Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje lajm qe keni pritur prej ditesh/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje

Published

on

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Nëse duhet të sqaroni diçka me njeriun e zemrës, më mirë shtyjeni për në fundjavë, pasi mund të shkaktoni shumw dëme. Mos mendoni më për të kaluarën, por shikoni përpara. Mundohuni që të konkretizoni diçka më shumë në punë.

Demi

Do të ketë rikthim pasioni, i cili gjatë këtyre ditëve ishte zbehur. Në çiftet që kanë shumë kohë që janë bashkë, duhet folur për problemet që kanë të bëjnë me shtëpinë. Në punë, me gjasë do të bëhet një zgjedhje brenda fundit të muajit.

Binjakët

Keni një dëshirë të madhe për të dashuruar, e cila do të favorizohet nga ndikimi pozitiv i Venusit. Po ashtu do të keni mundësi që të jetoni emocione të reja. Sa i takon punës mund të ketë zhvillime pozitive, yjet do të jenë në anën tuaj.

Gaforrja

Kjo ditë parashikohet mjaft pozitive në saj të ndikimit të Diellit, Hënës dhe Mërkurit. Jeni plot energji dhe kjo gjë do ju lejojë që të përballoni një debat të rëndësishëm në punë dhe të sqaroni situata të cilat nuk shkojnë siç duhet në sferën profesionale.

Luani

Ka ende disa pasiguri në sferën sentimentale, por gjërat po nisin që të përmirësohen. Do keni mundësi që të jetoni momente pasioni me të lindurit e shenjës së gaforres ose akrepit. Në punë do të ketë mundësi të cilat duhen kapur fluturimthi, pasi mund të ketë ndryshime pozitive.

Virgjëresha

Kjo e enjte do ju gjejë disi nervoz, ndaj bëni mirë që të shmangni debatet në dashuri. Prisni edhe pak ditë. Sa i takon vonesave në punë, shumë shpejt do të sistemohen.

Peshorja

Mundohuni që të shmangni debatet, polemikat dhe përplasjet, sidomos në dashuri dhe familje, shkruan noa.al. Në punë duhet treguar kujdes, të paktën në orët në vijim.

Akrepi

Dashuria paraqitet mjaft mirë, ndaj nëse dikush ju pëlqen, viheni në dijeni. Bëni kujdes nëse keni të bëni me të lindurit e shenjës së ujorit. Sa i takon punës do të ketë shqetësime, të cilat duhen kuptuar me kujdes. Vëmendje duhet treguar edhe me shpenzimet.

Shigjetari

Hëna gjatë kësaj dite nuk do të jetë në anën tuaj, sa i takon sferës sentimentale dhe kjo gjë do ju bëj të pavendosur, ndaj mundohuni që të arsyetoni me më shumë qetësi. Në punë, mund të keni shumë projekte, por mundohuni që të çoni përpara vetëm gjërat që kanë vërtetë rëndësi.

Bricjapi

Ka një çështje të mbetur pezull sa i takon ndjenjave, e cila duhet të marrë zgjidhje. Mundohuni që të mos ndikoheni shumë nga e kaluara. Në punë, mund të mendoni se jo të gjithë janë në anën tuaj.

Ujori

Dashuria paraqitet mjaft mirë, pasi Venusi dhe Marsi janë në anën tuaj. Dikush i shenjës tuaj, mund të kthehet pranë jush. Në punë, janë mjaft të favorizuara zgjedhjet e rëndësishme, ndaj shfrytëzojeni këtë periudhë, pasi jeni të mbrojtur nga yjet.

Peshqit

Në këtë periudhë mund të afroheni me një person që e keni pasur larg. Takimet janë mjaft të favorshme, për ata që janë vetëm. Kush është në kërkim të një pune gjatë kësaj periudhe, duhet të përveshë mëngët, pasi mundësitë nuk do të mungojnë.

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: white house market link

  2. Pingback: personal injury attorney nashville

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!