Connect with us

Aktualitet

Horoskopi i muajit Korrik nga astrologia e famshme Susane Miller/ Keto jane 2 shenjat me ndryshime te medha

Published

on

Ky ka qenë vit i egër për ju, por muajit e fundit duket se gjërat po shkojnë mirë. Eklipset kërkojnë të përshtateni shpejt me kushtet e reja që ndryshimet sjellin. Tani, në fillim të korrikut do ta shihni qartë pse qëndroni më lart se konkurentët tuaj. Marsi sapo ka hyrë në shenjën e Dashit për herë të parë në 2 vite.

Planeti juaj udhëheqës, do t’ju japë entuziazëm dhe shumë energji për të ecur para. Marsi është planet luftëtar, me kurajo dhe gjithmonë gati për të mbrojtur çfarë është e tija.

Prej lidhjes së ngushtë me të,do t’i huazoni edhe ju të tilla cilësi, që do t’ju ndihmojnë të mos ndiheni në siklet para askujt dhe veçanërisht ndaj personave që kanë nënvlerësuar fuqinë tuaj. Zakonisht, Marsi qëndron për 6 javë tek një shenjë, por kësaj here do të qëndrojë në Dash për plot 6 muaj.

Koha perfekte për të qenë i preferuari i këtij planeti! Në 9 shtator ai do të futet në prapavijë, ku do të qëndrojë deri në 13 nëntor.Gjatë kohës së prapavijës, do të vini re që projektet ecin ngadalë. Duke e ditur këtë, shfrytëzoni fundin e korrikut ose 3 javët e para të gushtit për të lançuar një produkt të ri apo për të firmosur dokumenta.

Ju keni kaluar 2 eklipse në qershor dhe keni një tjetër për të kaluar në 4,5 korrik, që do të ndikojë më shumë në aspektin tuaj të karrierës. Mund të ndryshojnë përgjegjsitë tuaja në punë, mund të promovoheni apo të nisni një punë të re. Të ardhurat tuaja do të jenë të mbrojtura dhe një surprizë që lidhet me rrogën ju pret, falë pjesëmarrjes së Mërkurit në këtë eklips.

Në rast se humbisni punën, do të gjeni një tjetër shumë shpejt. Ndoshta më interesante dhe me rrogë më të mirë.Mërkuri është në prapavijë që prej 17 qershorit (deri në 12 korrik), ku do të vini re që gjërat do të përmirësohen. Nuk është momenti më i mirë për të ndërroni vend pune gjatë kësaj periudhe, pasi përveç prapavijës që nuk ju favorizon, koha në të cilën jetojmë është e pasigurtë. Eshtë më e thjeshtë të gjeni një punë ndërkohë që jeni në punë.

Kini besim dhe jini të guximshëm. Nëse jeni në shkollë dhe keni nevojë për ndihmë, mos ngurroni ta kërkoni. Çfarëdo lloj gjëje që ndodh me karrierën do të ndikojë tek jeta familjare apo ajo romantike. Flisni për çfarë mendoni se keni të drejtë. Eklipset gjithmonë nxjerrin në sipërfaqe informacione të reja, prandaj shpesh shoqërohen me lajme surprizë.

Do të arrini në një konkluzion përsa i përket një nga aspekteve si: karriera, shtëpia, apo çështjet familjare.Hëna e Re hap një derë të re! Ky eklips do t’ju ndihmojë të gjeni një zgjidhje rreth një çështje që ju mundon prej kohësh. Dashët e lindur në 18-19 prill do ta ndjejnë eklipsin më shumë se të tjerët.

Horoskopi i Susan Miller për muajin korrik 2020: Dashi dhe Demi

Muaji i shkuar solli 2 eklipse; i pari, më 5 qershor solli një ndryshim në të ardhurat tuaja, ndërsa i dyti në 21 qershor, hapi biseda të reja në lidhje me një projekt që pritet të dalë në dritë.Gjatë 4-5 korrikut mund të shihni librin tuaj të publikuar, mund të kompozoni një këngë, apo çdo gjë tjetër që lidhet me të shkruarën në veçantë dhe krijmtarinë. Mos firmosni dhe as mos publikoni asgjë të re para datës 12, kur Mërkuri të vijë në vijë të drejtë.

Gjatë eklipsit të 4 korrikut do të shihni si gjëra të reja dalin në sipërfaqe krejt nga hiçi.Planetet janë në anën tuaj, falë pozicionit të tyre perfekt. Paratë do të vijnë me ngadalë dhe për shkak të këndit ku qëndron Saturni do të shihni vonesa. Kjo s’do të thotë që s’do të bëni para, por tani për tani do të merrni vetë një pjesë të vogël të tyre.

Marsi në shenjën e Dashit, do të qëndrojë aty për një kohë të gjatë, derisa më 9 shtator do të shkojë në prapavijë. Kjo periudhë nuk është e mirë për të nisur, projekte të reja, bashkëpunime apo romanca.Marsi në shtëpinë tuaj të 2012 do t’ju gjejë duke folur me personel mjekësor, ndoshta sepse ndonjë nga miqtë apo të afërmit e tu ka nevojë për kujdesin e tyre.

Koha që Marsi do të kalojë në shenjën e dashit, 27 qershor 2020-6 janar 2021, do të jetë një super periudhë për të zbuluar më shumë rreth psikoterapive me një profesionist. Do të zbuloni çfarë shkoi keq nga një histori e së shkuarës që përfundoi me një incident.Hëna e Re e 20 korrikut, do t’ju orientojë drejt një çështjeje familjare, që mund të kërkojë edhe të udhëtoni.Me pak fjalë, korriku do t’ju mbajë gjatë gjithë kohës të zënë!

4 Comments

4 Comments

  1. Pingback: kardinal stick

  2. Pingback: psilocybin mushroom bars

  3. Pingback: Esport

  4. Pingback: swiss exact reputable cartier ronde de cartier london series w6701010

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending