre foto apo video te ndryshme. Dy mikeshat shfaqen gjithmone bashke duke na treguar se miqesia e tyre eshte shume e forte edhe pertej ekranit.

Por nje ndjekese e Arbanes nuk mendon keshtu. Ajo eshte shprehur se Xhemi nuk eshte aspak e sinqerte me te.

Ne nje prej fotove qe Arbana ka publikuar Xhemi ka shkruajtur: “E shef sa mire kur duron”. Pikerisht ketu nje ndjekese nuk eshte stepur per te shprehur mendimin e saj ne lidhje me keto komente dhe ka shkruajtur: “Se ç’ben ca komente ti mi Xhemi. Gjithmone sa here poston Arbana ti dukesh sikur tallesh, me thene qe ja te shkrujta meqenese te kam shoqe s’te lashe pa shkruar gje. Keto komentet e tua s’i hyn ne pune asnje shoqeje”

Me pas edhe Xhemi ka replikuar duke i thene : “Ti se di sa ne pune me hyn ky komenti jot pershembull”

Continue Reading

Flitet se

Flet Diona/ Nuk eshte e vertete qe une e ndava Andin nga Jasmina

Published

on

Konkurrenti i emisionit ‘Per’puthen’ Andi Artani ka qene shkaku qe kenga ‘Sheqer’ e Diona Fones eshte komentuar nga te gjithe.

Ishte pikerisht pjesemarrja e tij ne kete klip ajo qe ka shkaktuar edhe debate me Jasminen.

Jasmina ne ate kohe eshte shprehur hapur se eshte ndjer shume xheloze. Ndersa Diona teksa ishte e ftuar ne emisionin ‘Soiree’ me Jonida Shehun eshte pyetur edhe ne lidhje me kete histori. Ajo ka treguar se midis tyre ka patur vetem nje bashkepunim professional. GJithashtu Diona ka treguar se Andi i ploteson te gjitha kriteret qe ajo kerkon per mashkullin qe deshiron ne jeten e saj.

Me poshte do te lexoni disa nga pergjigjet e Diones gjate intervistes:

Diona Fona: I kam degjuar keto lajme, me kane rene ne vesh.

Jonida Shehu: Je shqetesuar per keto lajme?

Diona Fona: Jo aspak fare.

Jonida Shehu: Nuk ndihesh keq qe je bere preteks te ndahet nje çift?

Diona Fona: Çka duket ne televizion, nuk eshte e verteta. Gjithmone duhet te lesh hapesire qe te mendosh qe eshte ndryshe historia. Nuk eshte qe edhe i kam percjelle. Ata si çift nese kane vendosur qe te ndahen, kane vendosur qe te ndahen per arsyet e veta. Une nuk kam lidhje. Une kam pasur bashkepunim profesional. E kam marr si model, si aktor ne spot edhe kaq.

Jonida Shehu: Ne nje rrethane tjeter, ne nje kohe tjeter, nese nuk do kishim te benim me kete bashkepunimin profesional, mund te ishte Andi steriotipi i nje djali qe mund t’i pelqente Diones?

Diona Fona: Andi eshte shume i mire ne te gjitha aspektet dhe kam shume respekt per te. Eshte shume djale i mire. Mendoj qe e ka menaxhuar situaten shume mire. Po more, pse jo. Ka sene shume te mira te nje djali, s’i dihet. (duke qeshur).

Continue Reading

Magazina

Dikur ka qene shume e shendoshe por shikoni si duket sot Rudina Dembacaj me rroba banje

Published

on

Rudina Dembacaj ka bere per vete te gjithe publikun shqiptar me ciltersine dhe transparencen e saj. Ajo e ka filluar karrieren e saj ne nje prej emisioneve me te ndjekura te humorit ‘AL Pazar’. Me pas Rudinen e kemi pare nen moderimin e emisionit t saj ‘ Mos i fol shoqerit’ i cili ishte shume i sukseshem.

Aktorja e njohur eshte nene e nje vajze te quajtur Viktoria. Rudina eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe gjithmone ndan me ndjekesit moment te ndryshme nga perditshmeria e saj. Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ne ‘ Instagram’ ku shfaqet ne plazh me nje pal rroba banjo te kuqe. Rudina duket se eshte kujdesur goxha per trupin e saj sepse ndodhet ne super forme.

Bashkengjitur fotos ajo shkruan: ‘ Shume me pelqen vetja, sinqerisht!’ . Tashme Rudina njihet per komentet e saj epike me plot vetebesim.

Kujtojme se tani aktorja e njohur jeton bashke me partnerin e saj Markun, me femijet e tij dhe me Viktorian.

Continue Reading

Trending